Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Paź 2021 13:09 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 6
witam. czy na stacji kolejki na lotnisku w Bari trzeba się odbić biletem przy wyjściu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 01 Lis 2021 21:11 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 196
niebieski
Zgodnie z zimowym rozkładem Wizza, samolot z Krakowa ląduje w nocy z środy na czwartek i z niedzieli na poniedziałek w BRI około godziny 00:40, według strony lotniska i różnych opinii z internetu, o tej godzinie zostaje tylko taxi do centrum miasta.
Ktoś może był ostatnio w Bari i może to potwierdzić lub podać jakąś alternatywę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 21 Lis 2021 20:27 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 196
niebieski
Odpowiem sam sobie, bo już wróciłem a może ktoś jeszcze skorzysta.

Po przylocie o tak późnej godzinie opcje wydostania się z lotniska są w zasadzie dwie:
1. Taxi
2. Samochód z wypozyczalni

Ad 1
Jest postój taksówek przed terminalem, ale taksówek tam nie ma ;) Taksówki stoją poza terenem lotniska i czekają na wezwanie od dyspozytora i wtedy podjeżdzają pod terminal. Konieczne jest zadzwonienie pod numer +39 080 554 3333 i zamówienie telefoniczne taksówki. Od dyspozytora dostaniecie numer taksówki i do tej taksówki możecie wsiadać.
Trzeba uważać i zapamietac swój numer, bo miejscowi Włosi wykorzystują nieznajomośc tej procedury przez turystów oraz wykorzystują nieznajomość języka i wsiadają do pierwszej lepszej taksówki.
Sugeruję zadzownić po taxi od razu po wyjściu z samolotu, bo potem sporo pasażerów dzwoni i kolejka do taksówek sie znacznie wydłuża.

Ad 2
Tylko wypozyczalania Sicilly by Car była czynna o tej porze
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 30 Lis 2021 17:12 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
W apkach dropticket lub muvt nie kupię biletu na pociąg z lotniska do centrum czy jestem tępa dzida i nie potrafię tego znaleźć? ;) Wiem, że jest na stronie przewoźnika, uprzedzając...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 20 Gru 2021 14:21 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Bilet bez problemu zakupisz w automacie albo kasie biletowej.

krii napisał(a):
witam. czy na stacji kolejki na lotnisku w Bari trzeba się odbić biletem przy wyjściu?
Tak trzeba. Na stacji "Aeroporto" trzeba podłożyć QR kod wydrukowany na bilecie pod skaner na bramce. Na stacji Bari Centrale przed podróżą trzeba włożyć bilet do kasownika zlokalizowanego przed wejściem na peron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 20 Gru 2021 14:48 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Dwa tygodnie temu biletu Ferrotramviarii z Bari Centrale na lotnisko (zakupionego w kasie na dworcu) nie kazali kasować. Zagalopowałem się i już wkładałem go do kasownika, gdy powstrzymał mnie krzycząc jakiś pracownik akurat obecny na peronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 20 Gru 2021 15:01 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Dopiero co jechałem tym pociągiem. Bilet z biletomatu wsadziłem do tego kasownika na dworcu Centrale. On go zjadł w całości i następnie "wypluł" z siebie. Potem na lotnisku zeskanowałem go na bramce i było OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 20 Gru 2021 15:14 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
No ok. Ja dwa tygodnie temu chciałem skasować ale zostałem przed tym powstrzymany (jak się okazuje niepotrzebnie?). Taki nieskasowany bilet też bez problemu pozwolił mi przejść przez bramki przy wyjściu ze stacji na lotnisku. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 20 Gru 2021 15:26 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Najwidoczniej najważniejsze jest skanowanie na samym lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 24 Mar 2022 09:09 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Witam
Wczoraj wróciłem z Bari, niestety na lotnisku nie można było kupić biletów na autobus nr 16. W kawiarni na lotnisku biletów nie było, kierowca również nie miał biletów i nie chciał wpuścić ludzi. Również aplikacja chwilowo nie działała. Ostatecznie część osób wybrała inny środek transportu, część osób pojechała autobusem nr 16. Po kilkunastu minutach aplikacja zadziałała i można było kupić bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 24 Mar 2022 15:42 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Która aplikacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 24 Mar 2022 16:46 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
tamtam napisał(a):
Która aplikacja?


https://play.google.com/store/apps/deta ... rvice.muvt

Jak coś jest kod QR na przystanku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Mar 2022 10:12 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
sapos napisał(a):
Ad 1
Jest postój taksówek przed terminalem, ale taksówek tam nie ma ;) Taksówki stoją poza terenem lotniska i czekają na wezwanie od dyspozytora i wtedy podjeżdzają pod terminal. Konieczne jest zadzwonienie pod numer +39 080 554 3333 i zamówienie telefoniczne taksówki. Od dyspozytora dostaniecie numer taksówki i do tej taksówki możecie wsiadać.
Trzeba uważać i zapamietac swój numer, bo miejscowi Włosi wykorzystują nieznajomośc tej procedury przez turystów oraz wykorzystują nieznajomość języka i wsiadają do pierwszej lepszej taksówki.
Sugeruję zadzownić po taxi od razu po wyjściu z samolotu, bo potem sporo pasażerów dzwoni i kolejka do taksówek sie znacznie wydłuża.

To ja tylko dopowiem, że albo coś się zmieniło, albo zależy jak się trafi, ale byłem w ostatnich dniach 4 razy na lotnisku w Bari i za każdym razem taksówki normalnie stały przed terminalem, nie trzeba było nigdzie dzwonić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Mar 2022 12:55 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
lasan82 napisał(a):
W kawiarni na lotnisku biletów nie było,
Dlaczego w kawiarni? Coś mi się kojarzy, że na przystanku jest napisane, że sprzedają je w sklepie Relay na terminalu.

tamtam napisał(a):
Która aplikacja?
Jest kilka. Ja zainstalowałem sobie "myCicero" i bardzo dobrze mi się sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 31 Mar 2022 18:05 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ostatnio Relay na lotnisku był nieczynny. Bilety były w kawiarni obok.
Jak chodzi o powrót również w kawiarni obok przystanku.
Kierowcy konsekwentnie odmawiają sprzedaży biletów, tłumacząc się m.in. nieznajomością języka angielskiego. Taki klimat! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 03 Kwi 2022 07:52 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Lecimy w 4 osoby i mam pytanie: czy jest możliwość kupienia w myCicero 4 biletów na jednym telefonie i kierowca skasuje te 4 bilety, czy trzeba instalować myCicero u 4 osób na ich telefonach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 13 Cze 2022 09:26 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 28
Nie wiem dokładnie jak działa to Cicero, ale ja tydzień temu korzystałem z DropTicket - tam możesz sobie wybrać ilość biletów, a po zakupie "kasujesz" je z poziomu aplikacji
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 13 Cze 2022 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
DropTicket - idealna aplikacja na podróż do Włoch. ostatnio przetestowałem ją w Toskanii i Ligurii.
prosta i szybka app do zakupy biletów na wszelką komunikację miejską od autobusów po pociągi. polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 29 Cze 2022 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Możecie mi napisać do której jeżdżą autobusy i busy z lotniska do centrum? Planowany przylot, to 20:25 i zakładając, że autobus jedzie 40 minut, spokojnie mógłbym nim jechać. Ewentualnie jakiś bezpośredni bus, bo podobno też coś takiego jeździ.
Taxi to już ostateczność.
Wszystko na trzy osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 29 Cze 2022 17:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Bezpośredni bus to Tempesta. Z lotniska ostatni jedzie obecnie nawet po północy. Rozkład jazdy tutaj https://www.autoservizitempesta.it/serv ... rxuyyhByUk
Jechałem nim w maju z dworca kolejowego - czas przejazdu był nawet kilka minut krótszy niż deklarowane 30 minut.

Ostatni autobus nr 16 jest 22:10.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group