Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#21 PostWysłany: 11 Kwi 2013 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
z mojego pobytu pamietam ze tunczyk w puszczce w markecie w Norwegii byl w tej cenie co w Polsce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#22 PostWysłany: 26 Lis 2013 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Paź 2010
Posty: 32
Loty: 261
Kilometry: 378 652
Polecam wycieczkę do IKEA darmowym busem odjeżdżającym co godzinę. Wiadomo hot-dogi po 5 nok, ale polecam bufet śniadaniowy za 39 nok i jesz ile chcesz, a wybór jest naprawdę spory i bardzo smaczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#23 PostWysłany: 26 Lis 2013 21:02 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 2
Byłem w no w marcu i ogólnie ceny są dość wysokie. Polecam w marketach sprawdzić ceny ryb.Pyszny świeży łosoś ( filet ) pakowany po 500g kosztował połowe mniej niż w polsce ( jakość była super ). I to był sklep blisko centrum w Oslo, także sprawdzcie ceny. Chleb , piwo drogie , można zabrać coś ze sobą.

p.s To był jakiś market wielkości naszej biedronki , nie sklep rybny. Tam ceny ryb , krewetek itd. to kosmos ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#24 PostWysłany: 28 Lis 2013 18:22 

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 1
Zbanowany
Szukam z koleżanką pracy w Norwegii-możecie podpowiedzieć od czego zaczać aby znależć prace .A może jest ktoś chetny dołaczyć się do wspólnego poszukiwania chętnych zapaszam do wymiany opinia na maila-pracaa22@o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#25 PostWysłany: 28 Lis 2013 18:50 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Awerik napisał(a):
Wyjadanie resztek to fantastyczna sprawa, osobiście nienawidzę marnowania jedzenia i głęboko gardzę ludźmi uprawiającymi taki proceder. Poszedłem pewnego razu na pizzę z laską, nie zjedliśmy całej więc poprosiłem o zapakowanie pozostałych kawałków. Panna, mimo że całkiem kumata i ogarnięta - zupełnie nie mogła pojąć takiego zachowania, uważając je za plebejskie i bez klasy. Cóż, to między innymi dlatego już nie jest moją dziewczyną.

A wracając do tematu - to dość zabawne, że grono wielce światłych użytkowników z pogardą wypowiada się o człowieku, którzy chce zwiedzać świat nie mając przy tym zbyt dużych funduszy - niektórzy chcą nawet przeniesienia tematu do działu "humor". Jednocześnie, gdy na tym forum pojawiają się wątki z poradami dotyczącymi jazdy na gapę, wyłudzania ulgowych biletów do muzeów i innych form oszukiwania, złodziejstwa i cwaniactwa to ich autorzy zawsze mają poparcie jakiejś grupy użytkowników. Śmieszne i smutne jednocześnie.

Oskar - niestety żadnych praktycznych wskazówek Ci nie udzielę, ale trzymam kciuki za Twoją podróż do Norwegii.

Awerik, bardzo rozsądna wypowiedź. Wyrzucanie jedzenia ( a spotykam sie z tym nagminnie u moich znajomych) jest co najmniej niewłaściwe i właśnie "obciachowe". Inna sprawa, że to nieraz problemy nie do rozwiązania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#26 PostWysłany: 18 Wrz 2014 18:03 

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 35
Loty: 6
Kilometry: 9 049
A jakby tak wziąć kilka paczek papierosów na sprzedaż? Z tego co znalazłem w internecie to paczka kosztuje 90NOK (45zl) Trudno byłoby znaleźć chętnego? Co sądzicie o moim troszkę cebulackim pomyśle? :D

Wysłane z mojego JY-F1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#27 PostWysłany: 02 Paź 2014 22:16 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 15
@Pager:
Nie wiem jak z papierosami (palaczy w Norwegii widziałam mniej niż w Polsce), ale my na naszą wycieczkę w zeszłym roku wzięliśmy kilka butelek polskiej wódki. Chodziło nam przede wszystkim o wymianę - w Norwegii trudno jest dostać mocniejszy alkohol, więc chcieliśmy w ten sposób podziękować naszym hostom z CS-a i wszyscy się bardzo cieszyli :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#28 PostWysłany: 13 Mar 2015 00:10 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
Nie wiem do kiedy ta promocja ale tak jak w pl,w mcd kawa do 14:00 jest za free :) nie trzeba nic kupować :)
zestaw burger+frytki+napoj 49 nok (chyba jakis mniejszy burger)
w Burger King zestaw Whopper 99nok -napoj z dolewka :)
i deal w subway: kanapka dnia 25 nok

Blisko jeziorka,przy przystankach autobusowych, jest ch exibition-na dole jest REMA1000 :
Chleb duzy i calkiem zjadliwy 24 nok
Sok pom/jablkowy 1l 7 nok
ser brie 21 nok
jakies serki typu philadelphia 35 nok
i truskawki 1/2 kg 15 nok :D

Na wzgorzu Floyen kawa 20nok a wrzatek za free wystarczy ladnie z panem sympatycznym pogadac i sie usmiechnac ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#29 PostWysłany: 15 Mar 2015 02:23 

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 35
Loty: 6
Kilometry: 9 049
martFa, czyli nie taka Norwegia straszna :) dobrze wiedzieć, mało takiego info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#30 PostWysłany: 19 Mar 2015 23:59 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
Nie taki wilk straszny ;) ale jak zajrzalam tu na forum to faktycznie-bardziej offtopic niz jakies konkretne info :)
nie sprawdzilam tylko jakie promo u chinczyka-a podejrzewam ze tam mozna zjesc w calkiem sympatycznej cenie ( za rogiem od subway) a nad subway "lido"- z tego co kojarze sieciowka,chyba gdzies w hiszpanskich wątkach pojawialy sie komentarze na ten temat,ale cen tez nie sprawdzalam,moze ktos kto tam bedzie/jest aktualnie rzuci okiem i wklei na forum :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#31 PostWysłany: 14 Lip 2015 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Fajny wątek. Wszedłem żeby znaleźć jakieś miejscówki na obiadek bez bankructwa, a dostałem całą stronę wykładu, jak to dobrze wyjadać resztki po Norwegach, a potem poradę, że jak chcę jeść, to najlepiej wsiąć ze sobą wagon fajek na handel. W całym wątku może ze dwa posty na temat ...
Ktoś ma może jakieś aktualne informacje oprócz McD, BK i Ikea ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#32 PostWysłany: 14 Lip 2015 20:18 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
W niedzielę na targu rybnym była budka z burgerami że stekiem z renifera za 40 NOK oraz z renifera i łosia za 80NOK (chyba większe). Fishcake'i można kupić od 10 NOK.

Z cen sklepowych, które pamiętam to banany ok. 25NOK, pomidory ok 30NOK, jogurt naturalny duży za 12 NOK, bułki w promocji widziałam nawet za 3 NOK, paczka tortellini ok. 20-25 NOK.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#33 PostWysłany: 17 Lip 2015 23:05 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
@maczala1
Pojedziesz to sam zwatpisz w ceny na miejscu bo są koszmarne. Optymalnie jest zabrać jedzenie z Polski zjesc cos na lotnisku a nawet kupić w samolocie. Zlazilem całe Bergen i najtańsze co widziałem to kiełbaska zawinięte w plaster boczku w bulce za 29 nok, w sieci ala zabka. Do rozważenia jest jeszcze aplikacja na telefon z burger king gdzie były niższe ceny niż w lokalu. Jedzenie w lokalach jest drogie spaghetti bolonese za 149 nok, pizza z cola w promocji za 199 nok tabliczka czekolady za 35 nok, truskawki po 39 nok za kg , czereśnie za 60 nok za kg, w porcie wedziny losos po 400 nok za kg, kubeczek malin za 50 nok, woda nigazowana w promocji 20 nok za 0,5 l. Na lotnisku w Bergen woda po 30 nok.czego się spodziewać po kraju gdzie pocztówki są po 5 zł za sztukę a magnesy na lodowke za 25 zł. Mam zdjęcie menu sieci pizzerii i postaram się wrzucić dla zobrazowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#34 PostWysłany: 17 Lip 2015 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@greg1291
Realia Norwegii to ja dobrze znam, bo jadę tam nie pierwszy raz. Wiem, że tam jest bardzo drogo ale nawet w tym kraju są miejsca, gdzie można kupować trochę taniej. W sieci Rema 1000 można z reguły dostać jakieś pojedyncze produkty spożywcze w rozsądnych cenach. W Bergen akurat będę po raz pierwszy i chodzi mi głównie o miejsca gdzie można zjeść ciepły posiłek bez palpitacji serca na widok rachunku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#35 PostWysłany: 17 Lip 2015 23:46 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
@maczala1
Chyba mogę Ci polecić restaurację Egon w Bergen:
Kjøttbasaren http://www.egon.no/restauranter/kjottbasaren
Bristol http://www.egon.no/restauranter/bristol
A konkretniej opcję Pizza Bufet - pizza i sałatki (All you can it) za 108 NOKów. http://www.egon.no/Menyen
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#36 PostWysłany: 18 Lip 2015 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Właśnie o taką miejscówkę mi chodziło :)
Dodatkowo fajne jest to, że akurat obie restauracje Egon są tuż obok dwóch McD w Bergen. Jak z pizza bufetem coś by nie wyszło, to jest od razu na miejscu opcja zapasowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#37 PostWysłany: 10 Sie 2015 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
dd89 napisał(a):
W niedzielę na targu rybnym była budka z burgerami że stekiem z renifera za 40 NOK oraz z renifera i łosia za 80NOK (chyba większe).

Wczoraj wróciłem z Bergen. Ta mała budka z burgerami na targu rybnym jest chyba na stałe (pierwsza z brzegu od strony Floyen). Mają trzy rodzaje burgerów: mały za 40 NOK (renifer), duży za 80 NOK (łoś) i jeszcze jakiś extra duży za 100 NOK (chyba po prostu dwa w jednym). Próbowaliśmy tego z łosia i był całkiem niezły - dużo mięsa, mało warzyw, można się najeść. Gość ma w tak małej budce nawet terminal do płatności kartami :)

Z aktualnych promocji w sklepach sieciowych to:
- Rema 1000 - miseczka ogromnych norweskich malin za 29 NOK (to samo na targu rybnym za 40-50 NOK)
- Rimi - 2 szt. dużych czekolad (200 g) Freia za 50 NOK
Obie pozycje polecam, bardzo smaczne i jak na Norwegię to prawdziwy "deal" :)

Image

Image

p.s.
Egona jednak sobie odpuściłem.

p.s.2
Jak ktoś będzie w McD szedł na górze z tacką, to radzę uważać, bo jest nagły uskok podłogi. Ja tego nie wiedziałem i straciłem jedną colę, robiąc przy tym całkiem spory bałagan :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#38 PostWysłany: 01 Gru 2015 17:27 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Pytanko do bywalców w Bergen.
Wiem że to nie jedzenie, ale kurde nie wiem w którym dziale umieścić więc dopytuję tu. Wszak kartusz do przyrządzania jedzenia będa służyć :)
Gdzie można w mieście kupić kartusze gazowe nakręcane typu Primus, Coleman, MSR ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#39 PostWysłany: 09 Gru 2015 20:36 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Widzę że nie mogę już edytować poprzedniego posta więc podbijam do góry.
Wiem ze można takie kartusze dostać w sklepach sportowych. Nawet zdobyłem nazwy kilku z nich, ale za Chiny nie wiem gdzie są zlokalizowane.
jesli więc ktoś, kto bywał w Bergen wie gdzie sa poniższe sklepy, niech da wskazówki gdzie ich szukać na mapie.
Sklep "XXL" w Lagunie, "MX sport" w sportowym w Oasen, Horizont senter.
Pytanie dodatkowe - czy ktoś może orientuje się czy sklepy tego typu czynne są w niedzielę ?
A może kartusze z gazem kupowaliście gdzieś indziej ? Stacja benzynowa, może na lotnisku ? Rzućcie ludzie jakimś hintem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Norwegia] Bergen
#40 PostWysłany: 09 Gru 2015 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Intersport jest w Bergen - w nim kupowałem ale w Stavenger. Z tego co widzę w goglach sklepy sportowe w niedziele w Bergen są pozamykane. Zostają może stacje benzynowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group