Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Lut 2016 20:08 
Awatar użytkownika

Loty: 436
Kilometry: 1 034 928
złoty
invasion napisał(a):
Przyznam, że jak miałam z 16 lat to przeczytałam kiedyś coś podobnego (choć dziewczyna wyszła z mokrych włosach, bo lato było) i bardzo mnie to zainspirowało - samoorganizacja podróży + oszczędność pieniędzy :D Ziarno zostało zasiane :lol: choć teraz jestem już dużo bardziej wygodna, choć aż tak wiele lat nie minęło ;)

Ja ostatnio mylam wlosy w lazience w Amsterdamie. Jest tam salonik BA, ale nie ma prysznica, wiec skorzystalam z toalety dla niepelnosprawnych. Ja nigdy nie susze wlosow, wiec moze i kogos zszkowaly mokre. Mialam wyjscie na kolacje tuz po przylocie do Londynu i towarzystwo odbieralo mnie z lotniska, wiec musialam zrobic sie na "bostwo" przed odlotem :-)
2 ludzi lubi ten post.

#42 PostWysłany: 18 Lut 2016 21:26 
Awatar użytkownika

Nic tylko rozpylić jakąś wodę kolońską w samolocie natenczas :D
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 18 Lut 2016 21:44 
Awatar użytkownika

Są zapaszki, których nawet "odzjekaliony" nie zamaskują... :-(

O ile w samolocie nie zawsze można trafić na wielbicieli zapachów Pacha no. 5 czy Skarpeta Gauche, to ja regularnie miałam szczęście do autorów "cichaczy". Przydałyby się wykrywacze siarkowodoru wbudowane w fotele... ;-)
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 18 Lut 2016 21:56 
Awatar użytkownika

Loty: 7
Kilometry: 27 489
Hej, fakt toalety dla niepełnosprawnych to świetna sprawa, jak tylko jestem na większej wyprawie backpakerskiej/rowerowej to zawsze z nich korzystam jak jest możliwość.
Przeważnie są dużo większe i da się tam w zasadzie w całości umyć a do tego nie przeszkadzają inni ludzie co chwila.

Co do moralności korzystania z takiej toalety to nie mam z tym problemu szczególnie jak jesteśmy większą ekipą - po prostu kiedy niepełnosprawny by się pojawił i chciał skorzystać to ktoś mi mówi i go wpuszczamy ... ale jeszcze nigdy nie widziałem żadnego niepełnosprawnego w takiej toalecie...
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 18 Lut 2016 21:57 
Awatar użytkownika

Loty: 615
Kilometry: 804 369
Kara napisał(a):
(...) to ja regularnie miałam szczęście do autorów "cichaczy". Przydałyby się wykrywacze siarkowodoru wbudowane w fotele... ;-)

moze to nie ich wina :P
za fly4free (http://www.fly4free.pl/tracisz-sluch-smak-i-goni-cie-do-wc-sprawdz-co-dzieje-sie-z-twoim-cialem-podczas-lotu/nggallery/image/6-10/#galeria2995)
"Ciśnienie w samolocie wywołuje gazy i poczucie dyskomfortu."

#46 PostWysłany: 19 Lut 2016 11:28 
Awatar użytkownika

złoty
Wow, nie wiedzialam, ze to taki delikatny temat. Nigdy nie spowodowalam kolejki do specjalnej toalety i nie mam zadnych wyrzutow sumienia. Jak bedzie potrzeba, to skorzystam w przyszlosci z takiej lub rodzinnej. Nie mam zamiaru razic innych ani samej siebie wygladem lub zapachem po intensywnym zwiedzaniu. A na Heathrow T3 zrobili takie kabinki z umywalkami w srodku, to najlepsza opcja. Widzialam tez podobne w niektorych miejscach w USA, niestety tam sa te okropne "dziurawe" drzwi i wielka przestrzen pod nimi, totalny brak prywatnosci.
4 ludzi lubi ten post.

#47 PostWysłany: 19 Lut 2016 12:05 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Na niektórych większych lotniskach są prysznice. Czasem dość drogie. Pytanie, czy budżetowi turyści (np. którzy śpią w domkach na placu zabaw;) są gotowi ponieść ten koszt. Dla przykładu Monachium - 15EUR.

#48 PostWysłany: 19 Lut 2016 12:58 
Awatar użytkownika

złoty
rattaman napisał(a):
Na niektórych większych lotniskach są prysznice. Czasem dość drogie. Pytanie, czy budżetowi turyści (np. którzy śpią w domkach na placu zabaw;) są gotowi ponieść ten koszt. Dla przykładu Monachium - 15EUR.

Tam gdzie sa prysznice na lotniskach, sa tez zwykle saloniki i wtedy nie musze korzystac z publicznych toalet. Ale nie wszedzie tak jest albo toalety przy salonikach nie sa zbyt prywatne. Np w AMS przy saloniku BA lepiej nie rozbierac sie w toalecie, bo wejscie jest wspolne dla pan i panow i widac wszystko co dzieje sie przy umywalkach. Kiepski design.

#49 PostWysłany: 19 Lut 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 6 882
srebrny
ja mam taki mały patent ;)
dotad wszelkie porozciagane koszulki, bokserki itp konczyly zywot jako scierki do mycia podlogi
badz reczniki do wycierania podczas garazowych robot - zasluga Żony bo dla mnie nadal byly bardzo dobre

obecnie na poddaszu mam pudlo po mikrofalowce i tam trafiaja wszelkie takie ubrania, koncowki past do zebow, puste opakowania po malych kosmetykach etc - zabieram je na wyjazdy
i mam kategoryczny zakaz ich przywiezienia do domu :D

plecak lzejszy i jak juz to czuc "chlopa" ale nie jego upocone rzeczy w plecaku
polecam dodatkowo nawilzane chusteczki do wycierania "pupy" niemowlakom
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#50 PostWysłany: 19 Lut 2016 17:51 

Loty: 8
Kilometry: 7 105
Z chęcią korzystam z toalet na lotniskach dla niepełnosprawnych, bo z plecakiem w zwykłej kabinie mi ciężej z racji ograniczonego miejsca, o czystości podłoża już nie wspominając, kurtkę też jest gdzie powiesić. :D I to najczęście wtedy, gdy czeka mnie nocka, bądź by się przepakować/poskładać rzeczy na plastikowym przewijaku. Jest to dla mnie bardziej komfortowe. Zawsze też pozostawiam po sobie "stan zastany".
Co do czystości, to uważam że, w wielu przypadkach, dla chcącego nic trudnego :) Jak robiliśmy nocne (też związane z budżetem) tripy megabusem, to pisałem do kilku miejsc, czy jest szansa na skorzystanie z prysznica. Jedni odpisywali, że nie mają takiej usługi a inni, żeby dać znać o której będziemy; zostawialiśmy plecaki i wracaliśmy wieczorem, jeszcze raz się odświeżyć i płaciliśmy ustaloną kwotę.

Kwestia wprawy ;) Wyrzutów sumienia jeszcze nigdy nie miałem.
 Relacje PM off
jacob94 lubi ten post.

#51 PostWysłany: 19 Lut 2016 19:40 

-higiena jest kwestią szacunku dla innych.
-zawsze da się "ogarnąć" przed lotem

PS
Kilka dni temu wróciłem z wyprawy, gdzie "w drodze" byłem trzy doby. W międzyczasie korzystałem z toalet dla niepełnosprawnych (bez wyrzutów sumienia), umywalki, żeby się umyć i drugiego kompletu bielizny, a i tak całą noc w samolocie byłem skazany na wąchanie "gazów" kobiety, która siedziała/spała obok.

Ostatnio edytowany przez Washington, 21 Lut 2016 10:37, edytowano w sumie 1 raz
ciach o moralności
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#52 PostWysłany: 19 Lut 2016 20:16 

Jak patrzę na ten wątek, przypomina mi się scena

:lol: Niestety nie znalazłam na youtube całego odcinka w języku polskim, ale dla szerszego kontekstu odsyłam tutaj: http://vider.pl/violla/technicy-magicy-the-it-crowd-s02e01-lektor-pl+f5s1xv.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nikt nie projektuje w łazienkach dla pełnosprawnych osób przynajmniej jednej takiej wydzielonej kabiny z umywalką itp. Chociaż... niektóre lotniska ogólnie chyba budowali ludzie, którzy nigdy nie podróżują... :(

Jeśli chodzi o tytułowy problem, zgodzę się, że zależy to od konkretnych osób, nie stylu podróżowania. Aby jako tako zachować higienę wystarczą nawilżane chusteczki i woreczek proszku do prania, koszulka na zmianę itp. Ale czasem to nie pomoże, bo uwarunkowaniem jest też zdrowie, a nikt nie ma raczej możliwości kąpać się w podróży co parę godzin. Znam np. osoby, które miały bardzo specyficzny, nieprzyjemny zapach potu z powodu przyjmowania określonych leków. Sama mam czasem dni, że "Rexona nie działa", ale staram się z problemem poradzić, żeby nikt się nie musiał odsuwać. Za to parę razy szukałam wzrokiem źródła zapaszku i okazywało się, że dochodzi od elegancko ubranych ;)

#53 PostWysłany: 20 Lut 2016 09:44 
Awatar użytkownika

@luki jest jeszcze wyjście nr 4 - 1.5-litrowa plastikowa butelka, wodą z tejże butelki albo kranu, jakaś szmatka i dowolnie upatrzona kabina bez umywalki. Do wody można dodać niewielką ilość mydła w płynie albo soku z cytryny. Japończycy czy Turcy tak oczyszczają ciało przed wejściem do wspólnej łaźni, a i dla Polaków na szlaku to rozwiązanie działa (przetestowane).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#54 PostWysłany: 20 Lut 2016 16:37 

Loty: 8
Kilometry: 7 105
Higflyer napisał(a):
Jeśli chodzi o mycie w podróży to jedna osoba pisała, że wykupuje nocleg w hostelu tylko po to żeby mieć gdzie się wykąpać i zostawić bagaż.
Być może chodziło o mój wpis, więc pozwolę sobie wyjaśnić - nie wykupowaliśmy noclegu, dogadywaliśmy się jedynie z recepcją hostelu, to było max. 5 e za dwie osoby, dostawaliśmy też kwitek za usługę, więc legal.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 20 Lut 2016 19:06 
Awatar użytkownika

boots napisał(a):
Nie akceptuję działań osób, które przedkładają własną wygodę nad zrozumienie problemów innych.

To teoria. A tak wygląda praktyka.

boots napisał(a):
Cytuj:
Gdybym podchodziła do tematu emocjonalnie, to pojechałabym po bandzie, co sądzę o egoizmie, braku empatii

I tak samo byś oberwała ;-)

A wracając do tematu - nawet jak ktoś wpadnie zapocony do samolotu, to przecież w każdym zwykle jest łazienka z mydłem i papierowymi ręcznikami. Na long-haulach zdarzają się też inne zdobycze cywilizacji typu wilgotne chusteczki czy woda kolońska.
 Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.

#56 PostWysłany: 20 Lut 2016 19:15 
Awatar użytkownika

niebieski
Samo umycie się nie wystarcza, trzeba jeszcze mieć czyste ubranie, szczególnie skarpetki. Niby oczywiste
Eryk_79 lubi ten post.
Eryk_79 uważa post za pomocny.

#57 PostWysłany: 20 Lut 2016 19:21 
Awatar użytkownika

@paweł p Było. :-) Na 1. stronie. A akurat skarpetki często są w zestawie na długich trasach. Gorzej z resztą, ale na to parę pomysłów też już padło.
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 20 Lut 2016 20:02 
Awatar użytkownika

złoty
A wiecie, ze w niektorych krajach sa napisy w lazienkach publicznych, zeby nie myc nog w umywalkach, a nawet kary za to?

"Less than one hour after staff at public toilets on Phi Phi Island, Thailand place signs warning that those washing their feet in the sinks will be fined, Chinese tourists enter and proceed to do exactly that."

#59 PostWysłany: 20 Lut 2016 22:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 224
Kilometry: 322 284
Może wyjasni, a może nie. Na razie zamknę, bo jakoś niewiele nowego się pojawia w temacie.
 Relacje PM off
Revan_ lubi ten post.

#60 PostWysłany: 20 Lut 2016 23:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Kolejne posty na temat moralności używania toalet przystosowanych dla niepełnosprawnych będą kasowane i nagradzane. Kto ma potrzebę i chęci niech korzysta, kto nie niech nie korzysta. Jestem też pewien że każdy użytkownik F4F udostępni taką toaletę osobie potrzebującej od razu.
Temat otwieram ale będzie on bacznie obserwowany.
3 ludzi lubi ten post.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości