Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 26 Sie 2015 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@wacha88 wujek google pokazuje tylko jeden bar, obok stacji metra Parallel.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#162 PostWysłany: 26 Sie 2015 10:52 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
ktoś pisał w swojej relacji że są tam 2 bary o tej samej nazwie i że są ze sobą powiązane
w obu był podobno tłum w odróżnieniu od pozostałych
zakładam, że serwują to samo w tych samych cenach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 02 Wrz 2015 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
warto wspomnieć o:
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lonia.html


http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lonia.html

oba świetne, oba w Boquerii, w obu pewnie postoisz jakiś czas w kolejce zanim usiądziesz, oba z cenami znacznie powyżej średniej wymienianych w tym wątku miejsc - ale warto
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 06 Wrz 2015 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a jeśli wolisz kuchnie katalońsko niż hiszpańsko [i najlepiej gdybyś też mówił po katalońsku] - zajrzyj tutaj:
http://www.tripadvisor.es/Restaurant_Re ... lonia.html

ogólnie cała plaça d'Osca to dobre miejsce jeśli chciałbyś na przykład spędzić trochę czasu raczej z miejscowymi niż z turystami bądź też poćwiczyć swój kataloński

ale ty i tak pójdziesz do fresco :P
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Wrz 2015 20:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
woland9 uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 19 Wrz 2015 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rw30 napisał(a):
...
ogólnie cała ta plaça d'Osca to dobre miejsce...

No niestety mam inne zdanie.
Byliśmy ostatnio grupą w Teta de Monja (cycek zakonnicy) i jedzenie średnie, w zasadzie ze te pieniądze...to lepiej iść do fresco!
I bardzo chciałbym napisać ile sobie policzyli za talerzyk z 8 (+/-) marynowanymi oliwkami z pestką ale widać nie mają w zwyczaju takich informacji podawać. Paragon to taki świstek z ogólnymi nazwami i trzeba zgadywać. Chyba 1,75€ za te oliwki, bo nie chce wierzyć, że 3,5€ (najtańsza pozycji z tapas)...
Generalnie to włoskie rzeczy tam mają: pizza, foccacia, calzone... Już lepiej iść do jakiegoś Włocha.
Nie urzekło mnie to miejsce.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 05 Paź 2015 21:45 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
wacha88 napisał(a):
Witam
słyszałem same dobre opinie o
Can Eusebio świetne tapas w dobrych cenach
tylko że na jednej ulicy są podobno dwie knajpy o takiej nazwie ???
to prawda? a jak tak to jak trafić do tej właściwej ?


Trochę czasu minęło od pytania, ale może jak nie Tobie to komuś innemu się przyda :P
Serdecznie polecam Can Eusebio! Jedzenie pyszne i niedrogo. Za każdym razem jak jestem w BCN to tam wracam :)
Są dwa lokale tej samej "firmy". Jeden na początku ulicy zaraz przy stacji Paral-lel, a drugi na rogu 'Vila i Vila' z 'Nou de la Rambla'. W tym pierwszym nigdy nie byłam, bo jakoś tak bardziej przypasował mi ten drugi lokal, ale myślę, że podają to samo, więc wybór zależy tylko od tego gdzie Ci się bardziej spodoba :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 08 Paź 2015 12:57 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
Właśnie wróciłem z Barcelony i mogę szczerze polecić knajpę TASTAN'S (Carrer DR. Marti Julia), Metro COLLBLANC, uliczka naprzeciwko Macdonalda idac od Carretera de Collblanc po prawej stronie...świetne menu pika-pika (taki zestaw z seafoodem i miesem)...klimat katalonski..nie ma prawie turystow sami lokalesi...bardzo hiszpanski klimat...polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 31 Paź 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Witam
Jutro czyli w Wszystkich Świętych ląduję w Barcelonie . Czy orientujecie się jak jest w tym dniu z restauracjami, barami itp , otwarte czy raczej wszystko poza McD pozamykane ?
To samo dotyczy transportu - wszystko jeździ według rozkładu niedzielnego czy jest jeszcze gorzej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 31 Paź 2015 14:26 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Od 1933_roku w niedzielę
wszystko otwarte.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 10 Lis 2015 18:13 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Jak znaleźć Can Mano, dość niepozorne drzwi:
Image

Godziny otwarcia:
Image

Niestety nie trafiliśmy tam w godzinach otwarcia, ale udało nam się znaleźć inny lokal w pobliżu, który mogę gorąco polecić.
Bar Pontevedra w Barcelonecie (serwuje tradycyjne jedzenie dla lokalsów)
Image

Image

Menu weekendowe:
Image

Menu pn-pt:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Barcelona - jedzenie
#171 PostWysłany: 21 Lis 2015 17:44 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Niedaleko La Rambla jest nasza ulubiona knajpa w Brarcelonie - Romesco
Miejscowi oblegają ta jadłodajnię wiec mają pełne obłożenie za każdym razem kiedy jesteśmy w Barcelonie.
Po angielsku nie gadają ale jedzenie bardzo dobre.
Tradycyjnie danie dnia około 10-12 Jurków.
Zaułek Carrer de Sant Pau.

Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
#172 PostWysłany: 11 Sty 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Byliśmy w ostatni weekend we Fresc co przy Las Ramblas.
Absolutnie nie polecamy, jedzenie mizernej jakości, cena 12,95 EUR/os. absolutnie nie adekwatna do jakości.
Co prawda w cenie mamy aż 1 piwo lub wino i ciasto, lody itp. ale niestety bardzo słabe to wszystko.

Dziw bierze, że jakość tak drastycznie spadła, mimo opisywania nawet w przewodniku Michalin. :roll:

Zdecydowanie za to polecamy Tapas bary na Carrer de Joaquin Costa. Wiele fajnych barów z bardzo fajnymi tapasami, pyszną sangrią.
Nocą miejsce schadzek lokalnych Barcelończyków!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 11 Sty 2016 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
http://www.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lonia.html - bardzo legitny durum, jadłem w ostatnio sobote o 3 nad ranem, co prawda moja ogólna percepcja otaczającego świata była mocno zachwiana i byłem też bardzo głodny, ale smakował mi bardzo
polecam wersję z serem haloumi
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 11 Sty 2016 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Jeszcze lepszy jest tu https://www.google.pl/maps/@41.3851793, ... !1e1?hl=pl (nr 13, u chlopka z niebieska twarza). Konkretny durum po 3,5EUR

EDIT: Cos chyba nie do konca sie przenioslo. Wpis byl w temacie kebabow :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 12 Sty 2016 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Wino winem, tapas tapas (człowiek człowiekowi człowiekiem, a kiwi kiwi kiwi).
Ale dla odmiany czasem chce się dobrego piwa.
Postanowiliśmy zatem przy okazji listopadowego wypadu sprawdzić ponoć jeden z najlepszych multikranowych Barcelońskich pubów.
http://www.driftwoodjournals.com/10-bes ... ide-guide/ - tutaj na miejscu 8. W jakimś innym rankingu chyba w pierwszej trójce.
ALE&HOP
https://goo.gl/maps/y8G7tu1a3uK2
4 Carrer de les Basses de Sant Pere
Trafić było okrutnie ciężko, bo w okolicy połowa ulic ma w nazwie Sant Pere i każdy lokalny mieszkaniec kierował nas w inną stronę (a pytać zaczęliśmy w okolicy Placu Katalonia - jakiś kilometr za wcześnie ;). Żeby było śmiesznej, na jeden z takich ulic znajduje pod tym samym numerem co knajpa, znaleźliśmy sklep o nazwie ALEHOP. Ale z... firankami.

Wracając do ALE&HOP piwnego - no cóż. Katalończycy mogą do polski przyjeżdżać po nauki. Zresztą na dobre piwo też. Wybór niby jakiś był, ale wszystko podobne. Ceny niesympatyczne (o ile pamiętam 5-10€).
Byliśmy w środku tygodnia niedługo przed zamknięciem - było pusto.
Powiedzmy - do zaliczenia. Ale nic szczególnego. Jeśli to jest lokal w top10 to tych poniżej top10 nie polecam :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 21 Sty 2016 13:45 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Chciałbym zauważyć iż 3/4 postów w tym temacie jest bezsensu - "all you can eat" za 10-12e można znaleźć na każdym kroku i nie jest to żadna okazja, tym bardziej za takie 'masowo' robione jedzenie, często o wątpliwym smaku.

1. polecam 100 Montaditos jeśli chodzi o piwko (ok 400 ml), a szczególnie promocję piwko+mała bagietka/bułka za 2 euro. Na promocję większych dań (1e zamiast 2e) bym się nie napalał - i małe to i średnio smaczne i frytki niedopieczone.
2. Krążąc bocznymi uliczkami na El Raval i Barrio Gotico i idąc w sumie do La Fonda na Carrer dels Escudellers dokładnie na przeciwko do knajpki (nazwę Wam podam jak znajde paragon - skleroza), gdzie za 9e dostaliśmy (niby promocja wieczoru, ale może często funkcjonuje):
a) 3 tapasy do wyboru z kilkunastu różnych połączeń rozłożonych na ladzie
b) Sangria, ok 400 ml
c) Paella (do wyboru mix, owoce morza, kurczak lub wegetariańska). Ja wybrałem owoce morza, było ich sporo, a na wierzchu gigantyczna krewetka. Patelnia może nie za duża, bo ok 15 cm średnicy, ale dosyć głęboka i ja, czyli ten który do jedzenia podchodzi często krytycznie, byłem w pełni zadowolony.
Do wejścia zachęciła nas 'zaganiaczka' ;) w środku nie było nikogo, wystrój nowoczesny - raczej wygląda na droga restaurację. Wnioskuję, że La Fondy spowodowała promocję różne promocje w okolicy.
3. Idąc od plaży/portu w stronę La Rambli ulicami Carrer de la Merce oraz Carrer Ample bardzo łatwo znaleźć pół litrowe piwo za ok 2,5e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Barcelona - jedzenie
#177 PostWysłany: 22 Sty 2016 22:57 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Za ciekawszych lokali typu rybnego polecam sieć kilku restauracji La Paradeta
http://www.laparadeta.com
Bardzo oblężone w porach jedzeniowych i trzeba mieć chwilę aby zdobyć miejsce.
Obowiązuje system pokazywania co i ile ma być dla nas przygotowane z hałd krewetek, omułków, kalmarów czy kawałów tuńczyka.
Zawinięte w papierowe rożki skarby po zważeniu i zapłaceniu wędrują do kuchni i trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Zdecydowanie warto zaliczyć - ceny nie są najniższe ale jedzenie bajka.
Jeden z lokali jest obok muzeum Picassa
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 23 Sty 2016 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
^^^^^^^
co do Paradety [bo poszedlem tam dzisiaj na obiad] ---- dla tych, ktorzy lubia owoce morza jest to absolutny must
natomiast, wbrew opisowi forumowicza [acz zgodnie z nazwo knajpy - 'marisqueria'], ryb tam zbyt wiele nie ma [jest tunczyk i chyba cos jeszcze i zupa rybna]

+ ogolnie klimat bardzo sympatyczny




Intchy napisał(a):
Chciałbym zauważyć iż 3/4 postów w tym temacie jest bezsensu - "all you can eat" za 10-12e można znaleźć na każdym kroku i nie jest to żadna okazja, tym bardziej za takie 'masowo' robione jedzenie, często o wątpliwym smaku.


1000% racji. Mozna by te posty wydzielic do osobnego tematu czy cos.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 01 Lut 2016 09:12 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
A możecie coś więcej napisać o cenach w La Paradeta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Barcelona - jedzenie
#180 PostWysłany: 01 Lut 2016 17:35 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Weźmiesz solidnego steka z tuńczyka i możesz popłynąć ;).
Tak z 20-30 Euro na osobę powinno starczyć jeżeli chcecie spróbować różności.
Tak jak poprzednik pisał ryb tam za dużo niet ale owoce morza pachną morzem a nie padłem jak w 99% polskich rybnych :/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 283 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group