Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Mar 2023 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Na wysepkę La Graciosa z Lanzarote można się dostać promem z miejscowości Orzola na północy wyspy. Pływa tam prom Lineas Romero: https://www.lineasromero.com/es/rutas/l ... a-graciosa albo Biosfera Express: https://biosferaexpress.com.es/
Ceny obu są takie same tj. 15 euro za osobę dorosłą w jedną stronę albo 28 euro za bilet powrotny dla dorosłego nie będącego rezydentem Wysp Kanaryjskich. Godziny kursów są nieco inne - tak by mijało co najmniej 30 minut między promami. Promy jednej linii kursują co 60-90 minut od rana do popołudnia z dłuższą przerwą w okolicach sjesty (ok. 2-2,5 godziny). Czas rejsu to jakieś 25 minut, w czasie których przepływa się wokół cypla Punta Fariones oraz pod punktem widokowym Mirador del Rio. Rejs jest fajny sam w sobie pod względem widokowym.

Warto wiedzieć, że system biletowy jest specyficzny (przynajmniej na Lineas Romero, bo akurat tym promem płynęłam). W kasie przed promem w porcie w Orzoli podaje się dokument tożsamości jednej osoby z grupy, gdzie spisywane jest imię i nazwisko oraz liczba osób w ramach mikrogrupy. Biletów się nie dostaje. Przy wejściu na prom ten dokument tożsamości jest odbierany przez kogoś z obsługi. Przy zejściu z promu dokumentu się nie odbiera, bo razem ze wszystkimi innymi jest on zanoszony do budynku kasy. I dopiero tam płacą za prom, którym już przypłynęliśmy odbiera się własny dowód tożsamości wraz z biletami (jeśli od razu kupujemy bilety w obie strony). Bilet ma wydrukowane imię i nazwisko dla osoby podającej swój dowód tożsamości, a dla pozostałych osób z mikrogrupy oczywiście już nie :)

Na początku marca nie było problemu z parkowaniem samochodów w Orzoli. Jest tam trochę parkingów darmowych dla klientów danej linii promowej. Ja akurat zaparkowałam na parkingu dla Biosfera Express, a płynęłam Lineas Romero, bo był wcześniej. W marcu nikt tego nie sprawdzał, ale nie zawsze tak musi być.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group