Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wenecja
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2012 11:52 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
jak w temacie. może ktoś polecic jakieś ciekawe miejsce w Wenecji gdzie można dobrze zjeść i nie zbankrutować ? nie muszą być to koniecznie restauracje, mogą być małe trattorie bądź nawet miejsca gdzie można wziąć pizzę na wynos w kawałku w rozsądnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Wenecja
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2012 17:49 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 75
dopinam się do zapytania i ew. jak to wyglada w Mestre....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2012 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1224
srebrny
Najtaniej to chyba wyjdzie kupić sobie ciepłego kurczaka z rożna i bułkę za parę euro w Billi. Na trzy osoby wystarczy :)
http://www.billa.it/Layouts/dd_bi_single.aspx?folderId=118929&pageId=1169055&ffact=f380
Na pewno są w Billi na Cannaregio 3660 S.Felice, natomiast w markecie na Cannaregio, 3027/C nie widziałem (ten drugi sklep zresztą naprawdę trudno znaleźć :)). Tutaj też najtaniej kupicie wodę i inne produkty spożywcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2012 18:26 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
Nie podam wam konkretnych miejsc ale w Wenecji wbrew pozorom jest wiele miejsc, gdzie da się zjeść i wypić kawę w normalnych cenach. Sporo takich jest pomiędzy placem Św. Marka a kościołem Santa Maria della Salute. Kawa to koszt 1-2 euro i spory wybór pizzy za ok 8 euro, dania mięsne to ok. 15 euro. Pewnie da się znaleźć nawet taniej, a sposób na to jest jeden - zboczyć z wydeptanej przez turystów trasy :) Naprawdę wystarczy odłożyć na chwilę mapę i pobłądzić samemu po mieście i jakaś restauracja, do której chadzają głównie Włosi a nie turyści na pewno się znajdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#5 PostWysłany: 17 Kwi 2012 21:41 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
ktoś pisał wcześniej na forum o Paradiso Perduto w dzielnicy Cannaregio - nie jest prawdą że ceny są tam przystępne, zwykła pasta (penne, tagliatelle, papardelle to koszt 12-14 EUR), do tego coperto w wysokości 2,50 EUR za osobę + 10% serwis i robi się naprawdę spory wydatek.
Polecam pizzerię/restaurację Pasqualigo na Strada Nova (jakieś 200 metrów za Billą w stronę mostu Rialto) - pizza z wyższej półki + wino to 9-10 EUR, makarony podobnie, coperto 1,50 EUR. Duże i bardzo dobre porcje, jedyny minus to wysokie ceny napojów typu cola, fanta(6 EUR), woda 4 EUR za mała buteleczkę. Duże piwo 12 EUR (masakra:-) ale litr domowego wina 12-14.
Kawa w okolicy placu Św. Marka (oczywiście w bocznych uliczkach w stronę Lido) to wprawdzie koszt 1,50 -2,50 EUR ale przy barze. Przy stoliku cena wzrasta już do 3-4 EUR za malutkie capuccino.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#6 PostWysłany: 17 Kwi 2013 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Tutaj nikt nie polecał, ale w wielu miejscach spotkałem się z rekomendacją sieciówki Brek. Odradzam, jadłem porcję lasagne, koszt 5.5€ (więc wcale nie tak tanio) - bez smaku, porcja niezbyt duża. Porównałbym to do polskich studenckich jadłodajni (może o odrobinę wyższym standardzie). Zdecydowanie polecam za to pizzę na kawałki. Koszt margherity od 2€, a kawałki spore. Najlepsza (i cenowo też bardzo dobra) pizza jaką jadłem to lokalu BQ (albo QB - nie pamiętam rozwinięcia skrótu) ok. 5min od dworca Ferrovia w stronę planu św. Marka po lewej stronie. Po lewo przy wejściu lody, po prawo pizza. Ogromny kawałek z pieczarkami i szynką 2.5€. Oprócz tego supermarkety Billa i Coop (np. cały kurczak grillowany - 5€ - niestety bez smaku ale najeść się można :)).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2013 15:16 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
A ja właśnie polecam Paradiso Perduto w Cannaregio. Byłem tam w zeszły czwartek, 11.04. Nie brałem dań z karty, tylko powybierałem sobie dowolne antipasti z baru. Można wziąć co się chce, na ciepło, na zimno, za pełen duży talerz rewelacyjnego, pysznego jedzenia (pieczone krewetki, ośmiornice, sałatki itp.) zapłaciłem 13 euro, do tego dwa kieliszki wina po 1,5 euro. Za całość zapłaciłem przy kasie 16 euro, żadnego coperto nie płaciłem w tym przypadku. Próbowałem pójść drugi raz w sobotę, ale lokal był tak nabity, że ludzie brali talerze z jedzeniem i siadali na chodniku nad kanałem.

Załączam zdjęcie jedzenia z Paradiso Perduto:

Załączniki:
PP2.jpg
PP2.jpg [ 78.16 KiB | Obejrzany 20101 razy ]


Ostatnio edytowany przez Roku, 19 Sie 2014 13:21, edytowano w sumie 1 raz
Łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2013 19:23 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
za kawę w całej Italii zapłacicie 1-2 euro maks , ceny ustawowe oczywiście przy barze przy stoliku drożej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#9 PostWysłany: 23 Kwi 2013 21:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 224
Kilometry: 324 860
niebieski
45.438792, 12.328620

Polecam. Najlepsza pizza, jaką jadłem w życiu. 50cm margheritta 8E, z dodatkami 9-10E. Ogromne byki. Prawie sami Włosi kupują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#10 PostWysłany: 10 Cze 2013 19:52 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Alfredo's - Fresh Pasta To Go
Calle De La Casseleria, 5324 | Castello, 30122 Wenecja, Włochy

Świetna pasta od 6 euro. https://www.facebook.com/AlfredosFreshPastaToGo

Załączniki:
20130206_184721.jpg
20130206_184721.jpg [ 188.66 KiB | Obejrzany 19678 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#11 PostWysłany: 24 Paź 2013 18:40 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
jak dla mnie makaron był jednak trochę zbyt "al dente" :)
ale trzeba im przyznać, że sera nie żałowali.

Zupełnie przez przypadek trafiliśmy na pizzerię Peter Pan na Santa Maria Formosa Calle Lunga 6249; GPS podaje takie współrzędne N 45° 26' 15.58", E 12° 20' 29.98"

Pizzera w stylu fast food, tylko 4 miejsca siedzące, zamiast talerzy je się pizzę z kartonowego pudełka. Za to pizza smaczna i tania.
Margarita za 4.5e, capriciosa 6e (normalne wielkości, wersje familijne od 10e).
Sprzedają też pizze na kawałki, ale wiadomo że pizza robiona na zamówienie jest najświeższa :)
(czynne od 11:30 do 24:00)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#12 PostWysłany: 19 Mar 2014 20:19 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 10
Z czystym sercem moę polecić pizzerię Pizza Al Volo na Campo Santa Margherita. Ceny bardzo przystępne - Margherita 4,50. Pizza na bardzo cienkim cieście, niemalże przeciekającym przez palce. ;) Zapraszam na bloga po zdjęcia i opinię:
http://jacekwkuchni.blogspot.com/2014/0 ... ka-za.html
_________________
http://jacekwkuchni.blogspot.com/ - #jacekwpodróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#13 PostWysłany: 16 Lip 2014 20:05 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Al Volo i Peter Pan sprzawdzone. Cienkie ciasto i dobra pizza. Kawałek 2e. Typowe knajpki na wynos. W Peter Pan niech was nie wystraszy kebab za szybą. Do tego jako przekąska pizza,calzone itp Cip Ciappizza pizza na Calle Mondo, niedaleko kościoła Santa Maria Formosa. Jedyna z aperitivo Taverna del Campiello na Via Remer. Ciężko tam trafić, jest zaraz obok C’dOro, przechodząc przez jeden z mostków musimy skręcić między budynki i przejść wąsko. Nie jest to typowa uliczka, można zawrócić sądząc, że dalej nic nie ma, a przechodząc małym tunelem trafimy na fajną knajpkę, gdzie mają aperitivo i świetny widok na Most Rialto
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#14 PostWysłany: 19 Sie 2014 11:49 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
Polecana wyżej Taverna del Campiello - 5 e (piwo/wino/spritz) lub 8e za long-drinka (np sex on the beach). Z bufetu do wyboru: 1 rodzaj makaronu (inny kazdego dnia) + 4-5 różnych bruschetta.

Image

Od siebie polecę pizzerie na Lido. Nie znam nazwy, zlokalizowana jest przy alei prowadzącej od przystani Vaparetto do bezpłatnej, publicznej plaży. Pizza od 6 e, karafka 0,5l wina 6 e, coperto 1 e/os.

Lokalizacja na google maps

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#15 PostWysłany: 02 Mar 2015 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Polecam również Pizzerie Al Volo, pizza na cieńkim cieście bardzo smaczna wczoraj sprawdzone (tuna a cippolo) familiare (50 cm) koszt 12 euro.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#16 PostWysłany: 02 Mar 2015 19:20 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 554
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Jeśli nie chcecie daleko szukać to polecam Self Service al Ponte Rialto na Riva Ferro obok Hotelu Rialto i Ponte Rialto...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#17 PostWysłany: 18 Mar 2015 04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Na początku kwietnia spędzę kilka dni w Wenecji. Do podróży prawie od każdej strony jestem przygotowany. Na koniec pozostał temat posiłków. Gdzie zjeść aby nie stracić majątku. Na różnych formach znalazłem kilka nazw, które nic mi nie mówią. Czy znacie? możecie polecić lub odradzić?

Bistrot de Venise
Enoteca Mascareta
La Bottega ai Promessi Sposi
Osteria Al Bacareto
Osteria Al Cantinon
Osteria al Timon
Osteria alla Staffa
Osteria Da Alberto
Osteria Il Milion
Ostaria Quattro Feri
Osteria Vecio Forner
Trattoria Ostaria al Ponte
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#18 PostWysłany: 15 Lis 2016 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2203
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Może coś nowego ktoś znalazł, lub w Mestro poleci coś? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#19 PostWysłany: 26 Gru 2016 22:48 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 12
Wspomnienie z grudniowej wizyty w Wenecji. Nazwa/Rodzaj jedzenia/ceny

Dal Moro's - Makarony domowe z sosami z kubełka. Makarony pyszne, sosy mocno średnie jak nie słabe. Jedna z najtańszych przekąsek przy samym Placu św. Marka - penne+sos pomidorowy - 5,00 EUR.

Cantina Do Mori, Cantine del vino gia schiavi, Al bottegon, Ostaria dai zemei, osteria al squreo, All’ Arco - Tak zwane cicchetti. Czyli weneckie tapasy. Pyszne i tanie. Kanapeczki z lokalnymi smakołykami - 1,5 EUR, wino od 1,50 EUR za kieliszek.

6342 a le tole - domowe spaghetti i pizza. Restauracja bardzo popularna wśród lokalsów i turystów. Konieczna rezerwacja. Dwa dania obiadowe + karafka wina + coperto - 30,00 EUR.

Arte della pizza - niezła pizza na wynos w dzielnicy żydowskiej. Dużo studentów! Melanzine (z bakłażanem) - 6,00 EUR.

I Tre Mercanti - sklep w którym pani włoszka sama robi ciasta (można podglądać przez okno). Doskonałe miejsce na Tiramisu, zarówno klasyczne jak i pistacjowe. Ceny bardzo w porządku a i miejsce ładne. Za dwie porcje tiramisu + dwa bellini około 10,00 EUR.

SMACZNEGO!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#20 PostWysłany: 18 Sty 2017 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1836
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@‌pawel1330‌ nie wiedziałem w ogóle o istnieniu cicchetti a tapasy uwielbiam, więc będą w Wenecji koniecznie spróbuje.

A możesz polecić jakieś miejsca, w tym z cicchetti, które znajdują się na Lido?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group