Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#1661 PostWysłany: 03 Kwi 2017 10:21 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 2
Witam,
Podczas rezerwacji przez nieuwagę wpisałem moje imie jako "Tomek", podczas gdy w dowodzie naturalnie mam "Tomasz".
Czy jest sens poprawiać taki błąd i w jaki sposób zrobić to najlepiej?


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Kwi 2017 10:41, edytowano w sumie 2 razy
Przenoszę do wątku gdzie znajdziesz wskazówki (zależnie od przewoźnika i tego dokąd jest lot :-) Witamy na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1662 PostWysłany: 03 Kwi 2017 11:39 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 2
Co do tego na górze - RyanAir udostępnia czat konsultantami, tego typu błędy zmieniają za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#1663 PostWysłany: 04 Kwi 2017 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,
Czy jesli mam imie i nazwisko wpisane na odwrot (AY, booking przez expedie), to lepiej odprawic sie online i udawac,ze nic nie zaszlo, czy jednak atakowac na lotnisku? Social media Finnaira zapodaly mi niezbyt ciekawa informacje, ze :
Hi, your ticket requires name correction, in worst case you are not accepted on board with this ticket and only option is to buy new ticket. Please contact now immediately Expedia the travel agent from where you have originally bought the ticket from. Travel agent will confirm you the fee for name correction, but please notice fee will apply. Unfortunately we can not change travel agent bookings.

Lot jest na trasie TLL-HEL-BKK-HEL.

Sama nie wiem czy to zostawic, czy atakowac?
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1664 PostWysłany: 04 Kwi 2017 09:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Odpraw się online, nikt nie zwróci na to uwagi
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
 
      
#1665 PostWysłany: 04 Kwi 2017 14:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dokładnie, można się odprawić online, ale akurat zamiana kolejności zdarza się dość często. Leciałem tak już parę razy i nikt nawet słowa o tym nie wspomniał.

Teraz mam rezerwację na Zanzibar też przekręconą, ale nie sądzę, aby miał być jakiś problem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1666 PostWysłany: 04 Kwi 2017 14:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
tez mysle ze bez problemu. przy boardingu ledwo rzucaja okiem na dokument

gdzies w RPA dalem dowod czy paszport w banku do wymiany pieniedzy, jako imie i nazwisko spisali imiona rodzicow (a niby kraj anglojezyczny)..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1667 PostWysłany: 06 Kwi 2017 17:38 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dobra spece :D Przytrafił mi się klops :( Rezerwowałem bilety, dane pasażera się zgadzają tylko wprowadziłem błędną datę urodzenia. Zamiast 7 września dałem 5 września :(. Bilety brane przez OTA, a linia to Air Berlin. Przejmować się czy olać ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1668 PostWysłany: 06 Kwi 2017 17:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Zalezy czy po Europie czy np do USA.Jak po Europie to bez problemu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#1669 PostWysłany: 06 Kwi 2017 18:05 

@JIK - kiedyś pomyliłem przy rezerwacji datę urodzenia od dziecka, zamiast 13 IX wpisałem 20 IX (datę urodzenia mojej żony). Olałem temat. W międzyczasie okazało się, że na stronie internetowej linii lotniczych muszę podać pozostałe dane (np. dane z paszportu) - to było w ramach tzw. APIS (The Advance Passenger Information System), tam mogłem również na nowo wpisać datę urodzenia dziecka. W moim przypadku to były linie lotnicze Eurowings, lot do Meksyku.
Góra
 PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#1670 PostWysłany: 07 Kwi 2017 11:10 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Kupowałam dzisiaj bilet WRO-WaWa-WRO, chciałam wylot i powrót tego samego dnia. No i po długim poszukiwaniu, zmianie terminów, znalazłam, kupiłam. Dopiero jak przyszła rezerwacja na maila zobaczyłam, że w tym całym poszukiwaniu wybrałam wylot w maju, powrót w czerwcu. Pomyślałam, że dokupię bilet na maj, żeby pasowało, jednak cena była zawrotna bo co innego 21 a co innego prawie 200 :( Na czerwiec można było dokupić w normalnej przyzwoitej cenie, ale postanowiłam napisać do ryanaira
Napisałam przez czat do ryanaira o problemie, czy da się to jakoś zamienić no i udało się :) dostosowali mi bilety, żeby wylot i powrót były tego samego dnia.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1671 PostWysłany: 07 Kwi 2017 11:20 

To jest normalna darmowa postawa Ryanair w takich wypadkach czyli DO 24 godzin od rezerwacji
Ale, by załatwić taką zmianę na Czacie Ryanair taka zmiana NIE MOŻE wiązać się z dopłatą, bo wtedy na czacie tego nie załatwisz
Góra
 PM off  
      
#1672 PostWysłany: 07 Kwi 2017 14:17 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@‌lukste9‌ oraz @‌grzegorz.jot‌ dzięki za odpowiedź. Ogólnie dobrze spanikowałem :) Ale wszystko już ogarnięte. Bilety brane przez pośrednika (ticket.pl) na początku marca, dopiero wczoraj zauważyłem, że podałem błędne daty ur. Wszedłem w zarządzanie rezerwacją i kliknąłem zmień dane paszportowe i podałem prawidłowe daty. Według informacji całość miała trwać do 72h, ale po 4 minutach przyszedł @ z potwierdzeniem, że dane zostały zaktualizowane. Info może się przydać na przyszłość :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
lukste9 lubi ten post.
 
      
#1673 PostWysłany: 07 Kwi 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Kupowalem bilet u pośrednika 2 dorosły, 1 dziecko na lot krajówka LOTem. Po wejściu w zarządzanie rezerwacją mam info że 3 dorosłych, robic coś z tym czy nikt nie zwróci uwagi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1674 PostWysłany: 07 Kwi 2017 14:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Nie powinno to stanowić problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1675 PostWysłany: 07 Kwi 2017 17:14 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Anonymous napisał(a):
To jest normalna darmowa postawa Ryanair w takich wypadkach czyli DO 24 godzin od rezerwacji
Ale, by załatwić taką zmianę na Czacie Ryanair taka zmiana NIE MOŻE wiązać się z dopłatą, bo wtedy na czacie tego nie załatwisz

a jednak zalatwiłam i musiałam dopłacić 12 zł i dało się. "Czatman" dał mi link do płatności. Okazało się, że jeden z biletów ma być droższy o 12 zł a to i tak lepiej niż bałagan jaki zrobiłam i ewentualne, ponowne zakupienie biletu
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1676 PostWysłany: 07 Kwi 2017 17:27 

Czyli i tu się zmienia na duży ++++, ponieważ na podstawie tego co napisałeś obecnie Czat Ryanair to możliwość pomocy za DARMO w praktycznie każdej sprawie


Ostatnio edytowany przez Anonymous 07 Kwi 2017 17:48, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#1677 PostWysłany: 07 Kwi 2017 17:32 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
i po polsku co dla niektórych też może być wybawieniem :D
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Kwi 2017 18:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1678 PostWysłany: 13 Kwi 2017 00:15 

Rejestracja: 13 Kwi 2017
Posty: 2
Witam,
Robiłem kilka miesięcy temu rezerwację w Ryanair, Berlin- Teneryfa. Popełniłem Literówkę, zamiast Korytowski to KorytKowski. Czy Niemiecka skrupulatność spowoduje z tym problemy?
Jestem przed odprawą, ale zamawiałem bilety pierwszy raz, czy podczas odprawy mogę to poprawić, czy już nazwisko z rezerwacji pozostanie ?
Z góry dzięki za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1679 PostWysłany: 13 Kwi 2017 00:23 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Caly lotniczy swiat przyjmuje zasade. Do 3 liter nie zmieniajacych sensu ( lis-kot) pasazer ma prawo popelnic literowke. Nie poprawisz juz tego ale. Ie masz sie czym przejmowac.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1680 PostWysłany: 13 Kwi 2017 00:25 

W godzinach pracy Czatu Ryanair napisz do nich i ładnie poproś o poprawienie, zmiana na tyle symboliczna, iż powinni poprawić szybko i co najważniejsze za darmo
Ostatecznie zostaw to tak jak jest, zapewne nikt poza tobą tego nie zauważy, czat po to byś mógł bezstresowo pojechać na/z wakacji

Co do 3 błędnych liter, nigdzie tego oficjalnie nie zalegalizowano czy nie unormowano prawnie
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group