Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Maj 2016 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Panie i Panowie

mam sporą zagwostkę. W marcu wybieram się do Nowej Zelandii. Wyjazd chciałbym połączyć z wizytą w Tasmanii i na wyspach Cooka. O ile dostępność polączeń z AKL do RAR jest dość duża to nie potrafię znaleźć żadnego sensownego połączenia za mile do Tasmanii.

Najlepiej jakby się dało zrobić trasę AKL-RAR-HBA-AKL albo AKL-HBA-RAR-AKL... Jeśli jednak to nie będzie możliwe to mogę nabyć jeden bilet RT AKL-RAR za mile M&M a później drugi AKL-HBA tylko nie wiem właśnie za mile jakiego programu. Zauważyłem, że na trasie do Tasmanii lata głównie Virgin Australia oraz JetStar. Połączenie w moim terminie to 2,1 tys. zł. Drogo, a trochę mil mam, pytanie przez jaki program można byłoby rezerwować połączenia do Tasmanii? W M&M mi nic nie pokazuje.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 11 Maj 2016 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Przez program wpspółpracujący z linią obsługującą połączenia do Tasmanii najlepewniej. M&M nie jest takim programem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Maj 2016 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Sprawdzałem na stronie topbonus (niby współpracuje z Virgin Australia), ale nawet kodu lotniska w wyszukiwarce nie da się wbić (HBA). A na stronie Alaska Airlines równiez nie wyszukuje żadnego połaczenia za mile od teraz do końca kwietnia. Więc niby powinnny latać, ale coś nie działa. Najlepiej dzwonić do nich na infolinię (airberlin lub Alaska)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Maj 2016 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
A masz mile topbonus lub eskimoski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Maj 2016 13:55 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
Poszukaj jeszcze połączeń do LCA LST. Tam lata więcej samolotów niż do HBA, a od Hobart Launceston jest oddalony o niecałe 100 km.
Jeśli Ci się nie uda znaleźć to za mile M&M możesz dolecieć do MEL, a stamtąd Jetstarem na Tasmanię. Widziałem bilety poniżej 200 zł OW.

Edycja:
Żle podałem kod lotniska Launceston. LCA to Larnaka na Cyprze.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tasma 11 Maj 2016 15:11, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
ledakar uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Maj 2016 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@L4FF Mam mile w jednym i drugim programie. Na OW po Oceanii powinno starczyć

@tasma Dzięki wielkie za hint. Zobaczę co da się zrobić.

Edit

@Tasma Należy Ci się duży plus. Przez Melbourne faktycznie spoko i za M&M można dolecieć, a z Melbourne OW do LST 200 zł, więc wielkie dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Maj 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Weź pod uwagę, że szukasz w zasadzie trzech OW.

Dostępność Virgin wstępnie sprawdzisz na ich stronie, kiedyś też Delta pokazywała dla partnerów. Później dopiero bym się z TB kontaktował czy oni też widzą.

JetStar/Qantas widać przez BA czy AA, z dużą porcją fałszywek niestety, ale też można.

Inna sprawa, że podatki w tamtym rejonie potrafią być całkiem spore, więć nawet bilety milowe aż tak tanio nie wychodzą (zwłaszcza w porówaniu z wieloma promocjami jak się Qantas/Virgin/ANZ biją).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Maj 2016 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@l4ff Powiem Ci ze udało mi się znaleźć 3 ÓW tak jak chciałem. I to w MM i z małymi dopłatami. 25 USD, także nie jest tak strasznie jak piszesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Maj 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Jakie konkretnie? AKL-RAR / RAR-MEL / MEL-AKL ?
Sam "Cook Islands Departure Tax International" to 45 USD i zdziwiłbym się gdyby M&M nie sięgnęło łapek po tą kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Maj 2016 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Jeśli chodzi o Virgin Australia, to z mojego doświadczenia wynika, że topbonus ma bardzo dużą dostępność miejsc u nich, zwłaszcza z takim wyprzedzeniem, ale online się tego nie załatwi, trzeba dzwonić. Dopłaty za lot OW wynoszą tam jednak od 45 EUR w górę (choć być może na loty wewnątrz Australii jest nieco mniej), więc jeśli znalazłbyś interesujący Cię lot za pieniądze, za kwotę niewiele wyższą, to nie ma sensu wydawać mil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Maj 2016 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@L4FF Dokładnie tak. Sprawdzałem dostępność AKL-RAR. Pani na polskiej infolinii przekazała, że dopłata do lotu OW to około 100 zł. Zobaczę jednak jak jutro założę rezerwację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
ledakar napisał(a):
@L4FF Dokładnie tak. Sprawdzałem dostępność AKL-RAR. Pani na polskiej infolinii przekazała, że dopłata do lotu OW to około 100 zł. Zobaczę jednak jak jutro założę rezerwację.


Dokładnie co? Trasy? Bo podatki na pewno nie, jeśli ja o opłacie za wylot z wysp Cooka piszę, a Ty podajesz kwoty dla lotu do.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Założę jutro rezerwację i poznam wszystkie koszty. Nawet jak dojdzie ta opłata wjazdowa / wyjazdowa to i tak wychodzi taniej niż zakup zwykłego biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Maj 2016 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
"Ustawowe minimum" kosztów masz na stronie UA jakby co.
Oczywiście to nie "nagroda" na pokładzie LH, więc koszty wyjdą zawsze niżej niż normalny bilet na pokładzie danego przewoźnika, ale wartość mil leci w dół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Maj 2016 09:03 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
Dla informacji, może komus się przyda. Wczoraj rezerowałem AKL-PPT, co prawda z M&B, ale w M&M powinno być podobnie.
Wyszło 25000 mil i 72 EUR/osobę za RT plus 20 EUR, które pobiera Aegean z wystawienie biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Maj 2016 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Z ciekawości zapytam, na jaki termin znalazłeś ten lot? Niedawno szukałem na listopad i nie było nic :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Maj 2016 09:46 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
@tropikey
26-30 kwiecień 2017. Bilety na 26-ty pojawił się w systemie 5 dni temu, a na 30 tego wczoraj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Maj 2016 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
mi pasowałby MEL-AKL-PPT i widzę, że takie loty na moje daty nawet są, ale jest problem z PPT-AKL-SYD - na niektóre daty w listopadzie miejsca są, ale niestety, żadna mi nie pasuje... No cóż, chyba zostanę jednak przy planie lotu za pieniądze MEL-NAN-SYD (FJ), bo jak się będę jeszcze dłużej zastanawiać, to w końcu zostanę z ręką w nocniku (biorąc pod uwagę popularność tych kierunków).
Życzę miłej podróży, choć współczuję zarazem nieco długiego czasu oczekiwania na nią. Mi zostało sporo miesięcy mniej, a i tak nie mogę się doczekać (nie wspominając o tym, jak mi ten cały wyjazd psuje życie - całymi godzinami człowiek szuka lotów, hoteli, atrakcji, itd. :roll: )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group