Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Cze 2017 21:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Przepuszczą nawet 10x 100 ml,lepszy rydz niż nic ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 10 Cze 2017 23:20 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
niestety nie kupisz wymarzonej whisky bo to lot krajowy :shock: ale na wyspie ceny są podobne tylko rozmiar inny maleje z 1L do 0,7L :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Cze 2017 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@BradPitt pewnie jak chodziles do podstawowki to prosiles w monpolowym by ci dorosly klient kupil flaszke ;) bo na PDL jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Cze 2017 16:07 

@Aron nie prosiłem :D coś z alkoholem pierwszy raz spróbowałem mając 17 lat :shock: i od razu katastrofa-nie smakowało ale później i do teraz to nadrobiłem uuuuu aaaaa eeee :oops: aż wstyd przed etatowymi pijakami i alkoholikami już postanowiłem z % na PDL - kupie parę małpek 100 ml na mieście ,a dobry odpowiedni zakup zrobię już w Funchal :)
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Cze 2017 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@BradPitt wesolej i spokojnej zabawy zycze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Sie 2017 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
A ja mam taką sytuację:
Wylatuje z TKU wizzairem. Kupuję tam butelkę w bezcłowym (proszę o zapakowanie). Ląduję w GDN. To jedna rezerwacja.
Czekam w GDN kilka godzin na lot GDN-WAW-KRK Lotem. To druga rezerwacja.
Czy będzie jakiś problem z tym alkoholem kupionym na pierwszym lotnisku bo go dowieźć do KRK?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Sie 2017 09:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Mio Nie będzie,chyba że jakaś niefortunna stłuczka lub niepohamowane pragnienie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 27 Sie 2017 21:27 

Wow! Czego ja się dowiaduję! Te 24h od zakupu alkoholu na lotnisku naprawdę działają?
Lecę WMI-CRL i później CRL-TPS. Chciałabym zabrać dla przyjaciół Włochów jakąś flaszkę, już poddałam się, bo dowiedziałam się, że na CRL trzeba wyjść ze strefy przylotów i następnie wrócić przez kontrolę bezpieczeństwa do strefy odlotów. Czy w takim układzie jest szansa na wzięcie jakiegoś alkoholu kupionego w sklepie na WMI i dowiezienie do TPS?
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Sie 2017 21:29 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jest.Jeśli przesiadka nie przekracza 24 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Sie 2017 21:36 

Dziękuję! Warto czytać internety :)
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Sty 2018 15:36 

Rejestracja: 28 Maj 2010
Posty: 8
-- 09 Sty 2018 14:31 --

Cześć,

Temat niby poruszany, ale dość dawno a chyba przepisy się zmieniły.

Będe leciał na trasie KTW->FRA->SIN i chciałbym kupić w KTW w strefie bezcłowej alkohol (bo bagaż rejestrowany będę miał już dość ciężki). I teraz pytanie czy we Frankfurcie mi go nie zabiorą?

Wszedłem na ich (lotniska we Frankfurcie) stronę i znalazłem informację, że alkohol przywieziony spoza EU nie przejdzie. Ale nie wiem czy to automatycznie znaczy, że wioząc z EU poza EU będą mógł przenieść go przez kontrolę bezpieczeństwa (a podejrzewam, że takowa będzie).

Pytałem paru osób - każda mówi co innego. Każdy cośtam kiedyś słyszał. Ale prawda jest taka, że nie znalazłem nikogo kto by tak ostatnio robił, a zakładam, że przepisy się zmieniają i coś co było dozwolone/zakazane 3 lata temu teraz już wcale nie musi już być.

-- 09 Sty 2018 14:36 --

Wspomniana strona a właściwie strony

https://www.frankfurt-airport.com/en/fl ... t-fra.html

Cytuj:
Please note that you may not carry liquids bought in duty free shops at airports outside the EU when flying from Frankfurt Airport. This also applies to any duty-free items that you have bought on board a non-EU airline.


https://www.frankfurt-airport.com/conte ... quids.html

Cytuj:
You may carry duty-free items purchased in a duty-free shop or on a commercial flight through the security checkpoint, provided that they are inside a transparent bag that was sealed by the sales staff when they were purchased. An externally readable document indicating the place and date of purchase must be included.


Jak dla mnie wychodzi, że lecąc z Polski i przesiadając się na lot poza EU mogę przenieść alkohol.
Tyle, że nie wiem jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia, bo nie chcę też się z nimi kłócić i wzywać kierownika :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Sty 2018 15:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@kotbehemoth Powinno być o.k.Możesz też kupić dopiero na bezcłówce we FRA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Sty 2018 16:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Nie będzie żadnego problemu, także w odwrotnym kierunku (tj. lot spoza UE do kraju UE), pod 2 warunkami:

- zakupiony alkohol (lub inne płyny, np. kosmetyki) są odpowiednio zapakowane w sklepie
- od momentu zakupu do kontroli bezpieczeństwa nie minęło więcej niż 24 godziny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:30 

Rejestracja: 28 Maj 2010
Posty: 8
-- 09 Sty 2018 16:17 --

Sudoku napisał(a):
Nie będzie żadnego problemu, także w odwrotnym kierunku (tj. lot spoza UE do kraju UE)


Czyli to co piszą na swojej stronie to bzdura?

Cytuj:
Please note that you may not carry liquids bought in duty free shops at airports outside the EU when flying from Frankfurt Airport


miriam napisał(a):
Powinno być o.k.Możesz też kupić dopiero na bezcłówce we FRA.

Mogę też w SIN. Chodzi o to, że chcę kupić polski alkohol (i nie mam tu na myśli Belvedera :)

-- 09 Sty 2018 16:30 --

Sudoku napisał(a):
Nie będzie żadnego problemu, także w odwrotnym kierunku (tj. lot spoza UE do kraju UE)


Czyli to co piszą na swojej stronie to bzdura?

Cytuj:
Please note that you may not carry liquids bought in duty free shops at airports outside the EU when flying from Frankfurt Airport


miriam napisał(a):
Powinno być o.k.Możesz też kupić dopiero na bezcłówce we FRA.

Mogę też w SIN. Chodzi o to, że chcę kupić polski alkohol (i nie mam tu na myśli Belvedera :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Sty 2018 18:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tak, to co piszą na stronie o zakupach poza UE to bzdura - przepisy zmieniły się kilka lat temu (chyba w 2014).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Gru 2018 22:28 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 9
Cześć wszystkim,
I ja mam mały problem,
Mianowicie lecę z Warszawy przez Helsinki do Bangkoku Finnair i nie sądziłem, że przy lotach międzykontynentalnych w klasie ekonomicznej będą płatne napoje alkoholowe.
Jest to trochę lipa, zważywszy że rodzina 2+2 = 9600zł bilety!!! (wylot sobota a powrót niedziela)
Wiem, że 4-6 euro to nie majątek, żeby kupić piwo lub wino do posiłku ale przy tych cenach za bilety to lipa..

I tak się zastanawiam nad zakupami małych "flaszeczek" wina lub whisky w duty free, tylko lepiej w Warszawie zważywszy na ceny czy w Helsinkach zważywszy, że mogą mi skonfiskować podczas przesiadki?
Wiem, że muszą być zaklejone z paragonem.
Jak to jest u Finów?
Z góry dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Gru 2018 22:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
W Warszawie będzie podejrzewam taniej, powiedz w sklepie, że lecisz tranzytowo i Ci zapakuje w specjalną torbę i tego nikt Ci nie wyrzucie a samolocie sobie otworzysz i hulaj dusza i na zdrowie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Gru 2018 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 128
Loty: 132
Kilometry: 368 969
czytam i nie wierzę :D

@p.wl poniżej
właściwie to mój komentarz był bardziej do wymiany zdań użytkowników z BradPitt
jak dodałem to w międzyczasie pojawił się wpis @czarny - więc sorry mój comment nie do Ciebie :)
_________________
Fascynat Ameryki Południowej


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Gru 2018 14:55, edytowano w sumie 1 raz
2w1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Gru 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@czarny
Kup sobie w zwykłym sklepie butelki 100ml alkoholu po jakieś 5zł i normalnie z nimi przejdź przez security. Przecież możesz przenieść max 1l płynów na głowę w butelkach max 100ml. Wszystko w plastikowej torebce oczywiście. Wyjdzie taniej niż na lotnisku.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Gru 2018 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Marios napisał(a):
czytam i nie wierzę :D

A ja wierze.
10 godzin bez chlania, jezusieswiebodzinskiswietamaryjokrolowopolskizawszedziewico, to sie tak nie da. Jak zyc?!
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Pecel87 oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group