Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Sty 2020 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
marimorena napisał(a):
slo napisał(a):
Za 60 Batów za osobę jest autobus z klimą na khao san road. Wyjść z lotniska i iść w lewo pytając się o busa.


A jak złapać tego busa w drugą stronę, na lotnisko?


Czyżby chodziło o ten autobus?
https://www.thai.lt/thailand-travel/des ... bus/s1-bus
https://www.transitbangkok.com/lines/ba ... us-line/S1
Góra
 Profil Relacje PM off
marimorena uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 03 Sty 2020 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@Turtelik tak.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 13 Wrz 2022 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Ile trzeba liczyć czasu na przejście kontroli paszportowej i wyjście z lotniska po przylocie lotem międzynarodowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 03 Gru 2022 22:39 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
slo napisał(a):
Za 60 Batów za osobę jest autobus z klimą na khao san road. Wyjść z lotniska i iść w lewo pytając się o busa.


post-covidowo ten bus s1 jezdzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 11 Gru 2022 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
marcin.krakow napisał(a):
Ile trzeba liczyć czasu na przejście kontroli paszportowej i wyjście z lotniska po przylocie lotem międzynarodowym?
Podłączam się do pytania - ile czasu zajmuje to na dzień dzisiejszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 11 Gru 2022 20:35 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Dużo zależy o której się przylatuje. Ja wieczorem czekałem krótko (ale dlatego, że z dzieciakiem wzięli nas do okienka dyplomatycznego). Normalnie kolejka była pewnie na 20-30 minut.

Autobus S1 jeździ. Sam korzystałem z niego w październiku 2022.
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 28 Mar 2023 09:22 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Jakby ktoś się zastanawiał o której najwcześniej jeździ Airport Link z lotniska do miasta to codziennie wrzucają info na stronie na fb. W praktyce wygląda to tak, że jadąc np. z Makkasan drzwi dworca otwierają się o 05:20, o 05:30 rusza pociąg z ostatniej stacji i o ~05:33 jest na Makkasan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 28 Mar 2023 11:56 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 143
Loty: 51
Kilometry: 109 338
niebieski
@wercyngetoryx jak czasowo wychodzi podróż tym busem z lotniska do khaosan? Czy gdzie tam jechałeś?

Zastanawiam się czy wpakować się w to czy jednak lepiej kolejka + metro i z buta/tuk tukiem xD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Mar 2023 12:08 

Rejestracja: 26 Sty 2012
Posty: 90
@muz cca 1,5 hod
Góra
 Profil Relacje PM off
muz uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 28 Mar 2023 21:15 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
@muz - jechałem wieczorem. Z lotniska do democracy monument czas jazdy to około godzina (do Khaosan jest jakieś 300 m dalej). Cena za bilet jakaś symboliczna. W autobusie było raptem kilka osób - raczej koneserzy :).
Jak korków nie ma (czyli wieczorem), autobus to chyba lepsza opcja. Mniej pierdzielenia. Inaczej masz pociąg, a potem przesiadka na metro aż do okolic Pałacu Królewskiego, a to droga strasznie naokoło. NIe wiem wiec czy czasowo wyjdzie korzystniej. A na końcu za tuk-tuka zapłacisz tyle co za autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 05 Cze 2023 04:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jako że będę w pośpiechu (layover poniżej 24h), mam pytanie, czy orientujecie się, jak wygląda możliwość skorzystania z Fast Track Immigration po przylocie do BKK w biznesie?

Widzę na ten temat sprzeczne infornacje, np tu ktoś opisał niedawno, że można:
https://accidentaltravelwriter.com/thai ... o-bangkok/,

ale oficjalnie nic nie znajduję, a że zdjęć tego miejsca nie wynika, by biznesowi to przysługiwało. A może to kwestia linii, którą się leci? W moim przypadku będzie to TG, więc podejrzewam, że jest szansa, tak jak w tej relacji powyżej.

I przy okazji - czy za taksówkę z oficjalnej dystrybucji przed lotniskiem można zapłacić kartą? Nie mam żadnych bahtow, a wolałbym nie wypłacać nic z bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Cze 2023 08:32 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 159
złoty
@tropikey co do taksówki to polecam apkę GRAB - podpinasz kartę pod konto i to wszystko, gotówka nie jest potrzebna. Grab sprawdza się świetnie w tym rejonie świata, a za kurs do np. centrum (Khao San) zapłacisz jakieś 600 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 05 Cze 2023 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
A ja nie potwierdzę tego co Piter napisał. To że grab jest super itp itd to spoczko - ale nie na lotnisku. Na Grabie nikt nie przyjechał po mnie. Grab pokazywał do mojego miejsca 300THB no a trzeba było zapłacić bezpośrednio u taksówkarza 600THB.

Taksówkarzom GRAB z lotniska się nie opłaca...bo wiedzą że naciągną.

Ale wiadomo...każdy miał różne doświadczenia:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 05 Cze 2023 16:05 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
W Bangkoku kilka razy korzystaliśmy z Bolta i mogę śmiało polecić. W tym dojazd z BKK do centrum i powrót na lotnisko.
Przejazdy z BKK na Khaosan Road i powrót na takiej samej trasie kosztowały 300-350 THB. Płatność była automatyczna z podpiętej w Bolt karty płatniczej.

Na BKK złapanie Bolta zajmuje dosłownie chwilę - warto od razu wjechać na 4 piętro na odloty, bo tam Bolty czekają na kursy, po przywiezieniu na lotnisko odlatujących.

Jedna uwaga - w kursie do centrum (to były godziny szczytu i duże korki) - kierowca się zapytał czy ma jechać bezpłatną trasą czy dużo szybciej płatną autostradą - wybraliśmy szybszy wariant i na płatność za autostradę chciał gotówkę (to było chyba 70 THB).

Kartę SIM z internetem też można zamówić i opłacić z góry i odebrać na lotnisku.
https://www.klook.com/activity/16587-dt ... -thailand/
Odbiór jest na 4tym piętrze, na odlotach. Sam odbiór SIMa z zainstalowaniem w telefonie przez obsługę zajął może minutę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 06 Cze 2023 09:18 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Cytuj:
Jedna uwaga - w kursie do centrum (to były godziny szczytu i duże korki) - kierowca się zapytał czy ma jechać bezpłatną trasą czy dużo szybciej płatną autostradą - wybraliśmy szybszy wariant i na płatność za autostradę chciał gotówkę (to było chyba 70 THB).


To dotyczy zwykłych taksówek też - jeżeli jedziemy zgodnie z licznikiem, jak dogadamy się na fixed price/all inclusive to wliczone przeważnie są opłaty za autostradę (ale to i tak rzadko kiedy się opłaca i lepiej jechać z taksometrem i samemu opłacić autostrady)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Cze 2023 10:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Dodam jeszcze że autostrada na lotnisko jest darmowa w nocy. Nie udało mi się znaleźć w jakich godzinach dokładnie. Ja jechałem z Saphan Khwai na Suvarnabhumi o 5 rano i opłat nie było. Zapłaciłem 305 THB za cały przejazd (Bolt).
To był marzec 2023.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Cze 2023 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Jestem już w hotelu. Poszło bardzo sprawnie, bo od wyjścia z samolotu do wejścia do hotelu minęło 1 g. 30 min, w tym od wyjścia z samolotu do wyjścia z lotniska 10 min (!), przy czym jedna uwaga - mamy tylko podręczny.

Zamówiliśmy Graba. W ciągu 10 min. od zamówienia podjechał pod Arrival Exit 4. Zanim dojechał do nas zapytałem kierowcę przez chat o toll road , a on potwierdził, że jest wliczony w cenę, czyli 400 thb (kurs do Royal Orchid Sheraton nad rzeką). Faktycznie, tyle wyszło, nic nie dopłacaliśmy.

Reasumując, bez gotówki też da radę :)

Co do Immigration Fast Track - nie zweryfikowaliśmy tego, bo na zwykłej kontroli było pusto.

Edit 1: drobne sprostowanie do powyższego. Otóż, znalazłem wreszcie, gdzie w grabie sprawdza się szczegóły kursów i okazało się, że opłata za drogę płatną (75 thb) jednak została doliczona i pobrana. Na plus, że nie trzeba było płacić kierowcy w gotówce, ale na minus, że informacja od kierowcy była błędna.

Edit 2: kolejnego ranka kurs z Royal Orchid Sheraton na lotnisko. Wyjazd o 9:30, a po kontroli paszportowej i bezpieczeństwa byliśmy już o 10:15! Odradzam jednak jechać o tej porze taxi w przeciwnym kierunku - korek był monstrualny.
Minusem była cena: 650 thb (w tym opłata za drogę ekspresową).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 18 Wrz 2023 12:19 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Na początku września 2023 wystartowało nowe połączenie autobusowe BUA Airport Express.
Operują 3 linie autobusowe które kurusją z lotniska Suvarnabhumi do różnych hoteli w Bangkoku.
Każda linia kursuje 7 lub 8 razy dziennie.
Bilet kosztuje 180 baht.

Cytuj:
Yaowarat Line
Adamus House
Talakkia Boutique Hotel
China Town Hotel
Grand China Bangkok
Phra Pinklao Bridge
Tha Tian
The Giant SwingPhra
I’m Chinatown

Sukhumvit Line
Pullman Bangkok Grande Sukhumvit
Radisson Blu Plaza Bangkok
Emquartier
Hotel Nikko Bangkok
Grande Centre Point
The Residence on Thong Lo by UHG
Grand Mercure Bangkok Atrium

Sathorn Line
The Sukhothai Bangkok
Ascott Embassy Sathorn Bangkok
Ascott Sathon Bangkok
Eastin Grand Hotel Sathorn
W Bangkok
King Power Mahanakhon
Montien Hotel Surawong Bangkok
MBK Center


http://www.buaairportexpress.com
https://www.facebook.com/buaairportexpress
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 10 Lis 2023 12:32 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Aktualna cena S1 to wciąż 60 THB. Poza wymienionym we wcześniejszych postach przystankiem przy Lang Luang, mogę potwierdzić przystanek przy Pomniku Demokracji (nazwa z gogle map to Bfore Democracy Monument). Widziałem jeszcze S1 na Phra Sumen Road przy Wat Bowonniwetwiharn Ratchaworawiharn, ale nie namierzyłem przystanku. Nie przywiązywałbym się za to do "goglowego" rozkładu jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group