Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Sty 2019 17:38 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
W kasie w Czechach.
To polski pociąg, więc nie da się kupić na stronach czeskich kolei przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 11 Sty 2019 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
Dzięki ale na pewno?
Wypad po bilet raczej odpada.
Kiedyś już kupowałem bilety na ten odcinek na polski czy tam węgierski pociąg ale dzienny(chyba 9.50 z wawy)
Jeśli rzeczywiście się nie da to ciekawe ile zapłacę w kasie w Boguminie gdy w nocy wysiądę żeby kupić.
Czy w Czechach można u konduktora i jeśli tak to czy dużo to kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Na pewno. Na słowackiej stronie też nie kupisz na ten pociąg biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:12 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
onufry_z napisał(a):
Czy w Czechach można u konduktora i jeśli tak to czy dużo to kosztuje?

Można i jest jakaś dopłata, ale tylko na bilety krajowe.
Jeśli chcesz kupić bilet międzynarodowy, to u konduktora się nie uda.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 11 Sty 2019 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
Aha ale zauważyłem że na sam czeski odcinek do Breclav można kupić na cd.cz za 279 koron. Pytanie co dalej. Jeśli na odcinku Breclav-Kuty są jacyś konduktorzy to chyba powinni sprzedać mi bilet.
Drążę to wszystko bo nie znam ceny w kasie w Boguminie i boję się też trochę że jeśli pociąg będzie opóźniony to postój może być krótszy że strach będzie wysiąść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Sty 2019 23:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Nie sprzeda, bo to odcinek międzynarodowy.
Nie możesz po prostu kupić w Polsce biletu? Albo jechać innym pociągiem lub z innego miasta? Z Czeskiego Cieszyna z przesiadką w Żilinie praktycznie co chwila coś jeździ do Bratysławy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Sty 2019 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
Mogę wyjechać z Warszawy najwcześniej po 18.00 a w Bratysławie muszę być najpóźniej o 10.00.
Do kasy międzynarodowej mam 120 kilometrów a bilet w niej może mnie kosztować nawet 77 euro o ile się nie mylę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Sty 2019 00:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Być może tyle kosztuje w dniu wyjazdu, ale gdybyś kupił z wyprzedzeniem, to pewnie załapiesz się na cenę 19 EUR, a wtedy te wszystkie kombinacje i rozważania trochę tracą sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Sty 2019 00:32 

Niedawno jechałem pociągiem z Bohumina do Bratysławy .Bilet na stacji 500 koron lub 20 e na każdy pociąg. Obojetnie czy to polski skład do Wiednia czy czeski osobny wlak z przesiadkami. Bilet ważny chyba dobę i można kontynuować podróz z kilkoma przesiadkami po tej trasie. Taką informację uzyskałem w kasie i przesiadałem się w Brnie.
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Sty 2019 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
On zawsze będzie miał tam min. 20-30 min postój bez względu na opóźnienie, ponieważ zmieniają lokomotywę i kombinują coś z wagonami jak dobrze pamiętam, (piszę z głowy: m.in. chyba Berlin-Racibórz-Bohumin-Breclav-Wiedeń/Budapeszt). Kilka razy jechałem tym pociągiem w obie strony i zawsze jest postój w Bohuminie i Breclaviu. Nie wiem tylko czy kasy są otwarte 24h.

Może rozwiązaniem jest: flixbus.pl i zakup vouchera od chłopaków: voucher-flixbus-kazdy-bilet-za-0-zl,17,136764#p1165418
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
Jeśli mi, czy komukolwiek z podobnym zamiarem, uda się kupić bilet za 29 lub 19 euro to rzeczywiście rozważania bez sensu. Ale też bez wątpienia wszystko to przydać się może komuś kto kilka dni przed wyjazdem się zdecyduje bo w powyższej cenie biletów raczej nie będzie.
Przydać się czasem może dobra znajomość innych opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sty 2019 00:12 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
horacy19 napisał(a):
Kilka razy jechałem tym pociągiem w obie strony i zawsze jest postój w Bohuminie i Breclaviu. Nie wiem tylko czy kasy są otwarte 24h.

Kasa w Boguminie (cz Bohumin) jest czynna całą dobę (lub prawie całą w zależności od dnia). Bardziej martwi mnie to, że wg nomenklatury CD na dzień dzisiejszy jest tutaj tylko kasa "krajowa": https://www.cd.cz/stanice/bohumin/5434124#home1204 .
Kasa w Brzecławiu (cz Breclav) oficjalnie zapewnia full serwis https://www.cd.cz/stanice/breclav/5433425 ale nie pracuje od 0:30 do 3:15.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2019 09:56 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Alternatywnie mozesz normalnie kupic na ten pociag bilet z Bogumina do Brzeclawia oraz z Brzeclawia do BA na stronie Ceskych Drah. Wyglada, ze maja jakas awarie, ze nie da sie kupic laczonego jednego. Slowacja i Czechy nie dokonca sie traktuja jak zagranice.

Jak Ci sie nie chce bawic w kupowanie przez internet to od ceskiego konduktora kupisz do Brzeclawia a pozniej od slowackiego w Kutach do Ba. Co do oplat to Ci nie powiem czy sa dodatkowe, bo jechalem wiecej niz rok temu pociagiem teraz mi wygdniej latac samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Sty 2019 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Na cd.cz da się kupić bilety na pociągi międzynarodowe, widocznie jak nie mogłeś to musieli mieć jakąś Awarie tak jak wspomniał przedmówca :)
Dadam także że CD współpracują z innymi zssk i z mav, można kupić bilet nawet nad Węgierski Balaton regionalnymi połączeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Lut 2019 12:31 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 4
Niektorw pociagi w czechach dla studentow sa darmowe? Czy ja czegos nie rozumiem. Pisze mi student 18-25 bilet free xd

Jechal ktos z taka znizka wystarczy legitymacja studencka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Lut 2019 13:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Mogą być darmowe,ale dla Czechów,polska legitymacja studencka nie da ci uprawnień do skorzystania z tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Lut 2019 14:37 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Zniżka dla studentów z UE to 75%, jak wyszukujesz na stronie to zaznacz 'Průkaz ISIC'. Polska legitymacja może nie działać, ale polski ISIC już tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Lut 2019 17:20 

Rejestracja: 20 Lut 2018
Posty: 2
-- 06 Lut 2019 18:11 --

No własnie ten sam problem. Jest zniżka 75%w Uni.
Nie mam karty isic i na jeden raz nie oplaca mi sie wyrabiac. Chce kupic bilet przez internet. Pytanie czy ryzykowac z znizka studencka i liczyc ze zaakceptuje konduktor nasza legitymacje. :geek:

-- 06 Lut 2019 18:20 --

Odpisali mi cos takiego

"Prosím, pokud jste student a máte buď žákovský průkaz (oranžová průkazka) nebo průkaz ISIC, zvolte jako slevový průkaz jeden z těchto uvedených"

Translator tlumaczy mi to ze albo legitymacje stusencka albo karte ISIC. Ktos zna czeski lepiej xp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Lut 2019 17:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
https://www.cd.cz/info/aktuality/-31126/ - tu jest pokazane, jakie rodzaje dokumentów akceptują, polskiej legitymacji tam nie ma [to samo odpisali po czesku]

I czemu niby wyrobienie ISIC się nie opłaca? Koszt ISIC i przesyłki zwraca się nawet po jednorazowym przejeździe na trasie Ostrawa-Praga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Lut 2019 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
:shock: z tą zniżką studencką przejazd pomiędzy Ostrawą a Pragą kosztuje w pociągu Ex około 12-13 PLN w Pendolino około 25 PLN - do tego punkty programu lojalnościowego. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group