Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Maj 2021 10:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Wiesz ze do 9 lipca, wszystko moze się zmienić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#62 PostWysłany: 26 Maj 2021 10:43 

Rejestracja: 28 Kwi 2021
Posty: 23
Loty: 15
Kilometry: 19 118
Wiem, to jest tylko informacja. Tylko po prostu chce mieć jakiś punkt odniesienia jak to wygląda teraz


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Maj 2021 11:22, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Maj 2021 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Zamierzam w połowie czerwca pojechać do Salzburga Flixbusem. Będę juz osobą zaszczepioną. Przeczytałem zasady wjazdu i na podstawie obecnych (27 maja 2021) przepisów muszę:

- mieć przy sobie nasz certyfikat IKP po angielsku
- zaświadczenie od lekarza po angielsku według wzoru, że się jest zaszczepionym (na pewno?)
- wypełnić formularz lokalizacyjny nie wcześniej niż 72 przed wjazdem

Czy coś jeszcze trzeba mieć lub wypełnić?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Maj 2021 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
Cześć, chciałem się podzielić doświadczeniem z tego tygodnia:
Tranzyt samochodem przez Czechy - nikt nic nie sprawdzał, zero kontroli, na calej trasie przejazdu widziałem jeden radiowóz
Wjazd do Austrii Zollamt-Drasenhofen. Przy wjeździe jest punkt kontrolny przez który nie da się nie przejechać. Panowie teoretycznie powinni sprawdzić Pre-Travel Clearance oraz dowód w postaci certyfikatu, ale tylko machnęli ręką aby jechać. Chociaż już kolejne auto za mną zatrzymali.
Nie mam złudzeń, że w Polsce - przynajmniej na szybko - nikt mi certyfikatu na oficjalnym austriackim druku nie wystawi (załącznik C i D), ale z tego co się orientowałem (ze względu na brak formalnych kwestii po stronie austriackiej, te maja się pojawić po 6 czerwca) wystarczy jakikolwiek dowód w języku angielskim lub niemieckim.
Ja miałem test na przeciwciała wykonany prywatnie jako ozdrowieniec. Nikt go jeszcze nie sprawdzał, ale przed wejściem do restauracji dostaję pytanie czy taki dowód posiadam.

W oficjalnych informacjach jest jeszcze, że jeżeli nie możecie na chwilę wjazdu udokumentować faktu testu/szczepienia/ozdrowienia to macie 24h po przyjeździe na wykonanie testu we własnym zakresie. Punktów testowania w Wiedniu jest pełno, dzisiaj żona widziała możliwość wykonania szybkiego testu "z ulicy" za 10euro, w internecie znalazłem tylko za 30-40euro). Teoretycznie testy możliwe są do wykonania za darmo, ale nie wiem jak to jest z obcokrajowcami.

W każdym razie wjazd bezstresowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 11 Cze 2021 17:18 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Jechał ktoś może pociągiem do Austrii ostatnio ? Są kontrolę dokumentów/testów itd?
I jak to wygląda z samolotem? Sprawdzają na lotnisku w Wiedniu dokumenty i testy?
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 11 Cze 2021 17:59 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
@arnoldx19
Jechałem w środę pociągiem EIC Polonia na trasie Katowice - Wiedeń (przez Czechy). Żadnych kontroli poza standardowym sprawdzaniem biletów nie było. Miałem przy sobie Pre-Travel Clearance i certyfikat unijny.

W samym Wiedniu natomiast bez testu/bycia zaszczepionym/ozdrowieńcem zbyt dużo raczej się nie porobi, bo w każdej knajpie/kawiarni to sprawdzają :D W komunikacji publicznej i przestrzeniach zamkniętych obowiązkowe maski FFP2.
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 18 Cze 2021 22:29 

Rejestracja: 01 Paź 2014
Posty: 82
Czy w Austrii jest nadal taki rygor? Chodzi mi o hotele i wejście do restauracji? Chciałbym przejechać rowerem szlak Alpe Adria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Cze 2021 23:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
czy tranzyt w VIE na lotach PL- non Schengen (np. Bośnia, Afryka) i powrót analogicznie z non-schengen do PL - na lotnisku pobyt do 4h bez opuszczania - kwalifikuje się pod te przepisy:
Cytuj:
Tranzyt
Osoby podróżujące w tranzycie przez Austrię przekraczając granicę nie muszą posiadać zaświadczenia lekarskiego, wyniku testu, nie podlegają kwarantannie oraz obowiązkowi elektronicznej rejestracji. Tranzyt osób prywatnie podróżujących jest możliwy bez zbędnego zatrzymywania się, o ile spełnią warunki umożliwiające wjazd z Austrii do kolejnego kraju. W ramach tranzytu możliwe jest zatrzymanie się na stacjach benzynowych i parkingach przy autostradzie. Jako tranzyt traktowany jest również przylot do Austrii i dalsza niezwłoczna podróż np. do Polski samolotem, samochodem lub pociągiem. W przypadku przylotu lub międzylądowania oraz opóźnienia w opuszczeniu Austrii możliwy jest nocleg w wyznaczonym hotelu na terenie lotniska.

czy trzeba mieć testy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 09 Lip 2021 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Hej, w przypadku lotu do Wiednia z jakiegokolwiek kraju - testy/certyfikaty sprawdzane są przed wejściem na pokład czy dopiero po przylocie?
Czytam, że obecnie można w Austrii zrobić test w ciągu 24h po przylocie. Pytanie czy linie się do tego stosują, ktoś leciał ostatnio wizzair i może powiedzieć jak to wyglądało?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Lip 2021 09:28, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 11 Lip 2021 06:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 25
Kilka dni temu lecialam do Wiednia - testy/certyfikaty byly sprawdzane po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
fixmin uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 12 Lip 2021 02:03 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Sprawdzają czy masz szczepienie lub test nie tylko przed wejściem do samolotu (przynajmniej na Modlinie tego dnia, gdy leciałem) ale też po przylocie na lotnisku, w muzeach i innych atrakcjach, w hotelach i knajpach. W hotelu musiałem pokazywać paszport każdego dnia przy schodzeniu na śniadanie - głupie to, bo przecież jeśli byłem zaszczepiony wczoraj to jestem i dzisiaj, ale tłumaczyli się przepisami. W knajpach czy nawet jak kawę w piekarni przy ladzie chciałem wypić to musiałem pokazywać. Chociaż niefajne było to, że od miejscowych a przynajmniej niemieckojęzycznych, przy mnie, w jednym miejscu niczego nie wymagali. :/
Podsumowując 9-dniowy pobyt w Wiedniu to żądano i raczej dokładnie sprawdzano mi papiery (data drugiej dawki i jaka szczepionka) w 3/4 miejscach wyżej wymienionych typów, no może nawet trochę więcej niż 3/4.
Góra
 Profil Relacje PM off
fixmin uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 14 Lip 2021 09:37 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-kwasniewski-o-decyzji-prezydenta-francji-opowiada-anegdote-6660916910992000a

Cytuj:
Parę dni temu byłem w Austrii i nie zostałem wpuszczony do restauracji, bo zapomniałem telefonu z paszportem covidowym. Musiałem wracać do hotelu i wziąć ten dokument ze sobą. Musiałem go pokazać, mimo że byłem z byłym kanclerzem Austrii, który przekonywał do tego, by mnie wpuścić - wspomniał były prezydent
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 16 Lip 2021 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@kbk a w zwykłych marketach też sprawdzali?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 16 Lip 2021 13:21 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Niee, w marketach i innych sklepach nie. Wg https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information "hotels, restaurants, night clubs etc" sprawdzają i rzeczywiście sprawdzali (może ze dwa razy nie zrobili tego, więc generalnie ordnung), jak pisałem czasem to było absurdalne (codziennie przed śniadaniem w hotelu). Sprawdzają też przy wydarzeniach, np. na koncert na Rathausplatz skrupulatnie sprawdzali, przez co tworzyły się olbrzymie kolejki. Wydaje mi się, że sprawdzali też w niektórych muzeach, chociaż przepisy tego nie wymagają (oczywiście maski tak i tutaj gonią; byłem też świadkiem jak zwykli ludzie zwracają sobie wzajemnie na to uwagę).

Na granicy, tj. na lotnisku po przylocie i w jednym z barów, gdzie jedliśmy lancz był problem, bo w paszporcie miałem datę podania tylko drugiej dawki, od której nie minęło jeszcze wówczas 14 dni, ale przecież ich przepisy dopuszczają także 22 dni po pierwszej...więc musiałem tłumaczyć, że skoro minęło ileś tam dni od drugiej dawki, to od pierwszej co najmniej ileś tam (więcej, niż te wymagane 22...). Na granicy zajął się nami w związku z tymi wątpliwościami jakiś oficer, dowódca tego trzystanowiskowego zespołu kontrolującego przyjezdnych i po jakichś ustaleniach między sobą (pewnie młodzi mu wytłumaczyli) - puścili nas.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 31 Lip 2021 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
potrzebuje sprawdzonego info .... - jak z wjazdem dzieci do Austrii?
Rodzice zaszczepieni - wjazd samochodem z Czech. Czy potrzebujemy testu dla 7 letniego dziecka ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 31 Lip 2021 23:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
@Zibid, wygląda na to, że nie. Dzieci do 12 roku życia są zwolnione z testów.
https://www.sozialministerium.at/Inform ... reich.html

Cytuj:
Gilt die COVID-19-Einreiseverordnung auch für Kinder?
Kinder bis zum vollendeten 12. Lebensjahr sind von der Testverpflichtung ausgenommen. Im Falle einer Quarantäne gilt diese als beendet, wenn die Quarantäne des begleitenden Erwachsenen zu Ende ist. Jedenfalls ist für das Kind eine Registrierung zur Pre-Travel-Clearance vorzunehmen, wenn dies vorgesehen ist.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 01 Sie 2021 10:19 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 25
Zibid, dopisze tylko, ze przedwczoraj w Drasenhofen nie bylo juz zadnej kontroli, zlikwidowano rowniez stanowiska kontrolne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 02 Sie 2021 20:10 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej

Planuje wyjazd 13.08 do Austrii - Wiedeń

chciałam dopytać o jedną dawkę szczepionki , czy ona jest akceptowana jeśli jestem zaszczepiona szczepionką,która wymaga 2 dawek ? Moja druga dawka szczepionki jest 11.08 wiec Unijny certyfikat będzie (chyba) jeszcze nieaktywny ?

Jaki dokument należy wtedy przedstawić ?
Według strony austria.info

Aleksandra Ożarowska You are considered "vaccinated" starting on the 22nd day after your first dose, lasting for 90 days from the vaccination date. After the second dose, the validity extends for another 270 days. Vaccines that only require one dose are valid from the 22nd day after that dose and for 270 days from the vaccination date. This also applies to people who have had COVID before and received only one dose of any vaccine.

jeśli dobrze rozumiem na 1 dawce można już wjechać do Austrii? Bardzo proszę o informacje czy dobrze to rozumiem ???

Pozdrawiam serdecznie
Laura
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 02 Sie 2021 21:04 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Z tego wynika, że po otrzymaniu 1. dawki z dwóch można wjechać do Austrii (i zatrzymać się w hotelu) od 22. dnia od pierwszej dawki do 90 dnia. Po otrzymaniu dwóch dawek "ważność" szczepienia wydłuża się do 270 dni. Zatem w Twoim przypadku będąc po dwóch dawkach nie powinno być problemu, w cytowanym tekście nie ma mowy o okresie karencji od drugiej dawki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 03 Sie 2021 00:08 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Jestem już drugi tydzień w Austrii, więc napiszę, jak to wygląda w praktyce. Skorzystanie z restauracji, kawiarni (też ogródków na zewnątrz), noclegów, nawej wejście na jadalnię w schronisku górskim wymaga przedstawienia zaświadczenia "3-G" (geimpft - genesen - getestet), czyli tłumacząc na polski potwierdzenia szczepienia (opisane wyżej - 22 dni od pierwszej dawki ważne 90 dni, po drugiej dawce dodaje się dodatkowe 270 dni, czyli w sumie rok), ozdrowienia (liczy się przez 6 miesięcy) albo testu z ostatnich 72h.

W większości miejsc zaświadczenie jest sprawdzane, np. przez kelnera przed przyjęciem zamówienia. Przeważnie pobieżnie, wystarcza nam machnięcie wydrukiem unijnego certyfikatu covidowego z IKP, ale zdarzyło się też, że sprawdzający studiowali treść zaświadczenia. Jak dotąd nikt nie czytał kodu QR żadnymi apkami. W paru miejscach przepraszali nas, że muszą sprawdzać certyfikaty, bo są kontrole i grożą wysokie kary, jak naruszą ten obowiązek.

Niezależnie od wymogu 3-G działa też, już bardziej teoretycznie, obowiązek śledzenia kontaktów. Restauracje i inne miejsca teoretycznie muszą rejestrować gości, w większości przez kod QR leżący na stole, który po szczytaniu telefonem prowadzi do prostego formularza kontaktowego. Teoretycznie, bo zdarzyło nam się to do tej pory raz, ale informacje o tym obowiązku leżą wszędzie.

Na granicy (Mikulov - Drassenhofen) zero kontroli.

Maseczki są obowiązkowe we wnętrzach, w sklepach raczej się do nich stosują (chociaż parę razy widziałem ludzi bez maseczek i nikt im nie robił problemów), w knajpach nikt ich nie przestrzega najwyraźniej wychodząc z założenia, że 3-G wystarczy.

W sumie: dla zaszczepionych i ozdrowieńców jest (prawie) normalnie, bardzo przyjemnie spędzamy tu czas, a konsekwentne stosowanie zasady 3-G powoduje (może subiektywnie), że czujemy się bezpieczniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group