Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Paź 2019 10:24 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@Kothson
Ok już łapie myślałem że chodzi o dolinę Bekaa i Hezbollah a nie obecne zamieszki.

Wiesz to jest Bliski Wschód. Tu się sytuacja zmienia dynamicznie, nikt ci teraz nie powie co masz robić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 22 Paź 2019 10:47 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Zasadniczo Drogi Ekspercie ds. Bliskiego Wschodu. Chciałem podziękować za taki rozmach Twojej wypowiedzi oraz za całą genezę konfliktu w Libanie. Chciałem tylko dopytać dlaczego to wszystko? Przecież ja nie pytałem Cię o kwestię pochodzenia problemów, mało tego w ogóle nie pytałem Cię o nic. Zadałem ogólne pytanie odnośnie sytuacji na ulicach i tego, jak może to wyglądać za jakiś czas. Przyjmuję Twoją paradę za próbę podbudowania ego, ale nie wchodźmy w szczegóły.

Dziękuję również za propozycję zmiany destynacji. Zgadza się, jeżeli przed moim wyjazdem okaże się, że sytuacja w Bejrucie będzie niestabilna, z radością zamienię wykupione wcześniej bilety linii lotniczych Middle East Airlines na bilety w pendolino. Czy to będzie Ciechocinek, czy inna uzdrowiskowa miejscowość, na szczęście ta decyzja nie należy do Ciebie.

Tak, pytałem o Bejrut, nie o Baalbek. Będziemy w na miejscu zaledwie trzy dni, chcemy skupić się na stolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 22 Paź 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2122
platynowy
Kothson napisał(a):
lece w grudniu
Do grudnia sporo czasu, może się zupełnie uspokoić albo może zacząć się regularna wojna domowa. Zbyt dużo na zapas nie ma co się przejmiować.
Mam bilety na koniec lutego i będę rozważał wszystko na 1-3 tygodnie wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2019 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Wiele osób na miejscu wyraźnie mówiło nam, że czekają na zmianę od lat. Ostatnie decyzje polityków były tylko iskierką do ich rozpoczęcia. Kiedy utknęliśmy w Zahle z powodu zablokowania wszystkich dróg, gospodarze z airbnb zaproponowali nam darmowy nocleg i pełne wsparcie, mówiąc, że to nie nasza wina, że akurat się tam wtedy znaleźliśmy. Z resztą wszyscy mówili, że turyści powinni czuć się bezpiecznie.
Z drugiej jednak strony jest to kraj dla osób, które wiedzą po co tam jadą i znają realia polityczne Bliskiego Wschodu. Kiedy my byliśmy w Zahle, uzbrojony w karabiny gang paraliżował Tyr. Tam sytuacja jest bardzo dynamiczna i nie warto tego bagatelizować. My z wyjazdu jesteśmy jednak bardzo zadowoleni - jak zawsze najważniejszy jest rozsądek.
Jak to powiedział nasz gospodarz, gdy postanowiliśmy przebić się do Bejrutu przez wszystkie blokady naszym wypożyczonym Hyundaiem I10 z zaznajomionym pilotem rajdowym - Enjoy the revolution!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Lis 2019 18:49 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Jak sytuacja na miejscu? Wybieramy się za tydzień i fajnie byłoby poznać realna sytuację.. .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Lis 2019 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Dzisiaj wróciłem więc w miarę na świeżo:
- W centrum jest poblokowane przsz wojsko kilka ulic prowadzących do parlamentu i nie da się tamtędy przejść

- mają miejsce manifestacje ale mają pokojowy charakter, tylko czasem przez to jakaś droga może być zamknięta

- W poniedziałek zdarzyła nam się seria blokad na autostradzie z Beirutu do Byblos przez co pokonanie 40km zajęło 3h.

W skrócie tak to wyglądało z mojej perspektywy w tym tygodniu.
- W kwestiach bezpieczeństwa nie mieliśmy żadnych obaw, ale warto zachować zdrowy rozsądek i nie pchalismy się na siłę do zgromadzonego tłumu

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:51 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 2
Loty: 57
Kilometry: 80 787
Czy w przypadku noclegu u znajomego (brak rezerwacji w hotelu czy airBnB) wystarczy podać na lotnisku adres (plus ewentualnie dane kontaktowe) czy potrzebne jest coś więcej (np. zaproszenie)? I co jeśli w ciągu całego pobytu ma się więcej niż jedno miejsce noclegu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Lis 2019 11:27 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 76
Zrobiłbym rezerwację z możliwością darmowego odwołania w jakimś hotelu i taką rezerwację pokazał celnikom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Lis 2019 09:12 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Dolina Bekaa sama w sobie nie jest jakoś wrogo nastawiona na turystów, owszem w porównaniu z np. Doliną Qadisha jest tam bardziej arabsko ale w końcu to Bliski Wschód. Ja w Baalbeck kontakt osobisty z Hezbollahem miałem w dwóch sytuacjach tj. na wjeździe przed posterunkiem wojska biegają goście z płytami propagandowymi Nasrallaha oraz przy wejściu do ruin próbowano mi shandlować koszulkę z flagą. Oczywiście jak powiesz nie, no to przyjmują do wiadomości i odpuszczają, nie stajesz się przez to wrogiem publicznym numer jeden. Sam przejechałem samochodem zarówno Dolinę Bekaa na drodze z Bejrutu do Baalbeck i stamtąd w kierunku Doliny Quadisha a także na południowy wschód od Sidon (okolice zamku Beaufort czy Mleeta Landmark) i nie odczułem tam żadnych, absolutnie żadnych zagrożeń. Chyba, że dla kogoś czarno-czerwone oraz żółto-zielone flagi połączone z wizerunkami Nasrallaha i bojowników Hezbollahu są straszne to inna sprawa. Ja wiedziałem gdzie jadę, co tam się dzieje i czego mogę się spodziewać więc mentalnie nie miałem z tym problemu.

Sam Hezbollah to w Libanie jest wielki znak zapytania dla mieszkańców bo z jednej strony czują, że próbują religijnie wpływać na politykę Państwa i to się chrześcijańskiej części ludności mocno nie podoba a z drugiej strony to właśnie Hezbollah zatrzymał isis w Syrii a nie wojsko Libanu (bo dla Hezbolahu isis to taki sam wróg jak Izrael), podobnie to on jest głównym hamulcem Izraela we wszelkich sporach gdy trzeba się bardziej zaangażować (ps. to nie moja opinia tylko mieszkańca z którym rozmawiałem w Bejrucie).

Gdyby ktoś chciał przeczytać moje subiektywne odczucia z wizyty w Libanie to zapraszam do relacji:
https://spolecznosc.fly4free.pl/blog/41 ... do-libanu/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 28 Lis 2019 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Gdzieś czytałem, ale proszę o potwierdzenie: z Baalbek do Kadiszy zimą nie przejadę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:24 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Jechałem tą drogą i zimą musi być tam wesoło bo podjazdy są naprawdę strome, droga mega kręta, ale jeżeli odśnieżają ją i masz auto 4x4 z zimowymi oponami i łańcuchami to powinno dać radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 03 Gru 2019 23:20 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Wróciliśmy w sobotę z Bejrutu i jeśli chodzi o bezpieczeństwo:

- w centrum ulice częściowo zablokowane przez wojsko - samo centrum (parlament i okolice zgromadzenia narodowego) zamknięte bez możliwości przejścia. Sytuacja różniła się w piątek od tej w czwartek - w piątek zdecydowanie więcej kwartałów ulic było blokowanych. Jednakże blokady były jedynie w centrum.

- mają miejsce manifestacje ale mają pokojowy charakter, tylko czasem przez to jakaś droga może być zamknięta. W zasadzie wyglądało to tak, jakby manifestacje odbywały się tylko w weekendy - chociaż miasteczka namiotowe w okolicach parlamentu i na Placu Męczenników przed meczetem Mohammed Amin są cały czas.

- w tygodniu poza Bejrutem blokad na drogach nie było, jedynie wojskowe posterunki kontrolne. Nie wydłużało to jakoś specjalnie czasu przejazdu.

- generalnie czuliśmy się bezpiecznie

Dodatkowo proponuje rozważyć najpierw pobyt w Bejrucie a ewentualnie potem wyjazd poza stolicę z racji kursów walutowych i zorientowania się w ogólnej sytuacji. Era stałego kursu LBP do USD (1500) to już przeszłość. W kantorach kursy oscylują w zależności od sytuacji od 1900 do 2200 LBP za USD. Przy czym oficjalny kurs dalej jest 1500 i po tyle przeliczają nam w sklepie np. przy płatności kartą.
W piątek zamknięta była większość stacji benzynowych w mieście - jak mówili miejscowi: "paliwo jest, ale nie wiadomo po ile je sprzedawać"...

Także sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 05 Gru 2019 22:32 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Podobno sytuacja się zaogniła? Lecę za parę dni, zda ktoś relację?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Gru 2019 12:45 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Właśnie jestem piąty dzień w Bejrucie, wczoraj byłem też w Trypolisie i wg. mnie jest mega bezpiecznie. Byłem też w miejscu, gdzie były demonstracje i jest trochę namiotów i ludzi, ale również totalny spokój.
Polecam Trypilis, jest mega.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 06 Gru 2019 15:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Demonstracje na ujęciach youtuberow wyglądają mocno pokojowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 06 Gru 2019 19:40 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Dzisiaj przeszedłem na pieszo pół miasta, byłem też na głównym placu i nie działo się kompletne nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Gru 2019 00:24 

Rejestracja: 07 Lis 2014
Posty: 19
wróciłem wczoraj. 6 dni w Bejrucie i wyjazdy wynajętym samochodem do Baalbek, Kadisha, Sydon. Żadnych problemów z wyjątkiem korków w określonych porach na ulicach Bejrutu. Bez problemów również z przejazdem przez dzielnicę Hezbollahu w pd części Bejrutu. Protesty w centrum odbywają się w weekendy (więcej manifestantów) i mają bardzo pokojowy charakter - ogrodzona scena koło meczetu Amina z której wygłaszane są przemówienia i mnóstwo ludzi z flagami spacerujących w okolicy. Teren wokół parlamentu zamknięty przez wojsko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 11 Gru 2019 12:56 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Jestem właśnie, okolice La Roche. Hotel Grand Concerto, tani i znakomity, ogromny apartament, pyszne śniadania, czuje się jak w domu. W Bejrucie pogoda wymarzona, słońce. W ogóle nie ma żadnego zagrożenia, chyba że od leżenia na słońcu zbyt długo. Pyszne soki z granataów, na prawdę dobre jedzenie, bardzo pomocni mieszkańcy, nie nauczeni dojenia turystów. Żyją swoim życiem, nikt nie zaczepia a o ile już, to bardzo dyaketnie. Piękne miasto, kontrastowe. Faktycznie sporo się buduje, ale nie czuć takiego nadęcia przynajmniej, jest duch bliskiego wshodu. Poniżej ceny street foodu. ImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 11 Gru 2019 16:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Live z downtown, ceny z Dunkin Donuts (Martyrs Square). ImageImage

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Gru 2019 18:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
W Bejrucie spokojnie, strajki są, ale pokojowe. Nawet nic się nie paliło odziwo, w mediach trochę inaczej to wyglądało przed przyjazdem. Grillowana bułeczka z serem lub inne przysmaki dla strudnionych strajkujących w tym dla nas 1500 fb (zjadliwe). Na marginesie z Al Hamry do Martys Square jedzie bus za 1000 fb, linia nr 2, bilet u kierowcy lub 45 minut szybkiego chodu. ImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group