Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Albania i covid
#1 PostWysłany: 04 Sie 2020 12:45 

Rejestracja: 15 Lip 2020
Posty: 3
Witajcie, wiecie może jak przedstawia się sytuacja z podróżowaniem do/z Albanii? Chcemy z Korfu popłynąć do Serandy, ale czy to jest obecnie możliwe? Wymagane są jakieś badania, papiery, itp? :mrgreen:
Pozdrawiam ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Sie 2020 13:10, edytowano w sumie 1 raz
https://www.fly4free.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=Alban%2A&tags=%5B%5D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Albania i covid
#2 PostWysłany: 04 Sie 2020 13:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Niemożliwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#3 PostWysłany: 05 Sie 2020 00:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2016
Posty: 13
Loty: 69
Kilometry: 119 443
Czy macie może jakieś informacje odnośnie obecnej sytuacji z Covid w Albanii ? Być może ktoś był niedawno? Jakie miejscowi maja do tego podejscie? Czy na lotnisku jakieś szczególne środki bezpieczeństwa etc ?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#4 PostWysłany: 05 Sie 2020 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Bylem 1,5 tygodnia temu.
Na lotnisku zero obostrzeń.
Sytuacja wszędzie jak w Polsce, czyli w maseczkach tylko w sklepach.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
travelIsFUN lubi ten post.
Turysta88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#5 PostWysłany: 07 Sie 2020 18:19 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
A ktoś wie czy ciągle można przekraczać granice pomiędzy Macedonią i Albania? Szukam danych o połączeniach autobusowych z Tirany do Strugi w dwie strony, ale nikt nie odpowiada. Też mam lot do Albani w niedziele i sam nie wiem czy jest sens się tam teraz pchać. Statystycznie mają zarażoną większą część populacji niż u nas. Ryzyko trafienia większe. Osoba, która ma biuro podróży w Albanii napisała mi, że starają się nie jeździć do Tirany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#6 PostWysłany: 07 Sie 2020 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Jesteśmy aktualnie w Tiranie. Pełen luz, identycznie jak w Polsce. Na ulicach bez maseczek, w autobusach obowiązkowe maseczki (ludzie i tak mają nosy poodkrywane, bo nie ma klimatyzacji), gotówka z ręki do ręki za bilety. W centrach handlowych mierzą przy wejściu temperaturę i niby trzeba nosić maseczki. Jechaliśmy publicznymi busami do Szkodry a innym razem do Durres. Nikt nie miał na sobie maseczki. W Durres na plaży leżaki jak zawsze, ludzie się bawią jakby nigdy nic, maseczek brak. W miejscach z jedzeniem wchodzi się bez maseczki, zamawia, zjada. Parki, miejsca publiczne na zewnątrz bez maseczek. Funikular na Dajti bez maseczek w środku. Mam wrażenie, że luz większy niż u nas. Nie ma żadnego społecznego dystansu, jakichś ścian z pleksy, ale pracownicy zawsze mają maseczki. Miłe, przyjemne i bezstresowe wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#7 PostWysłany: 07 Sie 2020 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
1955845624 napisał(a):
Miłe, przyjemne i bezstresowe wakacje.

To się dopiero okaże, oby ;)
Mam zamiar lecieć za tydzień na przedłużony weekend z Berlina.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#8 PostWysłany: 07 Sie 2020 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
Turysta88 napisał(a):
Czy macie może jakieś informacje odnośnie obecnej sytuacji z Covid w Albanii ? Być może ktoś był niedawno? Jakie miejscowi maja do tego podejscie?(...)


Bardzo mało ludzi, maseczki tylko w sklepach [w samej AL nie wszyscy się do tego stosują], ogólnie luz wszędzie [co do transportu publicznego / lotniska nie wiem, bo byłem samochodem]. Dla mnie też tegoroczna Albania była bardzo bezstresowa ;) Ogólnie nie ma raczej ograniczeń, przynajmniej ja nie zarejestrowałem

wercyngetoryx napisał(a):
A ktoś wie czy ciągle można przekraczać granice pomiędzy Macedonią i Albania? (...)


Z tego co wiem, to można przekraczać MK/AL (jechałem przez przejście w Debar samochodem 19.07; nic mi nie wiadomo, żeby po tym czasie Macedończycy zamknęli przejścia), tylko nie wiem, czy przez tę granicę jeździ teraz komunikacja publiczna - czy zostaje własny środek transportu
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#9 PostWysłany: 08 Sie 2020 17:03 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Z pomocą kumpla mieszkającego w Berlinie udało się uzyskać aktualne chyba informacje z infolinii lotniska Schonefeld. Od wczoraj lub dzisiaj Polacy (jak każdy inny obywatel UE) wracający z Albanii (lub innego kraju zagrożonego) podlegają obowiązkowym badaniom na lotnisku. Badania są darmowe - wyniki są znane do 48h. W trakcie oczekiwania na wynik można się tranzytować do Polski. Istnieje tylko ryzyko, że w przypadku pozytywnego wyniku służby niemieckie powiadomią polskie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#10 PostWysłany: 08 Sie 2020 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
10 sierpnia kolega @remineus wraca z Albanii przez Berlin więc pewnie zda relację live jak to wygląda.
@wercyngetoryx a Ty kiedy lecisz, jutro?
Jeśli to co piszesz okaże się prawdą to u mnie w czasach zarazy, drugi wyjazd i drugi wymaz mnie czeka. Z tą różnicą, że pierwszy na wjeździe a drugi na przyjeździe, strach pomyśleć o trzecim wypadzie :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#11 PostWysłany: 08 Sie 2020 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Dopowiem, że dzisiaj wracałem bezpośrednio do Polski. Jedynie karty lokalizacyjne wymagane, ale ode mnie zapomnieli odebrać (przysnąłem jak zbierali, a potem już nikt o to na szczęście nie pytał). Na lotnisko wpuszczają dopiero w momencie otwarcia check-in’u. Pokazałem golda w *A i służba poprosiła nas przed kolejką jako pierwszych - przechodzi się przez bramkę dezynfekującą i sensor mierzący temperaturę. To wszystko, nic poza tym się nie dzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#12 PostWysłany: 08 Sie 2020 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Info z 6 sierpnia o procedurach na SXF i TXL
https://www.berlin-airport.de/en/compan ... /index.php

Wygląda na to, że są dobrowolne testy dla powracających z krajów większego ryzyka i chcących się przebadać a nie obowiązkowe. Nie zwalnia to do czasu otrzymania wyniku z samoizolacji.
Ciekawe jak traktują tranzytowców.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#13 PostWysłany: 08 Sie 2020 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 153
Loty: 155
Kilometry: 263 220
Wracałem przez VIE do Polski. Austriacy kazali podpisać kwit, że tranzyt i pokazałem im dodatkowo kwity z parkingu lotniskowego.
Ziobro problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#14 PostWysłany: 08 Sie 2020 23:05 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
-- 08 Sie 2020 23:03 --

@cypel - też czytałem o dobrowolnych, ale kolega tłumaczył, ze miały wejść juz obowiązkowe (choć u nich są jakieś tarcia na gruncie decyzji landowych i federalnych). Lece 12 sierpnia i wracam 19. Pierwotnie miałem lecieć jutro z Gdańska, ale powrót sobie zorganizowałem z Ochrydy przez Wiedeń do Gdańska (wizz + ryanair), a w takim układzie w Wiedniu wpadam na kwarantanne (bo zostawiłem sobie 2 dni na zwiedzanie). Stad potrzeba nowych biletów. Takie czasy....

-- 08 Sie 2020 23:05 --

zywiec2018 napisał(a):
Wracałem przez VIE do Polski. Austriacy kazali podpisać kwit, że tranzyt i pokazałem im dodatkowo kwity z parkingu lotniskowego.
Ziobro problemów.


A ten tranzyt to jak rozumieli? ... kilka godzin, dni? Pytam bo miałem stopover 48h i zastanawiałem się czy to by przeszło jako tranzyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#15 PostWysłany: 09 Sie 2020 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 153
Loty: 155
Kilometry: 263 220
Nie tłumaczyliśmy aż tak dokładnie, ale pytali szczegółowo co i jak.
Zobacz co musisz wypełnić.
http://cloud.tapatalk.com/s/5f2f2d6f1ed29/Declaration-Entry-Transit-EN.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sie 2020 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Image

Ktoś coś więcej odnośnie sytuacji w Albanii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#17 PostWysłany: 18 Sie 2020 10:20 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
Jakaś dziwna akcja, że nagle tylko lotnisko w Tiranie to potwierdza, w ostatnim rozporządzeniu nie było żadnej mowy o Albanii, na stronie LOTu nie ma wzmianki, mój lot ja podatek września dalej wisi, w internecie cisza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#18 PostWysłany: 18 Sie 2020 10:53 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 405
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
@maacieek00 to samo u mnie, mam lot 30 sierpnia i wg lotu na chwilę obecną lecę. Ale jeszcze niecałe dwa tyg, więc dużo może się zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#19 PostWysłany: 18 Sie 2020 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Informacja z szybkiego wypadu do Albanii W6 na przedłużony weekend z SXF.
Tirana, knajpy pootwierane, życie uliczne kwitnie. W pomieszczeniach zamkniętych typu sklepy każą zakładać maseczki, sami przestrzegają i egzekwują od innych.
Berat, miasteczko opustoszałe, knajpki pootwierane, zero turystów.
Wlora, zatrzęsienie ludzi, głównie Albańczycy, pewnie dlatego, że byłem w weekend, życie kwitnie na całego.
Od Wlory do Orikum, bardzo dużo ludzi plażuje, później w okolicach Dhermi, większość to autochtoni.
Okolice Przełęczy Llogara, dużo ludzi, znów większość to Albańczycy.
Droga z Wlory do mniej więcej Orikum to jeden korek. Odcinek ok. 6 km z centrum Wlory w stronę Orikum jechałem 70 minut, w drodze powrotnej do Wlory 90 minut :lol: :roll: :evil:
Cała Albania ruszyła na riwierę, ruszyłem i ja (niechcący) :lol: nigdy więcej

Na lotnisku w TIA wpuszczają na terminal ok. 2 godziny przed odlotem. Mimo odprawy online i wydrukowania karty pokładowej (nie są akceptowane elektroniczne) i tak należy iść do check-in po ichni boarding pass. Bez BP nie wpuszczą na security.
Security sprawne, kontrola paszportowa też. Służby porządkowe pilnują żeby mieć cały czas założoną maseczkę.
Po wylądowaniu na SXF niezła konsternacja w samolocie. Załoga ogłosiła, że przed wyjściem z samolotu trzeba im oddać passenger locator card. Większość ludzi nieprzygotowana.
Przy schodach stało 2 policjantów i każdemu sprawdzali szczegółowo dokument tożsamości. Wyszedłem jako jeden z pierwszych z samolotu bo miałem wszystkie kwity i tranzytowy pasażer więc nie wiem jak z innymi.
W terminalu bez kolejki do bramki biometrycznej i opuszczenie lotniska, całość zajęła mi kilka minut max.
Obłożenie w obu lotach to ok 80%
Na przylocie do TIA załoga też zbierała traveller info, którego wymagają Albańczycy.
Dla świętego spokoju lepiej mieć wszystkie kwity, które dostarcza przewoźnik, w tym wypadku landryna.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#20 PostWysłany: 20 Sie 2020 20:51 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Do wypowiedzi @cypel tyko dodam, że na południe od Orikum nie zmienia się już nic. Saranda, Ksamil to tłumy, tłumy itd. Reżim maseczkowy w sklepach wybiórczy. W Tiranie i Durres tak, ale im niżej tym coraz lżejsze podejście. Dużo obcokrajowców. Wracając z TIA do SXF 19 sierpnia do terminala w Tiranie wpuszczali bez żadnych ograniczeń. Kontrola bezpieczeństwa i paszporty szybko, więc nie ma się co spieszyć, bo po drugiej stronie w sumie nic nie ma. Nie ma kantorów itd, wiec lepiej pozbyć się zbędnej gotówki (w sklepach można płacić euro - nawet ceny są podane tylko w tej walucie). W drodze z SXF do TIA 12 sierpnia nikt formularzy nie zbierał, ale w drodze powrotnej już też. W SXF tak wskazał @cypel selekcja po wyjściu. Darmowe testy na Covid19 działają, są bezpłatne w terminalu M i idzie bardzo sprawnie. Dobrze oznaczone więc nie sposób się pomylić. Jak ktoś nie chce robić, to gdy powie, że jest tranzytem i zaraz wraca do Polski może wyjść z terminalu bez badania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group