Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Mar 2016 14:29 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Accor dziś ogłasza zmiany w Le Club http://www.accorhotels.com/pl/leclub/ne ... atus.shtml. Nie daję tego w stosownym temacie, bo dla mnie najciekawsza zmiana jest na poziomie ogólnym a nie w detalach programu. Otóż jest to pierwszy z liczących się programów lojalnościowych, który (od 1 stycznia 2017) roku całkowicie rezygnuje z wydawania członkom kart plastikowych. Od tej pory pokażecie kartę albo w aplikacji, albo wydrukowaną na papierze. Ktoś z Was jeszcze zabiera w podróż plastik lojalnościowy do portfela?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 31 Mar 2016 14:50 

Ja mam w portfelu plastiki lojalnościowe.
Po co mam coś drukować a aplikacja ma to do siebie, że smartfony lubią się zawieszać w najmniej odpowiednim momencie :P.
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Mar 2016 14:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
w hotelach karty plastikowe już od dawna są mało przydatne więc to raczej reakcja na rzeczywistość a nie pionierstwo.
w FFP lotniczych też powoli nadchodzi odejście od plastiku, wiele linii ma już alternatywne digital karty, powoli są one akceptowane także na lotniskach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:01 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Ja też mam zawsze ze sobą plastik.

W dobie cyfryzacji nie dziwi jednak fakt odejścia od materialnej formy karty. Fizyczna karta to koszty dla Accor, trzeba ją wyprodukować i rozesłać potem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:06 

Accor w wielu miejscach pisał: "Zawsze okazuj Twoją kartę w hotelu". Dlatego kartę na ogół mam przy sobie.
Z ciekawostek to karta przychodziła z jakiegoś egzotycznego kraju, a nie z Francji. Szkoda, że nie było znaczka tylko pieczątka.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Higflyer napisał(a):
Z ciekawostek to karta przychodziła z jakiegoś egzotycznego kraju, a nie z Francji.


tak się dzieje w wielu FFP ;-)
koszty, koszty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Też noszę ze sobą plastik z Accora i z M&M, ale wolałabym nie musieć a i zmniejszenie produkcji plastiku w takich ilościach wyjdzie wszystkom na zdrowie :) Opcja z drukowaniem czegokolwiek jest słaba - drzewa giną, papier się marnuje. Opcja z appką jest lepsza, ale accor musiałby poprawić appkę, żeby działała sensowniej, miała mniej błędów i dziwnych komunikatów o błędach w języku francuskim ;) Tak naprawdę, to do korzystania ze statusu i przywilejów powinien starczyć dowód tożsamości.
Ale dochodzi tu jeszcze czynnik psychologiczny i 'elitarność' kogoś, kto w portfelu nosi tych kilka/naście złotych kart z różnych programów. Bez nich wielu klientów, myślę że głównie z rynku US gdzie statusy/programy/mile są bardziej popularne, będzie miała nieco mniejszą satysfakcję z 'braku plastikowego, ale jednak trofeum'.

Że tak dla przykładu wstawię jeden z lapszych fragmentów filmu Up in the air. Jeszcze trochę i nie będzie można już wyrywać lasek na karty lojalnościowe (lub na bycie Clooneyem) :mrgreen:
http://www.imdb.com/video/imdb/vi553648665
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
A potem otwierają czarną/ platynową/ przezroczystą kartą zatrzaśnięte drzwi albo skrobią nią szyby samochodu. ;-)

Mi podoba się pomysł z małym "plastikiem" (fob/ token), bo jest kompromisem między setkami lat rozkładu, wycinką drzew czy "atomem", który miałby jeszcze jakieś inne funkcje do wykorzystania w danej sieci poza przerobieniem na klucz do pokoju.

Póki co - mam plastik, który brzydko rozciąga portfel. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Mam wrazenie ze plastik w odpowiednim kolorze pozwala przypomniec recepcjoniscie ze cos sie nalezy - sam dopisek Gold/Platinum w systemie az tak bardzo nie zwraca uwagi. Korzystam z tego wzgledu, i z tego ze nazwisko latwiej mi komus pokazac niz przeliterowac. A nosze je w osobnym portfelu podroznym razem z paszportem, przed wyjazdem wkladam do niego wszystkie karty ktore mi sie w czasie wyjazdu przydadza, nie tylko te statusowe. Nawet zwykla niebieska Flying Blue przydaje sie przy odprawie w kiosku na lotnisku. Jakby je wszystkie do kupy pozbierac to w pasjansa można grać :)

Co do aplikacji to lubie i korzystam. Uwielbiam ta od Hiltona - mapka kazdego pietra hotelu, mozna wybrac pokoj i w recepcji tylko podpisac swistek i pobrac karte, niektore w USA pozwalaja nawet na otwarcie pokoju smartfonem.

Ale mysle ze jednak plastik wygodniejszy niz grzebanie w telefonie zeby odpalic odpowiednia aplikacje i pokazac numer klienta. Bo czasem trzeba - rezerwacja pokoju nie podpieta odpowiednio, albo przy check-inie chce dopisac numer M&M czy inny.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Karty Accora tylko raz uzylam fizycznie, w Ibisie we Frankfurcie, gdzie dali mi dodatkowa znizke za to, co mnie bardzo zdziwilo. Karty Hiltona to chyba nigdy nie uzylam, ale nosze w portfelu na wszelki wypadek. Mam tez kolekcje kart lotniczych i zabieram je soba do portfela podrozniczego, w zaleznosci od danej lokalizacji i przelotow. Na razie jedyna, ktora musialam gdzie pokazywac to ta od Alitalia, gdy uzywalam jej by dostac sie do saloniku AF i potem KE. Poprosili mnie o okazanie karty.

Hertz mial drukowane karty, efekt jest taki, ze mam zababrany portfel, bo karta z czasem puscila kolor i przykleila sie do portfela.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Mar 2016 17:07 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Mi sie bardzo podobają "karty" w aplikacji executive club w BA. Aplikacja zmienia kolor boarding pass w zależności od statusu ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Kwi 2016 19:45 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Programy lotnicze nieprędko z tego zrezygnują. O ile w lounge w hubach wystarczy status wbity na karcie pokładowej (*G, oneworld Sapphire, etc) to w pipidówach w salonikach kontraktowych wciąż trzeba okazywać plastik.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2016 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dokładnie, np. w pipidówce pt. Gdańsk. Pani z rozbrajającą szczerością powiedziała że karty z aplikacji nie potrafi zeskanować (A3) i w zasadzie wyszło na to że mam sobie iść (akurat bilet miałem na *S M&M), szczęśliwie kolega mnie poratował swoją.
Generalnie jeśli się leci samemu i karta jest przypisana do biletu to nie ma problemu, LH również w aplikacji pokazuje priority boarding i na podstawie skanu biletu (z aplikacji ;-) można wejść. Ale jak się posypały mi loty ostatnio to miałem wrażenie że położenie *G obok dowodu minimalnie wpłynęło na podejście pani obsługującej temat.

Podobnie jak Aga_Podróżniczka - wożę ze sobą te które w danej chwili uznaję za przydatne pod konkretną podróż, mimo ze zasadniczo mam do wszystkich dostęp z telefonu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Kwi 2016 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
mucha napisał(a):
Programy lotnicze nieprędko z tego zrezygnują. O ile w lounge w hubach wystarczy status wbity na karcie pokładowej (*G, oneworld Sapphire, etc) to w pipidówach w salonikach kontraktowych wciąż trzeba okazywać plastik.


Delta już zrezygnowała z wydawania plastików dla srebrnych i złotych (są jeszcze platyna i diament wydawane).

BrunoJ napisał(a):
Dokładnie, np. w pipidówce pt. Gdańsk. Pani z rozbrajającą szczerością powiedziała że karty z aplikacji nie potrafi zeskanować (A3) i w zasadzie wyszło na to że mam sobie iść (akurat bilet miałem na *S M&M), szczęśliwie kolega mnie poratował swoją.


Ja w Gdańsku wchodziłem na piękne oczy i status wypisany na karcie pokładowej przy locie AB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Kwi 2016 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
L4FF napisał(a):
Ja w Gdańsku wchodziłem na piękne oczy i status wypisany na karcie pokładowej przy locie AB.

Nie każdy ma piękne oczy (w przeciwieństwie do statusu AB ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Kwi 2016 00:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
W KRK także już wystarczy okazanie BP z nabitym numerem a nie tak dawno… przepisywali tam numery kart do prymitywnie wydrukowanej tabelki z Worda. W salonikach "pipidówkach" (małych i tych całkiem wielkich) wbrew pozorom właśnie kart często nie trzeba okazywać - zastępują je cały czas ręcznie wypisywane zaproszenia w check-inie (bardzo lubię jak agent/agentka przy tym kaligrafuje - najładniejsze zaproszenie dostałem kiedyś w Bombaju przy stanowisku LH, prawdziwe dziełko sztuki, niestety musiałem oddać :D )

Plastiki stopniowo zanikną także w liniach lotniczych, choć nie będzie to tak szybki proces jak w FPP hotelowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Wrz 2016 12:51 

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 2
Ja od ponad dwóch lat nie mam karty FT od M&M (nie wiem dlaczego mi nie przysyłają), ale nie miałem jeszcze problemu z wejściem do saloniku. W Niemczech mają maszyny do wydrukowania statusu po okazaniu paszportu, a w Polsce wystarczy zalogować się na smartfonie do swojego konta i pokazać obsłudze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Wrz 2016 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W Polsce na FT wejdziesz chyba tylko w Warszawie. W Gdańsku kilka dni temu musiałem pokazać kartę (do wglądu, nie była skanowania w czytniku) mimo ze na boardingu było zaznaczone ze prioryty i *G. W Niemczech wystarcza zeskanowanie kodu z boardingu (BP mobilny). Ale
Ju trzeba pokazać kartę gdyńskie kogoś wprowadza.
Główna różnica polega na tym ze w takim MUc czy FRA salonik należy do LH, podczas gdy w Gdańsku i wielu innych miejscach saloniku sa prywatne prowadzone przez firmy trzecie i mogą mieć swoje wymagania.
Kwestia braku karty wychodzi tez w innych sytuacjach. Np aplikacja SAS nie generuje boardingu takiego jak w LH i nie zaznacza ze jest prioryty (zapewne robi to tylko dla programu SAS) , rownież po zeskanowaniu w systemie nie jest to widoczne (mimo ze tekstem jest wpisane *G czyli system powinien wiedzieć). Trzeba pokazać obsłudze kartę *G . Mając elektroniczny BP o kartę statutową, robi sie to malo wygodne, podczas gdy plastik sie po prostu pokazuje i juz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group