Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lip 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
@PiotrP, tak jak pisałem - odległości w terminalach T1 i T2 są spore, poza tym shuttle bus jedzie 10 minut + czas oczekiwania 5-10 minut. Poza tym na moje ok. 10 lotów do BCN, ponad połowa była opóźniona, np. w tamtym roku Norwegian z WAW ok. godzinę, w tym roku LOT z WAW ponad pół godziny, w poprzednim roku Ryanair z Majorki prawie godzinę. Właśnie przez opóźnienie Norwegiana prawie się spóźniłem na kolejny lot mimo, że miałem prawie 3h na przesiadkę (w tym właśnie zmiana terminala) - dobrze, że był to lot krajowy, bo boarding zaczął się dopiero 10 minut przed lotem i w ten sposób zdążyłem (+fast track pomógł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#22 PostWysłany: 23 Lip 2017 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
skrzat napisał(a):
@PiotrP Ja bym nie ryzykował.
Zakładając, że masz tylko bagaż podręczny i jesteś odprawiony online na LEVEL
(bo z rejestrowanym na 100% nie zdążysz):
- od bramki po przylocie trzeba sporo przejść do wyjścia (liczmy 10 minut razem z opuszczenie samolotu), czyli mamy godzinę 12:25, nie licząc ew. opóźnienia w lądowaniu
- oczekiwanie na shuttle bus min. 5 minut, czyli mamy 12:30
- czas przejazdu shuttle bus 10 minut, czyli mamy 12:40
- dojście do security + przejście przez odprawę min. 15 minut, jeśli nie będzie kolejki, czyli mamy 12:55
- dojście do bramki 10 minut, czyli mamy 13:05
Byłoby na styk, ale wystarczy że Ryanair się opóźni kilka minut, lub na shuttle bus będziesz czekał parę minut dłużej, albo będzie kolejka do security i już na 100% nie zdążysz. Jedyna nadzieja byłaby w tym, że boarding na lot LEVEL będzie opóźniony :)
Sam 2x zmieniałem terminale w BCN i w praktyce cała procedura trwała dłużej niż podałem czasy wyżej, mimo, że na T1 korzystałem z fast tracka :)
EDIT: Zapomniałem jeszcze o kontroli paszportowej, bo pewnie masz lot non-Schengen, więc ryzyko spore.


ładnie to wszystko rozpisane , w dużej części ma to sens. Nie wziąłeś natomiast pod uwagę jednej ważnej zmiennej, która najprawdopodobniej zagra znacznie na korzyść @PiotrP :
pytanie mianowicie, skąd jest przylot, i którym samolotem [czy też raczej: gdzie zbazowanym] jest wykonywany.

O co mi chodzi: strzelę mianowicie, że ten lot jest gdzieś 'z Polski', i w dodatku [uwaga!!! bo teraz będzie najważniejsze] wykonywany samolotem zbazowany w Barcelonie [ale to myślę można by sprawdzić, bo mój strzał to taki raczej żeby mi pasował to mojej optymistycznej teorii].

Mianowicie, wylatuje taki samolot z BCN koło 6.30 / 6.40 z BCN, ląduje koło 9.15 - 9.25 w Modlinie [możecie mnie poprawić co do godzin, znowu strzelam :) ], a potem leci z powrotem. Jakie to ma znaczenie? Olbrzymie, bo po pierwsze, te loty ranne z BCN praktycznie zawsze wylatują o czasie / max z 10-15 min opóźnieniem, więc wylot z lotniska z Polski [na którym znowu szanse na zrobienie opóźnienia są niewielkie, bo po prostu lotniska w Polsce są niewielkie, i wydaje mi się że rzadko generowane są na nich opóźnienia] też będzie o czasie, zatem można założyć [ i sprawdzić prawdziwość mojej tezy na którejś ze stronek podających czasy lotów] że samolot przyleci do BCN o czasie bądź nawet przed czasem!!! ha!!!!

poza tym w cytowanej przeze mnie analizie nie podoba mi się podanie czasu pojawienia się 'przy bramce' na 40 min przed odlotem jako 'na styk'. Nie wiem jakie level ma zasady, ale Vueling [będący mocno z Levelem spowinowacony z tego co się orientuję] kończy boarding na 10 min przed odlotem. Jeśli level robi tak samo, to nasz kolega ma kolejnych parę minut więcej.

all in all: powinno się udać moim zdaniem. Warto jednak sprawdzić czy niektóre z założeń powyżej są prawdziwe czy też nie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PiotrP uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 24 Lip 2017 13:54 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Dziękuje za pomoc w moim problemie. Lot mamy z Pragi 31.11 Ryanair,
to jest nowe połączenie tak że nie wiem gdzie będzie miało bazę. Przylot z Barcelony jest 9:25 tego samolotu wylot natomiast 9:50 z Pragi do Barcelony.

Numer lotu Level IB-2611. Zwykle odlatywał o czasie lub spóźniony 1-2 godziny z BCN.

Czy kontrola paszportowa dla obywateli UE jest szybsza na lotnisku BCN ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
@PiotrP, nie napisałeś podstawowej informacji - czy będziesz tylko z bagażem podręcznym? Jeśli masz rejestrowany, to wg mnie masz praktycznie 100% pewności, że nie zdążysz. Jedyna nadzieja w opóźnionym odlocie LEVEL'a :)
Z BCN latałem tylko w ramach Schengen, więc nie wiem czy kolejki do kontroli paszportowej są spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:34 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
@skrzat

Bagaż podręczny oczywiście, 6 osób leci.
Jak coś opcją jest lot z Modlina do Barcelony dzień przed i wtedy nocka na lotnisku.
Najgorzej jakby opóźnił się Ryanair z Pragi , bo tak to biegiem raczej byśmy zdążyli.
Tak jak pisałeś za duże ryzyko.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2018 15:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:50 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
O! napisałeś chwilę wcześniej niż ja z tą samą refleksją :-)
Myślę że jeśli chcesz lecieć za ocean /nawet niedrogo z el burrito/ to lepiej zadbać o zapas czasu płacąc trochę więcej / zmienienie rezerwacji ryanaira?/ niż grać na loterii.
Kontroli paszportowej na T1 nie przechodziłem , ale chciałbym przypomnieć post @namteH z wątku , gdzie pierwotnie zamiesciłes pytanie viewtopic.php?p=921632#p921632 , sytuacja powtórzyła się przy jakimś nagromadzeniu lotów przy opóźnieniach ,
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Sie 2017 11:20 

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 25
Loty: 21
Kilometry: 37 866
mam podobnie - przylot Ryana z Berlina do BCN T2 o 9:00 ( na razie lata bez poslizgów)
odlot LEVELA z T1 do Oakland 11:15
czyli 2 godziny na przesiadkę

Z tego co piszecie ok 30 minut na przejazd z T2 do T1 i zostaje 1,5 h na dojście do bramek.
Czy kontrola paszportowa jest przed czy po bramkach bezpieczeństwa ?

(Odprawimy się on-line i lecimy z podręcznym)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Sie 2017 12:07, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Sie 2017 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@gudos
Po bramkach
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Sie 2017 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
Pamiętajcie, że na lotniskach w Hiszpanii, m.in. w Barcelonie aż do końca roku są zapowiedziane strajki pracowników, więc kolejki mogą się wydłużyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Sie 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 751
Loty: 153
Kilometry: 451 125
srebrny
Czy Priority Pass daje możliwość przejścia fast trackiem na BCN lub MAD?
Ktoś próbował?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 03 Gru 2017 19:19 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 13
Witam serdecznie po raz pierwszy w tym miejscu. Podepnę pytanie pod starszy temat, bo pokrewny.
Mam przesiadkę, przylatuje na T2 i odlatuje z T2, z Schengen do Schengen, czasu umiarkowanie - ok 1,5 h. Ale mało latam i nie znam języka. Czy terminal 2 jest mocno skomplikowany? Nie pogubię się?
Jedyne mapki jakie znalazłem w sieci to googlowskie, bez szczegółów. Jest jakaś lepsza mapka lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 03 Gru 2017 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@adamw2
Dasz radę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:40 

Rejestracja: 18 Kwi 2016
Posty: 20
Z góry przepraszam ale nie wiem gdzie umieścić ten post.

Zdając się na własne doświadczenia czy uważacie, że mam szansę zdążyć z jednego samolotu do drugiego?


Samolot WizzAir do Barcelony przylatuje o 20:25
Samolot Ryanair z Barcelony na Majorkę wylatuje o 21:35

Lecę tylko z bagażem podręcznym. Ryzykować? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Sty 2018 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@sokolik14

sama przesiadka na T2 to kilka / kilkanaście minut. Więc jeśli nie będzie opóźnienia, to zdążysz spokojnie.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:25 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 13
namteH napisał(a):
@adamw2
Dasz radę.

Dałem rade :) Ale oznaczenia to takie sobie, takie bardzo południowe. Na Stansted, chociaż port większy, to prościej było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Kwi 2018 12:25 

Rejestracja: 06 Kwi 2018
Posty: 1
Cześć :)
bagaż podręczny,
katowice-barcelona lądowanie 21:10
barcelona-majorka wylot 22:35

1) Czy faktycznie wizz i ryan lądują/wylatują z T2?
2) O której faktycznie zamykane są bramki do wejścia do samolotu?

@sokolik14 udało się :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 06 Kwi 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Natka_a_
Ad.1. tak
Ad.2. jak ktoś tam wciśnie guzik (wg mnie dzieje się to zwykle po czasie wskazanym na bilecie; czasem minutę a czasem 10...)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 06 Kwi 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10923
HON fly4free
@Natka_a_ Jeśli lecisz tylko z podręcznym, to na 99,99% zdążysz, bo wychodzisz i wchodzisz rękawem, więc potrzebujesz tylko kilku minut na zmianę bramki. Da się nawet wrócić tym samym samolotem, bo wychodzi się przez rękaw i staje w kolejce do tego samego rękawa :)

EDIT: Boarding na krajówki często kończy się w okolicach planowanego czasu odlotu, a czasami nawet później (na mój lot BCN-PMI Vuelingiem bramkę otworzyli 10 minut po planowanym czasie odlotu, a i tak przylecieliśmy przed czasem) :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 07 Kwi 2018 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
@Natka_a_
Przerabiałem wczoraj dokładnie to połączenie. Wylot z KTW był ~o czasie. Od wyjścia z samolotu w BCN do rozpoczęcia boardingu PMI 70 minut a odległość pomiędzy  gate-ami przylotu i wylotu 5 minut spacerkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Wrz 2018 13:58 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 73
Loty: 15
Kilometry: 24 586
Pytanko do podróżników korzystających ostatnio z BCN. Czy lądując na T2 BCN o godzinie 23 można zostać już w strefie za security mając kolejny samolot o 6 nad ranem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group