Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2016 01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Cześć,
czy ktoś w Was robił na własną rękę trekking w parku narodowym Khao Yai? Planujemy wybrać się tam na dłużej (2 noclegi), bierzemy ze sobą namiot, bo już sprawdziłam, że są tam pola campingowe, ale chciałam podpytać o Wasze doświadczenia - czy jest bezpiecznie chodzić bez przewodnika, czy polecacie jakieś konkretne trasy?
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lut 2016 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Z tego co pamiętam to nie ma możliwości indywidualnego trekingu.Dookoła parku jest sporo miejscówek, lepszych i gorszych a także pola namiotowe, ale żeby się poruszać po parku trzeba mieć przewodnika.Trek z przewodnikiem to koszt ( 2D/1N) ok.8000 bht /os.z noclegiem w dżungli. Jednodniowy trek to spacerek , dwudniowe i dłuższe są dla bardziej zaawansowanych .Samemu byłoby tam dość niebezpiecznie, jest mnóstwo węży , niektóre całkiem duże. Zobacz tutaj http://khaoyaiguide.com/
pozdr
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lut 2016 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
@bigmark - z tego, co przeczytałam w internecie, indywidualny trekking jest dozwolony (choć niekoniecznie rekomendowany), stąd właśnie moje pytanie.

Na travelfish.org piszą: "Keep in mind that hiking the trails without a guide after 15:00 is not recommended; you don't want to get lost and end up stuck in the jungle overnight. Certified private guides can be arranged at the visitor centre for 500 baht per three hours".
Khaoyaiguide.com donosi z kolei, że: "Getting a guide is probably the smartest thing to do to keep safe. Don ‘t go in the forest on your own, hired a local professional who know his job, discuss with him, choose wisely as well, check their background and passion, a good guide enjoy his passion, trek, nature or photography, he’s not doing that for the money as a primary objective. Never leave without informing park authorities, if you are lost you would like them to be able to found you isn’t?".
Wikitravel.org jest bardziej entuzjastycznie nastawiony do samodzielnych trekkerów: "The park has some great hiking trails that suit a range of times and abilities - get a map from the visitor centre to see which ones are best for you. The easier trails can be walked alone, a great one to start with is the paved trail running from behind the visitor centre (across the suspension bridge) - the loop takes about 45 minutes. Another easy walk is along the river from Pha Kluamai Campsite to Haew Suwat falls (roughly 90 minutes) - as well as pilated gibbons this stretch of river is home to the 'Khao Yai Crocodile' the parks only known Siamese crocodile. It can be seen basking on the edge of the riverbank near the 'Beware of the crocodile' signs but do not worry Siamese crocs rarely attack people unless provoked! The 5 km trail from Mo Singto (start near the Sai Sorn Reservoir) to Nong Pak Chi watchtower is sign posted and so possible to walk alone but the route is not always clear. For the longer trails its best to hire a guide. These include a 4 hour walk from the visitor centre to Haew Suwat falls and a trek from Haew Suwat to the beautiful Khao Laem grasslands, amongst others."

Z tego wszystkiego wynika więc, że trekking na własną rękę jest dozwolony i możliwy, natomiast na różnych stronach z różnym poziomem entuzjazmu opisują tą opcję - stąd moje pytanie o bezpieczeństwo tego rozwiązania. Oczywiście nie zamierzamy się wygłupiać i włóczyć nocą po dżungli, bierzemy mapę i gpsa, staramy się podchodzić do wszystkiego rozsądnie itd. Zastanawiam się po porstu, na ile powyższe przestrogi przed samodzielnym eksplorowaniem parku mają uzasadnienie, a na ile wynikają z działań marketingowch / przewrażliwienia w kwestii bezpieczeństwa turystów.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Mar 2016 01:07 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 4
Loty: 21
Kilometry: 54 642
Korzystał może ktoś z oferty biura BOBBYS? Oferują noclegi oraz trekking w bardzo rozsądnych cenach. Pod koniec marca / początek kwietnia chciał bym odwiedzić Khao Yai. Wybieram się tam samemu więc raczej trekking w pojedynkę i bez przewodnika odpada ;) Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym rejonie, jak się dostać do samego parku, gdzie najlepiej szukać przewodnika i ile trzeba liczyć na to kasy? Czy jest możliwość załapania się do jakiejś grupy, bo przewodnik prywatny wg. większości stron to koszt co najmniej około 5000BHT...

http://www.bobbysjungletourkhaoyai.com/ ... Costs.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2016 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
@bartek007 - odpowiedzi na Twoje pytania są akurat na zacytowanych przeze mnie wyżej stronach :) albo łapiesz wycieczkę zorganizowaną (moze być nawet bezpośrednio z BKK), albo dojeżdżasz autobusem do Pak Chong (jeżdżą m.in. spod Victory Monument w Bangkoku), możesz też dojechać pociągiem. Stamtąd spod bramy do parku masz jakieś 14 km do visitor centre, możesz iść na piechotę, łapać stopa lub wziąć taksówkę. W visitor centre możesz za 500 baht wziąć przewodnika na 3-4 godziny (czyli np. wcześniej sobie chodzisz sam po głównych szlakach, a po lunchu idziesz do dżungli z przewodnikiem). Możesz też wynająć w Pak Chong motocykl.
Poza tym nie musisz kupować wycieczki sam, możesz podczepić się pod grupę, będzie sporo taniej - chociażby tu przy 8 osobach trekking jest płatny 3300 baht, a pewnie na miejscu znajdziesz też coś sporo taniej: http://www.tontantravel.com/tours/en/kh ... kking.html
Tu masz też 1,5 dnia od 2400 baht: http://www.tontantravel.com/tours/en/kh ... tours.html
btw. my będziemy w khao yai w tym samym czasie, więc może na siebie wpadniemy na szlaku ;)
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2016 23:19 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 4
Loty: 21
Kilometry: 54 642
Dzięki za odpowiedź. Ja według planu powinienem dotrzeć do Khao Yai 30 albo 31 marca. Poczytałem jeszcze troszkę i pewnie skieruję się do Pak Chong i na miejscu poszukam jakiegoś przewodnika lub grupy. Myślałem też żeby pojeździć po parku motorkiem, ale przeglądając youtube'a, trochę dużo jest filmików jak rozwścieczone stadka słoni atakują przejezdnych na jednośladach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2016 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@‌ulasko_88‌ @‌bartek007
i jak wam poszło? Opowiedzcie coś trochę :) Jestem ciekawy, bo sam planuje się wybrać.

Plan mam taki, żeby dostać się do Pak Chong pociągiem. Wieczorem nocleg w miasteczku (już booknięty) i od rana ruszyć do Khao Yai. I tu mam zagwostkę, czy:
1. wypożyczać skutery/quada i pojechać na własną rękę do parku i tam samemu pojeździć, pozwiedzać i nocleg w namiocie (wypożyczonym tam).
2. może w miasteczku Pak Chong da się jakąś wycieczkę wykupić zorganizowaną od rana na cały dzień (jakie koszty?)
3. wypożyczyć skutery/quada i tam w centrum informacyjnym jakąś wycieczkę wykupić, jakie ceny?

Sam znalazłem tylko sporo ciekawych info na stronie https://www.thainationalparks.com/khao- ... ional-park ale te wyciecki to całkiem sporo kosztują tam. Czy jest opcja, że jak pojedziemy we 2 osoby to znajdziemy grupę i będziemy mogli się dołączyć do niej (zmniejszymy tym samym koszty przewodnika), czy raczej bez szans i będziemy musieli wziąć przewodnika sami i wyjdzie nas to krocie więcej?
Jak wam to wyszło? jak dostaliście się z Pak Chong do parku?
Jak jest z autobusami na powrót Pak Chong - Bangkok?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Paź 2016 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
@‌smarzyk‌ - ja Ci nie pomogę, bo w końcu zmieniłam plany i do Khao Yai nie pojechałam ;)
ale jakbyś miał pytania dotyczące Kanchanaburi, Ayutthai, Chiang Mai, Chiang Rai, Koh Mak czy Bangkoku, ewentualnie przejść granicznych w Chiang Khong (z Laosem) i Phunamron/Htee Khee (z Birmą), Padang Besar (z Malezją) i Aranyaprathet (z Kambodżą), to służę pomocą :)
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Mar 2018 17:08 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 7
@smarzyk I którą opcję wybrałeś? Teraz z kolei ja się wybieram, ale nie wiem jak to zorganizować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@ssn123
Hej, my pojechaliśmy wtedy do Pak Chong pociągiem za jakieś grosze. Mieliśmy mega niefart, bo w tamten weekend było święto narodowe - dzień ojca -i sporo miejsc było pozamykanych (ciężko by było załatwić skuter). Mega sympatyczna babeczka z hostelu powiedziała nam, że ze skuterem to może być ciężko. I powiedziała, że jak chcemy to ona może zadzwonić, bo coś kojarzyła, że następnego dnia miała być jakaś wycieczka od jej znajomego (1200 THB /os - wszystkie koszty wstępu już zawarte + woda w cenie + obiad) po parku z przewodnikiem. Szczerze, to totalnie nie żałuję, choć zazwyczaj wolę wszystko sam na własną rękę zwiedzać i załatwiać. Tyle co zoczyliśmy z przewodnikiem, ile żeśmy po parku pochodzili przez cały dzień to inaczej bez szans samemu na jeden dzień.
Z góry zapowiedzieliśmy, że będziemy nocować tam na polu namiotowym (można na miejscu wypożyczyć namiot i materace itp.). Jak już wspomniałem było to święto i masa lokalsów nocowała i ledwo żeśmy namiot dostali - poszliśmy rano zarezerwować i potem przewodnik nam pomógł odebrać i dostaliśmy ostatni :D
Poniżej wrzucam mój filmik (część poświęcona Khao Yai - 1:31). Widzieliśmy m.in. egzotyczna ptaki (przewodnik miał lunetę), małpy, patyczaki, ogromne pająki, jeżozwierza, jeleniowate oraz krokodyla (podobno jedyny w parku, wypuszczony z jakiegoś europejskiego zoo na wolność tam). Wstaliśmy o 4 na wschód słońca, żeby pójść w pewne miejsce gdzie słonie się zbierają na wschód słońca, ale niestety nie zobaczyliśmy słoni na wolności :(
Ogólnie polecam to miejsce nawet na tydzień! :) więc jeśli macie więcej czasu to kombinujcie ze skuterem.

_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off
ssn123 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group