Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Paź 2013 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
[maczala1] W jakim terminie byliście w Alesund, bo nie doczytałem, lub nie ma takiej informacji? Jak wcześniej rezerwowaliście hotel? Teraz na kwiecień-maj są ceny 287PLN/pokój 1os i 323PLN za pokój 2os, to jak na Norwegię i tak nie jest tak źle. Z góry dzięki za info.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 20 Paź 2013 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Byłem tam na początku sierpnia, a hotel rezerwowałem w marcu w promocji 50% sieci NCC w cenie ok. 300 zł za pokój 2 os. Hotel full wypas ze śniadaniem, szczegółowe informacje o hotelu są we wstępie pierwszego wpisu.
https://www.nordicchoicehotels.com/

Najlepsze promocje na normalne hotele jakie kiedykolwiek widziałem to nieco ponad 200 zł (399 NOK) za pokój 2 os.
Jak to nie musi być koniecznie hotel, to jest w Alesund jeszcze fajna kwatera prywatna za 266 zł. Osobiście tam nie byłem ale opinie są bardzo pozytywne. Minusy to, że jednak kawałek drogi od centrum, no i bez śniadania.
https://www.airbnb.pl/rooms/378207


Ostatnio edytowany przez maczala1, 20 Paź 2013 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Paź 2013 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Po zdjęciach się domyślałem że to nie maj, licząc że może w czerwcu było tak ładnie :) Szkoda bo w tym czasie mam sezon w pełni i się nie wybiorę. Relacja, zdjęcia pierwsza klasa! Gratuluję.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Paź 2013 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Ja Norwegię zawsze planuję na lato. Tylko wtedy jest szansa (nie ma gwarancji) na fajną wycieczkową pogodę. W kwietniu to nie ma się chyba co wybierać, wszędzie jeszcze będzie śnieg. W maju można już ewentualnie próbować. Prom Geiranger-Hellesylt kursuje tylko w okresie maj-wrzesień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Paź 2013 23:53 

Rejestracja: 16 Paź 2013
Posty: 1
Na północ najlepiej w okresie czerwiec sierpień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Paź 2013 12:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
maczala1 napisał(a):
Zaintrygowałem się tematem i pogrzebałem trochę w sieci. Wychodzi na to, że Carslsberg sprytnie obszedł polską akcyzę i zakaz reklamowania w TV alkoholi innych niż piwo.
Pozostaje sprawą chyba otwartą, czy w polskiej puszce jest to samo co za granicą (czyli cydr) czy też jakiś mix przygotowany specjalnie na rynek polski. Z tego co się doszukałem, to jednak przeważa opinia, że jabłkowy polski smakuje identycznie jak skandynawski, czyli, że to tylko sprytne obejście przepisów :)

http://smakpiwa.wordpress.com/2012/03/2 ... e-na-cydr/
Przy najbliższej okazji na pewno spróbujemy w Skandynawii jabłkowego, żeby organoleptycznie stwierdzić, czy jest jakaś różnica :)


Ja ostatnio będąc w Londynie znalazłem oryginalny Somersby (akurat w Tesco mieli promocje 1 GBP za 0,5l butelkę) i przywiozłem go do Polski, żeby porównać z tym sprzedawanym u nas. Różnica jest kolosalna, począwszy od nieco innego koloru, poprzez pianę (w polskim przez pewien czas się utrzymuje, w tym angielskim od razu opada), ale przede wszystkim w smaku. Polskie Somersby w porównaniu do angielskiego jest wręcz nieprzyzwoicie słodkie. Prawdziwe Somersby jest wytrawne, bardzo orzeźwiające, o delikatnym smaku i zapachu jabłek.
Także na pewno nie smakują identycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lis 2013 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
sranda napisał(a):
Prawdziwe Somersby jest wytrawne, bardzo orzeźwiające, o delikatnym smaku i zapachu jabłek.
Także na pewno nie smakują identycznie.

Nie ukrywam, że trochę mnie to zdziwiło, bo mam akurat na stanie Somersby (cydr) porzeczkowe, imbirowe i gruszkowe. Wszystkie smaki są bardzo dobre ale wszystkie są mniej lub bardziej ... słodkie :) Na pewno nie są tak wytrawne jak niektóre angielskie cydry. Może z jabłkowym Somersby jest inaczej, a może na rynek angielski jest jakaś lokalna wersja albo po prostu ocena smaku jest bardzo subiektywna ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Lis 2013 20:30 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Być może - ja po prostu kupiłem polskie Somersby i otworzyłem razem z angielskim, żeby porównać oba smaki. W porównaniu do polskiego angielskie Somersby wydawało się wytrawne, ale mogło być też tak dlatego, że polskie było bardzo słodkie.
Niestety nie piłem równocześnie Somersby i np. Strongbow'a, więc nie wiem, na ile jest naprawdę wytrawne. Ale np. Strongbow Pear czy Strongbow Dark Fruit wydaje się mi bardziej słodszy od Strongbowa jabłkowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Lis 2013 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2013
Posty: 11
Świetna relacja. Przymierzaliśmy się ze znajomymi do standardowej wycieczki na "Ambonę" ale teraz to muszę się zastanowić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Lis 2013 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Ja też pierwotnie planowałem Stavanger i oczekiwałem już tylko na promocję hotelową ale w ostatniej chwili wybrałem jednak Alesund. Zmiany dokonałem z powodu pewnego przeczucia, że połączenie Wizza do Alesund może być zagrożone w dłuższej perspektywie. Wizz lata aktualnie z Gdańska aż do 7 miast w Norwegii i jeżeli uznają, że to jednak za dużo, to Alesund może pojść na pierwszy ogień. Jest to nowe połączenie od 2013 do jednego z najmniejszych miast, więc do końca nie wiadomo czy będzie się im kalkulowało. Myślę, że Stavanger jest dużo pewniejsze i jeszcze zdążę wejść na "ambonę" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Sty 2014 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam w wielu miastach norweskich i uwazam okolice Alesund za bardzo ladne. Samo miasto jest ladnie polozone, a co dopiero okolica. Planuje dluzszy objazd w przyszle lato w lipcu, jesli nie bede wtedy pracowac.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 01 Lut 2014 18:12 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 13
maczala1 napisał(a):
Ja Norwegię zawsze planuję na lato. Tylko wtedy jest szansa (nie ma gwarancji) na fajną wycieczkową pogodę. W kwietniu to nie ma się chyba co wybierać, wszędzie jeszcze będzie śnieg. W maju można już ewentualnie próbować. Prom Geiranger-Hellesylt kursuje tylko w okresie maj-wrzesień.

Wiadomo dokładnie od kiedy kursuje ten prom ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Lut 2014 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Przewoźnik Fjord1 jeździ od 1 maja, ale to jest typowo turystyczna trasa. Fiord jest duży i można go w innych miejscach obejrzeć przeprawiając się całorocznymi promami.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Lut 2014 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Faktycznie prom Geiranger-Hellesylt kursuje już od 1 maja ale w maju ma ograniczoną ilość kursów (co 3 h). Dopiero od czerwca zwiększa dwukrotnie częstotliwość (co 1,5 h). Jest to prom typowo turystyczny, a jego trasa wiedzie wzdłuż końcowego odcinka fjordu, który jest najwęższy i zarazem najciekawszy. Jeżeli chodzi o wspomniane inne promy całoroczne, są to przeprawy komunikacyjne w poprzek fjordu w jego środkowej części, tam gdzie sam fjord jest dużo szerszy (i tak w ogóle nie nazywa sie już Geirangerfjord). Z tych poprzecznych przepraw promowych korzysta autobus Alesund - Geiranger, o czym już wspominałem w swojej relacji.

Przy okazji aktualny rozkład i cennik promu na 2014:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Lut 2014 00:36 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Super relacja !!
Plan wycieczki podany na talerzu, dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Lut 2014 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jakby ktos sie wahal, to napisze, ze byl to jeden z najlepszych moich wypadow w zeszlym roku, glownie dzieki pieknej pogodzie. A bylam w zeszlym roku na jakis 20 wypadach jak nie wiecej.

Bylam w ostatni weekend sierpnia, w tzw. Bank Holiday Weekend w UK.

Dzien1 - przylot do Alesund, nocleg w hotelu Rica, nocne zdjecia z Axla.
Dzien2 - przejazd do Hellysyt, prom do Geiranger, nocleg w Holly Hytte. Wieczorem wjazd na Dalsnibba na zachod slonca, wjazd 100NOK.
Dzien3 - Zwiedzanie okolicy Geiranger, spacer jednym ze szlakow, wieczorem znowu Dalsnibba, polowanie na zorze polarna.
Dzien4 - przejazd Droga Orlow w strone Drogi Trolli, zjazd droga Trolli, przjazd do Molde, tam prom w strone Alesund, objazd okolicznego fiordu. Zabraklo mi czasu na Droge Atlantycka. Odlot z Alesund.

Zdjecia:
Alesund: https://photos.app.goo.gl/cNhGBLU7oz3uF70i2
Geiranger Fjord: https://photos.app.goo.gl/pwE15EWB2eGaAqkB3

Widok z Axla na Alesund:
Image

10 minutowa zorza, zdjecie z Axla:
Image

Alesund w dzien:
Image

Droga Orlow:
Image

Domki w Holly Hytte:
Image

Wjazd na Dalsnibba:
Image

Trollstigen
Image

Zagubiona ciezarowka:
Image

Auto wypozyczylam z Avisa, bo bylo najtansze. Nie mieli aut z najnizszej klasy i dostalam Avensisa, co czasami bylo klopotliwe, bo nie miescil sie wszedzie.

No, to dopisalam sie w koncu, lepiej pozno niz wcale ;-)
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 04 Sty 2018 19:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 21 Lut 2014 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
nie chcę zakładać nowego wątku, więc tutaj zapytam, mam nadzieję @Maczala, że nie masz nic przeciwko ;)
był ktoś może na Via Ferrata Loen http://www.loenactive.no/?page_id=293


impreza droga i czy to jest warte swojej ceny ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Mar 2014 12:16 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 13
Kiedyś słyszałem opowieści jednego miłośnika ferrat i między innymi mówił o bardzo fajnej lokalizaji w okolicach Strynu. Nie wiem tylko czy chodziło konkretnie o tą w Loen, czy mają tam jeszcze coś innego w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Mar 2014 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Dobra relacja. Dobrze się ogląda :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Kwi 2014 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Wracając do pobocznego tematu cydru/piwa Somersby, to ostatnio pojawiło się u nas coś takiego.

Image

Co prawda na razie trochę jak yeti, podobno jest ale nikt go nie widział :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group