Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:11 

Co tam jest ciekawego?
bo brakuje mi tej wyspy do kompletu i się wybieram.
Góra
 PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 27 Lis 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
wg https://spolecznosc.fly4free.pl/lotnisk ... erro/loty/ byli tam: @Benias @filip.sowa i @northwood
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:12 

Fajnie że byli.
Tylko na forum nie ma śladu. Co i jak na miejscu.
Zresztą inni może też tam byli. Opròcz samolotòw Bintera ( 150 € RT z Teneryfy w okresie świątecznym) pływa tam Armas (80 € RT z Los Christianos,3 godziny rejsu) i tym się wybieram.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:46 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Świetnie, że tam będziesz :) .Dla mnie to tez ostatni "niezdobyty" teren z archipelagu. Myślę, ze wstawisz potem trochę zdjęć i informacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:54 

Nawet fotorelację mam zamiar spłodzić. :D
Temat mam już trochę rozpracowany. Noclegi, auto do wypożyczenia itd . 5-6 dni na miejscu A jak będzie, to się przekonam ... 8-)
Na pewno nie budżetowo. :mrgreen:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Lis 2017 15:39 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Mi też 'brakuje' tylko EL Hierro, w zeszłym roku mieliśmy nawet z żoną bilety z TFN (urodzinowe promo Binter, wychodziło ok. 60€ return za jednodniówkę), ale dzień wcześniej trochę zabalowaliśmy i nie wstaliśmy na lot (na Kanarach 6:00 to środek nocy) ;-)
Generalnie opinie zaprzyjaźnionych Kanaryjczyków są takie, że jeśli nie masz rezydentury, to nie warto. Na miejscu - z racji odosobnienia - jest sporo drożej niż na pozostałych wyspach, atrakcji aż tylu nie ma, a transport poza tym, że zazwyczaj kosztuje 100€, to jest czasochłonny i niewygodny godzinowo.
No a w tej cenie można już 'zrobić' Corvo z PDL, przy której Hierro to metropolia !
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Lis 2017 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Urokliwa wyspa, miałam okazję wpaść tam na 1 dzień zwiedzania w trakcie rejsu. Piękna kaldera, najmniejszy hotel świata, drogi dla samobójców ;-))

Jak wszystkie wyspy to La Graciosę macie zaliczoną?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2017 16:35 

Oczywiście. Jedna z pierwszych odwiedzonych . Z Orzoli na Graciosę można się dostać na jednodniówkę. Noclegu tam nie miałem , to nie wiem czy się zalicza ? 8-)

@ziberro

Nie przesadzał bym z tymi cenami na Hierro. Znana powszechnie Cabrera Medina/ Cicar tam działa na lotnisku i ceny są podobne do innych wysp. A noclegi ? Głównie prywatne apartamenty, hoteli dużo nie ma. Ceny ok 50-60 euro za 3 osoby. Ale w tej cenie widziałem tam nawet całe domy po 100-150 m2. Więc luksus.
A oglądać zawsze jest co. Ciekawe czy ci Kanaryjczycy , którzy twierdzą że nie warto ,w ogóle tam byli. ;)

Opinie innych są najczęściej fałszywe. Co mi tu napiszą ? Że plaż mało i czarny piasek ?
Akurat plażowanie mnie najmniej interesuje... :twisted:
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lis 2017 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Kanary są najpiękniejsze tam, gdzie nie ma turystów. El Hierro to super pomysł, u mnie natomiast wygrywa La Palma - szlaki, krajobrazy, sceneria są absolutnie boskie. @jacakatowice ma rację, lokalsi z Teneryfy czy Fuerty w większości nigdy nie byli na sąsiednich mniejszych wyspach, a mówią, że tam nic nie ma. Bzdura, jest o wiele cudowniej!

PS. Skąd ceny rzędu 150 EUR na El Hierro? Ja latałem (2015) między różnymi wyspami Binterem ok. 100 zł w jedną stronę. Fakt faktem, nawet ludzie z La Palmy się dziwili czemu tak tanio, ale to tylko umiejętność obsługi Momondo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Lis 2017 21:15 

Na Hierro za stòwę nie polecisz. Nawet z momondo. :D
Loty tam są dużo droższe , niż na inne wyspy, gdzie jest też tańsza konkurencja dla Bintera, Canary fly. Na Hierro Binter ma monopol. A cena 150€ RT jest w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wtedy jest jak zwykle najdrożej.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Gru 2017 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Anonymous napisał(a):
Na Hierro za stòwę nie polecisz. Nawet z momondo. :D
Loty tam są dużo droższe , niż na inne wyspy, gdzie jest też tańsza konkurencja dla Bintera, Canary fly. Na Hierro Binter ma monopol. A cena 150€ RT jest w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wtedy jest jak zwykle najdrożej.


Pierwszy lepszy termin, tanio aż miło, poza tym jak widać Canar Fly też już tam lata. Pewnie to tylko kwestia Świąt, bo 2 lata temu kupowałem za podobne ceny.

Załączniki:
10164557_Zrzutekranu2017-12-01o19.32.14.png
10164557_Zrzutekranu2017-12-01o19.32.14.png [ 406.72 KiB | Obejrzany 6622 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Gru 2017 22:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@jacakatowice moi rodzice tam byli.

Mówią, że wyspa:
- ogólnie bardzo ładne miejsce, ale...
- ...jak na Kanary to stosunkowo mało ciekawa (w porównaniu do innych wysp), jednak...
- ...bez turystów, pełna autentyczności, a...
- ...wciąż z pięknymi widokami, miradorami, wybrzeżem sponiewieranym falami Oceau

= warto odwiedzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Gru 2017 23:11 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
grudzień 2015
jeden z lepszych wyjazdów, bo:
- święty spokój,
- brak infrastruktury hotelowej i klubów
- atmosfera końca świata, 3 tradycyjne domki stosunkowo niedrogo wynajęte po parę dni od swojskich prawdziwych lokalnych właścicieli
- cisza, NIC : czyli to, czego obecnie nigdzie nie sposób znaleźć, bo świat robi wszystko by wszystko było wszędzie ;)
Święta spędzone przy kominku (nie z widokiem na kominy), sielskie widoki, przyjaźni ludzie - oni też z innymi priorytetami niż przeczyścić chodzący bankomat z kontynentu ;)

Ale - zważywszy na moje cztery myślniki powyżej - dla wielu osób to mogą być poważne wady...
Jeśli choć dwa z myślników budzą Twoje wątpliwości lub przyspieszają tętno w obawach, a nie zachwycie - nie jedź tam. Zdecydowanie - wówczas - nie jedź. Lepiej dla wszystkich, najlepiej dla Ciebie, ale i dla mnie, i dla nich. Każdemu co kto lubi, szczególnie, że takich miejsc jak El Hierro jest już w geograficznej Europie mniej niż palców na dłoni i dla "spokojnych" coraz trudniej je uchronić. I tam puka turystyka bardziej masowa, bo jej na sąsiednich wyspach już ciasno; El Hierro po zabudowaniu hotelami za ileś lat będzie rzeczywiście mniej ciekawe niż poprzedniczki, ale póki nie jest zadeptane można sobie gdzieniegdzie popiętaszkować ;) Nie jeździłbym co roku (jak - w tym samym celu - na Islandię), ale jak się uchowa to jeszcze kiedyś z przyjemnością zajrzę. Podobnie myślącym - na jeden raz (prędko) polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Sty 2019 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
W moim odczuciu ceny takie same, jak na pozostałych wyspach. Noclegi wyszły odrobinę taniej.

Skrót pobytu na El Hierro tutaj, a poniżej cztery wybrane z niego zdjęcia.

Załącznik:
Hi1.jpg
Hi1.jpg [ 296.73 KiB | Obejrzany 5481 razy ]


Załącznik:
Hi2.jpg
Hi2.jpg [ 240.33 KiB | Obejrzany 5481 razy ]


Załącznik:
Hi3.jpg
Hi3.jpg [ 245.19 KiB | Obejrzany 5481 razy ]


Załącznik:
Hi4.jpg
Hi4.jpg [ 211.46 KiB | Obejrzany 5481 razy ]


Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Sty 2019 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
El Hierro jest piękne, tak mała wyspa a jest tak bardzo zróżnicowana.
Już sam przylot robi wrażenie, kiedy na hali przylotów jest tylko jedna taśma, po której jeżdżą bagaże. :mrgreen:
Nawet tak znane przecież na pozostałych wyspach HiperDino, tutaj nie dotarło. Jedna z moich ulubionych wysp, bardzo miło wspominam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lis 2020 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Zauważyłem, że na forum brak tematu o kanaryjskiej wyspie El Hierro :o ... a myślę, że warto aby miała ona swój własny kąt na F4F.

Osobiście na El Hierro (jeszcze) nie byłem, ale "szykuję się" na nią w średniej lub dalszej przyszłości, ograniczonej cenami biletów i ramami urlopu. Póki co, odnotowałem, że z wartych zobaczenia miejsc są (kolejność przypadkowa):

1) punkty widokowe: najczęściej wymieniany jest Mirador de La Peña, zaprojektowany przez Césara Manrique
2) Pico de Malpaso (27.72888, -18.04055): najwyższy szczyt wyspy (1501 m), łatwo dostępny, widok na La Gomerę, La Palmę i Pico de Teide na Teneryfie
3) El Sabinar (27.74879, -18.12672): 500-letni, pochylony od wiatru jałowiec, symbol wyspy
4) Santuario Nuestra Señora de los Reyes (27.73008, -18.1207): mały kościółek, ale gł. miejsce pielgrzymkowe na wyspie
5) któryś z naturalnych basenów pływowych - chyba najczęściej wymieniany jest Charco Azul (27.76196, -18.03984)

Pytania:
- co jeszcze?
- ile przeznaczyć na El Hierro dni?
- i co z plażami? wiem, że stricte plażowy kierunek to nie jest, ale jakieś są... i tu nasuwają się kolejne pytania: które z nich są najbardziej malownicze oraz które najlepiej nadają się do kąpieli (gł. chodzi o brak ryzyk typu silne prądy wsteczne)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lis 2020 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@Raphael

Spędziłem na El Hierro łącznie ok. miesiąc czasu .Bardzo polecam piesze wycieczki, zobacz sobie 'święte' drzewo Garoe. Polecam wypożyczyć sobie rower elektryczne i pośmigać po lasach w okolicach Malpaso.

Dodatkowo bardzo polecam Faro de Orchilla. Dla mnie przepiękne miejsce - szczególnie zachód słońca, bardzo urokliwe miejsce. Zobacz najmniejszy hotel na świecie w okolicach w Las Puntas.
Warto na pewno podjechać do La Restingi na nurkowanie. Zwróć uwagę, że właśnie na El Hierro odbywały się zawody w nurkowaniu. Świetne miejsce do oglądania życia podwodnego.

Z punktów widokowych polecę również Mirador de las Playas i Jinama. W Jinamie czasem trudno o złapanie dobrej chwili bo w tych okolicach często wiszą chmury nad wyspą.
Jako miejsce noclegu szczególnie lubię okolice Tabique i Tigaday.

Jeśli chodzi o jedzonko to super knajpka jest w Mocanal.

Pytałeś również o plaże. Trudno je uświadczyć na wyspie. Większość osób korzysta z basenów naturalnych. Ja najbardziej lubię te w La Maceta, jednak po tej stronie wyspy baseny są oddalone od siebie dosłownie kilkoma kilometrami więc w godzinkę możesz zobaczyć wszystkie i rozłożyć się na tych, które najbardziej przypadną Ci do gustu.

Jeżeli zaś chodzi o same plaże to bardzo sympatyczną jest Playa del Verodral. Jedyna plaża z białym piaskiem znajduje się nieopodal i nazywa się Playa Arenas Blancas (sama nazwa wskazuje co na niej znajdziemy ;))

Będąc już na Malpaiso warto poświęcić 1-2h na spacer po La Llania. Ile czasu poświęcić? Ile uważasz za słuszne. Wszystko "odhaczysz" w 2-3 dni. Ja darzę wyspę dużym upodobaniem i zawsze chętnie tam wracam.
Jeśli masz dalej pytania, z chęcią pomogę.

Pozdrówki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Lis 2020 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@makdeb
chciałbym na miesiąc, chociażby i w ratach, ale dla mnie to niestety nierealne - pierwszy "pre-plan" zakłada 2,5 dnia... a i tak nie wiadomo co się jeszcze wydarzy (covid, urlop, praca itd.)

@rw30
pewnie mi się "szukajka" zamuliła ;) moderację proszę o, jeśli to technicznie wykonalne, połączenie z https://www.fly4free.pl/forum/el-hierro-kanary-byl-ktos,1255,120774 - tak chyba będzie przejrzyściej
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Lis 2020 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
2,5 dnia to w pełni wystarczający czas żeby na szybko przejechać i zobaczyć wszystko. Napięty grafik, ale pewnie że się da :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Lis 2020 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Co do plażowo-morskich aktywności, powoli klaruje mi się
- plażowanie na Playa Arenas Balcas
- plażowanie na Playa Verodal
- kąpiel w którymś z piscinas naturales... i tu pytania @makdeb i do innych którzy byli na El Hierro:
1) w który z nich jest najmniej ingerował człowiek (brak jakiś ścianek, dobudówek, betonów itp)?
2) który z basenów najbardziej nadaje się do kąpieli w niepogodę, przy dużych falach? domyślam się, że w tych bardziej naturalnych (niemodyfikowanych) wysokie fale potrafiłyby przedrzeć się przez naturalne basenowe bariery (skały, skałki, progi) i niebezpiecznie rzucić człowiekiem, więc pewnie któryś z basenów "dobetonowanych"?

I jeszcze dwa pytania "nieplażowe"
a) czy najbardziej na płd. wysunięty punkt Hiszpanii, koło La Restinga, charakteryzuje się czymś ciekawym? czy warto tam się wybrać? jakiś pomnik, wyjątkowy punkt geodzyjny, czy wyjątkowy krajobraz (bo na oko, z satelity, wygląda to jak zwykłe skalne rumowisko, jakich na Kanarach nie mało)?
b) co sądzicie o Los leteros del Julian? znalazłem wzmiankę o tych petroglifach, ale nie potrafię ocenić, czy jest sens poświęcać na nie pół dnia i człapać z powrotem pod górę prawie 500 m :)

Tak czy siak, dochodzę do wniosku, że do tych 2,5 dni dobrze byłoby dołożyć kolejne 2,5 ;)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group