Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Gru 2019 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
A stacje benzynowe otwarte ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 11 Gru 2019 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@vasquez37
@Kothson

1. W jakich hotelach jesteście? Ja na koniec Marca 2020 mam rezerwację w WH Hotel za 850zł za 4 noce od 27-31.03.2020 pod granicą dzielnicy Hamra. Polecacie coś innego?
2. Jak sprawa internetu? Ile kosztuje karta SIM z netem i gdzie kupić?
3. Wszędzie da się zapłacić karta? Od razu pytają czy w walucie Lbp czy USD?
4. Jak cenowo jedzenie na mieście?
5. W Lebanon Taxi da się zapłacić kartą?
6. Działa Uber?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:31 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Kierowcy taxi to złodzieje jak wszędzie, negocjuj cenę i trzymaj odliczoną kwotę dla niego. Uber działam w WH dzisiaj pytałem o drogę, kiedy się zgubiłem, hotel jak hotel. Polecam Ci mój z poprzedniego posta, jest blisko Twojego, na prawdę wspaniała obsługa, wystrój, jedzenie, cena podobna. Kartą na mieście prawie nigdzie nie zapłacisz, chyba że w dobrych restauracjach czy hotelach, ale to nie wiem, ja jadam niskobudżetowo. Dzisiaj zabraķło mi pieniędzy, za mało zabrałem z hotelowego sejfu. Celowo szukałem marketu z terminalem. Chciałem kupić 4 bułki, bo przywiozłem masło orzechowe z dubaju. Terminal leży przede mną, chcę płacić, a gość mi na to, że nie ma takiej możliwości, dał mi te 4 bułki za darmo (1000 lb za 4 normalnie). Karty nie kupowałem, celowo chciałem zatracić się w ulicach Bejrutu bez dostępu do internetu, co jakiś czas można złapać w Dunkin Donuts czy Starbucksie wifi, z resztą po jednym dniu już łatwo się odnajdziesz. Nie chcę spamować cenami, napisz co Cię interesuje, to odpiszę. Kurs dolar / funt libański taki jaki wywalczysz. Brak tablic z kursami, chodzisz od kantoru do kantoru i negocjujesz. Od 150 000 lb do 156 000 lb za 100 dolarów, ja mało wydaję więc specjalnie nie szukałem. Pytaj jak coś :) promenada Bejrutu poniżej ;)Image

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:32 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
wtak napisał(a):
A stacje benzynowe otwarte ?
Wszystkie otwarte.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 11 Gru 2019 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Kothson

Wow! Dzięki za szybką odpowiedź :D

W Starbucks i DD dało się zapłacić kartą czy też lipton?
Z tym marketem i terminalem przed oczami śmieszna sytuacja haha :D Podobną miałem teraz w Izraelu Ejlacie w Shawarma Pilpel, przed ladą naklejka wszystkie karty wymienione no to wchodzę (karciany człowiek jestem :lol: ) zamawiam falafela w picie za 19 Szekli i mówię że kartą a gościu mówi że nie działają karty :| ale ''no problem my friend, free for you'' pozytywne zaskoczenie :lol:

W ogóle jak się płaci karta w Libanie? Bo w Izraelu wszystko jest na pasek magnetyczny (przeciąga kartą przy monitorze) i podpis a w hotelu terminal z lat 90, nigdzie nie zapłaciłem poprzez chip i pin a o paypass nie wspomnę, zaskoczyło mnie to, fajnie powspominać starą technologię :lol:
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:13 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
W sieciówkach normalnie płaci się kartą, zbliżeniowo też. Mają normalne teminale, natomiast w większości punktów lokalnych gdzie są tanie produkty ich nie ma :) duży przemiał ludzi, kasa z ręki do ręki, brak paragonów.

Pytałem o Twoją kartę. Musisz doprecyzować na ile dni i ile Mb, to dopytam. Dla przyķładu 1500 Mb na 7 dni + 5 dolarów na rozmowy w pierwszym punkcie powiedział mi 25 dolarów, w drugim 20. W trzecim jakbym zapytał może jeszcze mniej..

Podrzucam przykładowy zestaw dla 2 osób w Hamrze, przy głównej ulicy, ceny są podobne raczej (pisze o tych tańszych knajpach). Duży burger (było z 200 mięcha w nim), wrap z baraniną, duże frytki z sosem, smoothie truskawkowe. Poniżej rachunek. Ceny są na prawdę w porządku. Z dala od Hamry i głównych ulic zdecydowanie taniej i więcej lokalnego jedzenia, np. ja uwielbiam manakishe ze street foodu, zazwyczaj 1000-1500 za sztukę. Jak jestem bardzo głodny zjadam dwie sztuki.

Weź sobie dolary i wymień na lb, bo sporo dobrego Cię ominie. ImageImage

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Kothson

Niezła kopalnia informacji dla mnie w tym temacie :D
1.Będę 3 pełne dni więc z 2GB powinno mi styknąć o ile będzie dobrze wifi działać w hotelu. Kartę SIM trzeba rejestrować? Jak długo trwa aktywacja? W ogóle coś drogo 20/25$ :shock: potrzebuję samego neta.
2. W tej kanjpce Sams sporo ludzi? Można było płacić kartą czy tylko gotówka? :D
3. Co do paragonów, nie dają ich i trzeba się upominać? :|
4. Myślałem żeby jechać na dół Libanu do Kada Sydon do Tyr ale chyba odpuszczę i zostanę w Bejrucie.
5. Idź do jakieś cukierni i wrzuć słodkości z tego kraju :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:36 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Dopytam o kartę. Słodkości są nieziemskie, dużo podobnych do tureckich. Ten kraj orzechami i miodem żyje. W samsie można było kartą, natomiast wracając za uliczne przysmaki już tylko gotówka. W większości kupujesz w małych sklepikach/kramach/od ulicznych sprzedawców/z budek - oni nie mają terminali : ) a można u nich kupić tanio i jeszcze mieć satysfakcje, że zasilasz portfel człowieka, a nie jakiejś ogromnej korporacji. Sporo tutaj biednych ludzi, proszą często o pomoc. Robią to bardzo dyskretnie, nie są natarczywi, ogólnie bardzo rzadko ktoś zaczepi. Jestem zauroczony krajem, kulturą tych ludzi, a widziałem już sporo krajów tego pokroju. Co do ilości osób, do póżnych godzin nocnych ulice tętnią życiem, nie ma nudy. Image

Jutro jadę do Baalbek, bo moja dziewczyna interesuje się historią. Chyba że będzie ładna pogoda jak dzisiaj, to zmieniamy plany i plażujemy :D są priorytety.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:47 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Ważna informacja, Nejmeh Square niestety zamknięte do odwołania, można podejrzeć zza zasieków.. pytałem żołnierzy czy można wejść, niestety nie ma takiej opcji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Kothson

Ale smaka na Bejrut mi robisz :D
1. Jak chcesz dojechać do Baalbek? Nie boisz się tam?
2. Jak z Angielskim u sprzedawców?
3. Wybierzesz się do jakiegoś pub/baru i sprawdzisz ceny? ;)

Szkoda że Nijmeh Square zamknięte :(


Ps. Widzę że byłeś w Ibis Al Barsha Dubaj, będę tam pod koniec Stycznia :lol: jak oceniasz? Daleko do sklepu, metra?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Gru 2019 08:35 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Lepsza knajpa / lepszy angielski u obsługi, gorsza knajpa, tylko gestykulacja z ich strony, choć mili i życzliwi są zawsze.

Jadę z Hamry do Cola station, póżniej chcę vanem dojechać. Pytałem o bezpieczeństwo, wszyscy zgodnie zalecają taxi do miejsca docelowego, vana odradzaja. Rodzi się pytanie czy odradzają ze względów bezpieczeństwa, czy w taxi widzą swój interes.

Taxówkami nie jeżdżę, zatem jeśli przestanę odpisywać - wybierz taxi :)

Al Barsha nie chcę robić offa, ale zobacz jak ogromny to dystrykt. Mój ibis był 1,2 od metra, z resztą tego ibisa nie polecam. Hotel pamięta lata 80, jedynyn plusem jest cena (niska cena) i dobra lokalizacja. Przed wybraniem hotelu sprawdż odległość. Do mall of emirates chodziłem na zakupy piechotą w dwie strony, ale ja jestem raczej zaprawiony. Czasami w Dubaju dziennie robiłem 30-40 km, np. z ibisa do plaży jumeira przy al safa, zwiedzając medinę i meczet po drodze piechotą, później kolejje kilometry do spring souk w al barshy. Nie wiem ile to dla Ciebie daleko :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 12 Gru 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Kothson

Noo wygląda to ciekawie :D

Jest jakiś rozkład jazdy do i z Baalbek? Ile zajmuje dojazd? Jak długo byłeś na miejscu? :)

Z tego co wiem to w Libanie oficjalnie jest LL i USD. Czego ludzie używają najczęściej i co jest bardziej opłacalne?
Minimalna kwota wypłaty z bankomatu to ile LL?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Gru 2019 17:13 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie można tych zdjeć jakoś równo powklejać - jedne są bokiem, inne do góry nogami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Gru 2019 17:34 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Planuję przełom roku 2020/21? ktoś był w okresie grudzień-styczeń?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 14 Gru 2019 15:13, edytowano w sumie 1 raz
doprecyzowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Gru 2019 11:44 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Ja polecam Parisian Hotel. Super obsługa, dobra lokalizacja (10 min pieszo od zatoki i 15 min od meczetu), zarezerwowałem sam nocleg, chcialem dokupić za 11$ śniadanie ale dali mi je za free, hotel ma parking podziemny w którym sami parkują auto więc nie ma stresu z wjazdem i wyjazdem. Ogólnie bardzo pozytywnie wspominam ten hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 17 Gru 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
Byłem przez tydzień w zeszłym tygodniu - kurs 1$ - 2000-2100LL.
Spokój, demonstracji w ciągu dnia nie widać, tylko okolice placu Nijmeh i dzielnicy rządowej zablokowane. Na placu Męczenników namioty, ale senna atmosfera.

Około 18-20 stopni ale sporo deszczu.

Do Baalbeck jedzie się z dworca (ronda) Cola. Rozkład nie ma, ale trzeba zapytać o busik do Chtoura. Tam kierowca podwiezie pod busik do Baalbeck. Nie czułem żadnego zagrożenia - byłem ok 5 godzin. Z powrotem busik prosto z Baalbeck do Bejrutu. Rozkładów jazdy nie ma, busy odjeżdżają po zadowalającym kierowcę zapełnieniu.
Busiki do Sydonu co chwilę z Coli, do Tyru jak kontynuacja z Sydonu z tego samego miejsca (z przed zamku morskiego).
Do Jouniech i Byblos (Jbeil) autobus miejski nr 6 i busilki non stop.
Jedyny rozkład dotyczy trasy Bejrut - Trypolis i autobusów Connex (z dworca Charles Helou). W Trypolisie też spokojnie, tylko główny plac zablokowany.
Nie ma busów do Annayi (klasztor św. Charbela) - Ja jechałem z Byblos, w jedną stronę taxi 11000LL, w drugą stopem.

Po mieście jeżdzą busy po 1000LL . Trasy można znaleźć tu: https://ginosblog.com/yallabus-beirut-f ... 88dc322981

W Hamrze mieszkałem w Orient Prince Hotel i Le Marly hotel - po ok 120PLN za noc ze śniadaniem za jednynkę. Warunki bardzo przyzwoite.

W razie pytań jestem do dyspozycji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 27 Lut 2020 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Kothson napisał(a):
Jadę z Hamry do Cola station, póżniej chcę vanem dojechać. Pytałem o bezpieczeństwo, wszyscy zgodnie zalecają taxi do miejsca docelowego, vana odradzaja. Rodzi się pytanie czy odradzają ze względów bezpieczeństwa, czy w taxi widzą swój interes.

Taxówkami nie jeżdżę, zatem jeśli przestanę odpisywać - wybierz taxi :)

Nie odpisałeś, ale forum pokazuje, że się logujesz ;)
Podzielisz się wrażeniami i praktycznym informacjami ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Lut 2020 09:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Taxi po prostu widzą swój interes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Mar 2020 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
@Hose transport-w-libanie,1203,132886&p=1310340#p1310340 Nie ma problemu z dogadaniem się w Bejrucie po angielsku, w innych miejscowościach może ale zawsze ktoś przetłumaczy. Przez kurs lbp- USD który jest obecnie Liban nie jest już specjalnie drogim krajem. W centrum Bejrutu jest trochę wojska i niektóre ulice są wyłączone z ruchu ale poza tym zupełny luz. W Izraelu nawet do widoku dziewczynek z karabinami można przywyknąć wiec co tam kilku chłopaków. W Hamrze gdzie mieszkałem były kilkunastosekundowe przerwy w dostawie prądu, w tym wieczorem. W jednym banku przy jednej z głównych ulic w Hamrze były powybijane szyby, i wcale się nie dziwie Libanczykom ze względu na to co władza im funduje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Mar 2020 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
widzę, że ceny hoteli bez zmian i ceny przeliczane są po stałym kursie 1500 za 1$, sugerujesz żeby wymieniać na ichnie LBP i nimi płacić, a gdzie wymieniać po tym lepszym kursie ?
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group