Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 01 Wrz 2016 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ptasia nie ale na swinska masz tam szanse
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#142 PostWysłany: 27 Wrz 2016 10:26 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Witam :)


wertuje całe forum, planuje wyjazd na bali 2 tygodnie ( pierwsza tak daleka wyprawa na własną rekę więc jesten ' zielona" :roll: :)


1. czy bukować noclegi na bookingu czy w ciemno jechac? troche przeraza mnie to w 'ciemno" ze zmarnuje czas na chodzenie szukanie czegos w dobrej cenie.

2. chce zobaczyć jak najwięcej, wertuje mape ale nie wiem jak sensownie rozplanować noclegi? Po przylocie kuta na 3-4dni zwiedzic okolicee moze wybrac sie na południe w 1 dzien zoabczyc najladniesze plaze? potem moze z 4dni w ubud i 'zaliczyc' wszystko w tamtym rejonie, potem myślałam o 3-4dni w Padang bai niby spokojniej i ladne plaze? ) zeby troche odsapnac po tym zwiedzaniu a potem dalej juz nie wiem :D

jak mam sie przemieszczac miedzy tymi miejscowościami? taxi? nie mam pojęcia ile kasy zabrać na 2 osoby 2 tyg, noclegi najtaniej nie zależny mi na 5* chce poczuć klimat i ludzi. a nie lezec z tyłkiem na basenie w 5* resorcie :)

3. moze głupie pytanie, jak spakować 2 osoby na taką podróż ?:D duze walizy raczej odpadają jak to sie zazwyczaj lata bo niewygodnie? moze duze plecaki?

4. lepiej skuter i jezdzic samemu czy 'wycieczki lokalne' w jakims lokalnym biurze? okolice kuty to nie, ale np jak bede nocowac kilka dni w ubud,

dzieeeeeeekuje za pomoc ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Na większość twoich pytań można odpowiedzieć: Można tak, można tak. Jak kto lubi.
A nie wiem jak lubisz więc musisz zdecydować sama. Mogę ci jedynie napisać co ja bym zrobił bo wiem co ja lubię.
1. Noclegi - na miejscu. Jak nie znajdą cie same to tego szukania nie za wiele. Hotelików guesthouse'ów od groma. Szczególnie jeśli celujesz w te tańsze.
2. Z Kuty bym uciekał tego samego dnia. Blokowiska, resorty itd.
Przemieszczanie, jak chcesz mieć kontakt z ludźmi to bus i bemo.
Pieniądze - karta, najlepiej w USD lub z dobrym przeliczeniem.
3. Pakowanie - ja biorę jeden mały plecaczek ale rozumiem, że to nie każdemu odpowiada więc jakiś większy i drugi mini albo torba, worek (na wodę i aparat w czasie wycieczek, wyjść na plażę)
4. Jak lubisz skuterem - proszę bardzo. Ja wycieczek zwykle żadnych nie wykupuję bo nie lubię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Naprawdę chcesz na Bali spędzić 2 tyg? Wg mnie trochę długo :)

Ja od siebie powiem tak:
1. Ja zawsze rezerwuje wcześniej i nigdy się nie zawiodłem(szkoda mi czasu na szukanie noclegów). Używam wyszukiwarki www.hotelscombined.com
2. Tyle się naczytałem o Kucie, że na pewno tam nie zawitam. Od razu uciekam do Ubud skąd mam bazę wypadową.
3. Kto co potrzebuje. Tam jest taki klimat, że będą potrzebne tylko lekkie ciuchy, klapki, sandały i jedne pełne buty i np. przeciwdeszczowe ponczo. Ja biorę plecak, a żona walizkę. Co kto woli :)
4. Nawiązując do ad. 2 wynajmuję skuter i tym środkiem transportu zwiedzam(sam) okolicę. Nie korzystam z żadnych lokalnych biur. Tylko przewodnik i informacje znalezione w Internecie są dla mnie źródłem informacji :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:24 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
dziekuję za info :)

w sumie w Kucie chciałam być tylko po to zeby troche połazić po ulicach po plazy się 'zaaklimatyzowac" :D opalić odpocząć bo i tak bede miała 2 tygodnie ( tak wiem długo ale tak lata czarter jednego biura, wiec chce skorzystać ). Wiem, że Kuta syf, ale przed Ubud chciałam chociaż trochę porobić "nic" :D
tez tak mysle, ze zabukuje wczesniej, nie chce chodzić szukać marnować czasu. tylko nie wiem z ubud gdzie się przeniesc... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Nie musisz się ograniczać ze względu na czarter latający do Denpasar.
W najbliższej okolicy masz jeszcze do zobaczenia: Nusa Lembongan, Gili Air, Meno i Trawangan, Lombok.
Dodatkowo możesz się bujnąć linią krajowa np. do Yogyakarty(2-3 dni wystarczą).
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 27 Wrz 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Ja tylko chciałem delikatnie zasugerować, że robienie "NIC" jest nieszczególnie wymagające i można je robić w różnych dowolnych miejscach. Z czego jednak jedne są przyjemniejsze od drugich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 27 Wrz 2016 19:22 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
fakt, już całkiem nie mam pojęcia jak rozbić noclegi żeby zobaczyć jak najwięcej, 2-3dni uluwatu po przylocie troche relaks troche zwiedzanie, 2 dni kuta, kilka dni ubud, potem coś na wschodnim wybrzeżu ? candidasa? i z 3-4dni Lembongan ( na plazowanie i lenistwo :), troche duzo tego się zrobiło, więc moze kuta na sam koniec blizej lotniska i cos z tego wywalic? nie wiem czy jest sens zmieniac 5 razy nocleg?

myślicie ze 5 tys zł starczy na 2 osoby na 2 tyg ? ( wyżywienie noclegi transporty bilety wstwepów itp ) bez biletów lotniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 27 Wrz 2016 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Mnie by spoko wystarczyło. Ale to zależy na jakiej stopie kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 27 Wrz 2016 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nam wystarczyło na 5* hotel na Bali (tydzień), bezludną wyspę trochę dalej od Bali (drugi tydzień) i jeszcze zostało na zwiedzanie Kuala Lumpur a i tak chyba nie wydaliśmy 5 tys na 2 osoby. Indonezja nie jest droga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 27 Wrz 2016 23:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Od razu smigaj na Ubud, Kuta to syf kiła i mogiła. W centrum Ubud wez sobie hotel i codziennie sa wyjazdy
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 27 Wrz 2016 23:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Nie rozumiem dlaczego taka nagonka na Kute. Mnie się tam podobało jako baza wypadowa, i przede wszystkim tam każdy znajdzie i lokum i bar i lokal na swoją kieszeń - wielka różnorodność ofert i piękna plaża.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 28 Wrz 2016 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
1. Bo gwar
2. Syf, może nie do końca, ale czysto specjalnie nie jest, podobnie jak w Ubud w sumie.
3. Tłumy turystów
4. Naciągacze na plaży, czasem nie do zniesienia.
5. Kanjpy a'la kurort, dla turystów, ciężko o knajpę z lokalnymi cenami i lokalnym jedzeniem. Da się, ale w pierwszy dzień trzeba umieć szukać.
6. Słaba baza wypadowa - ciekawsze atrakcje są zdecydowanie w głąb wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 28 Wrz 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Jako baza wypadowa Kuta faktycznie niekoniecznie się sprawdzi (blisko właściwie tylko do UluWatu, a większość atrakcji po drugiej stronie wyspy), ale ja uważam, że warto jedno popołudnie tam spędzić dla (to co nam się spodobało): 1) ładnej plaży z dużymi falami (dają sporo frajdy), 2) zachodu słońca 3) widoku samolotów lądujących "na wodzie" - pas startowy lotniska jest wysunięty w morze, co daje ciekawy efekt.
Góra
 Profil Relacje PM off
miek lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 28 Wrz 2016 16:14 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
dziękuję za odpowiedzi :)


mimo, iż Kuta syf to pewnie na 1-2dni i tak bym zawitała. dalej nie wiem czy opcja uluwatu->ubud->candidasa->lembongan->kuta jest ok i czy podołam finansowo. :geek:


duzo was wyniosły wasze wyjazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 29 Wrz 2016 09:52 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
My (ja + żona) w zeszłym tygodniu wróciliśmy z Bali.
Ceny wyglądają mniej więcej tak:
Obiad dla dwóch osób z napojami 30 - 60 zł. W naszym ulubionym Warungu w Seminyak płaciliśmy około 30 zł za naprawdę smaczny obiad, jeżeli chodziliśmy do jakichś nieznajomych knajpek zwykle wychodziło nam drożej, a wcale nie było lepiej - około 50-60 zł. W tym zwykle zamawiałem dla siebie duże piwo, które kosztowało około 15 zł, a w moim ulubionym Warungu brałem kokosa ze słomką za 6 zł.
Poruszaliśmy się po wyspie uberem - jak na polskie realia to taniocha :)
Przykładowo za podróż z Seminyak w okolice Nusa Dua - 4€
Z Nusa Dua do Uluwatu 3€
Za podróż z Seminyak do Mengwi i z powrotem, gdzie Uber czekał na nas 30 minut z włączonym licznikiem pod świątynią i całość w sumie z jazdą trwała 3 godziny zapłaciłem 13€.
Na lotnisko 3€.
Jak pojechaliśmy do Uluwatu na Kecak dance (wstęp 30 zł) uberem to niestety nie ogarnęliśmy sobie wcześniej powrotu. Na parkingu pod świątynią ciemna noc, wszyscy odjechali i po 15 minutach zostało tylko kilku kolesi, z którymi nie daliśmy rady nic utargować - wiedzieli, że nie mamy wyjścia (Uber nie znajdował nam nikogo w pobliżu) i zdarli z nas aż 100 zł za powrót do Seminyak.
Całodniowa wycieczka (11 godzin) do wybranych przez nas miejsc na wyspie - 150 zł.
Snorkling w Nusa Dua - 150 zł za godzinę za dwie osoby.

Na całą wycieczkę (2 tygodnie) wydaliśmy około 500€ - w tym nie liczę noclegów. Z czego dużo nam poszło w Kuala Lumpur w Malezji - najpierw byliśmy 4 noce w KL, a później 7 nocy w Seminyak na Bali, bo w KL dużo drożej - na same wstępy do atrakcji (park ptaków, wjazd na wieżę TV Menara i kilka mniejszych) wydaliśmy ze 100 €. Jedzenie też droższe niż na Bali, więc powiedzmy, że na Bali w tydzień wydaliśmy około 250€ nie licząc noclegów i do tego mieliśmy śniadania w cenie hotelu.

Dodam tylko, że jesteśmy strasznie słabi w targowaniu się, więc pewnie za snorkling dałoby się zejść nawet do 100 zł, za wycieczkę całodniową do 100-120 zł.
Nie oszczędzaliśmy tam też jakoś specjalnie. Jakby ktoś chciał to zrobić super tanio to za 100€ da się przeżyć tydzień w 2 osoby - ale to nie byłaby żadna frajda :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 29 Wrz 2016 10:09 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
brzmi dobrze :mrgreen:

mnie tylko zastanawia jak wszyscy szukają tanich lotów na bali :geek: i jaka cena za loty dla 2 osób będzie odpowiednia, nie przepłacona ?
jak upolować ( i własciwie jaka to bedzie cena ) loty na bali?

cały czas licze na czarter jednego z biur ale jak wycofają loty.. to mam problem i musze wymyśleć coś innego, taniego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 29 Wrz 2016 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
@‌inna877‌ szukaj lotów nie tylko na Bali, ale też do największych lotnisk w pobliżu (np. Dżakarta, Kuala Lumpur, Bangkok). To kierunki, gdzie dosyć często trafiają się promocje, a dolot na Bali nie będzie drogi. Wg. mnie dobra cena na lot Warszawa-Bali-Warszawa to poniżej poniżej 2.200 zł/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 29 Wrz 2016 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Dokładnie tak, duzo osób leci albo do KUL albo CGK i z stamtąd Lion Air, Air Asia itp. do Denpasar. Absolutnie nie opłaca się kupować lotów np. KLM do Denpasar, ceny zazwyczaj są zawyżone a i tak każda linia zalicza międzylądowanie w SIN. W tej chwili najlepsza opcja to LOT poprzez tour operatora, szybko i z własnymi kanapkami :D 8-)

@‌bezkarny‌ strasznie przepłacałeś za szame, standardy to ok. 4-7 zł na osobę za nasi czy inne mie :mrgreen:
W Kucie jak nie chciało mi się szukać to jedliśmy przy deptaku plażowym za jakieś ... hmmm no chyba max. 15 PLN/osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 30 Wrz 2016 10:49 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Nigdzie nie pisałem, że jadłem w najtańszych knajpach w mieście. Jadłem tam, gdzie mi smakowało.
Zdarzyło mi się zjeść kurczaka z ryżem za 5 zł (nawet w KL słynny Nasi Lemak można było za tyle dostać - można tym zapchać brzuch, ale żeby to jakieś super smaczne było? ot trochę kurczaka, ryż i jajko), ale szczerze mówiąc to jednak wolę wydać 10 - 15 zł za naprawdę super smaczne jedzenie (np. stek z tuńczyka, albo satay z krewetek i tuńczyka, ze specjalnie dobranymi do tego warzywkami, ryżem i zestawem sosów).
Samo jedzenie w naszym ulubionym warungu rzeczywiście kosztowało zwykle mniej niż 10 zł od osoby (najdroższe danie z menu wychodziło około 12-13 zł, a były to King Prawns - akurat nie jadłem, ale stek z tuńczyka był minimalnie tylko tańszy - dwa plastry steku, warzywka, ryż i sosy - rewelacja).
Bez piwka można zjeść spokojnie obiad w 2 osoby za 30 zł. Bez napojów zjesz na luzie za 20 zł. A jak wybierzesz najtańsze opcje (też smaczne, ale są zdecydowanie lepsze rzeczy w karcie) to bez napojów zjecie nawet za 10 zł w dwie osoby.

Tak jak pisałem, my wydaliśmy 250€ w tydzień. A jak się uprzesz to w dwie osoby zmieścicie się w 100€. Też będzie fajnie, ale skoro za loty zapłacicie w 2 osoby około 5000 zł, no to sory, ale jaki sens później skąpić sobie na miejscu 5 zł na obiad :)

W każdym razie gdyby ktoś trafił kiedyś do Seminyak w okolice ulicy Arjuna to polecam Warung Murah. Popołudniu trzeba chwilę poczekać na stolik, ale jedzenie warte swojej ceny. Można wybrać danie z menu, a można też wybrać sobie przy "ladzie" klika rzeczy, które chce się dostać na talerz i w jakiś magiczny sposób pani z za lady oszacuje cenę jaką trzeba za własnoręcznie skomponowane danie zapłacić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group