Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lis 2019 18:28 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 4
-- 23 Lis 2019 18:10 --

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Zawsze marzyłem o podróżach na własną rękę, ale miałem obawy jak to wszystko wjedzie w praktyce, ale zainspirowany waszymi relacjami postanowiłem spróbować. No i tak wyszedł plan. Zajęło mi to trochę czasu, ale myślę, że jest dopięty na ostatni guzik. Proszę Was o ocenę. Mam też kilka pytań dotyczących rezerwacji hoteli i lotów z przesiadkami, bo mimo, że szukałem na google, to albo nie rozumiałem albo nie dotyczyło to mojej sytuacji. Jesteśmy studentami z ograniczonym budżetem, tak więc będziemy starali się zaoszczędzić głównie na wyżywieniu i transportach w sumie 4 osoby.

01. Szczegółowy plan:
Dzień 1 - Wylot z Warszawy w godzinach porannych i przylot do Toronto. Noclegu szukaliśmy w pobliżu lotniska, tak aby zmęczeni podróżą moglibyśmy odpocząć i z samego rana zacząć eksplorować miasto.

Dzień 2 - Przed południem przejazd przewoźnikiem „Greyhound” z lotniska do Toronto i zwiedzanie w planach: Toronto CN Tower, Harbourfront Centre, Rogers Centre, Financial District, Elgin & Winter Garden, Toronto City Hall, Maple Leaf Gardens, Lake Ontario, Dundas Square i nocny przejazd z Toronto do Waszyngtonu Megabusem .

Dzień 3 - W Waszyngtonie będziemy około godziny 12.00. Zgłaszamy się do Hotelu szybki prysznic i na zwiedzanie miasta. W planach: National Mall, Abraham Lincoln Mauzoleum, Vietnam Veterans Memorial, Washington Monument, Martin Luther King Jr. Memorial, National World War II Memorial, Smithsonian Castle, United States Capitol, Library Of Congress, White House.

Dzień 4 - Z samego rana wyjazd Megabusem do Filadelfii, aby zobaczyć te słynne schody Rockiego (to właściwie wszystko, ale niestety jest to obowiązkowy punkt, ponieważ moja dziewczyna jest wielkim fanem filmu) obiad i popołudniowy przejazd do Nowego Jorku. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie środkowego Manhattanu w tym Empire State Building i muzeum Madame Tussauds (oczywiście już będziemy mieć bilety by nie stać w kolejkach).

Dzień 5 - Południowy Manhattan z Statuą Wolności i Ellis.

Dzień 6 - Północy Manhattan i nocny przejazd do Toronto Greyhoundem.

Dzień 7 - Z samego rana wsiadamy do ukochanego Megabusa i jedziemy nad Niagarę zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie, lot helikopterem nad Niagarą i nocny spacer by zobaczyć grę świateł.

Dzień 8 - Rejs pod Niagarę odpoczynek w hotelu w godzinach wieczornych przejazd do Toronto obiad i z Toronto prosto na lotnisko.

02. Planowane wydatki:
a) Wizy - Amerykańska i Kanadyjska 60 zł.
b) Loty - PLL LOT 1800zł lub lot z przesiadką około 1200 zł.
c) Ubezpieczenie - AXA 250 zł.
d) Hotele - 900 zł. (w sumie 5 noclegów - 4 osoby).
d) Internet - XOXO WIFI.
e) Transport - 1000 zł.
f) Wyżywienie - Żywienie śniadania i kolacje w marketach i obiady w fast foodach - 1000 zł.
g) Atrakcje - CN Tower, Empire State Building, Liberty Statue & Ellis Island, Madame Tussauds, Niagara Falls - Cruise, Niagara Falls - Helicopter - 1280 zł.
h) Napiwki - 1000 zł.

03. Pytania:
a) Czy jest duże prawdopodobieństwo, że nie wpuszczą nas na granicy w Kanadzie lub Stanach?
(Trzy osoby pracują na umowie o zlecenie i studiują, jedna osoba umowa o pracę i się nie uczy dodatkowo nigdy nie byliśmy w Kanadzie lub Stanach).
b) Jedna osoba ma problemy z językiem angielskim co jeśli ją zapytają coś na granicy i sobie nie poradzi?
c) Czy na w ESTA uzupełnić hotele w których się zatrzymamy? (Myśleliśmy rezerwować z dnia, na dzień).
d) Mamy do wyboru lot bezpośredni lub z przesiadką w bezpośrednim mamy bagaż rejestrowany, którego i tak nie weźmiemy bo będą dodatkowe koszty w Megabusie i problemy z przemieszczeniem. Który lepiej wybrać bezpośredni czy z przesiadką?
e) Jak wygląda lot z przesiadką? Zazwyczaj są realizowane przez Lufthansa z przesiadką godzinną w Frankfurcie i dalej AirCanada i tu się obawiamy co w sytuacji opóźnienia samolotu? Druga sytuacja to oba przeloty AirCanada z przesiadką w Frankfurcie i tutaj było 6 godzin na przesiadkę takiej sytuacji chyba nie musimy się obawiać?
f) Co byście wybrali w mojej sytuacji lot z przesiadką czy bez?
g) Czy są jakieś dodatkowe opłaty na lotnisku?
h) Czy trudno poruszać się Megabusami (lokalizacja przystanków)?
i) Jak wygląda sytuacja z hotelami? Wszędzie pisze, że możliwość meldunku mają osoby powyżej 21 lat. To znaczy, że osoby które nie ukończyły nie mogą tam podróżować kupować alkoholu itd. ponieważ według ich prawa są nieletni?
j) Czy ceny podane na bookingu zgadzają się czy są jakieś dodatkowe koszty? (ponieważ za nocleg w centrum Manhattanu wydawało nam się dosyć tanio przykładowa cena to Four Point By Sheraton Manhattan Chelsea za niecałe 800 zł co w przeliczeniu na osobę daje 200 zł).
k) Czy w hotelu musimy posiadać kartę kredytową i jak wygląda sytuacja z zamrażaniem gotówki na karcie, po jakim czasie zwracają pieniądze i czy można zapłacić gotówką?
l) Co myślicie o XOXO Wifi będziemy mieć opcję z zasięgiem na terenie całej Ameryce Północnej?
ł) Czy łatwo jest zlokalizować przystanki z Megabusa i jeżeli będziemy mieć plecaki 20L to nie będzie to liczone jako bagaż?
m) Jak wygląda przekraczanie granicy kanadyjsko-amerykańskiej drogą lądową czy są jakieś większe problemy?
n) Czy 30-40 USD wystarczy nam na dzień za osobę, jeśli chcemy jeść w marketach i fastfoodach?
o) Czy warto atrakcje rezerwować za pomocą platformy getyourguide ma ktoś jakieś doświadczenie z ową apką? Wszystkie ceny sprawdzałem na niej.
p) Czy napiwki są obowiązkowe w sieciówkach typu Mc Donald’s i czy 3-4 USD wystarczy dziennie?

-- 23 Lis 2019 18:28 --

Wkradła się pomyłka, napiwki to wartość 100 zł. Razem wyszło nas to około 6500 zł za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 23 Lis 2019 18:46 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
- Przy czterech osobach możecie spokojnie zaoszczędzić na transporcie i mieć większą swobodę poruszania, wynajmując samochód. Minusem takiego wyboru jest parkowanie w NY. Najlepiej wtedy znaleźć hotel z parkingiem w cenie i auta już nie używać w NYC.
- Przekraczając granicę lądową nie jest wymagana ESTA, tylko wypełniacie maksymalnie 7 dni przed przekroczeniem granicy formularz I94 @ 6U$D/os.
Góra
 Profil Relacje PM off
goten1320 lubi ten post.
goten1320 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Lis 2019 19:19 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 4
Jak to dokładnie jest z tym formularzem? Gdzie go znaleźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lis 2019 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
OK, kilka moich subiektywnych uwag:
- Nie ma się co obawiać lotu z przesiadką, w przypadku spóźnienia jednego lotu zostaniesz przebukowany na następny (oczywiście problem może być tylko ze stratą noclegu w miejscu docelowym), zwykle ludzie preferują loty bezpośrednie ale wybierz ten najbardziej korzystny finansowo (ja robiłam przeloty AC do Kanady z przesiadką we Frankfurcie kilka razy i żadnych przygód nie miałam, a ceny były najlepsze - choć przesiadka 6h to wg mnie za długo).
- Dodatkowych kosztów na lotnisku być nie powinno (nie ma podatków wyjazdowych ;-)
- Jeśli w hotelach macie śniadanie/możliwość ugotowania czegoś/zakupy w walmartach itp. to 30-40 USD na jedzenie spokojnie powinno wystarczyć.
- Ciekawe pytanie z tymi 21-latkami, w sumie chyba wszystkie sieciowe hotele mają taki zapis ale nie wiem (nie te lata ;-) jak to jest egzekwowane - myślę że np. w hostelach tacy restrykcyjni nie będą. Powyżej udzielono rady o wypożyczeniu samochodu, ale dla ludzi tak młodych to byłby jeszcze dodatkowy koszt.
- Jeśli chodzi o kaucję/incidentals blokowane na karcie to znowu zależy od hotelu (w Kanadzie i USA miałam przypadki, że nie blokowali nic, a także masę takich, co blokowały po $50-75 za noc - blokada schodziła po 7-14 dniach roboczych, w zależności od mojego banku. Można napisać do hotelu/sprawdzić na tripadvisorze. Karta była obowiązkowa w tych lepszych hotelach, choć zapłacić można było gotówką.
- Na bookingu powinna być gdzieś przed zarezerwowaniem notatka czy cena podana uwzględnia wszystko, czy np nie uwzględnia podatków/opłat dodatkowych.
-Jeśli chcesz rezerwować atrakcje wcześniej rozważ jeszcze viator, albo oczywiście bezpośrednio na ich stronach, np po przekierowaniu z tripadvisora.
-Napiwki w McD i podobnych sieciówkach nie są obowiązkowe ale zawsze mile widziane.
Jeszcze dodam że przy 8 dniach, 4 osobach i przedstawionym planie (poruszanie się wewnątrz krajów autobusami) 6500 na osobę to i tak całkiem sporo :-) Lecicie w sezonie?
Góra
 Profil Relacje PM off
goten1320 lubi ten post.
goten1320 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2019 19:30 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 4
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, mam jeszcze pytanie, czy wie Pani jak to wygląda z przekraczaniem granicy? Będziemy ją przekraczać drogą lądową. Czy potrzebne jest wypełnienie jakiegoś formularzu itd.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2019 19:39 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
@goten1320 Wujek google + I94 doprowadzi prosto i szybko do stosownej strony.

Faktycznie, ciekawa jest kwestia wieku. W Ontario można się alkoholizować od lat 19-tu. Dotyczy to również wwiezienia alkoholu.
Do USA, jeśli jesteście poniżej lat 21 alkoholu już nie wwieziecie ani nie zakupicie.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 23 Lis 2019 19:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lis 2019 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Nie, niestety nigdy nie przekraczałam drogą lądową (zawsze lecę, zwykle z Toronto do USA), ale szybki google search pokazuje że przy przekraczaniu granicy lądem faktycznie trzeba nadal wypełnić papierowy formularz I-94W (wcześniej rozdawali go też w samolotach):
https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/i-94
Góra
 Profil Relacje PM off
goten1320 lubi ten post.
goten1320 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2019 14:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
goten1320 napisał(a):
Dzień 2 - Przed południem przejazd przewoźnikiem „Greyhound” z lotniska do Toronto i zwiedzanie w planach: Toronto CN Tower, Harbourfront Centre, Rogers Centre, Financial District, Elgin & Winter Garden, Toronto City Hall, Maple Leaf Gardens, Lake Ontario, Dundas Square i nocny przejazd z Toronto do Waszyngtonu Megabusem .


"Lake Ontario" to dość szerokie określenie ;) wieczorkiem proponuję podpłynięcie na Toronto Islands, skąd jest fajny widok na cały skyline, statki pływają do godzin wieczornych. W Toronto City Hall można wejść na bezpłatne zwiedzanie, trzeba mieć dokument ze zdjęciem (Dowód osobisty przeszedł)

goten1320 napisał(a):
03. Pytania:
b) Jedna osoba ma problemy z językiem angielskim co jeśli ją zapytają coś na granicy i sobie nie poradzi?
d) Mamy do wyboru lot bezpośredni lub z przesiadką w bezpośrednim mamy bagaż rejestrowany, którego i tak nie weźmiemy bo będą dodatkowe koszty w Megabusie i problemy z przemieszczeniem. Który lepiej wybrać bezpośredni czy z przesiadką?
e) Jak wygląda lot z przesiadką? Zazwyczaj są realizowane przez Lufthansa z przesiadką godzinną w Frankfurcie i dalej AirCanada i tu się obawiamy co w sytuacji opóźnienia samolotu? Druga sytuacja to oba przeloty AirCanada z przesiadką w Frankfurcie i tutaj było 6 godzin na przesiadkę takiej sytuacji chyba nie musimy się obawiać?
f) Co byście wybrali w mojej sytuacji lot z przesiadką czy bez?
g) Czy są jakieś dodatkowe opłaty na lotnisku?
p) Czy napiwki są obowiązkowe w sieciówkach typu Mc Donald’s i czy 3-4 USD wystarczy dziennie?

b) w Kanadzie można spokojnie podejść w parę osób
d, e, f) ja bym brał tańsze, nie wiem jakie masz ceny obecnie i nie wiem kiedy lecisz, ale jeśli różnica jest większa niż 10%, to myślałbym o przesiadce, jeśli nie trwa ona więcej niż 2h. W przypadku spóźnienia się na kolejny lot przerzucą Was na inny, który dostarczy Was do celu. Godzinna przesiadka brzmi dobrze we FRA i w MUC
g) Nie ma
p) w Food Courtach nie ma napiwków do rachunku (ale możesz zawsze dać ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lis 2019 17:40 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 4
Dziękuje za wszystkie wskazówki. Jak by ktoś mógł jeszcze dodać od siebie byłbym wdzięczny. Pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lis 2019 22:53 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Ja dodam zupełnie od serca... Patrząc na napięty plan podróży, i dostępne w podobnej cenie bilety prosto do USA, zastanowiłbym się nad sensem jednodniowego pobytu w Toronto i zobaczenia Niagary w drodze powrotnej. Toronto, jak dla mnie, nie jest ciekawe na jednodniówkę. Road trip z Toronto do Waszyngtonu byłby pewnie ciekawy, ale planujecie podróż nocnym autobusem, więc cała przyjemność z road tripu odpada. Zrobienie +/- 1500km dla zobaczenia Toronto i Niagary nie jest chyba warte wysiłku i pieniędzy przy ograniczonym czasie jaki planujecie spędzić za oceanem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lis 2019 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
zgadzam się, że centrum Toronto nie robi żadnego wrażenia, łącznie z wieżą, byłem tam 2 tygodnie temu, jeśli już lotnisko w Toronto, to bym jechał od razu nad Niagarę,
przy 4 osobach warto wziąć auto, są na prawdę tanie, w Toronto w hotelach blokowali kasę na kk, 100-150$ w jednym oddali przy wymeldowaniu, w drugim mam blokadę do dzisiaj,
jeśli chodzi o żywienie, to w sklepach nie jest tak tanio, chyba że się kupi np pizzę do podgrzania w mikroweli, knajpki natomiast są ok, polecam arabskie lub indyjskie, za 10$ można zjeść porządną porcję mięsa z ryżem i surówką, w tanich knajpkach nie ma napiwków w innych doliczają przy płatności kartą i można wybrać ile lub nie dać żadnego,
jeśli nie auto, to polecam do poruszania po mieście Lyfta, są dostępne kody zniżkowe i może polecać jeden drugiego,
wszędzie mogłem płacić kartą, gotówki nie potrzebowałem wcale, w jednym lokalu afgańskim (połączenie kuchni indyjskiej z arabską), była kartka, że nie przyjmują kk, ale były terminale, jak spytałem o co chodzi, gość stwierdził, że przyjmują tylko karty debetowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group