Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:48 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
bonieq2 Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#22 PostWysłany: 21 Paź 2014 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
De nada. Hej przygodo!
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Paź 2014 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 14
Loty: 47
Kilometry: 134 023
Moim zdaniem transport Bangkok -> wyspy Koh Tao/Phangan/Samui najlepiej kupić w Bangkoku w jednym z biur które organizują takie coś za ok. 650 bahtow (autbous, ferry). wieczorem autobus wyjeżdża, i następnego dnia ok. południa jesteś na wyspie. Plusem tej opcji jest niezła cena, 'wygoda' transferu i forma rezerwacji, minusem zaś stosunkowo długi czas transferu. Rezerwacja dzień wcześniej lub nawet w ten sam dzień bo biur jest sporo.

Na samych wyspach polecam dobrze ogarnąć transport do Surat Thani Airport. Potrafi to nawet kosztować 800 bahtów:).
Tao jest droższa niż Phangan. Pickup'y jeżdżące po wyspie, które robią za lokalne taksi również są dość drogie (cena za osobę), także polecam wypożyczyć motorbike'a robiąc dokładne oględziny jego stanu technicznego (bo zdarza się, że lokalni biznesmeni chcą wyciulać). Na motorze na wyspie to już jesteś jak Pan, ogólnie Phangan jest dość pagórkowata także polecam mocniejszy silnik (125 przynajmniej) i można latać jak ghost rider. Paliwo sprzedawane przy drodze drogie, więc lepiej namierzyć stacje i tam zatankować. Zauważyłem również, że sporo białych przecenia swoje możliwości jazdy na skuterach/motorach w terenie górzystym co kończy się różnorakimi wypadkami i widać później wariacje bandażowe w porcie na promie back2land.
Nie wiem czy 2 dni to mało na Phangan, na pewno musisz wtedy śmigać dość szybko. Można w jeden dzień objechać całą wyspę na skuterze. Przystanki na wodospady, dżungle, plaże, piwko, szama etc ale wieczorem prawdopodobnie padasz na pysk.
Ja bym do planu już nic nie dokładał:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Paź 2014 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
W sumie to nawet nie trzeba iść do biura, bo z biurami w Tajlandii różnie bywa - ja miałem parę niezbyt przyjemnych sytuacji, wiec nie lubię biur. Można samodzielnie pojechać na terminal autobusowy w Bangkoku i kupić bilet na autobus + prom. Nie wiem jak w przypadku Tao/Phangan, ale kilka lat temu kupowałem bilet łączony w kasie na terminalu na autobus rządowy + prom na Koh Samui.
Paradoksalnie w biurach jest często taniej niż z autobusami rządowymi, ale właśnie dlatego wiążą się z tym "wałki" - na moim przykładzie:
- długie przesiadki, próby wymuszenia dodatkowej opłaty by busik szybciej przyjechał
- przystanki przy "zaprzyjaźnionych biurach" usiłujących wmówić podróżnym, że prawie wszystkie noclegi są pełne, ale oni akurat mają jeszcze wolne, oczywiście nie wspominają o sporej prowizji
- autobus często wysadza nas na zad**iu, ale oczywiście zaraz znajdzie się tuk-tuk kolegi.... oczywiście z zawyżonymi cenami, a innych opcji często na zad**iu nie ma za dużo
- zdarzają się kradzieże rzeczy z bagażu

Dlatego ja bardziej polecam autobusy rządowe, a nie biura, zwłaszcza ta z Khao San Road.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
maskotki lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 21 Paź 2014 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 14
Loty: 47
Kilometry: 134 023
Potwierdzam:)
wałki są, transfer długi, przesiadki długie, przy straganie ziomka itp.
ryzyk, można lecieć w awanturę, czasem pomaga, z bańki raczej nie ale można rozważyć.
ew. jest też night train bangkok-surat thani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 21 Paź 2014 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
maskotki napisał(a):
Potwierdzam:)
wałki są, transfer długi, przesiadki długie, przy straganie ziomka itp.
ryzyk, można lecieć w awanturę, czasem pomaga, z bańki raczej nie ale można rozważyć.
ew. jest też night train bangkok-surat thani.


Z bańki wybitnie nie polecam. Raz dałem się sprowokować, skończyło się na bluzgach - oczywiście po angielsku by każdy rozumiał co o sobie myślimy. Nie jest to dobry pomysł, bardzo tego potem żałowałem. Awantura raz, że oznacza utratę twarzy w tamtej kulturze, a dwa, że może się skończyć bardzo źle. Jesteś w obcym kraju i taka bójka raczej nie skończy się 1 na 1, ale 10 na 1... finał łatwo sobie wyobrazić.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Paź 2014 18:43 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Hej,
W Kuala Lumpur a konkretnie w Sepang masz wyścig F1 29 marca.
Strasznie duża część Twojego wyjazdu to skakanie po miastach. Troche za dużo czasu w KL a za malo w SIN. Malo też czasu na wyspy w zatoce Syjamskiej.
W SIN polecam jeszcze przejażdżkę Singapoore Flyer i w Marinie są jakieś 3 nowe budynki połączone dachami z ogrodami itp. - może warto tam wejść. Poza tym zoo, oceanarium na Sentosie i mozesz tam sobie relaksik zrobic.

Ja generalnie troszkę bym przyciął czas w miastach i przedłużył na wyspach jeżeli już miałbym ochotę na program "azjatckie porty lotnicze ruchem konika szachowego".

Na Koh Phangan może być problem ze znalezieniem 1-2 noclegów w czasie full moon party.
Drogi na tej wyspie są naprawdę konkretne i ze skuterami trzeba uważać szczególnie w czasie full moon party bo nawaleni turyści szaleją na tych pojazdach.

Loty do Surat Thani sa przewaznie drogie ale jest tez sypialny pociag z BKK (lub KUL) tylko biletow moze nie byc juz w ostatniej chwili.

Pozdrawiam
Michal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Paź 2014 23:53 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
michalt napisał(a):
Hej,
W Kuala Lumpur a konkretnie w Sepang masz wyścig F1 29 marca.
Strasznie duża część Twojego wyjazdu to skakanie po miastach. Troche za dużo czasu w KL a za malo w SIN. Malo też czasu na wyspy w zatoce Syjamskiej.
W SIN polecam jeszcze przejażdżkę Singapoore Flyer i w Marinie są jakieś 3 nowe budynki połączone dachami z ogrodami itp. - może warto tam wejść. Poza tym zoo, oceanarium na Sentosie i mozesz tam sobie relaksik zrobic.

Ja generalnie troszkę bym przyciął czas w miastach i przedłużył na wyspach jeżeli już miałbym ochotę na program "azjatckie porty lotnicze ruchem konika szachowego".

Na Koh Phangan może być problem ze znalezieniem 1-2 noclegów w czasie full moon party.
Drogi na tej wyspie są naprawdę konkretne i ze skuterami trzeba uważać szczególnie w czasie full moon party bo nawaleni turyści szaleją na tych pojazdach.

Loty do Surat Thani sa przewaznie drogie ale jest tez sypialny pociag z BKK (lub KUL) tylko biletow moze nie byc juz w ostatniej chwili.

Pozdrawiam
Michal


Witam. Dzięki za podpowiedzi.
Jeden dzień z KL zamienie na jeden dodatkowy dzień na Koh Lipe
Singapur to tak naprawdę 3 pełne dni - wydaje mi się że wystarczy.
Z którego jeszcze miasta byś przycioł na rzecz np. Koh Phangan
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Paź 2014 03:20 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Pisałeś na początku że chcesz pociągiem. Może z Surat Thani pojedziesz sobie do KUL. Szczegóły o przejazdach poociagiem masz na www.seat61.com
Po drodze masz Cameroon highlands.
Jeżeli chodzi o Phangan to nie wiem gdzie masz przyciąć bo i tak masz już napięty plan - może te zapasowe dni?
Ja planując takie wyjazdy bardziej sie skupiam na jednym kraju ale ja mam inne założenia - tzn. zawsze mogę wrócić w jakiś region.
W Chaing Mai masz Tiger Temple a niedaleko od Chiang Mai w górach są plemiona Kayan (kobiety długie szyje). Jednak przy tsk napiętym planie pewnie się nie wyrobisz z Kayanami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Paź 2014 17:44 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Mam jescze kilka pytań.
Gdzie szukać noclegów? znane mi portale to booking.com i agoda.com (ten drugi chyba tańszy?). Jak dotrzeć, jak Wy szukacie kontaktów na noclegi na wyspach?
bonieq2 - czy Ty masz dodatkową kartę w walucie USD lecąc w te rejony czy pisałeś że T-mobile usługi (dawniej aliorSync) ma dobry przelicznik. Mam właśnie tą kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Paź 2014 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Przepraszam że się wtrącam, ale nie chodzi czasem o kartę z Polbanku (teraz Reiffesen)? Tam przewalutowania są po kursie średnim Visa czy Mastercard.
Najprościej założyć darmowe rachunki w kantorze Aliora z kartami w USD, EUR i GBP (zajmuje to kilka minut online).
Mają bardzo niski spread a karty działają bezproblemowo w większości ATM.
Jedna wypłata gotówki miesięcznie gratis, kolejna 9 zł.
Trzeba tylko pamiętać, że wyłącznie karta USD dobrze wychodzi w przewalutowaniach.
Kartą EUR płaci się w Euro, kartą GBP w funtach a kartą USD wszystkie pozostałe waluty.

Noclegi można sprawdzać w multiwyszukiwarkach np. hotelscombined.com
Obecnie fajnie wychodzą noclegi na Booking.com z cashbackiem od aklamio czy topcashback (10 EUR / 14 USD).
W ten sposób mamy noclegi często nawet gratis.
Na miejscu też można sobie poradzić, zwykle od razu znajdzie się jakiś cudowny dobroczyńca, oferujący pomoc.
Wiadomo, ma on z tego prowizję, ale czasem ma to sens, jeśli nie chce się nam szukać.
Ustalamy na wstępie czego szukamy, np. "do 40RM z basenem" czy tam przy plaży itp.
Albo wędrujemy wzdłuż plaży i zaglądamy sami.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 22 Paź 2014 18:38 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Super dzięki za info. Ten cashback jeszcze funkcjonuje, w takim razie zabieram się do szukania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Paź 2014 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ja korzystam z T-mobile Mastercard - dawny Alior Sync. W kwestii noclegów to w Azji jednak prym wiedzie Agoda, ale tam płaci się z góry. Na bookingu można zrobić rezerwację zwrotną.
Osobiście najbardziej lubię podróżować bez zabukowanych noclegów i sztywnego planu. Podoba mi się gdzieś to zostaję dłużej, nie podoba - jadę dalej.

-- 22 Paź 2014 17:44 --

W kwesti obcinania dni w miastach - może 2 dni w Singapurze zamiast 3... byle były dwie noce, bo Singapur jest bardzo przyjemny późnym wieczorem i nocą.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 23 Paź 2014 09:53 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Ja polecam zainstalować sobie kilka aplikacji mobilnych typu Booking Agoda i przeglądać na bieżąco ale nie bookować. Często cena jak się wejdzie z ulicy jest lepsza chociaż raz w Tajlandii miałem przyladek że w recepcji mówili, że nie mają żadnego pokoju więc kliknęliśmy w Agodzie siedząc nadal w tym hotelu u pokój się znalazł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Lis 2014 10:00 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Po kilku dniach nieobecności znów urodziły się pytania.
Myślę aby mój plan trochę zmodernizować po opiniach iż będę/będziemy cały czas na walizakach.

1 dzień Hong Kong - przylot o godzinie 14:30
2 dzień Hong Kong
3 dzień Hong Kong
4 dzień Hong Kong - Chiang Mai lot 10:30
5 dzień Chiang Mai
6 dzień Chiang Mai - Bangkok lot o 21:30
7 dzień Bangkok
8 dzień Bangkok
9 dzień Bangkok - Surat Thani pociąg + bus + prom na wyspę Koh Pahngan ( na miejscu ok. 12:00)
10 dzień Koh Pahngan
11 dzień Koh Pahngan - Surat Thani - Kuala Lumpur lot o 13:00

Z tego założenia myślę o wyeliminowaniu miasta Chiang Mai dla jednego dnia dodatkowego na wyspie bądź 2, albo podzielenia między Bangkokiem tych dni?
Jak uważacie? Co byście zrobili?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Lis 2014 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Moje zdanie już znasz, ja bym odpuścił Chiang Mai, albo jeśli się da to zamienił je na Kambodże i Siem Reap (Angkor).
Na Bangkok chyba trochę za dużo czasu, ale jeśli lubisz miasta, to nie będziesz się tam nudził. Można też skoczyć do Ayutthaya - przy Angkor wypada blado, ale mi się podobało, można skoczyć pociągiem na jednodniowy wypad z BKK.
Może Ci się przyda:
http://openworld.net.pl/bangkok-okielzn ... kie-mango/

Kilka porad praktycznych odnośnie Bangkoku napiane w oparciu o doświadczenia z kilku wizyt w tym mieście - w tym jedna w zeszłym tygodniu ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Lis 2014 12:14 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Dzięki... zawsze można na Ciebie liczyć.


1 dzień Hong Kong - przylot o godzinie 14:30
2 dzień Hong Kong
3 dzień Hong Kong
4 dzień Hong Kong - Bangkok lot 22:00

3,5 dnia Hong Kong

5 dzień Bangkok
6 dzień Bangkok
7 dzień Bangkok - 19:00 pociąg do Surat Thani

3 dni Bangkok

8 dzień Koh Phangan od 11:00
9 dzień Koh Phangan
10 dzień Koh Pahngan
11 dzień Koh Pahngan - pierwszym promem do Surat Thani o 13:00 lot do Kuala Lumpur

2,5 dnia Koh Phangan

A teraz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Lis 2014 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Dla mnie spoko, upewnij się tylko, że zdąrzysz promem na lot do KL. Na Phangan nie byłem to nie pomogę, tak samo jak w Hong Kongu.
A jak dalsze plany, bo chyba kilka wersji już miałeś o ile pamiętam :) ?
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Lis 2014 14:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
To ja tylko polece bedac w HK udac sie na 1 dzien do Makao, nie trzeba wizy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 12 Lis 2014 16:54 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
właśnie tak chcemy zrobić ponieważ loty z HongKongu do Bangkoku są nieco droższe.
Jaka firmę polecasz przy transporcie HongKong Macau? Turbojet?

A co do dalszego planu to jestem z 2 dni Kuala Lumpur następnie Langkawi i tego samego dnia na Koh Lipe (tu 2 dni), powrót do Langkawi (2dni) i Singapur 2,5 dnia
Pytanie odnośnie Koh Lipe, powyższy kolega strasznie negował tą wyspę, bonieq2 zachwala ale był chyba dawno. Pytanie ile się zmieniło się od tego czasu?
Jakaś alternatywa na wyspę z Langkawi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: D4miss oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group