Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#2021 PostWysłany: 01 Cze 2018 10:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Po raz tysieczny
Nie ma problemu z tym. Nie raz tak linie lotnicze robią

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2022 PostWysłany: 03 Lip 2018 18:24 

Rejestracja: 20 Paź 2017
Posty: 2
Loty: 64
Kilometry: 132 587
Witam,

Rezerwacja Ukrainian Airlines poprzez BudgetAir. Bangkok przez Kijów z Warszawy. Literówka Katarzyan zamiasta Katarzyna. Czy z tym u nich może być na lotnisku problem?

Dzięki i pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2023 PostWysłany: 03 Lip 2018 18:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2024 PostWysłany: 03 Lip 2018 21:40 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 3
Chcę zarezerwować bilet przez budgetair.pl, w rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportu. Jestem w trakcie wyrabiana nowego paszportu (poprzedni stracił ważność), czy jak będę chciał później zmienić dane paszportu będzie to możliwe? czy wiążą się z tym jakieś opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2025 PostWysłany: 03 Lip 2018 23:36 

Rejestracja: 19 Paź 2016
Posty: 8
Loty: 1
Kilometry: 2 358
Witam

Chciałbym się zapytać kogoś doświadczonego ponieważ popełniłem błąd w imieniu ( prawdopodobnie samo się uzupełniło) . Zamiast Paulinanapisałem Paukuba
Rezerwacje zrobiłem w AIR France Wrocław- Paris Charles de Gaulle - Mauritius Port louis
Lot mam dopiero w listopadzie i już miesiąć temu zgłosiłem problem na esky.
Lot z Wrocława mam w Air France a potem z Paryża lecę Air Mauritius ( napisane było w odprawie Air France)
Niestety Air Mauritius odmówiło zmiany i pani powiedziała ,że jest szansa 50% na 50% :( Air France nie robiło problemów ....
Proszę kogoś bardziej doświadczonego o pomoc bo teraz według pani z esky muszę odwołać bilet przyszłej żony i kupić drugi za 3 razy tyle albo ryzykować , gdzie to nasz miesiąc miodowy(hotel zarezerowany bez możliwości odowłąnia rezerwacji)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2026 PostWysłany: 04 Lip 2018 00:28 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@mgula z własnego doświadczenia powiem, że to już jest błąd znaczący (poza standardem 2 liter) - masz dużo szczęścia, że występuje w imieniu, nie nazwisku. Kiedyś, w lutym tego roku, rezerwowałem w radosnym nastroju bilety Delty do Portoryko i zamiast wpisać np. Thomas Kowalski machnąłem Tomaszek Kowalski - cóż, musiałem przeklepać dane za całe 150$ - ująłem Panią, że to były moje 30. urodziny i skończyło się na śmiechu supervisora i nic nie zapłąciłem, choć stres był. Jednak w Twoim przypadku:
- strona główna AF czy pośrednik?
- jaka taryfa/klasa?
- czy jeżeli pośrednik masz wykupiony dodatkowy pakiet obsługi?

Zawsze możesz "zarydzykować" i polecieć, pamiętaj jednak, że czasem warto zapłacić te 50-100 euro i mieć głowę spokojną aniżeli w drodze powrotnej z pustym portfelem błagać o wpuszczenie na pokłąd ;-)

Ps. Gratuluję zamąż pójścia!

Edit: Gratuluję ożenienia się!
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2027 PostWysłany: 04 Lip 2018 00:30 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Dokładna informacja powinna być w regulaminie. Niektóre linie rejsowe zgadzają się na zmianę do 3 liter bezpłatnie. Ceny za zmianę większej liczby znaków (imienia) powinny być też w regulaminie. Grzecznie pytaj, jeśli nie ma darmowej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2028 PostWysłany: 04 Lip 2018 01:00 

Rejestracja: 19 Paź 2016
Posty: 8
Loty: 1
Kilometry: 2 358
@LLAP
Slub dopiero 21 lipca ;p
-pośrednik robi problem AIR Mauritius
-Economy
-nic dodatkowego nie wykupywałem

Bilety kupiłem za 2450/os , 100euro dla mnie to nic najgorzej ze pani która mnie obsluguje z esky.pl odpowiedziała mi ,że albo kupie bilet dla Pauli za 5700/os zł jak chce razem leciec drugi a tamten odwołam za 600 zł (podatki) albo zaryzykuje lub 1 lot razem powrotny za 4600 +500 za rezygnacje
Nic nie mówiła o płatnej zmianie imienia a jak dzwoniłem do nich to ich angielskiego zrozumieć nie mogłem i zapłacilem sporo kasy za 5 min rozmowy :(
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
#2029 PostWysłany: 04 Lip 2018 08:06 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@mgula nawet tanie linie mają płatną opcję zmiany nazwiska (tylko w ich przypadku to czasami drożej niż bilet) Przeczytaj regulamin czy FAQ. Napisz maila linii. Do esky też możesz się zwrócić raz jeszcze pisemnie. Pamiętasz na co Cię przekierowało do zakupu?
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
#2030 PostWysłany: 04 Lip 2018 15:16 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@mgula zrób tak:

- napisz ładnego i grzecznego maila do przewoźnika jak i pośrednika - opisz dokładnie swoją sytuację i podkreśl ten honeymoon - pośrednik z pewnością Cię "oleje", ale linie być może coś zrobią, czytaj rozwiążą Twój problem - jeżeli nie da się tym sposobem -> wnieś "petycję" do linii, że chcesz za opłatą zmienić dane pasażera - tak, jak pisze @DaDa na 99,9% jest taka opcja, pozostaje kwestia ceny. 5000 PLN to absurdalna cena. Wybacz późną odpowiedź, ale dopiero słońce u mnie wstaje ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2031 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:37 

Rejestracja: 11 Lip 2018
Posty: 1
Cześć!
Kupiłem dla żony bilet w Ryanair na panieńskie nazwisko, nie na moje. Wszystkie dokumenty ma już wymienione - z moim nazwiskiem?
Co zrobić? Koszt zmiany nazwiska jest bardzo duży. W piątek mamy lot.
Próbuję się skontaktować przez live chat ale nie idzie się połączyć. Pewnie będę też dzwonił na infolinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2032 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:43 

Musisz cierpliwie czekać na Czat Ryanair, ale czy po połączeniu się uda bez udowodnienia np. poprzez przesłanie screenu aktu małżeństwa to nie wiem.....

Jutro jest strajk załogi Ryanair w Dublinie i mają zawrót głowy


Jak ma paszport czy dowód osobisty panieński "bez dziurek" świadczących o anulowaniu to leczcie "bez przyznawania się" ;) iż się znacie
Góra
 PM off  
      
#2033 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
Jak ma paszport czy dowód osobisty panieński "bez dziurek" świadczących o anulowaniu to leczcie "bez przyznawania się" ;) iż się znacie
jeśli lot poza Schengen, nic to nie da
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2034 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:49 

A gdzie dowód w Ryanair nie wystarczy: na teraz tylko bodajże Maroko z Krakowa i w przyszłości Ukraina

Tak więc spokojnie, mowa o FR
Góra
 PM off  
      
#2035 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:57 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
bardziej chodzi mi o to, że przy przekraczaniu granicy na lotnisku - dotyczy też UK - dokument (też dowód) jest sprawdzany w systemie przez funkcjonariusza straży granicznej. a tam już może się on doszukać, że dokument na stare nazwisko jest unieważniony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2036 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:59 

Z praktyki: pogranicznik sprawdza tylko i wyłącznie czy osoba jest poszukiwana np. Europejskim Nakazem Aresztowania, na terenie PL np. krajowym listem gończym oraz czy dokument podróży nie jest zarejestrowany jako skradziony

To tak by za dużo nie myśleć, a skupić się na faktach

Musiałby wejść do Bazy Pesel, a nie ma na pewno na to czasu i nie wiem czy ma dostęp, bo ....i po co
Góra
 PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#2037 PostWysłany: 17 Lip 2018 23:17 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 4
Witam z 2 tygodnie temu kolega kupił bilety dla siebie i dla mnie z Anglii do Polski. Dziś postanowiłem sprawdzić dokładnie kiedy lecimy i zauważyłem że przy mojej rezerwacji napisał polskie znaki w imieniu i nazwisku ł i ń. Pytanie czy nie będą się czepiać i czy odprawa przejdzie bez problemu ? I czy na karcie pokładowej wydrukuje się z polskimi znakami czy bez?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2038 PostWysłany: 17 Lip 2018 23:19 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nie będą się czepiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2039 PostWysłany: 18 Lip 2018 00:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Senoth napisał(a):
I czy na karcie pokładowej wydrukuje się z polskimi znakami czy bez?

Jeśli wpisał polskie znaki to tak też się wydrukuje na karcie.Nie musisz się tym martwić .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2040 PostWysłany: 18 Lip 2018 07:05 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 4
Dzięki za odpowiedź. :) Czyli nie ma się czym przejmować.
A wczoraj kupił bilety powrotne z Polski do Anglii i już nie napisał polskich znaków. Tym też pewnie się nie przejmować? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group