Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2019 19:02 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
W górach Gran Canarii jest coś takiego jak "ZONAS DE ACAMPADA" (OBSZARY KEMPINGOWE) i "ÁREAS RECREATIVAS" (TERENY REKREACYJNE). Na tych pierwszych terenach można za darmo nocować (we własnym namiocie lub kamperze), ale najpierw trzeba uzyskać pozwolenie w stolicy. Planuję zwiedzanie wyspy i spanie w wynajętych samochodzie (który ma płaską podłogę po złożeniu siedzeń z tyłu). Działam dość spontanicznie, więc nie chcę przechodzić przez procedurę uzyskiwania pozwolenia na camping w "ZONAS DE ACAMPADA", bo po prostu nie wiem kiedy tam będę. Czy ktoś wie jak w praktyce wygląda egzekwowanie tych pozwoleń? Czy tam całą dobę jest strażnik i sprawdza pozwolenia? Czy można na miejscu dogadać się ze strażnikiem na 1 nocleg?

Z góry dziękuję za wskazówki jak zwiedzić centrum wyspy i gdzie zatrzymać się na noc w samochodzie ;)

Tutaj więcej info o "ZONAS DE ACAMPADA" i "ÁREAS RECREATIVAS" http://cabildo.grancanaria.com/uso-publico

Załączniki:
Mapa de infraestructuras de uso público.png
Mapa de infraestructuras de uso público.png [ 323.72 KiB | Obejrzany 3267 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 04 Lut 2020 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
Korzystałem, ale załatwiłem pozwolenie, które odebrać można wyłącznie w Las Palmas. Godziny urzędowania są dosyć krótkie - ja zdążyłem tuż przed zamknięciem, a na pytanie co by było gdyby, padła odpowiedź, że mogę przenocować, a po zezwolenie przybyć kolejnego dnia. Przez tydzień pobytu nikt się nie zjawił w celu kontroli, przynajmniej w godzinach od zmierzchu do poranka, bo w pozostałych mnie w namiocie nie było.

Załącznik:
P1820505.JPG
P1820505.JPG [ 802.35 KiB | Obejrzany 2252 razy ]


Jedna uwaga: nie zostawiać w namiocie niczego, co przedstawia jakąś wartość. W moim przypadku książka w języku polskim nie zainteresowała złodzieja, ale karimata już tak.

Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group