Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Antwerpia
#1 PostWysłany: 12 Lut 2013 02:53 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Jest cos szczegolnie polecanego przez Was do zobaczenia w tym miescie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Antwerpia
#2 PostWysłany: 12 Lut 2013 03:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Dworzec kolejowy. Według niektórych najładniejszy w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2013 16:16 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 4
Wiem, że temat sprzed kilku miesięcy, ale jakby ktoś szukał za jakiś czas to odświeżam:

- j.w. dworzec kolejowy
- muzeum Rubensa
- Grote Markt, czyli rynek z ratuszem i rzeźbą Brabo,
- forteca Steen
- pierwszy w Europie drapacz chmur Torengebouw
ponadto kilka kościołów z niezłymi działami sztuki dla amatorów tejże
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#4 PostWysłany: 18 Maj 2013 09:21 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 229
Kilometry: 333 099
niebieski
Jedna rada. Jeśli jedziemy do Antwerpii z Charleroi, to Antwerpia po francusku to Anvers. Piszę, bo ja nie mogłem przez to znaleźć właściwego pociągu.

Z miejsc godnych polecenia jeszcze dzielnica żydowska. Bardzo ciekawa sprawa, można podpatrzeć obyczaje i zwyczaje żydów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#5 PostWysłany: 18 Maj 2013 11:14 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Gooorcz napisał(a):
Jedna rada. Jeśli jedziemy do Antwerpii z Charleroi, to Antwerpia po francusku to Anvers. Piszę, bo ja nie mogłem przez to znaleźć właściwego pociągu.

Z miejsc godnych polecenia jeszcze dzielnica żydowska. Bardzo ciekawa sprawa, można podpatrzeć obyczaje i zwyczaje żydów.

Dzielnica zydowska dla mnie tez byla ogromna atrakcja-tradycyjne stroje,fryzury,a przede wszystkim BAJGLE.
Prawdziwe,kupione w malutkim sklepiku,prowadzonym przez panow ortodoksyjnie ubranych.Ja chce tam pojechac po raz drugi wlasnie dla tych bajgli:)
I nic sie nie wstydze,ze to moze malo ambitne;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#6 PostWysłany: 03 Sie 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
A ja szczególnie polecam wybrać się na lokalny targ. W mieście jest ich organizowanych kilka w ciągu tygodnia. Można tam spróbować pyszności, ale też kupić pamiątki.

Więcej zdjęć i informacji dotyczących targów w Antwerpii: http://cultureup.wordpress.com/2014/08/ ... antwerpii/

Image
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#7 PostWysłany: 03 Lis 2014 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
peesz napisał(a):
Wiem, że temat sprzed kilku miesięcy, ale jakby ktoś szukał za jakiś czas to odświeżam:

- j.w. dworzec kolejowy
- muzeum Rubensa
- Grote Markt, czyli rynek z ratuszem i rzeźbą Brabo,
- forteca Steen
- pierwszy w Europie drapacz chmur Torengebouw
ponadto kilka kościołów z niezłymi działami sztuki dla amatorów tejże


Bylam w weekend w Antwerpii i odwiedzilam to co wyzej oraz Plantin - Moretus Museum. To muzeum jest calkiem spore i podobalo mi sie.

Muzeum Rubensa bylo troche rozczarowujace. Poszlam tam, bo 20 lat temu jakos mi nie wyszlo, wiec chcialam nadrobic. Spodziewalam sie czegos ciekawszego. Na parkingach i pewnie w innych miejscach, sa takie male tekturki/wizytowki, ktore daja 2 euro znizki na wejscie do tego muzeum.

Pokrecilam sie tez po dzielnicy z diamentami, ale wiekszosc tych sklepikow wygladala jak pod turystow i nie odwazylabym sie tam nic kupic. Czytalam za to pare recenzji na Trip Advisor, gdzie polecaja konkretne sklepy, jesli ktos wybiera sie na powazniejsze zakupy.

Parkingi na starym miescie maja dosc wysokie ceny, wyszlo mi 27 euro za 1 dzien i 4h.

Zauwazylam, ze jest tam strasznie duzo zuli i drobnych pijaczkow i niestety wielu z nich to Polacy. Zostalam tez zaczepiona przez jakiegos tubylczego mlodego zula przed samym hotelem, troche mnie to zbulwersowalo, bo zlapal mnie za ramie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#8 PostWysłany: 29 Gru 2014 17:33 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 4
Loty: 5
Kilometry: 3 908
Ja polecam Museum aan de Stroom, przede wszystkim ze zględu na fakt, że możemy wjechać na dach i podziwiać panoramę Antwerpii.
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#9 PostWysłany: 29 Gru 2014 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A czego to jest muzeum?
Wybieram się do Antwerpii na weekend i własnie szukam atrakcji na 2 dni.
A jak wygląda ta dzielnica zydowska? Czy są tam jakies kramy, targowiska?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#10 PostWysłany: 29 Gru 2014 18:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Dzielnica żydowska wygląda tak że jest w niej sporo Żydów którzy chodzą w mocno konserwatywnych strojach - i tyle ;) Targów ani kramów nie zauważyłem.

Ogólnie Antwerpię polecam.
Dworzec kolejowy robi ogromne wrażenie. Bardzo ładny jest rynek jak i ogólnie całe stare miasto (w tym kościoły Carolus Borromeus - z ślicznym wnętrzem oraz katedra z Rubensem). Warto też przejść się deptakiem nad rzeką i zobaczyć fortecę Steen. Można również przespacerować się na drugą stronę rzeki tunelem św Anny - gdy ja byłem z okazji świąt zrobili instalację światło-dźwięk godną dobrego filmu science fiction :) Dzielnica diamentowa to albo sklepy z błyskotkami pod turystów albo prawdziwe centra handlu diamentami/banki które nie wyróżniają się wyglądem zewnętrznym poza ogromną liczbą kamer i częstymi patrolami policji. Zamiast tego może warto się przejść do portu – drugiego największego w Europie (a piątego na świecie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#11 PostWysłany: 05 Gru 2015 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Muzeum aan de Stroom koniecznie! Można obejrzeć wystawę (historia Antwerpii), bądź tylko wejść na dach i podziwiać przepiękną panoramę!

Image

Starówka i Brabo koniecznie. W ogóle, dla mnie Antwerpia jest miastem po którym się chodzi, bez planu, po prostu - zagląda w bramy, skręca w małe uliczki, gubi się i znajduje. Ma klimat cichej, maleńkiej osady, a jednocześnie miasta, sennego, trochę nostalgicznego - ale miasta. Całkiem hipsterskiego :)

No i oczywiście sam dworzec jest absolutnie niesamowity. Chyba najpiękniejszy dworzec jaki widziałam, no - może ax aequo z Chhatrapati Shivaji w Mumbaju ;)

A na kolację polecam Brasserie Den Artist na Museumstraat - przepyszne gulasze, kriek, przemiła obsługa!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#12 PostWysłany: 05 Gru 2015 05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Oceanarium w budynku hotelu Radisson Blu przy dworcu kolejowym. Dla studentów zniżka do bodajże €8.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#13 PostWysłany: 20 Lis 2019 16:34 

Rejestracja: 20 Lis 2019
Posty: 1
-- 20 Lis 2019 16:17 --

Czy ktos sie orientuje, gdzie dokladnie w Antwerpii moge zobaczyc to piekne miejsce?
https://zapodaj.net/images/e1bf7d82e49c2.png

-- 20 Lis 2019 16:34 --

Pytanie nieaktualne, lokalizacja znaleziona w mapach Google'a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#14 PostWysłany: 20 Lis 2019 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
@mrowa2
Całkiem niedaleko dworca :) To jest wiadukt kolejowy dochodzący do Antwerpen Centraal. Ciągnie się wzdłuż Simonstraat, Mercatorstraat aż po Cuperusstraat :) Wzdłuż całego wiaduktu jeździ tramwaj, więc można sobie zrobić fajną wycieczkę.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#15 PostWysłany: 08 Gru 2019 19:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Browar De Koninck, zniżka dla mieszkających w Antwerp City Hostel.
Browar niewielki, na wejściu dostajesz małe piwko i żeton na kolejne (małe), które nalejesz sobie sam w czasie zwiedzania. Na końcu trasy klasycznie sklep i bar.
Przy browarze stacja rowerów miejskich, można też dojechać tramwajem.
https://www.dekoninck.be/en

Chocolate Nation, niech będzie, że muzeum czekolady. Dość drogi wstęp, zwiedzanie z audioguide`m. Ciekawe doświadczenie, sporo prezentacji, kilka fajnych pomysłów jak na nowe muzeum przystało.
Po drodze prezentacja jak robi się pralinki, a na końcu testowanie kilkunastu gatunków czekolady. Można zjeść praktycznie ile się chce, używając małej plastikowej łyżeczki na którą nalewamy płynną czekoladę.
https://www.chocolatenation.be/en
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
Astarloa12 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group