Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bangkok - Chiang Mai
#1 PostWysłany: 19 Wrz 2014 07:35 

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 34
Hej
Jestem wlasnie w Siem Reap w Kambodży jutro czyli w sobotę 20 wrz o 6 rano mam busa do bkk który jedzie okolo 7 godz
Ale jeszcze nie wiem jak się dostać stamtąd do chang mai proszę o wsparcie najchętniej pojecnalbym tym nocnym pociągiem ale niewiem skad startuje. A może da się kupić bilet na niego przez neta


Ostatnio edytowany przez Zeus, 27 Lis 2014 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Wrz 2014 08:28 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
pociąg rusza z Hua Lamphong - głównego dworca i jedzie na pólnoc koło lotniska Don Muang, gdzie możesz wsiąść. Niedaleko lotniska jest dworzec autobusowy mor chit (dzielnica chatuchang) gdzie przyjeżdzają busy również z Kambodży. więc może i Twój, więc nie było by potrzeby wbijać się do centrum. Acha tory przebiegają również koło wspomnianego dworca autobusowego, i podejrzewam że tam również można wsiąśc do tego pociągu. Inną opcją jest przesiadka do komfortowego autobusu (nocnego) jadącego do Chiang Mai na tymże dworcu autobusowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Wrz 2014 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Kacper napisał(a):
Hej
Jestem wlasnie w Siem Reap w Kambodży jutro czyli w sobotę 20 wrz o 6 rano mam busa do bkk który jedzie okolo 7 godz
Ale jeszcze nie wiem jak się dostać stamtąd do chang mai proszę o wsparcie najchętniej pojecnalbym tym nocnym pociągiem ale niewiem skad startuje. A może da się kupić bilet na niego przez neta

Koleje Tajskie jakoś od stycznia tego roku zaprzestały bookowania biletów przez net.
Pociąg odjeżdża ze stacji Hualamphong w centrum. Nie jestem ani odrobinę zgryźliwy, ale wygooglanie tego zajmuje 10 sekund :) Ale spoko, kto pyta nie błądzi. Do Hualumphong dojrzeżdża między innymi metro.
Jest też pełno autobusów z dworca Hoh Chit - terminal północny. Autobusy rządowe są ok, standard do wyboru, można im zaufać.
Autobusy sporo tańsze są z Kha San Road, ale nie polecam, jechałem dwa razy z nimi i nie wspominam zbyt dobrze.

-- 19 Wrz 2014 07:31 --

Zgodnie z prastarzec - tory przebiegają rownież całkiem niedaleko od lotniska Don Muang.

-- 19 Wrz 2014 07:35 --

Jeżeli jedziesz busem prywatnym z Siem Reap to nie koniecznie wysadzą Cie na Moh Chit. Bardzo prawdopodobne, że będą wysadzać ludzi po prostu gdzieś w centrum. My złapaliśmy kiedyś taki autobus z granicy i wysadzili nas w okolicy Parku Lumpini, więc do końca nie wiadomo.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
prastarzec lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Wrz 2014 08:36 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
zgadzam się z przedmówcą - mo Chit, Mor Chit, Hoh Chit - to wszystko terminal północny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Wrz 2014 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
To jest Azja Panie :) , nie staraj się tego zaplanować na sztywno, bo często po prostu się nie da. To trochę inna mentalność, pewne sprawy działają inaczej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Chociażby to, że często do końca nie wiadomo gdzie nas wysadzą, ciężko więc planować wszystko z góry. Bangkok to dość przyjazne miasto, opcji transportu jest pełno, a ludzie raczej pomocni, będzie ok!
Tu masz rozkład jazdy pociągów:
http://thairailways.com/img/north.gif

Autobusów raczej będzie więcej, więc w razie czego spokojnie jedź na terminal mo Chit, Mor Chit, Hoh Chit ;), kub bilet i też będzie dobrze.

-- 19 Wrz 2014 07:50 --

http://thairailways.com/booking-ticket.html

Zadzwoń International Calls: + 66 2 223 3762 - z Twojego hotelu w Siem Reap za drobną opłatą, albo z kawiarenki internetowej i zapytaj o bilety na pociąg. Jest niestety spora szansa, że nie będzie już biletów, wtedy przynajmniej się o tym dowiesz zanim dotrzesz na dworzec i nie tracąc czasu pojedziesz sobie na terminal autobusowy. A jak bilety będą to tym lepiej i też po problemie, problemy są niedobre.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
prastarzec lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2014 10:49 

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 34
Tak informacyjne to wybrałem sie na pociąg było dużo biletów w 2klasie kosztował ok 80zl i już jestem w chiang mai. Ale spowrotem widzę ze można pojechać za 50zl VIP busem nieco szybciej niż 14 godz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lis 2014 12:01 

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 16
Cześć. Jade sama I zastanawiam sie czy bezpieczniej do Chiang Mai pojechac autobusem czy pociągiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lis 2014 12:43 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Hej,
jechalem w tym roku w odwrotna strone Chiang Mai - BKK, nocny pociag. Bezpiecznie, bez zadnych problemów, mozna sie spokojnie wyspac. Sporo osobob podrozujacycyh solo wiec nie ma zadnego problemu.
W mojej opinii pociag wygodniejszy niż autobus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lis 2014 13:15 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Albo po prostu samolot - szybko, wygodnie i bezpiecznie. Nok Air lata z BKK do Chiang Mai 12 razy dziennie, więc z godzinami też nie ma problemu. A bilet już można kupić poniżej 100 zł - z darmowym bagażem i przekąską na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:09 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 14
hej!
mam pytanie odnosnie bagazu podrecznego w samolocie. Najczesniej jest on do 7kg i akurat z tym nie powinnam miec problemow, ale jak jest z rozmiarem?biore plecak 45l, nie pewnie na pewno na max zapakowany. Czy przejdzie mi jako podreczny?czy podchodza restrykcyjnie do wymiarow?

dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:42 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
W Azji nigdy nikt mi nie sprawdzał wymiarów ani wagi bagażu podręcznego, więc raczej bym się nie przejmował, tym bardziej, że to plecak, a nie sztywna walizka przekraczająca rozmiary.
Góra
 Profil Relacje PM off
lilybird lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mi w Air Asia przechodził jako podręczny Hi-Tec Ethan 75 L, ale skompresowany i nie wypełniony na maksa. Jest dość wąski, ale wysoki, więc nie stawialem komina tak by nic nie wystawało ponad stelaż. W Air Asia można też mieć drugą małą szukę podręcznego jak np. torba na laptopa, aparat, damska torebka.
http://www.airasia.com/th/en/baggage-in ... ggage.page
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
lilybird lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Lis 2014 13:11 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
wczoraj kupowałam bilety na trase BKK - CNX - BKK, koszt od osoby 60 pln w jedna storne w promocji znizka dla podrozujacych w parach. z podatkami i opłatą za płatność wyszło 80 - Nok Air więc wliczony bagaż do 15 kg. Jak ktoś akurat szuka to myślę, że fajna cena. Dużo lotów przecenionych, głownie 3 poranne i 3 wieczorne ale w innych datach były też te popołudniowe - podróż do 31.03, zakup dzisiaj. inne trasy też dostępne w promo

Cytuj:
Save more with our promotion “Fly 2 Gether” for only 2, 4, 6 or 8 persons per booking. Special rates starting from 855 THB (All Inclusive). Book now – 27 November 2014 at http://goo.gl/LhlxtU
Góra
 Profil Relacje PM off
lilybird lubi ten post.
bonieq2 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 05 Mar 2018 09:40 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Ma ktoś może aktualne informacje jak wygląda transport na tej trasie? Wybieramy się we dwójkę na przełomie kwietnia i marca. Waham się pomiędzy Air Asia, Nok Air a pociągiem. Chyba, że ktoś poleca coś innego jeszcze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Mar 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Pociąg ma sens jeżeli chcesz po drodze oglądać Sukhothai. W innym przypadku szybciej i wygodniej samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Mar 2018 17:00 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Możesz wybrać nocny pociąg (sypialny) i zaoszczędzić na hotelu. Jedzie niecałe 12 godzin, płaciłem około 1000 THB za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2018 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Czy 115zł za osobę w dwie strony w lutym, AirAsia DMK CNX to dobra cena ?
Bez bagażu do luku ale nie jest nam potrzebny. Cena uwzględnia opłatę za płatność kartą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2018 19:40 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
W dwie strony bardzo dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Maj 2018 20:06 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Bardzo dobra. W tym roku lecialem w lutym do Chiang Mai z Bangkoku i najnizsza cena na ten odcinek jaka widzialem to bylo pomiędzy 500 a 600 bahtow w jedna strone.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:48 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
my natomiast zdecydowaliśmy się na samolot. Wiem, że są koleje w całkiem jak na oko przyzwoitych warunkach, a w jeszcze bardziej przystępnej cenie niemniej nie chciałem całej nocy spożytkować na podróż pociągiem zwłaszcza, że przez okno i tak nic nic zobaczysz :) więc wzieliśmy lot Thai Airways, Air Asia , nok i inne dobrodziejstwa przewoźników lotniczych na tej trasie nie różniły się zbytnio ceną więc woleliśmy już lecieć minimalnie wygodniej i za 2os. z Thai zapłaciłem własnie 298zł. Lot trwa niecałe 2h. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group