Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ślub w Tajlandii
#1 PostWysłany: 03 Maj 2018 11:58 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 1
Z narzeczonym zastanawiamy się nad ślubem w Tajlandii. Nie mamy jeszcze obranego konkretnego miejsca.
Fajnie jakby to była wyspa, gdzie nie ma nie wiadomo jak wielu turystów, ale nie jest to też jakiś wyznacznik.
Mniej więcej się orientuję, ale nie byłam w Tajlandii, więc też nie wiem, które miejsca są tak naprawdę warte uwagi :)

Z tego powodu szukałam w Internecie agencji, które się czymś takim zajmują. Z jednej strony fajnie, tylko
wszystkie pakiety, na które natrafiłam mają już w sobie przeloty, zakwaterowanie itd. i kosztują po około 20000 zł,
co jak na Tajlandię wydaje się być dla mnie za dużym wydatkiem na tydzień wypoczynku + ceremonia na jakiejś plaży xD

Jestem w stanie sama zorganizować przeloty, pobyt, fryzjera, makijażystę itp. Sprawy, które bez problemu ogarnę przez internet.
Nie potrzebuję do tego drugiej osoby.
Poza tym po ślubie planuje zwiedzać, przemieszczać się wzdłuż i wszerz po Tajlandii, a w pakietach, na które natrafiłam zakładają zazwyczaj pobyt
w jednym miejscu w nie wiadomo jak drogim miejscu.

Szukam jednak mimo wszystko agencji/osoby, która pomogłaby nam zorganizować głównie te sprawy związane z ceremonią, czyli:
--> ceremonię, czyli miejsce, dekoracje i wszystkie formalności,
--> może jakiegoś fotografa?,
--> pomoc w zorganizowaniu obiadu/kolacji,
--> transport - może wypożyczenie auta wchodzi w grę?,
--> oraz takie sprawy ogólne jak doradztwo w wyborze miejsca i terminu

Wszystkie inne rzeczy jesteśmy w stanie sami sobie ogarnąć.
Ktoś zna może takie osoby?
Będę wdzięczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
 Temat postu: Re: Ślub w Tajlandii
#2 PostWysłany: 03 Maj 2018 12:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Tu masz parę info. Kolega z forum wziął ślub w Tajlandii.
slub-polaka-za-granicami-kraju,18,38826
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Tajlandia - Ślub
#3 PostWysłany: 20 Lis 2019 16:04 

Rejestracja: 20 Lis 2019
Posty: 2
Cześć! Czy ktoś Was może polecić firmę, która ogranizuje skromne ceremonie ślubne w Tajlandii?
Z tego co widziałam to jest kilka firm ale oferują śluby za 10-20k co wydaje się lekką przesadą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#4 PostWysłany: 20 Lis 2019 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Jaka cene uwazasz za skromna? 10tys zlotych to drogo?

To w takim razie w ambasadzie w Bangkoku za 500e mozesz:
https://bangkok.msz.gov.pl/pl/ambasada/kontakt/

(tu link do tematu:
slub-polaka-za-granicami-kraju,18,38826#p619797
)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#5 PostWysłany: 20 Lis 2019 16:25 

Rejestracja: 20 Lis 2019
Posty: 2
Myślałam o kosztach w granicach 5-6k za samą ceremonię (przyklad na plaży) + fotograf + fryzjer+makijaż.
Ślub cywilny chcemy załatwić w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#6 PostWysłany: 20 Lis 2019 16:30 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Nie zapomnij o wieczorze kawalerskim w Bangkoku :lol:
Załącznik:
238038_1.1.jpg
238038_1.1.jpg [ 362.85 KiB | Obejrzany 5855 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#7 PostWysłany: 20 Lis 2019 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Skontaktuj sie z tymi firmami co oferuja 10-20k i zapytaj o sama ceremonie, Warto tez zapytac bezposrednio kilka hoteli ktore ci sie podobaja - miej na uwadze ze cala Tajlandia dziala na szeptanym marketingu - zwykly koles z ulicy zalatwi ci taxi, wycieczke, wynajmie skuter itd. wiec mi sie wydaje ze i w dobrych hotelach znajdzie sie ktos kto bym sie tym zajął . Na internecie ciezko jest cos znalezc bo firmy od slubow spamuja cale wyszukiwarki i ciezko znalezc cos ponizej 50k wiec dlatego sie dziwie ze znalazlas cos za 10k - daj linka :)

Warto jeszcze rozwazyc co chcesz miec na tej plazy, slub wiazacy prawnie czy ceremonie -
prawnie mozna w ambasadzie ( warto ich sie tez spytac czy nie wynajmuja pracowników zeby to zrobic poza, albo kogo by mogli polecic badz jak tez to wyglada - czy jakis mnich moze dac slub?).
Co do ceremonii na plaży to typ nie wiążący prawnie -
slub religijny z istniejacej religii badz wymyslonej (aktor, animator) pewnie najtaniej jest zalatwic,
gorzej z prawnym bo tu trzeba oficjalna osobe, tlumaczy polski - tajski, byc moze nawet polski - angielski - tajski :D sprawy sie komplikuja i dlatego nie jest to tanie :/
W niektórych krajach sa rozne dziwne wymogi np. Hiszpania, zeby moc wziac slub nie-religijny trzeba mieszkac w tym kraju przez conajmniej 2 miesiace,
UK -na plazy nie wolno, musi odbyc sie w budynku zarejestrowanym do dawania slubów (musi miec dach nad glowa),
nie wiem jak to wyglada w Tajlandii ale ambasada wydaje sie naprawdę dobrym miejscem kontaktu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Lis 2019 10:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#8 PostWysłany: 20 Lis 2019 17:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@alltimegood zrób 5 postów, to Ci wyślę na PW namiary na osobę/y, które mogłyby to zorganizować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#9 PostWysłany: 20 Lis 2019 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Mar77 napisał(a):
@alltimegood zrób 5 postów, to Ci wyślę na PW namiary na osobę/y, które mogłyby to zorganizować.


Wyslij mi tez bo ja równiez rozwazam :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#10 PostWysłany: 21 Lis 2019 01:48 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Ja bym wczesniej pojechal solowo lub z druzba ?, popytal, rozpoznal okolice i... zastanowil sie nad sensem tego calego przedsiewziecia ???

A tak powaznie, to popatrz na polskich forach tematycznych lub znajdz Polaka-blogera, ktory tam mieszka i sprobuj od tej strony. Wg mnie to spore ryzyko, jakby na to nie spojrzec. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - Ślub
#11 PostWysłany: 22 Lis 2019 11:01 

Rejestracja: 20 Lis 2019
Posty: 2
@Mar77
Cytuj:
@alltimegood zrób 5 postów, to Ci wyślę na PW namiary na osobę/y, które mogłyby to zorganizować
Nie chcę spamować postami bez sensu - wyślij mi na alltimegood@onet.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group