Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Paź 2017 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
tam jest bardzo mało turystów a raczej ich brak
na statku w jedna stronę było oprócz mnie dwóch białych z miejscowymi rodzinami w drodze powrotnej bylem jedynym białym na statku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 11 Lis 2017 20:57 

Rejestracja: 11 Lis 2017
Posty: 1
Cześć, chcemy zakupić bilety na Filipiny na marzec (3tyg), najpierw stolica, a później wyspy, wstępnie Bohol. Odradzacie czy myślicie, że jest bezpiecznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Lis 2017 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Zdecydowanie polecamy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
bialy695 lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 20 Lut 2018 21:46 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 19
Loty: 36
Kilometry: 86 225
Podbijam temat - Filipiny w kwietniu. Waszym zdaniem bezpiecznie? Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 20 Lut 2018 21:49 

Moim zdaniem jest bezpiecznie.
Tutaj status MSZ zaktualizowany dzisiaj: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Repub ... n,PHL.html
Góra
 PM off
niebieska kropka lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 20 Lut 2018 22:23 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Moim zdaniem nie wszędzie jest bezpiecznie. Trzeba czytać zalecenia i zachować zdrowy rozsądek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
niebieska kropka lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 20 Lut 2018 22:47 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 19
Loty: 36
Kilometry: 86 225
Dziękuję za odpowiedzi. Będzie to moja pierwsza podróż na Filipiny, więc zamierzam wybierać bezpieczne destynacje (o ile to możliwe) i stąd moje pytania. Aczkolwiek MSZ ostrzega przed podróżami na Cebo czy Bohol a te miejsca są najczęściej polecane na pierwszą podróż :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Lut 2018 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Bądź czujna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 21 Lut 2018 21:39 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Wlasnie wrocilam z Cebu i Bohol i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze wszedzie gdzie przebywalam czulam sie bardzo bezpiecznie. Jedyny stres jakiego doswiadczylam byl podczas jazdy na skuterze, bo to co dzieje sie na drogach bardzo czesto przerastalo moja wyobraznie :) Moj partner, ktory (jak sam sie okreslil) jest negatywnie nastawionym paranoikiem (wzgledem ludzi) juz po dwoch dniach pobytu na Filipinach nie mial oporow zeby zostawiac niezabezpieczony skuter lub niepilnowany plecak na plazy np. podczas snorklowania. Zdarzylo sie nawet, ze podczas zwiedzania jednej z jaskin na Cebu zostawilismy nasze plecaki razem z lokalnymi "grajkami".
Dodam jeszcze, ze nie przebywalismy w duzych miastach dluzej niz musielismy i moja opinia jest oparta wylacznie na pobycie w miejscach turystycznych (np. Bantayan, Bohol, Panglao, Moalboal)

Oczywiscie, zachowanie zdrowego rozsadku nigdy nikomu nie zaszkodzilo :)

Pozdrawiam i zycze udanej podrozy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Lut 2018 00:00 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 125
Kilometry: 325 387
Zdrowy rozsądek wiadomo, ale nie demonizowałbym.

Uważaj w Manili, zwłaszcza przy zaklepywaniu miejsc noclegowych. Bo mimo, że ceny są z reguły korzystne, to można naciąć się na niezbyt przyjazną dzielnicę. Polecam noclegi przy samym lotnisku. Ja nocowałem w Siayan Travellers Inn i myślę, że śmiało mogę polecić. Ot, taka dobra rada ;) Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Lut 2018 01:11 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Na Mindanao trochę przez przypadek wjechaliśmy samochodem na teren Autonomicznej Republiki Islamskiej (zamierzaliśmy zobaczyć Sebu Lake). W niewielu miejscach na świecie byłam tak entuzjastycznie witana przez miejscową ludność, zbiegła się cała wieś. Chyba było to dla nich wielkie wydarzenie. Byli bardzo przyjaźnie nastawieni. Na Mindanao prawie nie ma białych turystów i nawet w dużych miastach wszyscy się oglądają za białym. Filipińczyków uważam za jeden z najmilszych i najbardziej gościnnych narodów, chętnych do pomocy. W Manili jak późną nocą wsiadłyśmy do nieodpowiedniego busa i zorientowałyśmy się, że nas wywozi z miasta, to dziewczyna z nami wysiadła, żeby nam pomóc, zaprowadziła na inny przystanek, włożyła do busa, wytłumaczyła kierowcy, gdzie chcemy się dostać, ten kierowca wysadził nas na odpowiednim przystanku i skierował do kolejnego busa, wytłumaczył kolejnemu kierowcy, gdzie mamy wysiąść i trafiłyśmy bez problemu do hotelu.
Podróżującym po Filipinach sugeruję relaksować się i cieszyć pobytem na tych pięknych wyspach, zamiast zastanawiać się kto i gdzie zamierza porywać turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:17 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 20
widze, ze jest aktualizacja MSZ:

http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/infor ... zujacych_3

co o tym sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Mar 2018 17:20 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Mieszkam na Filipinach. Jest bezpiecznie z wyjątkiem zachodniego Mindanao.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Kwi 2019 15:36 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Pytanie do kogoś, kto ma porównanie Filipin z Malezją czy Indonezją. Czy są jakieś duże różnice między tymi krajami w zagrożeniu pospolitą przestępczością - rozboje, kradzieże, przypadkowe wpakowanie się w bijatykę czy strzelaninę itp.? Z tego co gdzieniegdzie czytam o Filipinach, to wyłania się obraz takiej trochę Ameryki Łacińskiej w Azji - podróżować się da, ale trzeba wiedzieć, których dzielnic unikać, żeby nie zarobić guza. W Malezji i Indonezji generalnie można wszędzie chodzić i ryzyko zostania ofiarą przestępstwa jest znikome, powiedziałbym, że wręcz mniejsze niż w Polsce. Czy Filipiny jakoś mocno odbiegają na gorsze?
Chodzi mi raczej o Luzon niż o Mindanao i południe archipelagu. Nie chodzi mi o terroryzm - o tym akurat można wszędzie wyczytać, a z reguły, pomijając nieliczne najbardziej ekstremalne przypadki, terroryzm to znacznie mniejsze zagrożenie niż zwykły bandytyzm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 07 Kwi 2019 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
meczko napisał(a):
W Malezji i Indonezji generalnie można wszędzie chodzić i ryzyko zostania ofiarą przestępstwa jest znikome, powiedziałbym, że wręcz mniejsze niż w Polsce.

Ciekawe spostrzeżenie, ale to tylko heurystyka dostępności i uproszczone przyjęcie wniosku co do całości na podstawie subiektywnego i niereprezentatywnego odbioru rzeczywistości

meczko napisał(a):
Czy są jakieś duże różnice między tymi krajami w zagrożeniu pospolitą przestępczością - rozboje, kradzieże, przypadkowe wpakowanie się w bijatykę czy strzelaninę itp.? [...] Czy Filipiny jakoś mocno odbiegają na gorsze?

https://www.numbeo.com/crime/rankings_by_country.jsp?title=2019&region=035
Wskaźnik przestępczości jest najniższy na Filipinach spośród ww. trzech państw.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Kwi 2019 19:24 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Tak, oczywiście zgoda, że mój odbiór rzeczywistości jest niereprezentatywny, a stosowana w tym wątku metoda badawcza jest mało naukowa :-)

Dzięki za statystyki - to już coś mówi, chociaż niekoniecznie musi się przełożyć na bezpieczeństwo w podróżowaniu, bo jeden rodzaj przestępstw bardziej nas dotyczy, inny mniej... a i między tym, jaki % przestępstw trafia do statystyk, mogą być spore różnice.

Ponawiam pytanie - czy ktoś podróżował po wszystkich trzech krajach i może porównać swoje wrażenia z nich? Tak, wiem, że te wrażenia będą subiektywne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Kwi 2019 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@meczko byłem we wszystkich krajach o które pytasz i moim zdaniem Filipiny są inne w porównaniu do Indonezji czy Malezji. Miasta są nie fajne i czuć momentami "gęstą" atmosferę. Podróżując po Malezji czy Indonezji nawet mi przez myśl nie przeszło, że mogłoby mi się coś stać, za to na Filipinach to już byłem czujny szczególnie w miastach. Paskudna jest Manila, Angeles też, chodziłem sam po zmroku i nic mi się nie stało, ale są dzielnie w Manili, delikatnie mówiąc nieprzyjemne, kraty są nawet w sklepikach typu nasz kiosk, ochrona z długą bronią. Są bardzo biedne miejsca a Metro Manila to jak dla mnie jeden wielki slams. Moja żona w Manili praktycznie nie wychodziła z hotelu bo nie czuła się komfortowo a np. była na fawelach w Sao Paulo. Raczej nie dramatyzowałbym a Filipińczycy to jedni z najbardziej radosnych i przyjaznych ludzi jakich spotkałem na swojej drodze. Teoretycznie wydaje mi się, że na Filipinach jest dużo większe prawdopodobieństwo, że Cię okradną niż w Indonezji czy Malezji. Generalnie w krajach muzułmańskich "pojęcie kradzieży" moim zdaniem nie istnieje ;)
Sam jestem ciekaw czy istnieje ktoś na forum kogo by okradli w Malezji albo Indonezji bo o kradzieżach na Filipianach to słyszałem z kilku źródeł.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 10 Gru 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Przed kilkoma tygodniami byłem na Mindanao, czyli w tym regionie Filipin uznawanym za najbardziej niebezpieczny. W tym, gdzie swoją komórkę ma mieć ISIS. Pytając mieszkańców, widzieli oni w ISIS jakiś odmieńców i idiotów, ale generalnie mówili, że zagrożenia to oni żadnego teraz nie widzą. Odpowiadali, że ci ludzie boją się prezydenta, który jak będzie trzeba bez wahania wyślę znowu na nich wojsko i czołgi, bo to jest jego wyspa, bo stąd pochodzi. Pytałem też o trzęsienie ziemi, tydzień przed moim przylotem zginęło tam kilka osób w wyniku wstrząsów :( Spotkałem się z odpowiedzią, że jeśli ISIS jest na Mindanao to pewnie się tych trzęsień boją i ze ja nie mam się co martwić, bo się pochowali teraz ze strachu przed trzęsieniem i ale przed prezydentem Duterte :)
Generalnie byłem w Davao oraz w Cagayan de Oro. Jeśli chodzi o Davao miasto sprawiło wrażenie bardzo bezpiecznego, również późną porą. Służby mundurowe na ulicach także wzmagały wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa. Czułem się tam naprawdę ok.
Inaczej było w Cagayan de Oro. Miasto znajduje się ok. 120 km od Marawi, które po konflikcie zbrojnym sprzed dwóch lat mogło było służyć jako pejzaż do filmów o apokalipsie. Po wylądowaniu na lotnisku Lumbia, w drodze do miasta ustawione są check pointy, gdzie wojskowi sprawdzają poruszające się drogą pojazdy. Nie są to kontrole szczegółowe, raczej zatrzymanie auta, otwarcie drzwi, kontrola dla picu. Jakkolwiek w samym mieście, pierwszy raz czułem się na Filipinach nieswojo. Wybrałem hotel teoretycznie gdzieś nieopodal centrum, tuż obok dworca Agora, w odległości 1 km większa galeria, obok hotelu targ z owocami. Po zakwaterowaniu się, pomyślałem przejdę się po okolicy, trasą pieszą dojdę go najbliższego malla. Inną trasą szedłem, inną wracałem. W obu przypadkach podróż jak przez slumsy - domy porozwalane, zniszczone rzeczy na ulicy, śmieci pływające w rzece, koguty na drodze. I ludzie, którzy spoglądali na mnie, jak na wariata. To nie było spojrzenie uśmiechniętych ludzi z turystycznych wysepek. Nie było miłego hello, raczej było dziwne amigo. I też dziwne spojrzenie, może nie do końca wrogie, ale przeszywające i pozbawione tej tradycyjnej, filipińskiej radości. Nie opowiem, jak wyglądają mniejsze miasteczka. Z Cagayan de Oro zastanawiałem się, czy jechać busem i potem płynąć statkiem na Siargao (to już bardziej turystyczna część), ale ostatecznie wróciłem do Manili (miałem w obwodzie kupiony bilet za 75 zł) i wybrałem się na inną wysepkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 08 Lut 2023 19:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Miałem na ten temat ostatnio rozmowę z miejscowymi. Wg nich najbezpieczniej w Davos, nr 2 to Bohol. Ogólnie nigdy nie bałem się na Boholu tułać po nocach w odmiennym stanie świadomości. W żadnym miejscu. Ale w Manili bym tego nie powtórzył ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Lut 2023 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Roku napisał(a):
Miałem na ten temat ostatnio rozmowę z miejscowymi. Wg nich najbezpieczniej w Davos, nr 2 to Bohol.


Bez dwóch zdań, w Davos jest najbezpieczniej zwłaszcza w czasie tamtejszego szczytu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group