Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2010 21:57 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 24
Witam
Proszę o namiar na jakiś tani nocleg w fes i marakeszu (moze byc ze sniadaniem np)
w okresie styczen luty, poniewaz na booking.com jest drogo jakos jak na maroko.

Co polecacie???
dziekuje.
Przemo!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 25 Lis 2010 23:48 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Jeśli chodzi o Fez to polecam Hotel Central, położony praktycznie w centrum Ville Nouvelle. Przetestowany 2 tygodnie temu. Cena wyjściowa to 180 dirhamów za pokój 2-osobowy. Przy 3 noclegach udało nam się utargować 20 dirhamów za dobę mniej (czyli wyszło po 80 DH od osoby). Wystrój może nie zachwyca, ale pościel czysta i w pokojach jest prysznic i umywalka. Odległość od Medyny to jakieś 4-5 km. Do dworca jakieś 1-1,5 km.

W Marrakeszu nazwy hotelu nie pomnę, oczywiście blisko Dżema El-Fna (w jednej z krótkich bocznych uliczek przy deptaku prowadzącym na plac). Pokój z łazienką, toaletą i prysznicem 100 DH od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lis 2010 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
My poszliśmy w Marakeszu do polecanego przez przewodnik hotelu Essuaira i mimo jego popularności, udało się nam dostać pokoik z oknem na zewnątrz. Polecamy ten pokój (nr 8) z dwóch powodów: po pierwsze, ma okno na dwór, a nie na dziedziniec – czyli można śmiało zrobić sobie przeciąg i do tego nikt w okna z patio nam nie zagląda, po drugie, jest zaraz obok łazienki, więc słychać, że ktoś już skończył brać prysznic i jak się szybko wystartuje, nie czeka się w kolejce ;) Sam hotel nie jest w super stanie (ciekawe, czy już naprawili prysznic ;), ale ma wszystko, co trzeba, jest czysty i ma dobry stosunek ceny do jakości (tylko 100 MAD za dwie osoby). Jest w samym centrum (bardzo blisko do placu Jemma El Fna). Na placu polecamy śniadania w barze Toubkal (ceny OK i smaczny koktajl z awokado!). W Fezie nie nocowaliśmy, ale pewnie jest spory wybór tanich hosteli. Aha, jak będziecie na placu i będą was naganiacze namawiać na inne spanie, to mówcie, że i tak już macie rezerwację i już zapłacone.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2010 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
zaraz kolo essaouiry jest hotel na i... izz-cos-tam o ile dobrze pamietam. Polecam ze wzgledu na fajny taras u góry, swietnie sie tam chilloutuje słysząc muzykę z elfna :)
kasowali jakos 50-60MAD za osobe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lis 2010 12:56 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 24
Dzięki za powiedzi...ale na 99% jednak będzie zmiana na Agadir, bo tam cieplej będzie a do Fez czy Marakeszu skoczy się jeszcze jak będzie wyższa temperatura.
Czy może w Agadirze znacie jakiś fajny niedrogi hotel (ze sniadaniem lub bez).
Byłbym wdzieczny
Sorry za zmianę planów.

Przemo!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lis 2010 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kwestia czy lubisz komerche czy troche dzikiego maroko :)
Ja bym marakeszu nie odpuszczał, magiczne miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2010 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 81
:) ja mam na oku 2 hotele w Marakeszu ale oba dwa nie sa w medynie, jeden Ryad Mogador Marrakech 105 €/3 dni a drugi to Hotel Hicham 64 €/3 dni przy dworcu kolejowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2010 11:36 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Zacznę od Fezu:
Na dworcu autobusowym zgarnął nas człowiek i polecił nam riad w medinie prowadzony przez sympatyczną babkę. Cena bez targowania się to było 300DH za pokój ze śniadaniem. Myśmy spali we dwoje ale pokój spokojnie mógł pomieścić i 6 osób. W Fezie jest stowarzyszenie rodzin prowadzących riady: http://www.ziyaratesfes.com/ (coś stronka nie działa :( ich profil na FB http://www.facebook.com/group.php?gid=3 ... 468&v=info) Ceny w internecie są wyższe od tych uzyskiwanych na miejscu o jakies 30-40%. Standardowi naprawdę nie można niczego zarzucić.

Marrakesz: pokój 3 os z klimą i własną łazienką plus śniadanie to też ok 300DH gdzieś w okolicy zielonej strzałki: http://maps.google.pl/maps?q=31.623188, ... 00464&z=18 . W tych uliczkach obok tej strzałki było mnóstwo hoteli z różnym standardem i cenami to sobie możesz wybrać. Zresztą jeśli chodzi o Maroko to właśnie tak polecam: wejść obejrzeć zapytać o cenę i ew przejść się dalej i powtórzyć działanie. W Marrakeszu przejść się dalej często oznacza ok 20-30m
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Gru 2010 10:23 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Expedia.com: luksusowy hotel w Fezie można mieć od 18 dolarów za dwójkę (zamiast 88 dolarów).

Riad El Ghalia
13 Ross Rhe Medina De Fes Fes, 30000 Morocco

Sprawdzałem terminy w połowie lutego.

Załączniki:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 93.39 KiB | Obejrzany 10767 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Paź 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 55
Loty: 57
Kilometry: 78 299
Interesuje mnie kwestia noclegów w Fezie.

Czy waszym zdaniem lepiej jest zrobić wcześniej rezerwacje np na booking.com czy przyjechać do hotelu i się targować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Paź 2014 23:02 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Ja pierwszy nocleg w Fez zarezerwowałem na booking "Hôtel Dalila et Rania "
Później już na miejscu.
Po pierwsze dlatego, że późno lądowaliśmy w Fez (koło 23 z tego co pamiętam) i nie było by czasu na łażenie i szwędanie się.
Po drugie byłem z żoną :)
Po trzecie wybrałem akurat ten hotel, aby łatwo tam dojechać taxi, a jednocześnie być blisko mediny.
Po czwarte był to mój pierwszy wypad do Maroka.

Hotel tani, 20 € za pokój ze śniadaniem z czego 10 € miałem zwrotu od Ryanairhotels.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Paź 2014 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja w Fezie spałem w hotelu Kairouan, w nowej części miasta, koło dworca kolejowego:
https://plus.google.com/114292222051527 ... l=pl&hl=pl
http://www.feshotels.org/about/hotels/hotel-kairouan/
Nie pamiętam już ile płaciłem, ale było to w granicach 60-70 Dh/os w dwójce. Za "trzeciego" współlokatora miałem gekona czy innego gada.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Gru 2014 23:51 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 3
Polecam BARDZO dokładnie sprawdzić w internecie, gdzie dokładnie jest hotel, który rezerwujecie wcześniej np. przez jakąś stronę. Mimo, że macie, to... i tak bardzo ciężko jest trafić. W Marakechu, w Medynie są bardzo wąskie, dość zapuszczone uliczki i bardzo łatwo jest się tam zagubić. Oczywiście po drodze jest dużo naganiaczy, którzy oferują doprowadzenie do konkretnego hotelu, ale trzeba uważać, bo mogą zażyczyć sobie dużo pieniążków.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Lut 2015 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W Marrakeszu spaliśmy w Hotelu La Pacha w dzielnicy Gueliz (33, Rue De La Liberte, Marrakesz). Cena wyjściowa 440 Dh + 40 Dh śniadanie została stargowana do 320 Dh ze śniadaniem za "dwójkę". Warunki całkiem dobre, pokój z łazienką i prysznicem oraz - co rzadkie w Maroku - z grzejnikiem.
Współrzędne do google maps: 31.636110, -8.010397

Natomiast w Fezie zatrzymaliśmy się w hotelu Jardin, u bram medyny, a dokładnie Bramy Bub Bu Dżalud (Bab Boujloud). Warunki j.w. (klimatyzacja zamiast grzejnika). Cena za dwójkę stargowana z 350 Dh na 300 Dh. Duży minus - miało być śniadanie w cenie, poprosiliśmy o przygotowanie na 7 i obiecano, że tak będzie (mieliśmy autobus o 8 do Szafszawan). Do 7:30 nie udało nam się znaleźć żywej duszy w hotelu i poszliśmy bez śniadania.
Na pewno da się taniej, naganiacze proponowali noclegi po około 200 Dh, głównie na terenie medyny.
Współrzędne do google maps: 34.060804, -4.984473
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:38 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Marrakesz:

- jedna z najtańszych bookingowych opcji za 165 MAD za dwójkę (ekonomiczny pokój dwuosobowy ze wspólną łazienką) okazała się bardzo okej - czysto, miła obsługa - jedna wada, nie nocuj w styczniu albo miej ze sobą ciepły śpiwór; nie doliczyli podatku miejskiego - http://www.booking.com/hotel/ma/sindi-s ... ity_target

- później chcieliśmy spać bardziej na wypasie i w cieple :-) - 330 MAD za noc ze śniadaniem dwójka - https://www.booking.com/hotel/ma/riad-j ... ight_room= - właściciel był bardzo pomocny w ogarnianiu jakiegoś transportu poza miasto na wycieczki, choć trochę patrzył na nas dziwnie jak woleliśmy jeździć sami, niż na zorganizowane eskapady; jeśli chodzi o zorganizowane wodospady Ozud proponował za 200 MAD od osoby, co dla nas było ceną ok; nieco drożej niż transport publiczny w dwie strony, a oszczędność czasu spora

Po tych noclegach, a równolegle z nami rezerwowali znajomi chodząc od drzwi do drzwi po riadach, nie zauważyłem jakieś specjalnej różnicy w cenie booking.com a bukowanie na miejscu. Oczywiście booking był używany po jakieś tam dłuższej analizie cen i cen/standard. Okazywało się, że najlepiej rezerwować bardzo wcześnie (heh kilka miesięcy przed wyjazdem - pierwsze miejsce) albo 4 dni przed noclegiem, drugie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2015 17:13 

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 24
Hej, macie jakies doswiadczenia z hostelami w Marakeszu? Z kumplem w marcu spedzamy 3 dni w marakeszu - I tu najlepiej jakis fajny hostel, zeby poznac ludzi/wkrecic sie w jakis fajny event itp. I nie wydac przy tym milionow monet; a pozniej 3 dni Agadir i tu raczej szukamy jakiegos hotelu (najlepiej jeszcze jakby mial basen :D) i taki delikatny high-life. Bede wdzieczny za kazda sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Kurde, tak czytam i noclegi od 200 do 400 dirhamow to duzo!
Wystarczy pojsc na obrzeza medyny lub zaraz za jej mury i nocleg za 60-70 mad. Oczywiście każdy ma inne wymagania. Jak ktoś jedzie na romantyczne noce z dziewczyna to polecam te 'dwojki' dobrze sprawdzić czy juz nie maja współlokatorów :)
Jeśli nie ladujecie późno warto po prostu pochodzic, pogadac, obejrzec warunki i tam gdzie pasuje sie targowac. Pamiętajcie, ze nie w sezonie ceny są czasami o połowę niższe.
Powodzenia, Marrakesh super miasto. Wyskoczylbym w tamte rejony znow :)
Pozdro!

Edit: do Agadiru miałem jeden spoko kontakt, nie pamiętam czy basen tam był.... Niestety jestem teraz w podróży, więc nie dam szczegółów. Wizytówkę moge znaleźć po 24 lutego :)
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Mar 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Marrakesz.
Opcja może nie jest budżetowa, tylko wyciągnięta z bookingu, ale sprawdzona osobiście i godna polecenia.
Dar Asidka https://www.booking.com/hotel/ma/dar-as ... bba;dcid=2

Bardzo sympatyczny gospodarz, który uratował nas z...małego pościgu, jaki gonił nas po Marrakeszu :D Uprzejmy koleś, nie ma opcji wciskania wycieczek z Riadu itp. Świetne śniadania. Wstał dla Nas mega wcześnie, kiedy mieliśmy wyruszać w dalszą część podróży.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Kwi 2015 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Odnośnie hosteli.
W Marrakeszu jest ten problem, że jak już się zaklepie nocleg, to potem trzeba go znaleźć, co nie zawsze jest łatwą sprawą. Parę dni temu tam byliśmy. Była to moja czwarta wizyta w tym mieście, więc mniej więdzej wiedziałem już, co halo i że bywa ciężko. Zajrzałem na hostelworld czy hostelbookers i spisałem sobie opisy dotarcia do trzech wybranych hosteli. Nie robiłem rezerwacji.
Waka Waka miała wszystko bardzo ładnie opisane, całą drogę od Dżama El Fna z punktami charakterystycznymi i - wyjątkowo - udało się tam trafić bez problemu. Co prawda mieli pełne obłożenie i koleś chciał nam wskazać drogę do innego hostelu, ale przekonałem go, że możemy spać na tarasie (są tam zadaszone kanapy). I tak musieliśmy zrywać się przed czwartą rano na lotnisko, więc była to dla nas sensowna opcja. Zapłaciliśmy po 60 Dh/os. W cenie jest śniadanie, z którego z oczywistych względów nie skorzystaliśmy.
Klimat młodzieżowy, kolorowy, hostelowy, sziszowo - muzyczno - miękki. Myślę, że to dobre miejsce na rozruch.
Kolega nocował w Kif Kif i podobało mu się, ale miał problemy z odnalezieniem tego miejsca (była to jego pierwsza wizyta w Marrakeszu). W środku bębenkowo-młodzieżowo. Cytuję go: "Na prywatność bym tam nie liczył".
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Maj 2015 10:13 

Rejestracja: 12 Cze 2014
Posty: 26
Loty: 62
Kilometry: 118 979
My spaliśmy w riadach Dar Tuscia i Rose Du Desert. Cena z tego, co pamiętam, to w przeliczeniu ok. 120-140 zł za 2 osoby ze śniadaniami we wrześniu zeszłego roku. Pokoje czyste i bardzo ładne, podobnie łazienka. Rose Du Desert trochę bliżej Jamaa El Fna, ale z obu wszędzie chodziliśmy na piechotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group