Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Maj 2023 13:27 

Rejestracja: 04 Maj 2023
Posty: 1
Powoli zbliżamy się do końca relacji z Busanu, na którą zapraszam tutaj



Z tego powodu małe podsumowanie i kilka polecajek.
Na wstępie disclaimer: To w dużej mierze tylko nasze opinie, nie chcemy zanudzać was setnym postem o tym jak wszystko jest idealne, więc nie spodziewajcie się samej słodyczy.
Seul vs Busan

1. Seul mimo tego, że bardzo nowoczesny, ustępuje miejsca Busanowi, jeśli chodzi o uczucie poruszania się po futurystycznym mieście.
Chociaż Seul jest większy to przez swoje rozmieszczenie id odległości między budynkami, wydaje się mniej "monumentalny". Busan natomiast, przez to że skyscrapery są gęściej rozmieszczone, czasem potrafi wyglądać jak Dubaj lub Manhattan.
2. W Busanie dużo częściej się na nas gapili. Niestety jest to duży minus państw Azji. Jako biały zawsze możecie spodziewać się wzroku na sobie.
Jednak w Seulu czuliśmy to zdecydowanie rzadziej (najczęściej w mniej turystycznych miejscach). W Busanie mało było momentów, żebyśmy nie czuli na sobie wzroku.
Niestety nie spodziewajcie się, że ktoś opuści wzrok gdy zobaczy, że też patrzycie. Na spojrzenia zawsze wygrywają XD.
3. Widoczki w obu miastach są cudowne, ale tu wygrywa Busan - postrzępiona linia brzegowa, statki i wysepki w tle robią wrażenie.
4. Seul zdecydowanie wygrywa jeśli chodzi o ilość "młodzieżowych" miejscówek - do imprezowania, z ciekawymi knajpkami,etc.

Co do mieszkania w którym byliśmy tour tutaj:



Polecam z całego serca bo było cudowne od środka, widoczek wspaniały, dwa kroki od metra i przyjemnej cenie.

Link: https://www.airbnb.pl/rooms/810801610778496373?fbclid=IwAR0J9Pqr8mpOjIVzYawiUZ99wTZQYdL0HB3dBQ74QWdyxMp65wCm04CKZok

Jak dużo czasu poświęcić na zwiedzanie?
Rzeczy warte odwiedzenia są porozrzucane po kilku dzielnicach, więc jeśli ktoś planuje jednodniowy speedrun to może być ciężko XD

Przy dobrym tempie 3 dni wystarczą na najciekawsze rzeczy. Proponuję lecieć dzielnicami, żeby nie tracić czasu na przejazdy od miejsca do miejsca. Jak coś to piszcie.

Mniej znane miejscówki
Nie chcę powtarzać tego samego co znajdziecie w każdym poradniku, więc rzucam kilka rzeczy od nas, po które trzeba było trochę pogrzebać

Minam Station - Cała stacja metra została obklejona postatciami z Koreańskich Webtoonów. Nie znaleźliśmy o tym info nigdzie, a okazuje się, że jest to stała wystawa.
Image
Seokbulsa Temple - atrakcja może i znana, ale przez odległość od centrum, rzadko odwiedzana. Świątynia wyryta w skale. Najszybsza trasa to około 40-minutowy hike od metra (będzie na naszym ostatnim vlogu z Busanu)
Image

Blueline Park (Sky Capsule) - Odpuście pociąg w Blueline Parku, Sky Capsule kosztuje 35k wonów (~120zł) na 2 osoby. Widoczki macie na zdjęciach poniżej.
PS. na stacji Cheongsapo zazwyczaj jest więcej miejsc, a i kierunek jazdy jest fajniejszy, bo kolejki które mijacie na tle wody tylko dodają klimatu

168 Stairs - Kolejka jest nieczynna, ale warto wejść na piechotę. Po pierwsze widoczek, po drugie sporo murali i instalacji artystycznych
183-1 Sinseon-dong 2(i)-ga, Yeongdo-gu, Busan - Wybaczcie, nie znalazłem jednoznacznej nazwy więc daję adres. Przez przypadek trafiliśmy na taką świątynię. Nie było tam nikogo, co tylko dodaje klimatu. Opustoszałe miejsce w na początku drogi na szczyt Bonglaesan. Setki figurek Buddy na kamieniach i lampiony, a do tego widok na miasto. Polecanko.
Jeśli macie jakieś pytania to walcie śmiało.

Tu trochę więcej zdjęć: https://www.facebook.com/ubetapioca/posts/pfbid02Q8MTNk5ZrfTmUunXDWgQDDxkdaNUXqTTfU9oSyfrNhGDFE7MF3sdUjCzn9hmbyqal

PS. Tak, mają nuggetsy w kształcie Pikachu
Image


PS2. Jeśli interesują was bardziej zdjęcia niż filmiki to wbijajcie na IG: https://www.instagram.com/dydens/

Rzucajcie też swoje polecajki <3
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
M_Karol uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 04 Maj 2023 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
UbeTapioca napisał(a):
W Busanie dużo częściej się na nas gapili. Niestety jest to duży minus państw Azji. Jako biały zawsze możecie spodziewać się wzroku na sobie.
Jednak w Seulu czuliśmy to zdecydowanie rzadziej (najczęściej w mniej turystycznych miejscach). W Busanie mało było momentów, żebyśmy nie czuli na sobie wzroku.
Niestety nie spodziewajcie się, że ktoś opuści wzrok gdy zobaczy, że też patrzycie. Na spojrzenia zawsze wygrywają XD.


Pytanie, czy aby na pewno patrzyli się na Was z uwagi na biały kolor skóry? Może po prostu myśleli, że jesteś z Yakuzy ;) ?

Co do widoków na miasto, to możesz polecić miejsce na nocną panoramę? Najlepiej coś w stylu wzgórza Victorii w Hongkongu :)
Gdy się przymierzałem do Busanu w ub. roku (ostatecznie byłem tylko w Seulu), odniosłem wrażenie, że ciekawym miejscem może być dzielnica Songdo - byliście tam może?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2023 21:40 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 131
To ja może jestem za brzydki, bo na mnie nikt się nie gapił w Busanie ;) ale też nie jestem otatuowany tak bardzo. Tzn w ogóle ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Maj 2023 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Jak bylam mloda i piekna to nikt sie na mnie w Busanie (ani w Seulu) nie gapil.
Teraz jak jestem stara i brzydka, tez sie nikt nie gapil.
Nawet jak mialam helm szturmowca na glowie, to jedynie stare babcie sie patrzyly.
Na Was moze sie patrzyli ze wzgledu na tatuaze, a nie dlatego ze jestescie biali.

Bialy czlowiek w duzej metropolii w Korei (lub Japonii) w XXI wieku to zadna ciekawostka.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2023 22:13 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Post założyciela wątku to chyba słaby sposób naganiania odwiedzin na swoje "podróżnicze sociale".
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Cze 2023 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@UbeTapioca
jak dojechaliście do Seokbulsa? do której stacji metra?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Cze 2023 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Nie liczyłbym na odpowiedź. Na moje pytanie z początku maja jeszcze się nie pojawiła :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Cze 2023 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@tropikey
ja też z tych, co "się wybierają", zamyślam 4(3) noclegi i 3(2) pełne dni na miejscu:
D1. Busan Tower > Songdo Cloud Trails & Songdo Sky Park > Gwangan Beach (wid. na Gwangan Bridge)
D2. Haedong Yonggungsa Temple > Haeundae Beach > Dongbaekseom Island
D3. Seokbulsa Temple (nie wiem czy tego nie odpuścić)

Z nocnych widoków zamyślam o widoku z plaży na most Gwangan... no ale wzgórze to to nie jest ;)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group