Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ateny
#1 PostWysłany: 28 Cze 2011 16:06 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
darmowy internete znajdziecie

w kawiarni na syntagma ostanie pietro Public oraz oboc w mcdonaldzie wifi
w kafeterii na omoniia ostatnie pietro hodos center
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Ateny
#2 PostWysłany: 06 Lip 2011 21:57 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Właśnie wróciłam i póki pamiętam podam parę informacji, jeśli ktoś mimo strajków nie zrezygnuje z przyjazdu mogą się przydać

1. Bilet na autobus expresowy 5 Euro, Metro jest droższe 8 Euro, ale jeśli przylecicie po 15 Plac Syntagma może być zablokowany i wtedy autobus X95 nie dojeżdża na niego ale na stację Evangelismos, podobnie przy późniejszym wyjeździe na lotnisko. Można też wsiąść i wysiąść na stacji Ethniki Amyna jeśli nie znajdziecie przystanki na Evagelismos. Metro jeździ co 30 min na i z lotniska. Jest tam WIFI oraz darmowe terminale internetowe, a przed boardingiem można za darmo naładować telefon. Sklepy raczej drogie.
2. Jeśli szukacie darmowego internetu: 30 min bez zakupów w Mcdonaldzie na Syntagmie
i jesli nie zmienili hasła (a 14 dni nie robili tego) w Starbucksie przy Mitropoli login: Plaka, hasło: @starbucks! Można tez korzystać z terminali w Hodos Center na Omonii i w kawiarni na ostatnim piętrze Publica przy Syntagmie, ale radzę kupić choć wodę bo mogą robić problem.
3. Informacje co do jedzenia znajdziecie w dziale dot. jedzenia
4. Jeśli chcecie za darmo zwiedzić Muzeum Nowe Akroplis to spróbujcie wejść raczej bez plecaka i skierować się do windy, a nie schody na piętro do kafeterii a stąd już droga wolna (zaznaczam nie próbowałam, ale rady udzielił mi Grek :mrgreen: )
5. Uważajcie na złodziei zwłaszcza w metrze, to nawet miejscowi podkreślają, że jest to ogromny problem.
6. Wieczorem uważać należy przy Syntagmie, gdzie co dzień są demonstracje, a na placu regularne obozowisko kilkudziesięciu namiotów.
7. Na lotnisku celnicy są raczej z tych co lubią zaglądać do bagaży, mimo że samo lotnisko jest ogromne, może to kwestia, że leciałam jednym z pierwszych samolotów i jeszcze im sie chciało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#3 PostWysłany: 21 Sty 2012 18:05 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
Witam. Wybieram się w lutym do Aten. Bardzo bym prosiła o podzielenie się aktualnymi informacjami odnośnie pobytu w stolicy Grecji ( co naprawdę warto zwiedzić, czy jest może karta np. tygodniowa uprawniająca do wstępu do muzeów czy przejazdów komunikacją miejska, itp). pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#4 PostWysłany: 24 Lut 2012 19:07 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
Cześć, czy ktoś wie ile czasu zajmuje wyjście na wzgórze lykavittos (Lykabettus) ??
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#5 PostWysłany: 24 Lut 2012 21:37 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Nie wiem ile czasu idzie się pieszo ale kilka razy korzystałem z kolejki (teleferic) od strony ul.Aristippou.Od parlamentu dostaniesz się tam w 15 minut idąc na płn-wsch.Proponuję wjazd na górę(ok. 5 eu ) a zejście na piechotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#6 PostWysłany: 26 Lut 2012 23:24 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Dokładnie, zwłaszcza jak trafi się gorący dzień, tym bardziej że do stacji kolejki tez trzeba podejść pod górę po schodach ;)



Rysiek napisał(a):
Nie wiem ile czasu idzie się pieszo ale kilka razy korzystałem z kolejki (teleferic) od strony ul.Aristippou.Od parlamentu dostaniesz się tam w 15 minut idąc na płn-wsch.Proponuję wjazd na górę(ok. 5 eu ) a zejście na piechotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2013 20:22 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
Kilka aktualnych cen biletów: Akropol -12 eu(normal); Muzeum Akropolu- 5 eu; Muzeum Narodowe-7 eu; wjazd i zjazd na Licavittos - 7 eu (brak jest możliwosci kupienia biletu tylko w jedną stronę); tygodniowy bilet na środki transportu- 14 eu( nie ma zniżki studenckiej); bilet na autobus ekspresowy z lotniska- 5 eu ( studencki-2,5 eu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#8 PostWysłany: 26 Sie 2013 23:05 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 2
Witam, mam pytanie czy to prawda, że w okresie wakacyjnym wejście na Akropol la studentów jest bezpłatne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#9 PostWysłany: 26 Sie 2013 23:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Nosek napisał(a):
Witam, mam pytanie czy to prawda, że w okresie wakacyjnym wejście na Akropol la studentów jest bezpłatne?


Studenci, UE ponizej 26 roku zycja, maja prawie wszystkie muzea Grecji za darmo, co dzienie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny
#10 PostWysłany: 31 Sie 2013 23:25 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 2
Dzięki za potwierdzenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group