Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Amsterdam parking
#21 PostWysłany: 21 Mar 2017 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Stawka promocyjna obowiązuje tylko przez pierwsze cztery doby. Po tym czasie stawka wzrasta do 1 EUR za 25 minut!
Cytuj:
Maximale parkeertijd
Op P+R Arena kunt u maximaal 96 uur parkeren voor het P+R parkeertarief. Daarna betaalt u het normale parkeertarief.
źródło: https://www.amsterdam.nl/parkeren-verke ... zen/arena/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
 Temat postu: Re: Amsterdam parking
#22 PostWysłany: 10 Sie 2017 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
System P+R działa i ma się dobrze, aczkolwiek trzeba przyznać że jest moooooocno skomplikowany i miałem pietra, czy postępując właściwie (check in i chceck out przy wejściu i wyjściu do autobusu/metra) nie będę musiał zapłacić pełnej kwoty za parking.
Skorzystałem z P+R przy węźle komunikacyjnym Sloterdijk (który jest świetnym miejscem na dalsze podróżowanie praktycznie w każdym kierunku - pociąg, tramwaj, autobus + przystanek Flixbusa tuż obok) i zapłaciłem 5 euro za 2 bilety komunikacji miejskiej i 1 euro za parking.
Zostawiłem samochdów w niedzielę ok. 16.00 i odebrałem następnego dnia po godz. 13.00.
Z racji pozostawienia auta po 10.00 opłata jest najniższa (do 10.00 to 8 euro).
Problemem jest ilość miejsca na P+R - opuszczając parking widziałem czekające w kolejce na wolne miejsce 6 aut.

Ponieważ w bliskiej okolicy jest kilka hoteli można wybrać ten obszar na bazę wypadową.
Z drugiej strony jeżeli ktoś chce zwiedzać centrum i nie zależy mu na kosztystaniu z transportu miejskiego warto moim zdaniem poszukać hotelu z niedrogim parkingiem w mieście i w ten sposób zaoszczędzić na biletach (24 godzinny kosztuje 7,5 euro).
Choć termin "niedrogi" nijak w Amsterdamie nie wiąże się z cenami hoteli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amsterdam parking
#23 PostWysłany: 10 Sie 2017 15:42 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Wersja dla wygodnych (i nie zamierzających poruszać się KM po mieście) - https://www.google.pl/maps/place/Parkin ... 0574?hl=pl
Postój od 5 do 24 h kosztuje 20€, jesteśmy w samym centrum, po zwiedzaniu można od razu odjechać - bez dojazdu do P+R i kombinowania z biletami, automatami, kolejkami do wjazdu etc.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Amsterdam parking
#24 PostWysłany: 20 Kwi 2023 19:49 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
6 lat później - wspomniany przez mnie Parking Center Oosterdook jest tańczy - kupiony z wyprzedzeniem (9 dni) bilet online kosztował 10€, teraz sprawdziłem z ciekawości - przy zakupie 2 dni wcześniej też jest ta cena, na jutro lub pojutrze - 15€ za dzień. Przy zakupie wpisana rejestracja, przy wjeździe i wyjeździe szlaban sam się otwierał, bez konieczności skanowania.
Do stacji Amsterdam Centraal (pociąg, metro, tramwaj) jest kilka minut spaceru, po drodze jest w dodatku nieźle zaopatrzony supermarket (Albert Heijn).
Parking jest położony w low emission zone (LEZ) - ograniczenia w Amsterdamie dotyczą tylko samochodów z dieslem: https://www.amsterdam.nl/en/traffic-tra ... sion-zone/
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Amsterdam parking
#25 PostWysłany: 09 Maj 2023 12:52 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Kupując w czwartek bilet parkingowy na piątek zapłaciliśmy w Parking Center Oosterdook 15 EUR. Natomiast w piątek, kupując na sobotę, już 25 EUR.
Przy wjeździe w piątek szlaban się sam otworzył, ale niestety przy wyjeździe, przy szlabanie, trzeba było zeskanować kod kreskowy z .pdf, otrzymanego mailem.

Natomiast niestety w sobotę przy wjeździe nie działało ani skanowanie tablic rejestracyjnych, ani skanowanie kodu kreskowego, ani wpisywanie 6-cyfrowego kodu z maila. Na szlabanie wyświetlał się komunikat, że kod został już wykorzystany - i to jedynie niderlandzku, więc trzeba było sobie to tłumaczyć. Nacisnąłęm więc przycisk z literą "i" i odezwała się obsługa parkingu, która po podaniu 6-cyfrowego kodu otworzyła szlaban (można było się dogadać po angielsku). Przy wyjeździe natomiast chyba zadziałał wpisany 6-cyfrowy kod.

Jeśli będziecie mieli podobne problemy z rezerwacją, to pod żadnym pozorem nie bierzcie normalnego biletu parkingowego. Przy szlabanie jest informacja (oczywiście tylko po niderlandzku), że pobranie biletu wiąże się koniecznością uiszczenia normalnych opłat (z tego co pamiętam, ok. 7 EUR za godzinę, a 37,5 EUR za dzień). Więc jak macie rezerwację, ale coś nie działa, to twardo stoicie i dzwonicie do obsługi. Inni kierowcy mogą skorzystać z drugiego szlabanu obok.

Dodam, że dojazd do parkingu z autostrady A10 jest banalnie prosty i szybki. Więc przy kilku osobach nie widzę sensu korzystania z P+R.

EDIT: jeszcze jedna informacja - parking ogólnodostępny jest na poziomie -2. Na -1 jest zamknięty - może dla biur albo mieszkańców, więc nie próbujcie tam wjeżdżać.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Amsterdam parking
#26 PostWysłany: 09 Maj 2023 13:38 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
No, to widzę, że miałem dużo szczęścia (zwłaszcza, że przez korki mieliśmy spore opóźnienie i bałem się, że spóźnimy się do Rijksmuseum) :mrgreen:

I tak, przy rezerwacji i na bilecie od razu jest informacja, że wjazd na P2.
Na P1 jest m.in. parking dla booking.com :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group