Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:45 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
sluchajcie, prosze o pomoc czy ktos ostatnio lecial z Lufthansa z USA ?
wychodzi na to, ze dla statusowych pasazerow sa 2 sztuki bagazu na loty z USA.
czy rowniez dla lotowskiego FTL-a ? ktos ostatnio lecial ? po tych zmianach z ostatniego
roku gubie sie :)
pozdrawiam
michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
FTL Lufthansy i LOTu to przecież jeden i ten sam, bo to jeden program M&M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:51 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
FTL przysługuje drugi bagaż? A nie tylko dla Goldów?
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Sty 2016 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
tak można mieć 2 bagaże rejestrowane do 23kg na "zwyklego" srebrnego FTL
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sty 2016 11:07 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 43
FTL przysługuje drugi bagaż przy lotach liniami, dla których Miles and More jest bazowym programem (grupa Lufthansy i LO). To, czy na karcie jest logo LO czy LH nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.

W przypadku lotów do USA na pewno przysługują dwa bagaże.
Ograniczenia co do bagażu dotyczą tylko lotów wewnątrz Europy liniami grupy LH w taryfie bezbagażowej light (bezpłatnej sztuki nie mogą wziąć nawet HON), za to LOT w taryfie bezbagażowej economy simple pozwala wziąć ftl jedną sztukę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sty 2016 12:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Taka, historyjka mi się przypominała (co prawda to był LO), ale sojusz ten sam.
W zeszłym roku jak się odprawiałem we WRO, koło mnie akurat odprawiała się para do USA via WAW.
Ja miałem swoje ceregiele z odpinaniem, i tak z nudów podsłuchiwałem (" ...Podsłuchowywać...Podsłuchowywać.. ty..")* ;) co się dzieje na stanowisko obok.
Kobieta właśnie chciała nadać dwa bagaże na FTL, ale tam jakiś cyrk, ponieważ ona pokazywała mu nieważnego FTLa ;)
Powiedział, że jej nada jeden bagaż w cenie biletu a za drugi musi niestety zapłacić.
Zarzekała się że jej nowa karta nie doszła ;). On jej tłumaczy, że z nieważną karta nie może jej nadać drugiego bezpłatnego bagażu.
Stwierdziła, że wyjaśni to sobie z M&M, w końcu pewnie zapłaciła, a stali tam z dobre pół godziny.


*Vabank
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:14 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 452
Kilometry: 640 852
Proszę o pomoc

Na chwilę obecną w LO przy statusie FTL jeszcze można nadać bagaż bez opłat w taryfie SIMPLE prawda?
Nie wiem jednak czy nie wyrzuciłem jakiegoś maila z M&M z info, że od jakiejś daty zmienia się to w LO wzorem LH czy SN i ststus żaden nie pomoże w przypadku najtańszych taryf.
Czy ktoś dostał jakiegoś maila z M&M w tej sprawie albo ma jakieś informacje, czy może póki co jest "cisza" i LO utrzymuje jako chyba jedyne w M&M ten przywilej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak, w LH już od jakiegoś czasu FTL Ci bagażu nie da w najniższej taryfie. Było to opisywane na forum ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
dobrze, odpowiem sobie sam. otoz majac FTL-a moglem sie odprawic w LAX na stanowisku biznes i wziac 2 sztuki bagaze glownego po 23 kg :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@szymonpoznan1 pisze pewnie o trasach europejskich. @michcioj, ja robiłem tak samo jak Ty w USA. nawet ostatnio. ale to jest inny przypadek
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lut 2016 17:43 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 452
Kilometry: 640 852
Dzięki.
O LH i SN wiem dobrze...ale cały czas gdzieś po głowie mi chodzi że LO tez już wysyłało info ze to zmieniają wzorem Lufy na niekorzyść czyli koniec darmowych 23kg za statusy w SIMPLE. Może się mylę z dawnym mailem o tej zmianie w grupie LH, OS, LX?
Sporo ludzi "nie przepadających" za FR i W6 za drogi bagaż rejestrowany i nie zawsze hmmm... "główne lotniska", na weekendy europejskie korzysta z najtańszych taryf LO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lut 2016 18:06 

W LO w taryfie sample można mieć 1 szt bagażu mając FTL. Ostatnio sprawdzane w piątek :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Mar 2016 06:42 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

napiszę tutaj, bo temat jest jak najbardziej powiązany. Ostatnio kupowałem bilety RT w LH na trasie WAW-SFO mając FTL więc oczywiście przysługiwał mi 2 bagaż do 23 za darmo. Ja natomiast byłem zainteresowany przewiezieniem roweru i Pani w call center Lufy zaproponowała, że mogę wziąć rower zamiast drugiego bagażu bez dodatkowych opłat.

Zapytałem się jej co z wymiarami. Powiedziała, że dopóki bagaż spełnia limit 23kg to nie ma problemu, natomiast wymiar może przekroczyć w tym wypadku sumę 158cm ponieważ to rower i normalne, że gdyby nie mógł to zezwolenie byłoby martwe, bo rowery nawet po złożeniu praktycznie zawsze przekraczają ten limit.

Przyjechałem na lotnisko WAW, odprawa i...chcą, żebym zapłacił. Najpierw w ogóle nie chcieli się zgodzić na darmowy bagaż, bo to rower (był w specjalnym bike case). Dzwonili do kas ze stanowiska odprawy i tak im powiedziano, żeby chargować. W końcu przyszedł kierownik zmiany, tłumaczenia itd. i w końcu zgodził się. Wtedy problemem był wymiar, który oczywiście był przekroczony. Ostatecznie jednak nadali mi bagaż bezpłatnie.

Za jakiś czas będę wracał na tym samym bilecie. Zastanawiam się, jak sprawa będzie wyglądała w USA z odprawą. Oczywiście nadal mogę argumentować, że pracownik Lufthansy potwierdził mi możliwość nadania bagażu, mam na bagażu ciągle zawieszkę z odprawy, opłata nie została pobrana, więc skoro LH zgodziło się wziąć bagaż w jedną stronę to dlaczego teraz miałbym za to płacić.
Jakiś pomysł? Wiem, że w USA są bardziej restrykcyjni w kwestii przepisów niż w Europie (przynajmniej w amerykańskich liniach).

Czy w najgorszym przypadku powinienem po prostu zapłacić i żądać odszkodowania na podstawie informacji udzielonej przez LH przed zakupem biletu (i po zakupie, kiedy telefonicznie dodawałem rower do rezerwacji)? Boję się, że zleją mnie przy tym, mimo że pytałem na lotnisku Chopina i powiedział, że teoretycznie powinni wziąć pod uwagę nagranie z rozmowy ze mną przez Call Center. Dopłata za przekroczenie wymiarów jest x2 dopłaty za wagę i wynosi 200 euro.


Swoją drogą, czy przy locie powrotnym powinienem znowu kontaktować się z linią i prosić o rezerwację miejsca na rower czy jeżeli dokonałem tego przed rozpoczęciem lotu to dotycyz to już wszysktich odcinków?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Mar 2016 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Z uzyskiwanie odszkodowania po fakcie to jest różnie. Raz się uda, raz nie. Najlepiej jakbyś miał coś na piśmie z call center lub od kogokolwiek z obsługi Lufy w PL lub DE. No i oczywiście w USA powołuj się na casus z Wawy, jak puścili w jedna stronę bezpłatnie, to w druga tez muszą. W końcu to ta sama linia.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Mar 2016 08:13 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
No, ale nie oszukujmy się. Na piśmie to nic nie będę miał. Bardziej liczę na to, że nie zgodzę się na zapłatę i powołam się na regulacje UE w sprawie nie wpuszczenia do samolotu itd. Ostatecznie, ktoś tam powinien puścić zamiast robić problemy, zwłaszcza że puścili w tamtą stronę. No, ale ryzyko istnieje właśnie. 200 euro to dużo. Wybierałem linie ze względu na rower właśnie. W innym przypadku wybrałbym inną.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Mar 2016 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Jak zadzwonisz na call center, to zamiast zapewnień ustnych możesz poprosić o maila z ta informacja. Może się uda.
Ja kiedyś dostałem z cc orbitz mailowe potwierdzenie innej sprawy. Czasami warto dzwonić i próbować...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2017 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Mam do Was pytanie o bagaz rejestrowany w PLL LOT/Croatia Airlines w taryfie O. Swego czasu w ramach Szalonej Srody zakupilem bilety na trasie WAW-PUY, oba odcinki oczywiscie wykonywane przez LO. W ubieglym tygodniu zostalem poinformowany przez Go2Gate o zmianie rozkladu (skasowano rejs niedzielny 15.10 PUY-WAW) i zaproponowano mi polaczenie z przesiadka w ZAG: PUY-ZAG OU 673 i ZAG-WAW LO 614. Mam status FTL i bardzo czesto w ramach taryfy Economy Simple nadaje dodatkowa sztuke bagazu bezplatnie, chcialem na infolinii spytac, jak bedzie to wygladalo w przypadku rejsu laczonego, kiedy powrotny odcinek rozpoczyna sie od krajowego rejsu linia Croatia Airlines, czy w tym przypadku bagaz bedzie mi przyslugiwal (jak wiemy w LH czy SN w taryfie light nie ma takiej mozliwosci). Pani na lotowskiej infolinii Miles & More stwierdzila, ze wcale (takze na rejs wychodzacy WAW-PUY) nie przysluguje mi bagaz mimo statusu FTL, nie chcialem zatem drazyc tematu, wiec podziekowalem za informacje i sie rozlaczylem. Jakie jest Wasze doswiadczenie z takimi rejsami? Czy moge liczyc na nadanie bagazu w Puli?
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Zależy w jakiej klasie rezerwacyjnej zostanie wystawiony odcinek PUY-ZAG, powinieneś nalegać aby była to taka klasa, w której bagaż jest w cenie biletu.
A na początek to sprawdziłbym czy OU ma w ogóle w swojej ofercie tartfy bez bagażu rejestrowanego, jeśli nie to problem z głowy. A jeśli w OU też istnieją taryfy bez bagażu to w następnym kroku sprawdziłnym jakie w tym przypadku stosują zasady dla FTLi, czy takie bandyckie jak grupa LH czy po ludzku jak w LO.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2021 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2190
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Pozwolę sobie troszkę odkopać, nie znalazłem pewnej informacji. Jak to jest z Lufą w taryfie light? Dokupiłem sobie do niej bagaż rejestrowany za gotówkę. Czy w tym przypadku mam prawo do drugiego bagaży mając FTL-a?. Goła taryfa bagażu nie ma, a jak wiemy w takim przypadku tylko LOT daje walizkę gratis
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2021 14:47 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Wydaje mi się,że nadal nie daje. Dokupiony bagaż nie zmienia taryfy.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group