Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Sty 2021 17:22 

Rejestracja: 20 Gru 2020
Posty: 6
Czy ktoś z Was ostatnio podróżował Iberią? Jaką macie opinie na temat tej linii? Zastanawiam się nad lotem BER-SJU, powrót CUN-BER.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 05 Paź 2021 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@Zjadacz i inni "iberowcy":

czy macie sprawdzony patent na kontaktowanie się obecnie z IB?
Chcę (z przykrością) anulować deal do BOG, ale ni cholery nie da się do nich dodzwonić (próbowałem już chyba na 6 numerów). Wysłałem też wiadomość przez Twittera (były wpisy o tym na FT, że ponoć czasem działa), ale na razie jej nawet nie odczytali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Paź 2021 14:19 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Pewnie za dużo nie pomogę, ale historycznie dzwoniłem pod ten nr +4402036843774 i zawsze kogoś udawało mi się złapać
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2021 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Wczoraj próbowałem m. in. na ten nr, ale pojawiał się komunikat głosowy na powitanie i potem już lipa. No, ale może awaria i Facebooka udzieliła się i liniom telefonicznym :D Spróbuję dziś jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2021 04:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Ja dzwoniłem kilkanaście razy w ostatnim czasie do USA +18007724642 i na podany na forum +48223060117. Czas oczekiwania od kilku minut do kilkudziesięciu. Nie warto dzwonić w nocy (naszego czasu) bo nikt nie odbiera.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:20 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Pozwolę sobie tutaj zapytać - czy klasy biznes IB i LATAM są porównywalne czy jednak sporo je dzieli jeśli chodzi o jakość jedzenia rozrywki itd ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Paź 2021 09:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@Zjadacz: w IB jest już nowa kabina w całej flocie 330/340 (jeśli się nie mylę) w wygodnej konfiguracji 1-2-1, w LA dominują starsze konfiguracje 2-2-2 (podobne do LOTowskiej), niektóre samoloty mają też już nowy produkt, ale jest ich niewiele. Jeśli lecisz z kimś to nie ma aż takiego znaczenia, jeśli sam to starsze kabiny LA są mniej wygodne (mniejsza prywatność, możesz mieć sąsiada itp.). Serwis określiłbym jako w zasadzie porównywalny, może z przewagą na LA pod względem CC; jedzenie tu i tu jest okej ale bez żadnych sensacji, trzeba ewentualnie uwzględnić też jakieś możliwe cięcia "covidowe" typu brak serwowania czegoś itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Paź 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@Zjadacz Trzeba dodać, że kabina 330 w IB oferuje mniej miejsca niż kabina w 350, która jest naprawdę OK. Z 340 nie mam porównania bo bardzo dawno nie leciałam tam w C - na bank jeszcze w starym produkcie.

Natomiast w LATAM zasada jest taka: konfiguracja w C nie jest zmieniona w żadnym 788 ani 789 - jest 2-2-2 i jak wspomniał @marek2011 to jest OK jeśli lecisz z kims. Wymienione są natomiast fotele we wszystkich 777 i 350 (flota Latam Brasil) i częściowo 767. Wygląda to tak, że Madryt-Lima zawsze będzie na starym układzie ale już loty Lima-Miami, Lima-JFK mogą być różnie bo tam lata 767.
Można jednak założyć, że lecąc do Brazylii poleci się na nowej konfiguracji C czyli 1-2-1, niestety nie miałam jeszcze przyjemności, ale bardzo chcę spróbować (w kwietniu miałam bilet na nich FRA-GRU-LIM ale peruwiańczycy nie wpuszczali lotów z BR i zmieniono mi to na FRA-MAD-LIM).

Przed pandemią powiedziałabym, że w IB lepszy produkt hard, a w LA lepszy soft, ale teraz przy obostrzeniach - całym posiłku dawanym na tacce jak w Y to ja wybrałabym IB szczególnie na ich A350.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Paź 2021 11:26 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
To akurat trasa Madryt - Santiago, z tego co widzę Latam miało postawić Boeinga 787-8 a Iberia alternatywnie Airbusa A330-200
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Paź 2021 12:53 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Ja w ubiegłym roku kontaktowałem się z nimi przez Messengera, odpowiadali na drugi dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Paź 2021 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@yarciak: tak, messengerem też się z nimi komunikowałem i faktycznie odpowiadali dość szybko, tyle że mało merytorycznie. Bardziej na zasadzie, że w danej sprawie mam skontaktować się pod numerem takim, a takim...

Wczoraj kilkanaście prób na nr UK. Owszem, łączyłem się, ale każde połączenie jest równo po 4 minutach kończone komunikatem, żebym spróbował później. Dziś będę dzwonił do US.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Paź 2021 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja zwykle dzwoniłem na warszawski. Maksymalny czas oczekiwania wynosił jakieś 30-40 minut. To było w czerwcu, więc może coś się zmieniło. IB chce, żebyś nie rezygnował z wyjazdu @tropikey. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Paź 2021 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Zjadacz napisał(a):
To akurat trasa Madryt - Santiago, z tego co widzę Latam miało postawić Boeinga 787-8 a Iberia alternatywnie Airbusa A330-200

Ja bym brała w tym wypadku Latam mimo iż będzie w układzie 2-2-2. Ja akurat jestem dosyć niska, ale mój mąż ma prawie 190 cm i siedzenie C w A330 uważa za małą trumienkę (brak możliwości operatywności nogami przy rozłożonym fotelu).

@tropikey jak nie da rady z US, spróbuj na hiszpański numer i wybierz hiszpański (opcja 1) zamiast angielski (opcja 2). Nie zerwie połączenia po 4 minutach i jak w końcu połączy to nawet jak osoba nie będzie znała angielskiego (wielce prawdopodobne) to przełączy Cię do konsultanta który jest anglojęzyczny. Tylko zapisz sobie na karteczce parę zdań po hiszpańsku. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2021 13:54 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 36
A propos IBERII - czy ktoś z Was dokupował bagaż na etapie odprawy online? Mam tylko podręczny z Berlina do Quito, ale chciałabym zabrać co nieco więcej w formie podarków dla znajomych. Ile może kosztować dokupienie bagażu rejestrowanego 23 kg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Paź 2021 18:27 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
1.wchodzimy do google.com
2.wpisujemy "bagaz iberia"
3.wchodzimy na pierwszy link
4.potem clickami na "More information" po 23kg
5.schodzimy na dol "Baggage calculator" i wypelniamy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Paź 2021 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
W nawiązaniu do:


lot-opinie-recenzje-uwagi,226,74113?start=3160#p1474142


tropikey napisał(a):
...a na niedawno zawnioskowany zwrot z IB też pewnie przyjdzie poczekać kilka miesięcy (jeśli się mylę, to chętnie to odszczekam :D ).


odszczekuję i to bardzo głośno, bo pieniądze od IB już na koncie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2021 16:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Ja niestety jeszcze nie dostałem, a już miesiąc minął. @tropikey czy ktoś dzwonił do ciebie w sprawie zwrotu i czy zwrot na kartę czy przelewem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Paź 2021 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Nikt nie dzwonił, zwrot był na kartę Revoluta. Gdy rozmawiałem o anulowaniu, agent prosił o ponowny kontakt za miesiąc, gdyby w tym czasie pieniądze nie dotarły. Tym bardziej jestem zaskoczony takim tempem.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Paź 2021 13:01 

Rejestracja: 21 Paź 2021
Posty: 5
Hej, mam problem przy zakupie biletów na stronie Iberii - być może ktoś może ktoś wie o co chodzi?

Image

Kiedy szukam terminów i biletów przy 8 osobach, wyskakuje mi taka informacja - brak dostępnych lotów. Natomiast kiedy robię wyszukiwanie na 7 osób jest mnóstwo terminów do wyboru... Czy to jakiś błąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Paź 2021 04:00 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Czy wie ktoś jaką politykę prowadzi Iberia w przypadku zmian godzin w lotach? Zarówno tych nieznaczących kilkudziesięciominutowych jak i tych dłuższych? jest możliwość zmiany +- kilka dni czy sztywno się trzymają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group