Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Kwi 2017 13:13 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Zielona Karta z reguły jest bezpłatna do polisy OC zaś kupno na granicy to +/- 60 złotych za 14 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 59
Tak - zielona karta dodawana gratis do OC.
Nie ma więc sensu kupować dodatkowo.

A masz jakieś doświadczaenie a Assistance?

Gdzie kupić ubezpieczenie dla wyjeżdzających? Ceny podobne u wszystkich ubezpieczycieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Lip 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Hey chcemy wypożyczyć busa 7/9 osobowego i pojechać nim z Warszawy na Białoruś ? Znacie jakąś wypożyczalnię godną polecenia która posiada takie auta i zezwala na przekraczanie granicy białoruskiej?(podobno często zastrzegają że akurat tam nie można jechać)

To urządzenie BeToll to na granicy się odbiera? a wcześniej trzeba zarejestrować się na stronie tak? opłatę uiścić w walucie miejscowej ..czyli to też tam na miejscu?

Żeby wjechać na BLR wypożyczonym samochodem trzeba mieć notarialnie potwierdzoną umowę najmu?? (Ktoś mi tak napisał)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Lip 2017 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
To urządzenie BeToll to na granicy się odbiera? a wcześniej trzeba zarejestrować się na stronie tak? opłatę uiścić w walucie miejscowej ..czyli to też tam na miejscu?

Urządzenie odbiera się w punktach najczęściej przy stacjach benzynowych, nie na samej granicy.
Tak opłatę należy uiścić w miejscowej walucie (przy punktach BelToll są okienka białoruskich banków gdzie możesz wymienić "swoją" walutę na białoruskie ruble

Żeby wjechać na BLR wypożyczonym samochodem trzeba mieć notarialnie potwierdzoną umowę najmu?? (Ktoś mi tak napisał)

Aby wjechać nieswoim autem na Białoruś nie trzeba mieć potwierdzenia notarialnego.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
Hawi lubi ten post.
Hawi uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 12 Lip 2017 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
To poniżej brzmi mi strasznie. Firma wypożyczająca samochód da mi te wszystkie dokumenty przetłumaczone na j.rosyjski lub białoruski czy to nie jest az tak przestrzegane??

Procedura rejestracyjna BelToll:

Należy zarejestrować się na stronie www.beltoll.by
Należy udać się do Miejsca Obsługi Klienta z następującymi dokumentami:
dokument potwierdzający rejestrację podmiotu prawnego lub indywidualnego przedsiębiorcy (oryginał lub kopia) (nie dotyczy osób prywatnych).
dokument tożsamości osoby odpowiedzialnej za rejestrację.
pełnomocnictwo do podpisania umowy (wzór można pobrać ze strony www.beltoll.by).
dokument rejestracyjny pojazdu (oryginał lub kopia).
certyfikat klasy emisji spalin (oryginał lub kopia, w zależności od dostępności) w przypadku, jeżeli nie jest włączony do dokumentów rejestracyjnych.

Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć tłumaczenie na język rosyjski lub język białoruski, za wyjątkiem dokumentów, których formularzy zatwierdzone przez umowy międzynarodowe zawarte w imieniu Republiki Białorusi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Lip 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Dokumenty które wymieniasz dotyczą najprawdopodobniej aut powyżej 3,5 ton i/lub ciężarowych.
Jeśli takim wjedziesz to pewno te "kłopoty" Cię spotkają, jeśli "Twój" bus będzie osobowy i do 3,5 ton, wystarczy dowód rejestracyjny i Twój/kierowcy paszport...
Rejestracji dokonujesz w Punkcie obsługi BelToll czyli nie przez internet...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Lip 2017 03:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A jestes tego pewien? Wydaje mi sie, ze podobnie jak u nas musi byc upowaznienie do dysponowania pojazdem. Zapewne biura takie formularze maja, ale czy tlumaczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lip 2017 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Podobnie jak "u nas", czyli gdzie?

W Polsce przy kontroli drogowej niezależnie jakim samochodem jedziesz do 3,5 ton (bo tylko o takich się wypowiadam) policjant prosi o prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie (dodatkowo pyta, czy akurat masz dowód ze sobą, jak masz to też bierze) i koniec...

Na Białorusi podczas przekraczania granicy (samochodem poniżej 3,5 ton, bo tylko o takich się wypowiadam) celnikowi należy okazać: paszport, dowód rejestracyjny i wypełnić dokumenty czasowego wzoru auta i koniec...

Jeśli busy wymagają innych procedur to moje informacje nie będą przydatne i trzeba je skonfrontować.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
Hawi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 13 Lip 2017 14:26 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Polska Straż Graniczna, a ma uprawnienia drogowe jak ITD i Policja na granicy od nierezydentów wymaga "dowierności", czyli tego co mówiłem. Nie wiem czy tłumaczonej na język polski, ale dziś się dowiem.
Samochody, które opuszczają teren UE na dokumentach tranzytowych (wywozowych) są od razu clone na granicy po stronie białoruskiej. "Wremienny wwoz" to czasowe pozwolenie bez clenia. Jednak z tego co pamiętam kierowca musi wieźć właściciela lub mieć "dawierność". To też dziś sprawdzę.
Zwykle przekraczam pociągiem, więc jak zaznaczyłem "wydaje mi się", oczekując, że ktoś ma bardziej pewne dane.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hawi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 13 Lip 2017 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
e-prezes napisał(a):
Zwykle przekraczam (granicę) pociągiem.


Nie komentuję...
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Lip 2017 21:00 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
e-prezes napisał(a):
Polska Straż Graniczna (...) na granicy od nierezydentów wymaga "dowierności", czyli tego co mówiłem. Nie wiem czy tłumaczonej na język polski, ale dziś się dowiem.


Nie musi być tłumaczona.

Cytuj:
Samochody, które opuszczają teren UE na dokumentach tranzytowych (wywozowych) są od razu clone na granicy po stronie białoruskiej. "Wremienny wwoz" to czasowe pozwolenie bez clenia. Jednak z tego co pamiętam kierowca musi wieźć właściciela lub mieć "dawierność". To też dziś sprawdzę.


Musi być notarialna umowa użyczenia środka transportu. Może być po polsku, ale zdarza się, że nalegają na tłumaczoną. Sporadycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Sie 2017 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
Zastanawiam się nad jednodniową wycieczką z Augustowa i mam kilka pytań.

Jak długo czeka się na granicy w Kuźnicy dla osobówek? 15 minut, godzinę, kilka godzin? Zastanawiam się czy jest sens. Czy koniecznie wyrabiać zieloną kartę, czy ją sprawdzają i czy nie będzie problemu wjechać autem prywatnym zarejestrowanym na kogo innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Wrz 2017 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
e-prezes napisał(a):
e-prezes napisał(a):
Polska Straż Graniczna (...) na granicy od nierezydentów wymaga "dowierności", czyli tego co mówiłem. Nie wiem czy tłumaczonej na język polski, ale dziś się dowiem.


Nie musi być tłumaczona.

Cytuj:
Samochody, które opuszczają teren UE na dokumentach tranzytowych (wywozowych) są od razu clone na granicy po stronie białoruskiej. "Wremienny wwoz" to czasowe pozwolenie bez clenia. Jednak z tego co pamiętam kierowca musi wieźć właściciela lub mieć "dawierność". To też dziś sprawdzę.


Musi być notarialna umowa użyczenia środka transportu. Może być po polsku, ale zdarza się, że nalegają na tłumaczoną. Sporadycznie.


Musi być notarialna umowa użyczenia? Od leasingodawcy mam pozwolenie w kilku językach (w tym po rosyjsku) ale nie jest notarialne, wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Wrz 2017 09:09 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Wrz 2017 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
e-prezes napisał(a):
Tak.


W sensie tak, potrzebuje czy tak wystarczy po rosyjsku? Dodam, że chodzi mi o praktykę bo w teori, że trzeba mieć notarialne to wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Wrz 2017 20:41 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Miałem na myśli, że taka umowa wystarczy. Tym bardziej, jeśli jest tłumaczona na rosyjski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Paź 2018 12:26 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Pytanie:

Chcę jechać do Grodno w przyszłym tygodniu w ramach ruchu bezwizowego swoim samochodem, którego dopiero jutro przerejestrowuje na siebie. O ile dobrze kojarzę, to urząd wydaje duplikat dowodu rejestracyjnego do czasu wyrobienia nowego a ten nowy przyjdzie pewnie za 3 - 4 tygodnie.

I teraz kwestia: czy granicznicy nie będą robili problemów z wjechanie własnym samochodem ale z duplikatem? Czy jak będę posiadał umowę nabycia auta i Fakturę plus oczywiście OC i zielona karta (która przecież wydaje sie i tak włascicielowi) czy mogę być kłopoty z przekroczeniem granicy ? Czy ktoś z forumowiczów miał takie doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Paź 2018 17:28 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Duplikat też jest dokumentem ważnym, więc mając go i inne dokumenty uwiarygadniające Twoje posiadanie (dysponowanie tym środkiem transportu) to powinno być OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Lip 2019 11:59 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
Cześć !
Słuchajcie czy faktycznie wymagane jest w apteczkach: amoniak, roztwór chłodzący(saletra amonowa ) tak jak napisali w aplikacji ipolak ? Nigdzie nie mogę dostać amoniaku. I czy ilość kamizelek musi być taka sama jak ilość pasażerów czy wystarczą 2-3?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 06 Lip 2019 12:07 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Taki roztwór można kupić na popularnym serwisie aukcyjnym. Cała reszta polskiej apteczki wystarczy. Co do kamizelek nie wiem, bo nikt nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off
kazia94 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group