Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Lis 2019 13:44 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Polska jest w UE od maja 2004r, a wiec z grubsza 15 lat. Internet w Polsce dostepny jest od ponad 20 lat, a Ty pytasz o limity na przewoz alkoholu na terenie UE???
?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 16 Lis 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
boots napisał(a):
Generalnie tyle, ile chcesz.

10 litrów wódy w butelkach po 1 litr to około 12 kg
90 litrów wina po ok 1 kg, to 90 kg
110 litrów piwa po 0,7 kg to 77 kg
razem: 179 kg,
pal sześć nadbagaż, ale ciężko będzie z tym łazić.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 16 Lis 2019 14:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Sporo zaniżyłeś wagę opakowań ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 16 Lis 2019 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
1 l likieru 43 = 1,50 kg
1 l rumu Arehucas = 1,60 kg
w/w w szklanych butelkach, ważone na stoisku warzywnym w marketach na Fuercie >>> bagaż wykorzystany maksymalnie :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 29 Sty 2020 19:46 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 17
Zapytam bardziej zorientowanych.
1. Przybywając do Polski samolotem spoza eurokołchozu obowiązuje 1 litr mocniejszego alkoholu , jak rozumiem.
Co w przypadku gdy będę miał np 2-3l i zostanę zatrzymany przez służbę celną już w Polsce na lotnisku?
Z tego co kojarzę wyrywkowo wołają do kontroli.

2. Analogiczna sytuacja z tym że przylot z jakiegoś z kraju eurokołchozu.

Dziękuję serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Sty 2020 19:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Zapłacić mandat, Korwin i jego ferajna będzie miała z czego żyć
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 29 Sty 2020 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@thefirm w podróży trzeba mieć tupet jak taran.
Bierz tę wódę, raczej ci nie zabiorą, a jak będzie problem to wypijesz.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 29 Sty 2020 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 224
Mam za sobą kilkadziesiąt lotów do Polski, głównie KTW/KRK i nigdy żadnej kontroli nie miałem i wychodząc z odbioru bagażu nie widziałem żeby się właśnie taka odbywała. Za to na norweskich lotniskach bardzo często stoją i wyłapują z wychodzących podejrzany element Więc do Polski generalnie cysternę można zapakować, ale ja do przestępstwa nie namawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Sty 2020 01:33 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 17
Dziękuję @zimsky
Ja raz widziałem i jednak obawa delikatna jest a chciałbym uzupełnić barek i obdarować bliskich:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Sty 2020 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
thefirm napisał(a):
2. Analogiczna sytuacja z tym że przylot z jakiegoś z kraju eurokołchozu.

W przypadku przylotu z kraju nalezącego do Unii Europejskiej limit na przywóz mocnego alkoholu jest wyższy i wynosi 10 litrów wyrobów spirytusowych, więc w tej sytuacji 3 litry nawet się nie zbliżą do granicy limitu :)
https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_pl.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 19 Lip 2021 22:30 

Rejestracja: 23 Maj 2016
Posty: 8
Hej,

Aby nie zaśmiecać i nie tworzyć nowego tematu to zadam pytanie tutaj. Pierwszy raz lecę przez Katar i otrzymaliśmy informacje że import alkoholu jest niedozwolony. Lecimy dalej na Seszele i zastanawiamy się czy to również dotyczy alkoholu w bagażu rejestrowanym?
W skrócie, czy mogę mieć w bagażu rejestrowanym alkohol?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 16 Lis 2021 19:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Trochę teraz ogłupiałem.
Z tego co wiem do Male(stolica Malediwów) nie można wwieźć alkoholu.
A czy lecąc z Male do Doha i z Doha do Warszawy w bagaży rejestrowanym będę miał alkohol, nic się nie stanie?

nie wiem czy to ważne, ale będę leciał Qatar


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Lis 2021 11:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Lis 2021 10:17 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Wiem, że jest super, al chce kupić parę pamiątek z Malediwów w tym alkohol nie wiem czy mogę w ogóle w rejestrowanym wwieźć.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 21 Lis 2021 21:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 19 Lis 2021 18:12 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
crus221 napisał(a):
Hej,

Aby nie zaśmiecać i nie tworzyć nowego tematu to zadam pytanie tutaj. Pierwszy raz lecę przez Katar i otrzymaliśmy informacje że import alkoholu jest niedozwolony. Lecimy dalej na Seszele i zastanawiamy się czy to również dotyczy alkoholu w bagażu rejestrowanym?
W skrócie, czy mogę mieć w bagażu rejestrowanym alkohol?


mozesz, przy sobie tez

wiater napisał(a):
Trochę teraz ogłupiałem.
Z tego co wiem do Male(stolica Malediw) nie można wwieźć alkoholu.
A czy lecąc z Male do Doha i z Doha do Warszawy w bagaży rejestrowanym będę miał alkohol, nic się nie stanie?

nie wiem czy to ważne, ale będę leciał Qatar
jesli polskie prawo pozwala więźć alkohol to mozesz


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Lis 2021 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 10 Lut 2022 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
Jak to z tym jest? Dość często przywożę zza granicy alkohol i jak się dowiedziałem, że limity to 1L wysokoprocentowego alkoholu spoza strefy Schengen to trochę mi się smutno zrobiło, szczególnie, że alkohole często są w opakowaniach po 0.7 l .

Wg. KAS nie mogę przewieźć powyżej tego limitu o ile nie mam działalności, wg niektórych znajomych po prostu idę tam gdzie jest coś do oclenia.

A co jeśli przewiozę jednak więcej? Zabranie alkoholu, upomnienie, kara, więzienie?

Próbowałem przed wylotem z Dominikany coś znaleźć (stąd też telefon do skarbówki), ale nie ma dosłownie nic. Obok mnie pan się chwalił ze 5 l rumu przewiózł i nie wyglądał jakby mu się nie udało...
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Lut 2022 01:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Zgłaszasz i ponosisz opłaty celno-skarbowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 10 Lut 2022 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
To zależy, jeśli przekroczenie jest niewielkie, to idziesz, jeśli wykupiłeś pół monopolowego i brzękolisz cały, to lepiej to zgłoś.
Kara to chyba mandat 500, coś mi się tak po łepetynie telepie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 10 Lut 2022 09:12 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Miałem dopuszczalny karton papierosów (10 paczek) + trzy kartony ekstra (30 paczek). Capnęli mnie w Modlinie, zabrali papierosy i dowalili 400 zł mandatu. Za papierosy jest kara od 280 zł do kilkunastu tysięcy. Od tej pory już nie ryzykuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 10 Lut 2022 10:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Bo mi się widaje, ze celnicy są bardziej uczuleni na fajki a nie na alkohol, szczególnie gdy widać że to na własny użytek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Lut 2022 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2021
Posty: 43
A jakie są opłaty? Tylko cło czy cło+vat+akcyza?

No i czy bezcłowy się wlicza w limit? (wg. pana z KAS tak, ale już nie wiem czy można mu wierzyc :))
_________________
Opis immuner.de (testu antygenowego robionego samemu w domu):
pdf-z-wynikiem-testu-antygen-z-immuner-de-dransay-com,18,163243#p1501703
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group