Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#21 PostWysłany: 05 Wrz 2016 19:46 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
Z Bari do innych nadmorskich miejscowości najprościej chyba pociągiem trenitalia. Byliśmy w Monopoli o wschodzie słońca ucinając sobie pogawędkę z miejscowym rybakiem na temat jego połowów ;)
Załącznik:
20140811_055622.jpg
20140811_055622.jpg [ 463.02 KiB | Obejrzany 7572 razy ]


Jeśli chodzi o B&B Baristazionecentrale raczej odradzam. Czekaliśmy na gospodarza pod drzwiami chyba ze dwie godziny (dodam że umówiliśmy się konkretnie) Pomimo zapewnień że będą nam wymieniać ręczniki, oczywiście nikt się nie zjawił :) Nie mówiąc już o śniadadaniu które było w formie ciasteczka 5x5 cm :lol: Ponadto w nocy w soboty na niedziele było pełno, dziwnie agresywnych imigrantów że strach był wychylić nos za okno :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat lubi ten post.
 
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#22 PostWysłany: 05 Sie 2017 19:47 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Szukam fajnego lokum dla dwóch osób w Barii w okresie 28 czerwca - 5 lipca 2018 roku, w cenie do 40 euro za dobę. Może ktoś coś polecić?
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#23 PostWysłany: 25 Paź 2017 17:22 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Spójrz na to https://www.airbnb.pl/rooms/18751988?ch ... 2018-07-05
Bylismy tam ostatnio- nam odpowiadało i miejsce i standard. Wg mnie godne polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
potek7 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#24 PostWysłany: 25 Paź 2017 18:01 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Kolega w pierwszym poście napisał o imigrantach. Co prawda post już troszkę czasu liczy ale pozwolę sobie na pytanie. W dalszym ciągu występuje tam problem"z dziwnie agresywnymi imigrantami"? O jakiej agresji możemy mówić? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#25 PostWysłany: 25 Paź 2017 22:09 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Grupy przesiadujacych imigrantów można spotkać w parku Umberto, ale tam też (podejrzewam że cała dobę) widać wojsko, policję. Sporo widać służb w róznych punktach miasta np. na róznych placach, przy dworcu centralnym, przy uniwersytecie- co nie jest dla mnie sygnałem, że jest bezpiecznie. Jednak nie spotkaliśmy się ani w ciągu dnia, ani wieczorem z agresywnymi imigrantami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#26 PostWysłany: 20 Gru 2017 23:30 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Potwierdzam, że imigrantów jest sporo od rana do wieczora ale karabinierów, wojska i policji również. Podróżowaliśmy z dwójką dziećmi w maju tego roku (wracaliśmy około 22 do apartamentu) i mimo, że imigrantów było wielu czuliśmy się bezpiecznie. Jedynie drażniące było to, że na placu zabaw czy w parku każda zabawka czy ławka była przez nich zajęta. Te w cieniu oczywiście bo te w pełnym słońcu zostawili dzieciom ;)
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#27 PostWysłany: 21 Gru 2017 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ludzie, co Wy macie z tymi imigrantami??Normalni ludzie, nawet na Was nie spojrzą. Sugeruję mniej mediów a więcej zdrowego rozsądku. Paranoja jakaś... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#28 PostWysłany: 02 Lip 2018 21:10 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Jestem aktualnie w Bari i okolicach. Zapewniam wszystkich tu nie ma problemów z imigrantami. Widać ich, są w okolicach dworca, placu Aldo Moro, parków, ale nikogo nie zaczepiają, nie są groźni. Wygląda to podobnie do innych miast we Włoszech, podobnie jest na Sardynii i w innych regionach
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#29 PostWysłany: 02 Lip 2018 22:42 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Ja ze swojej strony mogę polecić hotel Adria w Bari https://www.hoteladriabari.com/. Nocowaliśmy tam trzy noce.
Zalety:
- blisko dworca i starówki;
- miła i życzliwa obsługa;
- czyste pokoje;
- śniadania spoko;
- roof garden,
- siłowania,
- płatny parking na przeciwko hotelu, przy hotelu i po jego prawej stronie strefa parkowania C - 1 euro za godzinę od 8.30 d0 20.30.
Minusy:
- ustawiczny brak miejsc parkingowych przed hotelem,
- cena,
- odgłosy aut z ulicy lub przejeżdżających pociągów.
Reszta normalna. Ja byłem z ich usługi bardzo zadowolony.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#30 PostWysłany: 04 Lip 2018 15:44 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Jeżeli dysponujecie autem to z pewnością godnym miejscem do polecenia jest ibis Styles Bari Giovinazzo https://www.accorhotels.com/pl/hotel-A6I2-ibis-styles-bari-giovinazzo/index.shtml.
Zalety:
- bardzo duży, wręcz ogromny pokój hotelowy,
- w gratisie butelka wody mineralnej i drobne ciasteczka,
- czyściutko, codziennie sprzątanie, wymiana ręczników
- duży darmowy parking,
- możliwość darmowego wypożyczenia rowerów,
- bardzo miła i życzliwa obsługa,
- dobre śniadania,
- basen z leżakami za darmo
- blisko morza (ok. 150 metrów)
Wady:
- brak fajnej plaży (użyteczne są tylko hoteli za opłatą), choć Pani w recepcji mówiła że goście hotelowi mają darmowy wstęp na plaże oddaloną o 1 km i aby tam się dostać ona musi wydrukować bilet
- kąpiel w basenie w czepku (można kupić w recepcji za 2 euro),
- w okolicy brak knajpek, sklepów (najbliższy w odległości ok. 2,5 km w mieście Giovinazzo).
Cena nie odstrasza (od 60 do siedemdziesięciu kilku euro), ale każdy musi ofertę dobrać do swoich potrzeb i możliwości.
Fajny kameralny hotel. Ja osobiście go polecam. Mieszkam tu tylko dwie noce i na moje potrzeby (relaks i wyciszenie) jest idealny.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#31 PostWysłany: 06 Sie 2018 20:46 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 39
Kojarzycie może dom do wynajęcia w okolicach Bari/Monopoli/Polignano? Może być nawet na małej wiosce, najlepiej z basenem;) Jeśli ktoś wynajmował taki rodzaj noclegu - będę wdzięczna za podpowiedź.
Może być w kompleksach noclegowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#32 PostWysłany: 28 Wrz 2019 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 109
Rodzinom z dziećmi gorąco polecam ELARO' Guest House:

https://www.booking.com/hotel/it/elaro- ... se.pl.html

Przestronny apartament, 2 tarasy, mnóstwo zabawek dla najmłodszych :)
Blisko do centrum.
Przemili właściciele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#33 PostWysłany: 20 Gru 2021 11:32 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Jeżeli nie potrzebujecie z powodów logistycznych zanocować gdzieś bardzo blisko dworca albo jesteście w stanie ogarnąć w newralgicznych i/lub skrajnych godzinach typu 5 rano czy 23 ok. 12-15-minutowy spacer to polecam nocleg u Angelici: https://www.airbnb.pl/users/show/425549717.
Wszystko jest nowe, dobrze urządzone i wyposażone (kuchnia - piekarnik, mikrofalówka, ekspres kapsułkowy, herbata czarna i ziołowa, woda do wzięcia chłodzi się w lodóweczce, oliwa czeka na polanie jej na pizzę czy chlebek; w salonie wygodna kanapa i netflix), łóżko jest duże i wygodne, pościel, ręczniki, przybory toaletowe i kosmetyki dobrej jakości, prysznic duży, oświetlenie przyjemne - no powiedziałbym, że standard 3, 4-gwiazdkowego hotelu), okna od dziedzińca, w okolicy wszystko czego potrzeba a nawet więcej (no, może poza dobrą lodziarnią - do tej trzeba podejść 8-10 min. :D), do tego śniadanie, ale oczywiście typowo włoskie - niczego Wam nie zabraknie.
Ale najlepsze jest to, że jak jedziecie w miesiącach zimniejszych, takich jak teraz i macie problem z powszechnie we Włoszech występującym brakiem komfortu termicznego na kwaterach to u Angelici znajdziecie pełen luksus - jest centralne ogrzewanie i wielkie grzejniki a nawet podłogówka w łazience i pokojach (chociaż jakoś trefnie założona, więc są fragmenty gdzie jej nie ma) :D. Dla nas było to wybawienie podczas ostatniego wyjazdu (początek grudnia), bo na poprzednich kwaterach po prostu zmarzliśmy (klimatyzator nastawiony na funkcję grzania jeszcze nigdy nie dał komfortu!). Było nam z tym grzaniem tak dobrze, że zdecydowaliśmy się zostać w Bari, w tym miejscu, na kolejne dwie noce i do Trani i Barletty podjeżdżać pociągiem. A, no i przedłużyłem pobyt już poza Airbnb oszczędzając 10 EUR/noc. ;)
Dokładna lokalizacja: https://www.google.com/maps/place/Via+Nicol%C3%B2+Putignani,+263,+70122+Bari+BA,+W%C5%82ochy/@41.1229985,16.8599026,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x1347e8f529d89ae7:0x65dac1daa6fcfbb!8m2!3d41.1229985!4d16.8620913
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#34 PostWysłany: 22 Mar 2022 14:12 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ma ktoś jakieś sprawdzone miejsca na Airbnb w Bari stosunkowo niedaleko (z buta do 2-3 km max) od centrum. Ceny hoteli mocno abstrakcyjne dla mnie, a w ciemno 50€ dać to ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#35 PostWysłany: 22 Mar 2022 21:53 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Airbnb też ma wysokie ceny.
Taniej wyszlo mnie wynajęcie apartamentu przez booking w terminie kwietniowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#36 PostWysłany: 23 Sie 2022 10:23 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Witam :-)
W październiku wybieram sie z mężem na 4 pełne dni do Bari Chcemy wziąć auto i zwiedzić najciekawsze miasteczka w poblizu Bari.
I mam pytanie: w jakich miasteczkach planowac nocleg? Gdzie jest korzystnie cenowo?
Mamy auto więc wszędzie dotrzemy Ważne by nocleg nie pochłonął majątku :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#37 PostWysłany: 23 Sie 2022 11:25 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
4 dni to mało czasu więc lepiej zakotwiczyć się w jednym, góra dwóch miejscach. Polecam Monopoli - czterdzieści parę kilometrów na południowy wschód od Bari. Nieduże i sympatyczne, małe portowe miasteczko z dobrą infrastrukturą turystyczną. Z Monopoli jest blisko do ciekawych miejsc na włoskim "obcasie" takich jak Alberobello, Locorotondo czy Taranto. Z Monopoli można także zrobić wypad do Matery (choć bliżej pewnie byłoby z Bari). To arcyciekawe miasto, ostatnio spopularyzowane jako sceneria filmowa do ostatniego Bonda. I drugie ewentualne miejsce jako baza wypadowa - Lecce, to miasto w środkowej części "obcasa" - blisko m.in. do Otranto czy Galipoli.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#38 PostWysłany: 23 Sie 2022 11:47 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Jaszon @jaszon Bardzo Ci dziękuję
Potwierdziłeś moje zamiary bo planowałam właśnie pierwszy nocleg w Materze (przylatujemy do Bari o 8.10) i od razu kierujemy się z lotniska do Matery. Kolejny dwa właśnie Monopoli lub coś w okolicach (co okaże się korzystniejsze cenowo) i ostatni - zważywszy na wylot o 8.55 w Bari. A może nie warto nocować w Bari by zdążyć dotrzec rano na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#39 PostWysłany: 23 Sie 2022 12:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jeśli samochód oddajecie na lotnisku przed wylotem, to IMO bez sensu pchać się na noc do Bari (no chyba że macie nocleg z parkingiem).
Z miejscowości nadmorskich na nocleg warto rozważyć również Polignano a Mare.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bari - nocleg
#40 PostWysłany: 23 Sie 2022 12:18 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
-- 23 Sie 2022 12:09 --

Lotnisko w Bari jest z północno-zachodniej części miasta więc dojazd z Monopoli zajmie ok. godziny. Czy warto nocować w Bari? Jeżeli brać pod uwagę tylko kwestię dojazdu do lotniska (samochodem) to różnica czasu dojazdu czy to z Bari czy z Monopoli nie jest jakoś szczególnie duża (może dodatkowe pół godziny?). Masz trochę mało czasu więc trzeba go dzielić po aptekarsku. Nocowanie w Bari miałoby dla mnie sens jeśli udałoby się wygospodarować przynajmniej z pół dnia na łażenie po starej części miasta - nie jest to specjalnie duża przestrzeń. Na twoim miejscu odpuściłbym Bari na korzyść innych miejsc (np. Lecce wydaje mi się bardziej ciekawe niż Bari - oczywiście to subiektywna ocena).

-- 23 Sie 2022 12:18 --

Polignano a Mare pewnie jest jakąś alternatywą. Do tej miejscowości zrobiliśmy jednodniowy wypad właśnie z Monopoli, które było naszą bazą wypadową. I byliśmy zadowoleni, że zakotwiczyliśmy się w Monopoli. Polignano a Mare nie przypadło nam specjalnie do gustu. Ma malownicze wybrzeże choć raczej nie dla wielbicieli plażowego wypoczynku (to w przypadku yaris21 i jego październikowego wyjazdu akurat nie ma znaczenia), starówka także nie jest tam szczególnie imponująca. Jednak jeżeli brać pod uwagę podstawową funkcję, tj. jako bazę wypadową, to jest OK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group