Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2014 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Na wstępie może napiszę, że nie będzie to typowa relacja, głównie z jednego względu. Mianowicie w Rzymie byliśmy już 3 razy, więc większość głównych atrakcji już widzieliśmy. Tak bardzo lubimy to miasto, że jak tylko nadarza się okazja to chętnie tam wracamy:)
Tym razem do Rzymu (Fiumicino) zabrał nas z Warszawy Okęcia Wizzair. Bilety kosztowały 128 zł/os. Z lotniska do dworca Roma Termini dojechaliśmy autobusem Terravision – koszt 4EUR (bilet kupiony wcześniej przez internet). Na miejscu mieliśmy 2 noclegi, z czego jeden darmowy;) Dzięki fly4free udało nam się skorzystać z kodu zniżkowego o wartości 73€ (+- 306 PLN) w serwisie airbnb.

Image

Mało brakowało, a drugi nocleg również mielibyśmy za darmo, ale zdecydowaliśmy się zarezerwować w innym miejscu i host niestety anulował rezerwację, tłumacząc że nie zaktualizował kalendarza. No trudno, jeden nocleg za darmo mieliśmy, więc też fajnie. Drugi zarezerwowaliśmy w hotelu Portamaggiore, z którego później nie byliśmy szczególnie zadowoleni.
Wylot do Rzymu był w piątek o godz. 12:15, podróż trwała trochę ponad 2h, a potem jeszcze autobusem jakieś 40 minut. Z termini spacerem dotarliśmy do naszego mieszkania, które znajdowało się na via cappellari, niedaleko Piazza Navona. Uliczka była bardzo klimatyczna, jednak trochę trwało zanim ją znaleźliśmy. Popołudniu udaliśmy się do naszej ulubionej ristorante na trastevere - Carlo Menta, a wieczorem spacerem dotarliśmy do Panteonu i Fontanny di Trevi.

Image

Image

Image

Image

Image

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się w kierunku hotelu, po drodze zatrzymując się między innymi przy Piazza Navona.

Image

Image

Zostawiliśmy plecaki i metrem (bilet jednorazowy- 1,50EUR) dojechaliśmy w okolice Watykanu. Mieliśmy zamiar dostać się na kopułę Bazyliki Św. Piotra. Niestety mieliśmy pecha, bo akurat Watykan był zamknięty przez kilka godzin (była msza bodajże dla mieszkańców Sri Lanki). Postanowiliśmy nie tracić czasu i nie czekać. Poszliśmy w stronę Piazza del Popolo i Villi Borghese.

Image

Image

Image

Image

Z tarasu widokowego nad Piazza del Popolo roztacza się piękny widok na Rzym. Potem udaliśmy się na obiad do trastevere i włóczyliśmy się uroczymi uliczkami tej dzielnicy. Po drodze wstąpiliśmy też na pyszne lody:) Niestety nie pamiętam nazwy miejsca, w którym je kupiliśmy:) Potem jeszcze trafiliśmy na manifestację za legalizacją marihuany. Co ciekawe uczestniczyło w niej naprawdę dużo ludzi;) Wieczorem udaliśmy się jeszcze na schody hiszpańskie i powtórnie na taras widokowy.

Image

Image

Image

Następnego dnia, czyli w niedzielę, obudził nas alarm w hotelu. Co prawda okazał się fałszywy, jednak Włosi jakoś nie spieszyli się, żeby go wyłączyć. Śniadanie w hotelu Portamaggiore było bardzo słabiutkie, właściwie prawie go nie było… Niezbyt zadowoleni z tego posiłku, postanowiliśmy zobaczyć przed odlotem jeszcze Koloseum. Niestety padał dość mocny deszcz, więc spacer nie był zbyt przyjemny.

Image

Drogę powrotną (z termini na lotnisko) również odbyliśmy autobusem Terravision. Bilety kupione przez internet oprócz tego, że są tańsze mają jeszcze jedną zaletę – nie trzeba stać w kolejce. Wylot z Rzymu Fiumicino mieliśmy o godzinie 15:20, a po dwóch godzinach byliśmy znowu w Warszawie.

Zdjęcia z poprzednich naszych wizyt w Rzymie: http://mamasaidbecool.blogspot.com/search/label/Rome
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
#2 PostWysłany: 15 Lut 2014 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
becool napisał(a):
Z tarasu widokowego nad Piazza del Popolo roztacza się piękny widok na Rzym.

Piękny zwłaszcza o zachodzie Słońca;) Podobnie piękny widok rozciąga się ze wzgórza Janikulum na Zatybrzu, aczkolwiek stamtąd nie widać bazyliki św. Piotra. Dodatkową atrakcją jest codzienny wystrzał z armaty w samo południe:) Polecam na czwarty raz jeśli jeszcze nie byliście...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becool lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
scomin napisał(a):
becool napisał(a):
Z tarasu widokowego nad Piazza del Popolo roztacza się piękny widok na Rzym.

Piękny zwłaszcza o zachodzie Słońca;) Podobnie piękny widok rozciąga się ze wzgórza Janikulum na Zatybrzu, aczkolwiek stamtąd nie widać bazyliki św. Piotra. Dodatkową atrakcją jest codzienny wystrzał z armaty w samo południe:) Polecam na czwarty raz jeśli jeszcze nie byliście...


No to mamy kolejne miejsce na następny raz;) a z pewnością będziemy jeszcze, dzięki! ;-)
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lut 2014 00:42 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
[quote="becool"]Na wstępie może napiszę, że nie będzie to typowa relacja, głównie z jednego względu.


Jak dla mnie jest to jednak typowa relacja.
Z opisu o niczym ciekawym się nie dowiedziałem ale daję duży plus za zdjęcia- szczególnie z czarnym samochodem na pierwszym planie- dla mnie jest genialne ;)
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lut 2014 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Wybieram się tam w najbliższy poniedziałek więc jeśli tylko popstrykam troszkę zdjęć to może pokuszę się o dopisanie kilku słów w tym temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2014 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
konahu napisał(a):
becool napisał(a):
Na wstępie może napiszę, że nie będzie to typowa relacja, głównie z jednego względu.


Jak dla mnie jest to jednak typowa relacja.
Z opisu o niczym ciekawym się nie dowiedziałem ale daję duży plus za zdjęcia- szczególnie z czarnym samochodem na pierwszym planie- dla mnie jest genialne ;)


chodziło mi raczej, że nie będzie to jakaś długa relacja z opisem atrakcji turystycznych, a raczej taka "zajawka":)
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2014 18:43 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Piękne zdjęcia!!
Góra
 Profil Relacje PM off
becool lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2014 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Świetna relacja, a zdjęcia jeszcze lepsze. Zwłaszcza ujęły mnie dwa: jedno nocą z poziomu mokrego bruku, a drugie z góry na wąską uliczkę z dłuższym czasem naświetlania. Super! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2014 22:45 

Cudnie, naprawdę :)
U mnie już mija 10 lat od wrzucenia drobnych do Fontanny di Trevi, chyba czas wrócić do Wiecznego Miasta :)
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lut 2014 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Anonymous napisał(a):
U mnie już mija 10 lat od wrzucenia drobnych do Fontanny di Trevi, chyba czas wrócić do Wiecznego Miasta :)

A ja nie wrzucam i przy di Trevi byłem już trzykrotnie... Może zatem lepiej nie wrzucać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lut 2014 23:31 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 21
jedna wrzucona moneta do fontanny to powrót do Rzymu, dwie namietny romans, trzy.. ślub ;-)
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lut 2014 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Matmi napisał(a):
jedna wrzucona moneta do fontanny to powrót do Rzymu, dwie namietny romans, trzy.. ślub ;-)

Sporo mnie zatem ominęło... Od następnego razu wrzucam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lut 2014 02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Idąc tym tropem myślenia, tym razem idź na całość i wrzuć banknot :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lut 2014 15:43 

Matmi napisał(a):
jedna wrzucona moneta do fontanny to powrót do Rzymu, dwie namietny romans, trzy.. ślub ;-)


to widocznie zupełnie nieświadomie wrzuciłam dwie monety :D ale i tak liczę, że kiedyś do Rzymu wrócę ;)
Góra
 PM off
becool lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Lut 2014 18:12 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
Jak zwykle super zdjęcia. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lut 2014 18:55 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
zdjęcia rewelka. relacja przyda mi się bo planuję Rzym w maju. pamiętasz ceny pizzy? ciekawi mnie porównanie z niedawnym pobytem w Paris
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Lut 2014 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Średniej wielkości pizza to wydatek od około 7€ do kilkunastu. Generalnie facet konkretnych rozmiarów, aby dobrze zjeść potrzebuje dwóch takich placków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Lut 2014 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
Fantastyczne zdjęcia! od razu przypomniała mi sie moja podroz po włoszech
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lut 2014 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Pizze na zdjęciu kosztowały 4-5 Euro ;-)
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lut 2014 12:03 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 112
Kilometry: 281 068
Cześć
Też mi się podobają Twoje zdjęcia. Czy możesz podać model aparatu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group