Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2016 11:24 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Witam serdecznie,

od ponad 4 miesięcy mieszkam i pracuje w Dubaju. Miasto wszelakich kontrastów, z jednej strony kraj muzłumański, a z drugiej skala prostytucji znacznie większa niż w Holandii, z jednej strony widzimy niesamowity luksus, z drugiej setki osiedli przypominających obozy pracy, których nikt nawet nie stara się zbytnio ukrywać... A to tylko początek długiej listy. Skupiając się jednak bardziej na pozytywnych stronach Dubaj oferuje niesamowicie wiele atrakcji, które będąc tutaj warto zobaczyć.

Poniżej wrzucam linki do fotorelacji z różnych ciekawych miejsc, które dotąd udało mi się odwiedzić. Temat będe starał się aktualizować, co jakiś czas. Dodam tylko, że strona nie zawiera żadnych reklam, a ja osobiście też nie czerpie żadnych korzyści finansowych z jej prowadzenia.

Jeżeli ktoś ma pytania dotyczące innych atrakcji albo chociażby też pracy (szczególnie w hotelarstwie), życia w Dubaju piszcie śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Downtown:
- Dubai Fountain (Link)
- Vault Bar (JW Marriott Marquis Dubai) (Link)

Marina:
- Dubai Marina (Link)
- JBR Beach (Link)
- The Observatory – the best view on Dubai Marina and Palm Jumeirah (Link)

DIFC:
- Zuma Cocktail Bar (Link)
- Boca Restaurant (DIFC) (Link )

Deira:
- Old and Gold Souk (Link )
- Saturday lunch at Al Dawaar Restaurant (Link )
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2016 11:52 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
hej pytanie mam ja - jak szukac pracy w Dubaju ? przyjechac na miejsce czy agencje posrednictwa przez internet ?
co poradzisz ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2016 12:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Na fb jest grupa praca w Dubaju i wszyscy tam piszą, że trzeba wcześniej szukać. Do tego poszukiwani są pracownicy wysoko wyspecjalizowani. Wiele firm poszukuje specjalistów. Jest masa portali z ofertami. Pracownicy niewykwalifikowani masowo przybywaja np. z Pakistanu, Filipin czy Indii . Są lepiej przystosowani klimatycznie. :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2016 12:08 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
inozz:
W Dubaju jest to 20 AED. Autobus z Dubaju do Abu Dhabi kosztuje 25AED. W Abu Dhabi szczerze mówiąc nie korzystałem z komunikacji miejskiej.

Prawde mówiąc to przed wyjazdem do Dubaju warto zagospodarować sobie jakieś dodatkowe pieniądze na transport. Komunikacja miejska + odległości, powodują, że czasem naprawdę ciężko jest z niej korzystać.

Taksówki kasują około 1,5-2AED za kilometr +3,5-5AED na start.

PS. michal24 - otrzymałem PW od Ciebie, ale z jakiś powodów nie mogę wysłać do Ciebie odpowiedzi na twoją skrzynkę. W porządku, jeżeli napisze tutaj?

-- 07 Kwi 2016 12:11 --

michcioj napisał(a):
hej pytanie mam ja - jak szukac pracy w Dubaju ? przyjechac na miejsce czy agencje posrednictwa przez internet ?
co poradzisz ? :)


Ja znalazłem prace przez http://www.catererglobal.com/

Większość hoteli po zatrudnieniu opłaca lot i koszty wizowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2016 12:29 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Tak zupełnie z ciekawości, na jakie zarobki można liczyć w tych hotelach?
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2016 13:36 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
To zależy od pozycji, pracy jaką wykonujesz, od tego czy hotel zapewnia Ci lokum, czy musisz płacić, etc.

Generalnie jednak mówiąc nie jest to raj finansowy, przynajmniej w hotelarstwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2016 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja mam pytanie: który brunch polecasz i dlaczego?
z klasyków to znam Double Decker :mrgreen: a poza tym to nigdzie nie byłem więcej niż 1 raz, więc szczególnie nie kojarzę
pamiętam jeszcze Park Inn / Radisson na Yas Island, spoko ale dupy nie urwał [największą zaletą było to że nie dopisali nam ceny brunchu do rachunku hotelowego :mrgreen: ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2016 18:11 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Dostałem zapytanie na PW, co lepiej wziąć ze sobą dolary, czy Euro. Sprawdziłem wczoraj kursy w kantorze i znacznie lepiej wychodzi Dolar.

Różnica Kupno/Sprzedaż dla Euro: 0,33 AED (4,01 i 4,34)
Różnica Kupno/Sprzedaż dla Dolara: 0,03 AED (3,65 i 3,68)

Kursy z kantoru UAE Exchange dostępnego w większości supermarketów i na większych stacji metra.

-- 11 Kwi 2016 18:22 --

rw30 napisał(a):
ja mam pytanie: który brunch polecasz i dlaczego?
z klasyków to znam Double Decker :mrgreen: a poza tym to nigdzie nie byłem więcej niż 1 raz, więc szczególnie nie kojarzę
pamiętam jeszcze Park Inn / Radisson na Yas Island, spoko ale dupy nie urwał [największą zaletą było to że nie dopisali nam ceny brunchu do rachunku hotelowego :mrgreen: ]


Szczerze mówiąc, to zwykle oszczędzanie zaczynam od wizyt w restauracjach, więc zwykle omijam brunch, które swoją drogą są dość kosztowne (zwykle 200-500 od osoby). Nie mniej jednak koleżanka zachwala sobie sobotnią promocje 2 for 1 w Casa de Tapas (Dubai Creek).
http://www.dubaigolf.com/dubai-creek-go ... tapas.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2016 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
zwierzak napisał(a):
znacznie lepiej wychodzi Dolar


... bo średni kurs AED jest od prawie 20 lat na sztywno powiązany z kursem USD => 1 USD = 3,6725 AED / 1 AED = 0,272294 USD. Dopóki nie zostanie uwolniony, nie spodziewałabym się ani wahań, ani spreadu wyższego niż 3%.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2016 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hej @zwierzak,

thx, ale ja na codzień mieszkam w Hiszpanii, więc, wisz-rozumisz, tapas odpadają na wyjeździe :)


tak czy inaczej brunch w Double-Dekerze to polecam, to część expackiej kultury [czy też, dla niektórych, jej braku, ale nie o tym rozmowa]

ostatnio jak bywałem to 220dhs

w ogóle należałoby oddzielny temat o brunchach założyć w dziale o ZEA : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Kwi 2016 13:48 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
rw30 napisał(a):
w ogóle należałoby oddzielny temat o brunchach założyć w dziale o ZEA : )


Done -> Śniadanie dla śpiochów, czyli Dubaj brunch :) -> link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Kwi 2016 00:51 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Image

48h Big Bus Tour wokół Dubai!
http://LoveTravelWork.com/photograph/48h-big-bus-tour-around-dubai/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Maj 2016 17:07 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 22
A co myślisz o noclegu w Szardża? Noclegi są o wiele tańsze i podatków mniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Maj 2016 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Dodatkowe 40+ kilometrów OW do przejechania, bardziej konserwatywni mieszkańcy (niż w Dubaju czy Abu Zabi) i - co podobno jest istotne ;-) - praktycznie nie można tam kupić alkoholu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Maj 2016 19:27 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@Kara: ale dzieki 'dry hotels' mam pobyt w nowym Sheratonie Sharja za 53EUR/noc z sniadaniem na trzy dni, przeztrzymam ta suchosc - ciekawe co bedzie w lozy podawane.
Nie przetrzymac moge gosci hotelu z biur turystycznych ;(. Nastepne dni odbije sobie w lepszych miejscowkach w Duabi. Podatki sa chyba takie same sumarycznie jak w Dubai.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Maj 2016 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Emotikonem chciałam zaznaczyć, że alkohol nie jest dla mnie niezbędnym składnikiem dobrego wyjazdu. :-)

O ile dobrze pamiętam, w Szardży jest tylko jedno miejsce publiczne z licencją, a za sam przewóz alkoholu bez licencji na konsumpcję w domu można dostać niezły mandat. Ryzykantów zaopatrujących się w Dubaju czy Adżmanie jednak nie brak, więc co jakiś czas można poczytać, o ile emir się wzbogacił na nieabstynentach. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Maj 2016 19:57 

googa napisał(a):
A co myślisz o noclegu w Szardża? Noclegi są o wiele tańsze i podatków mniej :)

Spalem tam i w porzadku, ale bazy wypadowej bym tam nie zakladal. Jesli przylatujesz poznym wieczorem do Dubaju to bedzie konieczny autobus i albo kilka km piechota albo taksowka (sa tanie).
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Maj 2016 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
googa napisał(a):
A co myślisz o noclegu w Szardża? Noclegi są o wiele tańsze i podatków mniej :)


pewnie w Deira albo Al Rigga znajdziesz noclegi w podobnych cenach i standardzie, a nie będziesz się musiał tłuc tych x-dziesiąt km.

Zakupu w markecie i śniadanko sobie można samemu zrobić.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Maj 2016 22:06 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 22
Jeśli chodzi o podatki (opłaty), to mniej jest o 10,00 - 15.00 AED - w zależności od gwiazdek - opłaty miejscowej za noc.
Hotel z wyżywieniem upatrzony mam zaledwie 15 km od dworca Palm Deira Metro Station a od dworca Deira City Center Bus Station B - 13 km i są dobre połączenia autobusowe z Dubajem również w nocy (7 różnych autobusów). Na alkoholu mi nie zależy (wiem, że ten emirat jest najbardziej konserwatywny :) )
Muszę jeszcze to przemyśleć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Maj 2016 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
też mi się zdaje że to co podała Kara [40km] to coś za dużo było, ale nie wiem, w Sharjah byłem tylko przejazdem.

Anyway, to i tak bez sensu.
Zwłaszcza jeśli będziesz w okresie gorącym [czytaj: od kwietnia do listopada] to czasem w ciągu dnia po prostu chcesz na chwilę wrócić do hotelu się zdrzemnąć / wziąć prysznic etc. Jak będziesz miało go w Sharjah to jest to mocno utrudnione. Weź to pod uwagę.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group