Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Aqaba <-> Wadi Rum
#1 PostWysłany: 09 Mar 2022 21:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Zostałem miło zaskoczony, jak zauwazyłem dziś ze Jett odpalił połączenie z Aqaby do Wadi rum

Koszt przejazdu to 5 JOD

Z Aqaby wyjazd o 8 a przyjazd do Wadi Rum o 11 a z Wadi Rum do Aqaby wyjazd o 17:30 i przyjazd o 20:30

https://www.jett.com.jo/en
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#2 PostWysłany: 15 Mar 2022 10:25 

Rejestracja: 15 Mar 2022
Posty: 3
Potwierdzam jechałem, jest to kurs do/z Wadi Musa przez Wadi rum, obłożenie jest przeważnie 100% dlatego radzę kupować wcześniej bilety w biurze Jetta, lub jeżeli komuś się uda to na stronie przewoźnika (nam nie przyjmowało żadnej karty)


Ostatnio edytowany przez macio106, 15 Mar 2022 11:03, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2022 22:15 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Taxi Wadi Rum - Aqaba płaciliśmy 20 JOD za cały samochod. Nie wiem czy można taniej, za taka cene zorganizował nam przejazd przewodnik z pustyni. Z niektórych campów, jak zbierałam info, pisali ze 25 JOD.
20 JOD przy 3-4 osobach wychodzi tak samo lub porównywalnie do autobusu, a kończąc wycieczkę po pustyni rano można od razu do Aqaby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#4 PostWysłany: 17 Gru 2022 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Nastąpiła "delikatna" podwyżka, rozkład Jett podaje cenę 15 JOD w jedną stronę.
Wyszukać można tylko połączenia powrotne o 18:30.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#5 PostWysłany: 20 Sty 2023 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Zasygnalizuję że oprócz Jett na parkingu przy Visitor Center widziałem dwa autobusy Rum Trans, jeden z napisem Aqaba, drugi Amman. Za ile jadą, nie wiem. Stronę mają starą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#6 PostWysłany: 05 Mar 2023 11:44 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 105
czy ktoś wie ile wynosi obecnie uczciwa cena za taxi z Aqaby do Wadi Rum ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#7 PostWysłany: 21 Lis 2023 20:18 

Rejestracja: 19 Lis 2023
Posty: 4
Podobno z Akaby do Wadi Rum jeżdżą jakieś minibusy. Odjeżdżają z przystanku pod komendą policji i mają kosztować tylko 3JOD. Próbował ktoś tego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#8 PostWysłany: 21 Lis 2023 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@joalys , tak, ja kiedyś jechałem, ale było to dawno, więc nie powiem Ci na pewno, czy było to 3JOD i czy przy komendzie policji. Bez wątpienia był to natomiast przystanek lokalnych busików - duży plac i sporo pojazdów. Kierowcy okazali się pomocni i uczciwi. Poszukałem w Internecie i to było tutaj: https://maps.app.goo.gl/KLmpvS2iMaWtEMGh6

Co ciekawe, jadąc tym busem nikt nie sprawdzał mojego jordanpass i nikt nie pobrał opłaty (bo nawet mimo posiadania JP trzeba było chyba jakąś symboliczną kwotę uiścić). W tym sensie, że bus w ogóle nie był sprawdzany przez pracowników parku przy wjeździe na teren parku. Bus jedzie też do miejscowości Deeseh (miejscowi wymawiają "Diisa", warto wiedzieć, gdy kierowca zapyta gdzie chcemy jechać), niedaleko której znajduje się kilka campów wymienianych na forum. Poza tym to też furtka do nieodpłatnego i nielegalnego wejścia na teren parku Wadi Rum.
Góra
 Profil Relacje PM off
joalys uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Aqaba <-> Wadi Rum
#9 PostWysłany: 27 Lis 2023 22:36 

Rejestracja: 19 Lis 2023
Posty: 4
Busiki dalej jeżdżą (26.11.2023). Przystanek jest tutaj: https://maps.app.goo.gl/Ln3sdfJJyN2nRNsq5 Po chodniku kręcą się chyba "szefowie", którzy mówią po angielsku i tłumaczą, że do bus do Wadi Rum kosztuje 5 JOD, a taxi 25. Bus łatwo zlokalizować, ma napis "wadi rum". Kierowca nie mówi po angielsku, ale u niego wyszło, że koszt przejazdu to faktycznie te 3 JOD. Byłem tam w sobotę i niedzielę, w oba te dni kurs był o około 13:00. Nie wiem czy są jeszcze o innych porach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group