Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#21 PostWysłany: 15 Lip 2016 09:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Na urlop jadę na Ukrainę... Mam wrażenie, że tam będzie bezpieczniej niż Francja, Włochy czy Niemcy
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#22 PostWysłany: 15 Lip 2016 09:55 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
Obawiam się, że spokój podczas ME uśpił czujność służb i niestety taki jest efekt.....
Zamach w święto narodowe Francji niestety był w dużej mierze do przewidzenia :cry:


To nie jest efekt uśpienia podczas Euro 2016 tylko efekt spania przez kilkadziesiąt lat i prowadzenia polityki ubogacania kulturowego przez środowisko francuskich lewaków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#23 PostWysłany: 15 Lip 2016 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 723
Loty: 72
Kilometry: 134 803
niebieski
@cavani nie da się z tym nie zgodzic.
oby nie było powtorki na ŚDM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#24 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:13 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Przepraszam, nie jestem tak zorientowany jak Wy - czy już oficjalnie wiadomo, że sprawca był muzułmaninem? Czy znane są już powody jego zachowania (jakiś list zostawił, ktoś słyszał go krzyczącego jakieś słowa???), czy też wszyscy opierają się na schemacie "Tunezja-Islam-Islam-Morderca"?

Serio pytam. Nie znalazłem żadnej informacji poza wiekiem, pochodzeniem i tym, że - TRADYCYJNIE - miał przy sobie dokumenty (uff, tym razem przynajmniej nie musieliśmy się martwić czy przetrwały wybuch bomby). Przyznaję jednak, że nie przeszukałem całego internetu. Macie więcej informacji?

Z góry dziękuję

Swoją drogą niesamowite, że w Koziej Wólce na odpuście parafialnym często przy pokazie fajerwerków blokuje się ulice i jest mnóstwo policji, a promenada(!!!!!!!!) w Nicei była pozostawiona otwartą dla samochodów (tak to rozumiem, nie czytałem nigdzie o staranowanych barierkach i czymś podobnym) i nigdzie nie było żandarmów. Hmm..................

Niesamowicie też wygodne dla Hollande'a, który "zapowiedział, że na kolejne trzy miesiące zostanie przedłużony stan wyjątkowy wprowadzony po zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie ub. roku." :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#25 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Niech moder zamknie ten temat na jakiś czas, który zamiast mówić o bezpieczeństwie jako takim przechodzi się do pseudo dywagacje o terrorystach, islamie, polityce itp.

Zamachy terrorystyczne nie są codziennością. Mogą być dokonane wszędzie, w każdej chwili, przez każdego komu palma odbija.


Ostatnio edytowany przez zulu, 15 Lip 2016 10:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#26 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kamwad
Jak na razie Hollande potwierdził, że był to zamach. Pewnie gdyby tego nie zrobił to pojawiały by się pytania czy to aby przypadkiem nie był wypadek... :roll:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#27 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:29 

kamwad napisał(a):
[...]czy też wszyscy opierają się na schemacie "Tunezja-Islam-Islam-Morderca"?

Skoro działa to po co wymyślać inny?
zulu napisał(a):
Zamachy terrorystyczne nie są codziennością. Mogą być dokonane wszędzie, w każdej chwili, przez każdego komu palma odbija.

Problem w tym, że nie są dokonywane wszędzie i przez każdego komu palma odbiła. Sprawców tych zamachów nie łączy niepoczytalność. Łączy ich co innego :)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 15 Lip 2016 10:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#28 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:37 

kamwad napisał(a):
Przepraszam, nie jestem tak zorientowany jak Wy - czy już oficjalnie wiadomo, że sprawca był muzułmaninem? Czy znane są już powody jego zachowania (jakiś list zostawił, ktoś słyszał go krzyczącego jakieś słowa???), czy też wszyscy opierają się na schemacie "Tunezja-Islam-Islam-Morderca"?
:


To zapewne przypadek, że kolejny zamach został przeprowadzany przez obywatela pochodzenia takiego a nie innego, prawda?
Mając na uwadze fakt, jak wielu Azjatów mieszka w Europie "z niecierpliwością czekam na zamach w ich wykonaniu".
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#29 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4056
A Breivik? Do tej pory to on stał na podium w Europie w ilości zabitych. Terrorysta to bandyta, i tyle.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#30 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
kiedy terrorysta jest twój sąsiad a do zamachu wykorzystuje przedmioty codziennego użytku to nie da sie wykryc przed zamachem
ja się boje ze oni w europie przejma metody palestyńskie-ataki nożowników czy rozjeżdżanie ludzi osobówkami
biorąc pod uwagę brak uzbrojonych ludzi na ulicach to zrobiliby rzeźnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#31 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ja tylko napiszę, że terroryzm jest areligijny, islam jest tylko pretekstem i ma pecha, że akurat na nich padło (vide inkwizycja).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#32 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
sprawdź w słowniku trudne słowo "inkwizycja" i porównaj je z równie trudnym "terroryzm"
znajdź różnicę, podkreśl je na czerwono i nie pitol więcej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#33 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Inkwizycja ma fajne muzeum w Cordobie, w Hiszpanii, a muzeum terroryzmu to raczej się nie doczekamy...

No i spójrzcie jaka hipokryzja na świecie: jak tydzień temu w Bagdadzie zginęło kilkadziesiąt osób to w sumie nikt się nie przejął. Tu to samo i już flagi se malują, fszyscy jesteśmy Francuzami itp itd...

Ja Francję już parę miesięcy temu wykreśliłem z planów podróży, w tym przesiadki. Chciałoby się jeszcze pojechać do Paryża TGV albo odwiedzić znajomych...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#34 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:11 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
To bardzo żałosne tłumaczyć wahhabicki terroryzm jakąś inkwizycją odbytą w zamierzchłych czasach.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#35 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:22 

michzak napisał(a):
Ja tylko napiszę, że terroryzm jest areligijny, islam jest tylko pretekstem i ma pecha, że akurat na nich padło (vide inkwizycja).



Ma pecha? No takiego usprawiedliwienia ani wyjaśnienia nie czytałam.....
Podziwiam za naiwność.

P.S. Pecha to mieli Norwegowie, że im się Breivik trafił.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#36 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:30 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
singielka_1976
Nie wiem czy to prawda, nie pytaj mnie, nie pisałem nic o "zapewne przypadku", tylko pytałem o to czy coś więcej wiadomo. :roll: I widzę, że wielu z Was wie, było, widziało. Ja nie wiem. No ale nie mam 3500+ postów, więc wszystko jasne. A właściwie jedyne co wiem to to, że niesamowicie mnóstwo jadu wylewają właśnie as we speak na papieża Prawdziwi Polacy na jednym z portali prawicowych (bo wyraził smutek z powodu wydarzeń w Nicei). Tak że tego, kręci się ta karuzela nienawiści dalej :oops:

Zapewne zaraz do tego wydarzenia przyzna się Państwo Islamskie (tak jak i do wszystkiego innego się przyznają). A ja w zaciszu mieszkania pytam samego siebie: cui bono? I z marszu, z głowy mogę wymienić kilka nazwisk/grup osób, które bardzo zyskają po raz kolejny: Hollande (stan wyjątkowy/wojenny), Putin (obrońca chrześcijaństwa), bossowie unijni (większa kontrola etc.), zwolennicy posiadania broni (bo by do tego nie doszło), przeciwnicy posiadania broni (bo by do tego nie doszło) i inni. Terroryzm (bez względu na to co się naprawdę wydarzyło w Nicei, wszak i tak liczy się jedynie przekaz medialny i to, co już niektórzy "wiedzą" sami najlepiej) to fenomenalny biznes, na którym zarabiają strony, które - wydawałoby się - nie mają prawa się dogadywać.
[Wydaje mi się też, że w Polsce ludzie od dziś bardziej ochoczo zaczną rejestrować karty SIM w imię "bezpieczeństwa"........... :lol: :lol: ]

A dla przypomnienia - zachowując wszelkie proporcje, ale być może (choć nie sądzę) chłodząc na chwilę głowy tym, którzy już wiedzą i już wrzucili wszystko do jednego worka - polecam: http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/wy ... iaku/11s83 ; http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... poczytalny

oraz reakcja władz Sopotu:

"Władze Sopotu w celu uniknięcia podobnych wydarzeń w przyszłości wprowadziły opłaty w wysokości 5 złotych za wstęp na molo po godz. 23. Z kolei policja sugeruje ustawienie specjalnych słupków."

#avatar #podświetlane_molo #kredki #marsz_milczenia

Serio? Lepiej reagujemy niż ta obrzydliwa lewacka Francja/Belgia/itp.??? No tak, był niepoczytalny. Ale NASZ, biały, czysty.


Teraz przekaz dla Prawdziwych Polaków z tego forum: nie, nie twierdzę, że to to samo. Nie, nie twierdzę, że sprawca nicejski nie był motywowany religią/ideologią. Nie, nie pochwalam w tej chwili multi-kulti. Nie, nie pochwalam w tej chwili politycznej poprawności. I tak dalej. Nie robię tego wszystkiego, o co mnie za chwilę oskarżycie publicznie lub pod nosem.

Po prostu czasem lepiej poczekać i nie oskarżać fałszywie. Dlatego Was spytałem czy macie więcej informacji niż ja. I - to było do przewidzenia - pojawiły się komentarze tych, którzy "już wiedzą", bo wiadomo, że to musiał być "muslim", a może "ciapaty", a w ogóle to Polska dla Polaków i to nie takich, jak ta biegaczka Sofia Ennaoui, Boże jaki wstyd, że ona nas reprezentuje, kto na to pozwolił, może ona też jest "muslimem" i kiedyś wysadzi w powietrze autobus relacji Jarosław-Rzeszów?........................

P.S. Widzę nowy post nad moim: zamach w Bagdadzie. Okropne barbarzyństwo, dużo więcej ofiar. Wiadomo już czy wśród zabitych byli jacyś muzułmanie, czy tylko sprawcy byli "kozojebcami"? :roll:

Easy, za chwilę i tak przeczytasz "Islam=terroryzm". "KAŻDY muslim jest terrorystą, bo tak mówi Koran". Ehh............. :?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#37 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Po prostu, terroryzm to kolejny sposób prowadzenia polityki. Religia niewiele tutaj ma wspólnego

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#38 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:37 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Pan wyżej to chyba jakiś europejski konwertyta na islam ( ostatnio takich sporo ) skoro tak zaciekle broni wahhabitów i próbuje porównywać debila z monciaku to zaplanowanych aktów terrorów z allahem akhbarem na ustach.

Pan od zamachu wedle najnowszych doniesień nazywał się Mohammed Lahouaiej Bouhlel a to ci niespodzianka:) Jakże typowe starofrancuskie nazwisko;)

Mamy nie krytykować wahhabickiego terroru nawet dlatego, że giną przez niego inni muzułmanie? Czemu niby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#39 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kamwad
A nie dostrzegasz tej zależności, że ostatnimi czasy terrorysta to zwykle wyznawca religii pokoju? (co oczywiście nie oznacza, że każdy w.r.p. to terrorysta, nawet potencjalny).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#40 PostWysłany: 15 Lip 2016 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
W terroryzmie jak w modzie, zmieniają się trendy co do sposobu i co do autorów.
Patrząc na ostatnie kilkadziesiąt lat był:
prawicowy (OAS we Francji, Ordine Nuovo we Włoszech)
lewicowy (RAF - w Niemczech, Czerwone Brygady we Włoszech)
narodowo wyzwoleńczy (Kraj Basków, Irlandia Północna, Palestyna)
fundamentalistyczny (przede wszystkim islamski)

Jest jeden mianownik - ideologia.
A tak na marginesie typowy terroryzm islamski zaczął się od Palestyny (na początku wyzwoleńczy). Widzę, że wielu tu znawców może są w stanie obalić tą hipotezę i wskazać jakieś wcześniejsze przypadki.

Irytuje mnie posługiwanie się heurystykami wydawania sądów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kamwad uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group