Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mapa atrakcji
#1 PostWysłany: 22 Sty 2017 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Może się komuś przyda taka ściąga - na mapie starałem się zaznaczyć najważniejsze miejsca na Malcie: www.goo.gl/rOVW3g
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Mapa atrakcji
#2 PostWysłany: 23 Sty 2017 00:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ale jakieś opisy czy legenda?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mapa atrakcji
#3 PostWysłany: 23 Sty 2017 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Myślałem o tym, ale w wersji 1.0 poprzestałem na pogrupowaniu na najważniejsze atrakcje, plaże, warte odwiedzenia miasteczka i kilka polecanych restauracji. Pewnie na dniach dodam jakieś opisy, ale generalnie mam nadzieję, że ta mapa pomoże komuś kto się na Maltę wybiera, chce te wszystkie miejsca zobaczyć, ale nie do końca wie jak to rozplanować. Dokładnie tak miałem po przeczytaniu wszystkich wątków na forum i dopiero zaznaczenie tego na mapie pomogło mi ułożyć plan i dobrać do niego noclegi.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mapa atrakcji
#4 PostWysłany: 25 Sty 2017 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
mzukowski napisał(a):
Myślałem o tym, ale w wersji 1.0 poprzestałem na pogrupowaniu na najważniejsze atrakcje, plaże, warte odwiedzenia miasteczka i kilka polecanych restauracji. Pewnie na dniach dodam jakieś opisy, ale generalnie mam nadzieję, że ta mapa pomoże komuś kto się na Maltę wybiera, chce te wszystkie miejsca zobaczyć, ale nie do końca wie jak to rozplanować. Dokładnie tak miałem po przeczytaniu wszystkich wątków na forum i dopiero zaznaczenie tego na mapie pomogło mi ułożyć plan i dobrać do niego noclegi.


ile dni jest potrzebne na zobaczenie wiekszosci z tych atrakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mapa atrakcji
#5 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
To trudne pytanie - zależy od pory roku, środka transportu, sposobu zwiedzania, priorytetów. Generalnie Malta nie jest duża, komunikacja jest sprawna, ale zabiera sporo czasu. Samochodem na pewno jest szybciej, ale też drożej i ruch lewostronny. Latem na pewno zwiedzanie jest bardziej męczące, poza tym samo plażowanie też zajmuje czas. Tydzień bez szczególnego plażowania jest optymalny na Maltę, ale bez samochodu nie objedziesz wszystkiego. Jakieś 10 dni powinno wystarczyć.

Dla przykładu mój tygodniowy plan w terminie 9-16 stycznia bez samochodu wyglądał mniej więcej tak:

1. dzień - przylot wieczorem, przejazd do hotelu w Sliemie
2. dzień - Valletta, Marsaxlokk
3. dzień - Blue Grotto, Rabat, Mdina (do tego dnia mając samochód można by spokojnie dołożyć Għar Lapsi, Ħaġar Qim, Dingli Cliffs)
4. dzień - Mellieħa, Golden Bay Beach, Ghajn Tuffieha Beach (tego dnia można też np. Popeye Village dołożyć)
5. dzień - Prom na Gozo, Mġarr, Ta' Ċenċ Cliffs, Rabat, Xlendi
6. dzień - Salt Pans, Azure Window, Ramla Bay i Calypso Cave
7. dzień - powrót z Gozo, Sliema, Saint Julians, Trzy Miasta
8. dzień - leniwy dzień w Vallettcie i lotnisko

Szczególnie w moim planie zabrakło rejsu na Comino, ale odpuściłem - pojadę latem:) Latem dałoby się też więcej zwiedzać w ciągu jednego dnia (w styczniu słońce zachodzi około 17.00) - chociaż z drugiej strony upał...
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Smrodek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mapa atrakcji
#6 PostWysłany: 29 Sty 2017 18:45 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
Jak cenowo wyniosl cie ten wyjazd? Mam na mysli wszystkie koszta oprocz lotow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mapa atrakcji
#7 PostWysłany: 30 Sty 2017 00:54 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 30
Loty: 60
Kilometry: 116 765
Hej,
ja na wyjazd w lutym zeszłego roku z prawie identycznym planem (jedyna różnica to że spędziłem tylko jeden dzień na Gozo - zdecydowanie za mało!) wydałem 275 zł za nocleg za 7 nocy od osoby (4-osobowy pokój w Sliema Chalet) oraz 220 euro na miejscu, przy czym nie starałem się specjalnie oszczędzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mapa atrakcji
#8 PostWysłany: 30 Sty 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Koszty mam dokładnie podliczone, wyglądało to tak (każda kwota uwzględnia 2 osoby):
- bilety lotnicze (WAW-MLA-WAW): 314 zł - zapłacone głównie punktami Wizz
- transport na Malcie i Gozo (karty 7-dniowe, promy): €57 czyli ~250 zł
- noclegi: ~630 zł za 5 noclegów na Malcie i ~430 zł za 2 noclegi na Gozo (ale to zapłacone w całości z referali Airbnb)
- restauracje (obiady): €168 (najtańszy lunch €15, najdroższy €32) czyli ~740 zł
- zakupy w sklepach (kolacje + alko): €84 ~370 zł

Podliczając wszystko wychodzi 2734 zł czyli 1367 zł na osobę. Ale tak jak pisałem bilety Wizz i nocleg na Gozo był de facto za free więc poza tymi kosztami wyszło mi 1990 zł w sumie czyli 995 zł na osobę.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group