Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Cze 2015 22:59 

Rejestracja: 07 Lip 2011
Posty: 51
Kolejny raz zbieram się do wycieczki w jakieś cieplejsze rejony, bo mam je jak dotąd zupełnie niedotknięte, ale niestety urlop kolejny raz wypada w lipcu i - również kolejny raz - jestem w kropce. Nie należę do wielbicieli gorąca i raczej męczę się w takiej pogodzie. Z drugiej jednak strony czytałem, że w Barcelonie łatwiej przeżyć letni okres niż w Madrycie czy Rzymie, gdzie połowa ludności wyjeżdża w ucieczce przed gorącem. Niestety problemem podobno jest wilgotność, co pewnie w parze z gorącem tworzy nieciekawą mieszankę.

Stąd moje pytanie - jeśli ktoś był, mógłby się podzielić jak to jest w lipcu z tym barcelońskim klimatem? Wiem, że określenia typu "czy jest za gorąco" są mocno abstrakcyjne, ale chyba nie ma łatwej metody kwantyfikacji tego więc będziemy musieli się do tego ograniczyć :) W jakich godzinach realistycznie można się poruszać po ulicach na innej zasadzie niż sprint od jednej klimatyzacji do drugiej? Ile z dnia wyjmuje krycie przed gorącem? Jak wyglądał wasz plan dnia, żeby unikać najgorszych warunków do zwiedzania? Wszystkie refleksje na temat pogody w Barcelonie w lipcu przyjmę z otwartymi ramionami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 18 Cze 2015 23:49 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Wydaje mi się, że klimat się już tak pochrzanił, że niczego nie można być pewnym. Ja też nie przepadam za upałami i akurat kiedyś spędzałem urlop w Barcelonie od 31. lipca do 4. sierpnia (bodaj dwa lata temu) i było super - ciepła woda w morzu, ciepełko pozwalające na chodzenie w krótkich spodenkach nawet w nocy, ale jednocześnie z chmurkami, bez prażącego nieustannie słońca, a ze dwa razy to i popadało.
Ale nigdy nic nie wiadomo. Teraz byłem w weekend w Lizbonie i jeden dzień przeciętny, jeden ulewny, a drugi słoneczny przy temperaturach rzędu 20°C, a cały ubiegły tydzień mieli 35°C.
Albo na przykład Teneryfa - wszyscy mówią, że tam jest relatywnie chłodno, bo wyspa na oceanie. Byłem w marcu. Temperatura 19°C i słonecznie. Aż tu nagle którejś nocy przyszedł front znad Afryki i zrobiło się 31°C!
Zresztą widzisz, co się dzieje w Polsce - zmiany jak w kalejdoskopie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tigro lubi ten post.
Tigro uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Cze 2015 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Do tej 11-12 to nie jest jeszcze tak źle później się zaczyna żar :) ale wystarczy trochę zachmurzenia i idzie wytrzymać my chodziliśmy zwiedzać od rana później bardziej leżakowanie na plaży, wszystko zależy ile masz czasu i co chcesz zobaczyć - tzn. czy nastawiasz się tylko na zwiedzanie czy też leżakowanie-plaże jak na duże miasto mają super .
Góra
 Profil Relacje PM off
Tigro lubi ten post.
Tigro uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Cze 2015 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 143
byłam na tydzień w lipcu i powiem szczerze że dla mnie jest troszkę za ciepło w dzień na zwiedzanie, ale cudowne ciepłe wieczory to jest to czego brakuje naszemu latu :) więc w dzień na plażę a ranki i wieczory na zwiedzanie :)
_________________
Życie jest za krótkie, aby odkładać wszystko na później...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tigro lubi ten post.
Tigro uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Cze 2015 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Byłem w Barcelonie na przełomie lipca/sierpnia i było idealnie,ale ja z kolei uwielbiam gorąco :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tigro lubi ten post.
Tigro uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2015 09:42 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Dla mnie ciut za ciepło w ciągu dnia na zwiedzanie było już w marcu... Ale ja zdecydowanie nie lubię ciepła. :P Za to rano i wieczorem było idealnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tigro lubi ten post.
Tigro uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
klimat jest raczej stały i dość niezmienny wbrew temu co mówią niektórzy...nawiedzeni. w wikipedii sobie można sprawdzić.

natomiast jeśli chodź i pogodę czy dokładniej o komfort termiczny to wg mnie nie tyle ważne jak jest za dnia (bo andaluzja to to nie jest) ale jak jest w nocy a dokładniej w jakich warunkach przyjdzie ci spać.
bo nawet jak za dnia się wyparzysz ale w nocy będzie się spać "pod klimą" to wcale strasznie nie będzie.
natomiast 24 godziny w temp powyżej 23-24 stopnie + zero wiatru + duża wilgotność = męka. i deszcze czy chmury w sierpniu już nic nie zmienią, w lipcu jeszcze trochę to pomaga.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Oj to zależy. Ja wtedy trafiłem ten chłodny tydzień, podobnie jak teraz w Lizbonie i dzięki temu aktywnie zwiedzaliśmy. Przy upale bym nie wytrzymał. Tak jak kiedyś na Cyprze - zajeżdżamy na "groby królewskie", chcemy sobie pozwiedzać, a upał taki, że po 20 minutach zastanawiamy się, za ile minut stracimy przytomność. Więc szybko na przystanek i do klimatyzowanego autobusu.
Zresztą tam było wtedy tak, że jak rano chodziłem na śniadanie, to pot po mnie spływał kilka sekund po wyjściu z pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
OK, to już są bardzo osobiste sprawy jak ktoś się w takich a nie innych warunkach czuje.
2 lata temu w sewilli był taki upał że chodzenie w cieniu czy na słońcu nie robiło różnicy. w bcn takich opałów, wg mnie, nie ma.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No tak, a kolega zadający pytanie, sugerował, że upały ciężko znosi.
Ale weźmy na przykład Bibione. Kiedyś byłem tam na przełomie lipca i sierpnia i upał był nieziemski - powietrze skwierczało. A ostatnio byłem pod koniec sierpnia i pogoda jesienna. Natomiast na Cyprze właśnie hotelarze mówią, że koniec sierpnia jest najcieplejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no ale to jest takie gdybanie, bo dla jednego 25 to już upał a dla drugiej 30...
i jak ja bym znosił ciężko upały to w lecie raczej na północ bym latał a nie na południe...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Cze 2015 11:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A to u mnie też z tym różnie. Generalnie wolę jak jest chłodniej i do ciepłych krajów wolę latać jesienią czy zimą. Właśnie dla kontrastu - że u nas już zima, a tam można pływać w morzu. Ale takie wczasy jak ten Cypr z 37 stopniami też miło wspominam; w kategoriach atrakcji.
No i wszystko kwestia trafienia. Podobno w Amsterdamie często próbują sobie przypomnieć, jak wygląda słońce - podobnie w Sztokholmie. A ja w obu miejscach byłem wiele razy, w różnych porach roku i zawsze świeciło słońce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Cze 2015 22:59 

Rejestracja: 07 Lip 2011
Posty: 51
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. W takim razie chyba będę musiał znów spasować w tym roku Barcelonę, bo nie chciałbym pojechać na "urlop", po czym wstawać codziennie o siódmej rano, żeby zdążyć cokolwiek jeszcze zrobić przed siestą i szukaniem chłodu/powrotem do hotelu :( Leżenie na plaży średnio mnie interesuje więc nie za bardzo wypełniłoby mi ono ten smażący okres dnia. W takim razie chyba stanie na czymś o znacznie lżejszym klimacie czyli na Pradze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Cze 2015 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jeśli nie lubisz upałów to prześwietnym okresem do zwiedzania tej części świata jest jesień/zima, szczególnie listopad i grudzień.
nad wisłą już szarawo a tam piękne słońce!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Cze 2015 23:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
barcelonski klimat - eh panie, temat rzeka. ano jest tak, ze od 21/22giej to ciezko to piekna la rambla przejsc bo co 5 metrow
zaczepia cie (bardzo nachalnie, czesto wrecz agresywnie) nigeryjska prostytutka. do tego do klimatu dolacz kieszoncow, bardzo cwanych
z pierwszej lapanki nie jestem, nic mi sie w kolumbii nie stalo, a ci kolesie ukradli mi aparat z kurtki nawet nie wiedzialem kiedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#16 PostWysłany: 04 Maj 2021 09:52 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Ja się wybieram do Barcelony 10.05. Również dziękuję Ci za relacje jest bardzo pomocna. Jaka jest realnie odczuwana temperatura? Nie wiem czy brać rzeczy plażowe. Bedzieny tam dwa tygodnie myślisz ze jest szansa, że pod koniec będzie można się komfortowo wykapac w morzu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#17 PostWysłany: 04 Maj 2021 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Madzik1988 napisał(a):
Ja się wybieram do Barcelony 10.05. Również dziękuję Ci za relacje jest bardzo pomocna. Jaka jest realnie odczuwana temperatura? Nie wiem czy brać rzeczy plażowe. Bedzieny tam dwa tygodnie myślisz ze jest szansa, że pod koniec będzie można się komfortowo wykapac w morzu?

Będzie taka możliwość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#18 PostWysłany: 04 Maj 2021 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Madzik1988 napisał(a):
Jaka jest realnie odczuwana temperatura?


Powiem tak, osobiście trafiłem w okres pochmurny i upałów nie było, ale jak tylko pojawiało się słońce to grzeje ono bardzo mocno i na krótkim rękawku i spodenkach było dość gorąco. Rzeczy plażowe na pewno brać bo największy index promieniowania UV wynosi koło 9 w ciągu dnia,
a co do wchodzenia do wody to ma ona teraz około 16 stopni, więc daleko jej do temperatur meksykańskich :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#19 PostWysłany: 04 Maj 2021 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
makdeb napisał(a):
Madzik1988 napisał(a):
Ja się wybieram do Barcelony 10.05. (...) myślisz ze jest szansa, że pod koniec będzie można się komfortowo wykapac w morzu?

Będzie taka możliwość.

Mozliwosc bedzie, ale warto dodac, ze komfortowe taplanie w wodzie to to nie bedzie.
W sloneczne, bezwietrzne dni na plazach w Barcelonie i okolicach jest sporo ludzi, ale odwaznych do kapania w morzu mozna policzyc na palcach jednej reki. Woda wciaz zimna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#20 PostWysłany: 04 Maj 2021 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1420
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
2 lata temu, w Lloret de Mar woda była dość rześka pod koniec maja (skóra "szczypała" na plecach), mimo słonecznej pogody. W Salou 1-2 st cieplejsza (płycej).
Teraz wygląda na to, że będzie podobnie. W Badalonie w tej chwili tylko 15,2 st.
Jeśli ktoś myśli o kąpielach w maju w M. Śródziemnym, to Costa Brava raczej nie jest dobrym wyborem.
http://www.seatemperature.org/europe/spain/badalona.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group