Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2018 18:46 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Czy może mnie ktoś oświecić jak to działa?
Koleżanka, która ma konto w Ryanair i kartę Erasmusa kupiła drugiej koleżance bilet - i naliczyła się zniżka z karty Erasmusa tej pierwszej koleżanki. Po czym Ryanair odmówił odprawy i musiała kupić nowy bilet (za niemałe pieniądze). I teraz jak to jest, że system dopuszcza zakup ze zniżka na inne nazwisko, a potem blokuje bilet? Czy ta sprawa jest do obronienia? Czy ktoś miał coś podobnego? Oczywiście Ryanair odrzucił reklamację.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Wrz 2018 23:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:12 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
A jak kupisz w kasie na dworcu bilet ulgowy nie mając prawa do zniżki, to też masz potem pretensje, gdy konduktor każe dopłacać w pociagu? W końcu w kasie sprzedali i o nic nie pytali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:42 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Ooo nie wiedziałam, że przy bramce Ryanaira proszą o pokazanie legitymacji...... :lol:
A tak na poważnie to pytam jak to wygląda w praktyce z tą kartą Erasmusa, bo nie wiem...Czy trzeba kliknąć użyj zniżki, czy zniżka sama wskakuje...więc z góry dziękuję za odpowiedzi jak powyżej :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:55 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Według regulaminu proszą :D :

Erasmus – Zasady i Warunki:
- Oferta dotyczy lotów odbywających się od 1 września do 15 czerwca. Bilety muszą zostać zakupione co najmniej na 28 dni przed planowaną datą wylotu.
- 15 % zniżki jest dostępne dla 8 pojedynczych lotów w ciągu roku( lub 4 powrotnych)
- Oferta zawiera darmowy bagaż rejestrowany do 20 kg na lot.
- Studenci muszą posiadać ważną kartę ESN, aby móc wykorzystać zniżkę
- Studenci mogą nie zostać przyjęci na pokład, jeśli nie będą w stanie okazać na lotnisku ważnej karty ESN użytej do założenia rezerwacji
- Studenci zgadzają się na wprowadzenie ich danych do karty ESN w celu weryfikacji
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2018 20:39 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
- Studenci mogą nie zostać przyjęci na pokład, jeśli nie będą w stanie okazać na lotnisku ważnej karty ESN użytej do założenia rezerwacji

Problem w tym, że nikt nie prosił o legitymację (której de facto nie było) na lotnisku tylko zablokowali ten bilet. Moje pytanie brzmi, czy jeżeli ktoś ma podpiętą kartę Erasmusa to z automatu wskakuje ta zniżka czy trzeba ją świadomie zaznaczyć. Co raczej wydaje mi się dziwne, bo zwykle jest to tak, że tego rodzaju zniżki są podpięte do nazwiska...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Wrz 2018 20:55 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Naprawdę google nie jest taki straszny:

Wejdź na stronę Ryanair .com i otwórz swoje konto MyRyanair (jeśli nie masz profilu MyRyanair, trzeba go stworzyć)
Przejdź do sekcji Erasmus i wypełnij formularz. Wyślij zgłoszenie – zgłoszenie będzie automatycznie zweryfikowane przez system ESN.
Po uwierzytelnieniu zgłoszenia na tej samej stronie można przejść do sekcji Zarezerwuj Teraz, aby wykonać rezerwację ze zniżką!
Proszę pamiętać, że zawsze jest możliwość rezerwacji lotów bez zniżkowego konta Erasmus na stronie głównej Ryanair.com.

Wynika z powyższego, że będąc potem zalogowanym na MyRynair wszystkie rezerwację pójdą ze zniżką i trzeba się samemu martwić aby jej nie było.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Wrz 2018 21:56 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Wiesz, to co napisał Ryanair na swojej stronie to jedno, a jak wygląda to w praktyce to drugie. Wolałabym żeby wypowiedział się ktoś kto ma tą zniżkę i powiedział jak to wygląda. Swoja drogą system powinien pamiętać do jakiego nazwiska jest przypisany Erasmus i jakieś mi się nie chce wierzyć żeby Ryanair nie wiedział jak to zrobić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Wrz 2018 23:17 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Według mnie to takie małe oszustwo Ryanaira, coś jak kupowanie na swoje konto (nie na WDC) Wizzair biletu dla innej osoby zamiast na siebie. Jest kratka "jestem pasażerem" i nawet jeśli jest zaznaczona to można edytować swoje imię i nazwisko. Miałem zaznaczoną tę kratkę i zmieniłem imię i nazwisko, na takie jakie chciałem. Przez cały proces rezerwacji było imię i nazwisko takie jak wpisałem, dopiero po zapłaceniu za bilet mi zmieniło na moje dane, bo przecież kratka była zaznaczona. Owszem, moja wina i niedopatrzenie, ALE... skoro można technicznie zablokować pola edycji imienia i nazwiska przy kupowaniu z WDC na swoje konto, to dlaczego nie można zrobić tego w przypadku kupowania bez WDC na swoje konto i odblokować te pola tylko po wyłączeniu kratki "jestem pasażerem" albo inne opcje uratowania takiego pasażera np. komunikat, że kratka zaznaczona a zmieniasz dane albo jeszcze inna opcja - po kliknięciu dalej niech imię i nazwisko zmieni się na moje, skoro została zaznaczona ta kratka, a nie ja klikam dalej, dalej i dalej, a tam nadal te dane co wpisałem :) Trochę offtop, ale niestety linie tak robią i szukają wszędzie "frajera".

"Studenci mogą nie zostać przyjęci na pokład, jeśli nie będą w stanie okazać na lotnisku ważnej karty ESN użytej do założenia rezerwacji"
To brzmi trochę jak okazanie jednej karty ESN na rezerwację. A jak wiadomo na rezerwacji może być więcej jak jedna osoba, hm..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2018 05:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Linie oszukują klientów, pasażerowie linie i interes się kręci w najlepsze :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:39 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Rzuce klasykiem: „Coraz wiecej amatorów pcha się do zabawy”.
Wiedzieliscie, ze robicie przekret, wpadliscie a teraz szukacie dziury w całym. Ryanair ogarnal, ze nazwisko z biletu nie zgadza sie z nazwiskiem z numeru karty ESN i ot cala historia zablokowania biletu. Oni tam maja zatrudnionych troche ludzi do weryfikacji roznych rzeczy w rezerwacjach, to nie jest firma z pcimia dolnego, tylko tania linia, ktora liczy kazdy grosz...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2018 21:32 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
Hop, hop jest tu jakiś student z kartą Erasmusa, co odpowie mi na kluczowe pytanie? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2018 22:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Odpowiem klasykiem

Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Paź 2018 21:07 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 5
Ja mam kartę Erazmusa, którą używałam już podczas lotów z Ryanair i wg mnie musiał być wtedy podczas bookowania jakiś błąd systemu. Dlaczego? Ponieważ kupiłam kilka biletów na tę zniżkę i zawsze dane pasażera są zaznaczone na szaro i nie można ich zmienić podczas kupowania biletu. To znaczy nie mogłabym kupić biletu na np. moją koleżankę, bo karta jest na mnie i tylko moje dane się pokazywały podczas zakupu biletu. Stąd nie wyjaśnię tego inaczej niż jakimś błędem systemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group