Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2012 00:11 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Witam,

Piszę, ponieważ nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytania. Otóż jakie mają być wymiary bagażu rejestrowanego? Czy jest to jakos ograniczone? Na stronach Wizzaira i Ryanaira nic na ten temat nie znalazłem, jedynie ograniczenia wagowe.

Natomiast na stronie Alitalia, którą bedę leciał z Włoch do USA znalazłem następującą notkę:

Koszt przewozu bagażu, w ramach obowiązującego limitu bagażowego, jest wliczony w cenę biletu. W przypadku, gdy waga bagażu przekracza wyznaczony limit, pasażer jest zobowiązany do dokonania opłaty za nadbagaż, która jest również stosowana w przypadku bagażu specjalnego, bagażu wartościowego oraz bagażu przekraczającego wielkością dozwolone wymiary (maksymalne dozwolone wymiary: szerokość 42 cm, wysokość 70 cm. głębokość 40 cm).
Maksymalny dozwolony ciężar poszczególnych części bagażu wynosi 32 kg (patrz „limit bagażowy” powyżej).
Kartony, skrzynie, paczki, oraz inne sztuki bagażu, których ciężar przekracza 32 kg, powinny być przepakowane, tak by ich waga nie była wyższa od wyznaczonego limitu lub też powinny być nadane jako przesyłka towarowa
.

Jest ona dla mnie o tyle niejasna, że te wymiary są wg mnie dosyc male jak na bagaz rejestrowany i w pozostalych wzmiankach na stronie jest podawana tylko waga.

W LOT tez nic nie pisza o wymiarach rejestrowanego. Więc, czy moze byc tak dziwnie, ze tylko Alitalia sobie takie udziwnienia wprowadziła?


Oświście mnie, jak możecie :) pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 07 Sty 2012 00:26 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 112
Jak to nigdzie nie jest napisane??? :shock:

http://www.alitalia.com/PL_PL/your_trav ... ggage.aspx

http://www.alitalia.com/PL_PL/your_trav ... ggage.aspx

http://www.alitalia.com/PL_PL/your_trav ... wance.aspx


lot:
http://www.lot.com/web/lot/baggage#1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2012 00:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
panrobo napisał(a):
Witam,

Piszę, ponieważ nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytania. Otóż jakie mają być wymiary bagażu rejestrowanego? Czy jest to jakos ograniczone? Na stronach Wizzaira i Ryanaira nic na ten temat nie znalazłem, jedynie ograniczenia wagowe.

Wymiarów nie ma, jedynym ograniczeniem jest waga. Chyba że chcesz przewieźć 20 kg pierza, wtedy pewnie problem będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2012 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Maciek78 napisał(a):
Wymiarów nie ma, jedynym ograniczeniem jest waga. Chyba że chcesz przewieźć 20 kg pierza, wtedy pewnie problem będzie.


w wizz 32 kg ;)

a tak poważniej to gdzieś czytałam, że żaden wymiar nie może przekroczyć bodajże 1m lub 1,2m (nie jestem pewna)... ze względu na wymiary taśm prowadzących bagaż czy coś takiego
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2012 02:09 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
@dyzu
Chodzi mi wlasnie o to, ze w limitach bagazowych jest tylko podana waga, a w opłącie za nadbagaz te wymiary. Przeciez skopiowalem tą notkę, więc nie wiem po co podajesz mi te linki - czytalem to. Wydają mi sie te limity zbyt restrykcyjne - dlatego pytam. I nie pytam przeciez o podreczny...


Nie wiem jaką torbę kupic, bo nie zamierzam pałcic pona 100 euro za nadbagaz.. Chyba zadzwonie do nich i sie upewnie, chyba ze ktos lecial i wie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2012 15:09 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 112
W zależności od linii lotniczych wyróżniamy dwa systemy:
"System wagowy – przedstawia limit bagażu wyrażony w kilogramach. Najczęściej dotyczy Europy, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i Australii z Oceanią, choć niektóre linie lotnicze wprowadziły już system sztukowy i na tych trasach. System ten zezwala na bezpłatne zabranie jednej sztuki bagażu rejestrowanego, którego maksymalna waga uzależniona jest od klasy serwisowej obowiązującej dla zakupionego przez Pasażera biletu lotniczego.

System sztukowy – wyrażany jest w ilości sztuk bagażu i dotyczy głównie Ameryki Północnej (USA, Kanada, Meksyk). System ten zezwala na bezpłatne zabranie jednej sztuki bagażu rejestrowanego, którego waga nie może przekroczyć 23 kg i wymiarów 158 cm (wysokość + szerokość + długość). Limit uzależniony jest od klasy serwisowej obowiązującej dla zakupionego przez Pasażera biletu lotniczego." (za aero.pl)

Na tej stronie masz szczegóły:
http://www.aero.pl/pomoc/bagaz/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2012 15:27 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Dzięki, nie wiedzialem wlasnie co oznacza ten jeden wymiar, myslalem, ze chodzi o max. wysokosc.

W takim razie te wymiary podane przez Alitalię łącznie dają 152cm.

(maksymalne dozwolone wymiary: szerokość 42 cm, wysokość 70 cm. głębokość 40 cm).

Z waszego doswiadczenia, jest to bezwzględnie przestrzegane?


pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2012 15:36 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 112
W przypadku bagażu rejestrowanego NIGDY się nie spotkałem się z mierzeniem rozmiarów bagażu. Najważniejsza jest waga. No chyba, ze jest to bagaż o wyraźnie niestandardowych rozmiarach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Sty 2012 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 7
A czy ktoś lecący liniami Alitalia może wypowiedzieć się na ten temat? Moja walizka ma wymiary: wysokość 70cm, szerokość 45 cm, głębokość 30 cm. Jak widać szerokość przekracza dozwolony wymiar o 3 cm. Czy jest to powód do niepokoju, że mój bagaż zostanie uznany za niewymiarowy i naliczona zostanie dodatkowa opłata?
_________________
Image

http://brostrip.eu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sty 2012 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
die9o napisał(a):
A czy ktoś lecący liniami Alitalia może wypowiedzieć się na ten temat? Moja walizka ma wymiary: wysokość 70cm, szerokość 45 cm, głębokość 30 cm. Jak widać szerokość przekracza dozwolony wymiar o 3 cm. Czy jest to powód do niepokoju, że mój bagaż zostanie uznany za niewymiarowy i naliczona zostanie dodatkowa opłata?

przejdzie bez najmniejszych problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sie 2012 15:53 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 1
Udało się polecieć?
Ja mam podobny problem ze swoim bagażem, tzn jeden jego wymiar przekracza wymiar dopuszczalny podany na stronie Alitalia. Dzwoniłam w tej kwestii na informację Aero ale nie są oni za bardzo kompetentni i jedyne co udało mi się uzyskać to obietnicę, że oddzwonią jak tylko to sprawdzą (bez odzewu) i zapewnienia, że to na pewno nie tak i że na pewno dozwolone jest łączne 157cm (tzn tak się WYDAJE panu na infolinii).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Gru 2012 21:42 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 2
Mój bagaż również przekracza wymiary, czy zdarza się, że na lotnisku mierzą wymiary walizki bagażu rejestrowanego, czy tylko ważą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Paź 2017 08:22 

Rejestracja: 02 Lip 2017
Posty: 21
Loty: 10
Kilometry: 40 282
Witam,
Może to głupie pytanie ale nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat
Na stronie easyjet jest info o bagażu rejestrowanym a konkretnie o jego wymiarach :
Maximum total size (length + width + height) = under 275cm

Czy to oznacza że jeśli bagaż ma szerokość x + wysokość y + głębokość z to mam dodać to siebie po JEDNYM takim wymiarze i to nie może przekroczyć tego 275 cm ?
Tak to odbieram bo dodawanie x+x+y+y... byłoby głupie wg mnie ?
Dziękuję za pomoc !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Paź 2017 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie rozumiem za bardzo dlaczego miałbyś dodawać każdy wymiar dwa razy?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Paź 2017 08:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@miszeli Tu nie chodzi o obwód a o sumę wys.+szer.+dł. więc wszystko dodajesz raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Paź 2017 08:34 

Rejestracja: 02 Lip 2017
Posty: 21
Loty: 10
Kilometry: 40 282
Super , bardzo dziękuje !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group