Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Maj 2013 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Czeka mnie noc na lotnisku Zaventem. Czy ktoś już tego doświadczył i wie jak najefektywniej odpocząć/przespać się na tym lotnisku? Jakieś dobre miejsce?
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 22:32, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Zaventem
#2 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:11 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Sprawdzales tutaj? http://www.sleepinginairports.net/europ ... aJr0b1wSh4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zaventem
#3 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:12 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
http://www.sleepinginairports.net/europe/brussels.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zaventem
#4 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Sprawdzałem. Jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś od ludzi korzystających z tego forum i tych którzy spędzili noc na tym lotnisku :)
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lis 2014 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Podbijam temat spał tam ktoś , jakieś porady gdzie najlepiej się ulokować. Przeczytałem poradnik co do Chalreroi i chyba na BRu bedzie jednak lepiej spedzić noc. Bo mam do wyboru jedno lub drugie niestety przesunęli mi godziny lotów i chyba nie zdążę tego samego dnia przemieścić się między lotniskami. Z tych dwóch gdzie lepiej spędzić noc? Z góry dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lis 2014 21:13 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Ja - na obu. Na Zaventem jest naprawdę nieprzyjemnie w moim odczuciu, może latem znośniej ale poza: ziiiiiimno. Siedzenia nie nadają się do spania. Policji przeszkadza że ściągniesz buty. A także jeśli lubisz pospać dłużej. Poza spaniem: bardzo restrykcyjna kontrola osobista.
Na Charleroi za to bez większego problemu można robić 'co się tylko zechce' :)
Mam nadzieję że moje wyjaśnienia okazały się pomocne, stan danych to zeszła zima.
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Lis 2015 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Mam zupełne inne odczucia po wizycie na BRU. Kontrola bardzo miła a odpoczynek na lotnisku chyba najprzyjemniejszy jaki miałem. Świetne, wygodne kanapy pod sklepem Duty free, lezanki z widokiem na oczekujące samoloty. Możliwość zakupów w sklepach po przylocie. Do tego woda w butelkach dostępna dla każdego za cenę 1e, choć pieniądze wrzuca się do skarbonki i zupełnie nikt tego nie kontroluje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Cze 2016 11:18 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Podbijam temat, czy ktoś ostatnio nocował? Mam samolot o 8.00 rano do Madrytu, dzień wcześniej przylatuję Ryanairem na Charleloi i noc chciałam spędzić na lotnisku (BRU). Czy po zamachach w ogóle jest taka opcja? Bezpiecznie? Lecę sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Cze 2016 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
W hali głownej odlotów nie ma szans na nocleg, prawie zerowa liczba siedzeń. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa w pierach oprócz zwykłych miejsc do siedzenia są również półleżące fotele. W sam raz na drzemkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2016 15:16 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Mam wrazenie, ze polowa wypowiadajacych sie tutaj osob nie slyszala o zamachcach na lotnisku w Zaventem.

Otoz obecnie procedury bezpieczenstwa sa takie, ze nocowac na lotnisku raczej ci sie nie uda - watpie zeby policja pozwolila ci zostac tam na noc. Tyle w skrocie.

Osobiscie nie probowalam, bo nie mam potrzeby (mieszkam w Bxli), ale wiem, ze niektorzy probowali dostac sie na lotnisko np. o 23h00, majac lot nastepnegpo dnia o 6am (chodzilo o to, aby nie wstawac o 2 am w nocy, gdyz obecnie wymagane jest przybycie na co najmniej 3h przed wylotem) i spotkali sie z odmowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2016 11:49 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 45
Loty: 65
Kilometry: 198 541
Sam też mam lot przed godziną 8, więc zastanawiam się jak przenocować na lotnisku. Jak w hali głównej nie ma szans na nocleg, może opcją jest przedostanie się wieczorem do Pier'a za 5 EUR?

Załącznik:
BRU.png
BRU.png [ 41.51 KiB | Obejrzany 11534 razy ]


Wiecie może czy po wylocie ostatniego samolotu tak po 23 wypraszają wszystkich do hali głównej? Rzuciłem okiem i dzisiaj coś tam niby ląduje w nocy (http://www.brusselsairport.be/en/passngr/flinfo/arrivs/ ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Wrz 2016 09:32 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 45
Loty: 65
Kilometry: 198 541
Postaram się sam sobie odpowiedzieć na pytanie, może komuś się przyda info.

Na http://www.sleepinginairports.net można znaleźć opinię:
„ I arrived the airport around 10.30 PM and before the security control I want to charge my phone. There is a Starbucks which is 24 hours open. I hung out there for a couple hours, read my book, watched Friends. WiFi is only free for one hour. After midnight I decided to pass over the control point. If you do that you cannot go back, because your ticket has a barcode. That is why I suggest to make your check-in on online in case of the desks are closed and if you have to give your luggage you should manage your time. The terminal is really huge after control point. There are long couches and also there are real couches which are especially designed for sleepovers! I slept there without problem with other people.”

Informacja jest ze stycznia 2016, więc chciałem się upewnić, że nic się nie zmieniło po zamachach. Napisałem mail’a (customer.care@brusselsairport.be) z zapytaniem czy można przejść security check 8 godzin przed lotem jak mam wylot wcześnie rano i odprawię się online (opcja tylko z bagażem podręcznym):
“…We thank you for your reaction.
As mentioned in our previous e-mail, the airport is open 24/7. You can pass security screening in the evening. Please note however that all facilities will be closed.
A tip: in the arrivals hall, which you can access via the departure hall, the bar Hi!Brussels is open 24/7.
Kind regards,
Cindy”


Jak ktoś się spotkał z inna praktyką na tym lotnisku, będę wdzięczny za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lut 2017 14:11 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 32
Właśnie wczoraj spędziłem na tym lotnisku 4 godziny. Na lotnisku można znaleźć leżaki. Kiedy już przejdziemy kontrolę wchodzimy na bardzo długi hol. Przejdźcie go z 100 -200 metrów po lewej stronie w wzdłuż okien na pas startowy losowo są umieszczone leżaki na których bez problemu można się zdrzemnąć. Obok nich znajdziemy również gniazdka elektryczne i usb do ładowania. Na lotnisku jest również darmowe wifi (wymagane logowanie) Jeśli chodzi o temperaturę to faktycznie może być chłodno, ale to zależy w której części holu jesteśmy. W niektórych jest cieplej a niektórych chłodniej więc warto przejść się i poszukać najlepszego miejsca. W łazienkach jest zimna woda ale jest w miarę czysto. Można zrobić spokojnie kupę bo jest środek do dezynfekcji klapy. Bardzo fajne lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Lut 2019 08:42 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
A ja mam takie pytanie: Czy idzie przenocować na tym lotnisku po przylocie?
Gdzie się kierować? Czy na tranzyt, czy do wyjścia na miasto? Oczywiście nie mamy tam
przesiadki. Chodzi tylko o to by przetrwać jakoś do rana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lut 2019 09:18 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Jest jedna droga, która schodzi się z pasażerami wylatującymi. W pewnym momencie znajdziesz się w części sklepowej z dużym rondem, stamtąd możesz udać sie we wszystkich kierunkach.
Ogólnie super lotnisko do nocowania, o ile jest się za kontrolą bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Lis 2022 16:06 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Mialam okazję spac ostatnio 2x na lotnisku BRU, obydwa po stronie landside. Mielismy bagaz do nadania i wieczorem po przylocie, nie było już takiej możliwości.

Za pierwszym razem spaliśmy na poziomie odlotów, blisko miejsca skanowania kart pokładowych przed kontrola bezpieczeństwa. Podloga, materac, prześcieradło podróżne. Nikt nie zwracał nam uwagi, delikatna muzyka w tle, dość jasne światło. Niestety nawet w nocy czasem ktos przechodzil i hałasował, a ok godz. 3 rozpoczęły się już regularne halasy.

Na drugą noc wybraliśmy 4. piętro, które nie jest mocno zagospodarowane. W nocy tylko ze 2x ktos tam przechodzil. Natomiast jak ok. 5.10 skladlaismy materace, to przyszla osoba z obsługi lotniska i powiedziała, że to private area i ze mamy zejść poziom nizej.

Generalnie, jeśli nocuje się przed security, to dość ciezka noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Maj 2023 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Lotnisko będzie zamykane na noc, między 00:00 a 03:00 na kilka tygodni, w związku z problemem z bezdomnymi.
https://traveltomorrow.com/brussels-airport-starts-closing-at-night-due-to-homelessness-problem/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Maj 2023 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
W artykule nie ma odpowiedzi na pytanie czy bedzie zamykane tylko landside, czy rowniez airside. Jakos nie wyobrazam sobie, aby pasazerowie ponizszych lotow nie mogli wejsc, albo poczekac na connecting flight na airside.
Zakladam wiec, ze na airside nic sie nie zmieni.

Załączniki:
BRU.png
BRU.png [ 106.24 KiB | Obejrzany 1850 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Maj 2023 10:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Albo jak w BCN, ze tylko za okazanie boarding passa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Maj 2023 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Skoro zamykają ze względu na bezdomnych, to na logikę powinien być tylko landside. Z drugiej strony rozwiązywanie tego problemu zamykając od razu lotnisko i to tylko okresowo wydaje się mało logiczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group