Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Maj 2016 14:55 

1. Bono Móbilis Multiviaje czy taka kartę/bilet mogę kupić na lotnisku?
2. Czy na tym bilecie mogę pokonać trasę lotnisko - alicante ?
3. Rozumiem że ta karta daje możliwość przejazdu autobusami i tramwajami ?
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 30 Maj 2021 18:47 

niebieski
Dzień dobry, czy coś się zmieniło - byłem ostatnio dawno temu w Alicante w 2015 - w kwestii biletów na C6 Lotnisko-Alicante? Dokładnie chodzi mi, czy wciąż można kupić bilet 10-przejazdowy do wykorzystania np. 2x dla 5 osób?
I kosztuje 10+2 czy 12+2 EUR, bo różnie źródła podają? U kierowcy tylko - kartą czy tylko gotówką?
Skasowanie to przyłożenie (wielokrotne) karty do czytnika?
I czy wciąż jeździ całą dobę - wylot mam o 8, więc wypadałoby około 6 być na lotnisku?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 30 Maj 2021 20:51 

https://alicante.vectalia.es/linea/line ... #linea=C-6
Tu jest wszystko odnośnie C-6 w sumie niewiele się zmieniło od 2015. Podczas covidu kursuje co 30, a nie co 20 minut.
Skasowanie to przyłożenie karty do czytnika. Nie wiem czy samą kartę można kupić u kierowcy, na pewno za doładowanie można zapłacić kartą.
 Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 30 Maj 2021 21:37 
Awatar użytkownika

srebrny
sanchopan napisał(a):
wylot mam o 8, więc wypadałoby około 6 być na lotnisku?

nie wiem ile masz toreb i ile wózków dziecięcych, ale, pomijając jakieś extremalne przypadki to spokojnie Ci styknie jak będziesz o 6.50-7.00
 Relacje PM off

#25 PostWysłany: 30 Maj 2021 22:28 

niebieski
Dzięki - tak myślałem, ale wiecie jak jest: covid, testy, dzieciaki. Pewne rzeczy w pewnych sytuacjach umawiam na styk: np. na 16:00 i dokładnie 16:00 jestem.
Ale z samolotami tak raczej nie robię, bo jak wiadomo nikt nie poczeka, a i stratnym można być istotnie.
Bagaże tylko malusie podręczne.

Co do C-6, to wyczytałem, że bilet i doładowanie ponoć tylko u kierowcy. Więc jeśli piszecie, że doładowanie można kartą to zapewne za kartę również.
Najważniejsze jest dla mnie czy wciąż aktualne to, że mogę kilka osób skasować na 1 bilecie 10-przejazdowym, ktoś to ćwiczył ostatnimi czasy w praktyce? Bo na stronie przewoźnika nie jest to jakoś jasno opisane?
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 30 Maj 2021 23:21 
Awatar użytkownika

złoty
@sanchopan w sierpniu 2020 kupowałem kartę u kierowcy - o gotówce nie chciał słyszeć, płaciłem Revolutem. Kartę "odbijaliśmy" stosownie do ilości podróżujących osób.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#27 PostWysłany: 30 Maj 2021 23:27 

niebieski
Super, bardzo dziękuję! :D
Bo dla nas to mega oszczędność jest - 5 osób RT to by na pojedynczych biletach kosztowało prawie 40 EUR, a tak to będzie zaledwie 14 EUR :)
Rozumiem, że kartę można zostać sobie "na zaś" i ona (nie pytam o doładowanie tylko o samą kartę za 2 EUR) nie ma daty ważności?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 30 Maj 2021 23:42 
Awatar użytkownika

złoty
We wrześniu Ci odpowiem po powrocie z Alicante czy karta nadal działa ;)
Taki Protip dla jadących z lotniska do miasta. Teoretycznie autobus kończy trasę przy przystanku , lecz w rzeczywistości robi "pętelkę" wokół wzgórza na którym jest Castillo de Santa Bárbara i jedzie z powrotem na lotnisko. Jeśli ktoś ma nocleg bliżej targu "Mercat Central d'Alacant" to nie ma co wysiadać wcześniej na przystanku Plaza Puerta del Mar, bo będzie miał pod górkę z bagażami. Taką wskazówkę dostaliśmy od hosta naszego mieszkania i tak tez zrobiliśmy.

EDIT: ważność środków na karcie- 2 lata od zakupu karty lub ostatniego doładowania. Trzeba tez pamiętać, że ta karta dedykowana jest tylko na linię C6 (Karty te można kupić i doładować tylko w autobusach linii Alicante-Airport.) Nie mam wiedzy, czy kolejne doładowanie można robić w dowolnej kwocie czy to nadal jest 12 euro.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
BB108 uważa post za pomocny.

#29 PostWysłany: 31 Maj 2021 08:11 

niebieski
Ja Ci odpowiem - mam nadzieję - jeszcze w czerwcu :D
Wiem, że doładowanie ważne 2 lata, pytanie czy samą kartę można np. po 2,5 roku doładować czy trzeba znowu dodatkowe 2 EUR wydawać. No ale to nie takie ważne, tak dla porządku tylko pytam: czy wyrzucać po powrocie czy nie. ;)
Potwierdzam tę pętelkę, no i fakt że jest dosyć istotnie pod górkę od portu/plaży w głąb lądu. Do tego nie w każdym miejscu można przejść przez szeroką i ruchliwą drogę ;)

EDIT:
Jeszcze przed ostatnią odpowiedzią napisałem maila do operatora autobusu C-6 i dostałem potwierdzenie (to o czym pisaliście), że:
- można zapłacić za kilkoro pasażerów,
- można i NALEŻY zapłacić u kierowcy zarówno za bilet jak i KARTĘ kartą płatniczą, ale - uwaga! - nie przyjmą płatności, jeśli będzie potrzebne potwierdzenie PIN. Musi być zbliżeniowo BEZ pinu. Niby to oczywiste przy tak małych kwotach, ale zawsze lepiej wiedzieć ;)

Dziękuję wszystkim :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
BB108 uważa post za pomocny.

[ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości