Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Paź 2023 12:07 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
Cześć,

chce kupić bilet z Havany do Meridy liniami Vivo Aerobus( w jedną stronę ) i podczas procesu rezerwacyjnego dolicza mi około 140pln jako: UK | Non-Resident Fee.
Czy to jest normalna standardowa opłata?
Czy przy wylocie z Meksyku będę musiał zapłacić kolejny podatek?
Jak to obecnie wygląda.

Może ktoś z Was ma doświadczenia jak obecnie wygląda lot do Meksyku z biletem w jedną stronę. Czy wymagają obecnie wylotowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 19 Paź 2023 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 295
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Na tym forum (jak i na wielu innych) działa taka magiczna funkcja: szukaj. Warto użyć, zanim zada się pytanie, na które odpowiedzi już się pojawiły.

bilet-do-meksyku-czy-trzeba-powrotny-na-wjazd,774,139955

TUA: loty-krajowe,773,104276
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2023 21:14 

Rejestracja: 30 Cze 2014
Posty: 13
jimi napisał(a):
Na tym forum (jak i na wielu innych) działa taka magiczna funkcja: szukaj. Warto użyć, zanim zada się pytanie, na które odpowiedzi już się pojawiły.


Odpowiedź godna słynnego forum "Elektroda" ;)

W moim pytaniu o bilet wylotowy napisałem "obecnie".
Przestudiowałem wcześniej te wątki i odpowiedzi na pytanie o UK | Non-Resident Fee. nie odnajduję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2023 22:28 

Rejestracja: 25 Gru 2021
Posty: 130
złoty
UK to kod podatku lotniskowego, w ten sposób jest on reflektowany na bilecie lotniczym, a jest on po prostu podatkiem wlotowym do Meksyku. To mniej więcej tak, jak kod XW oznacza opłatę za wylot z polskich lotnisk.

Więcej różnych kodów opłat lotniskowych można znaleźć tutaj: https://blog.thetravelinsider.info/air-travel-taxes

Jeśli chodzi o wylot z Meksyku, to opłata też będzie wliczona w cenę biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ajs lubi ten post.
Ajs uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group