Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Gru 2013 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Witam!

Postanowiłem podzielić się z Wami naszą podróżą poślubną po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, bo w wielkiej mierze dzięki serwisowi F4F udało nam się zrealizować swoje marzenia:)

Termin: 18-30.09.2013

Cel podróży: Nowy Jork i Floryda

Naszą podróż odbyliśmy na pokładzie Dreamlinera, za lot WAW-NY –WAW płaciłem 1777zł od osoby.
Image
Lot do Nowego Jorku odbył się bez większych niespodzianek, choć .. na lotnisku jakieś pół godziny przed odlotem usłyszałem swoje nazwisko przez megafon, okazało się, że zostałem poproszony wraz z czwórką innych pasażerów do kontroli osobistej. W drodze na nią towarzyszył mi sympatyczny Pan pod wąsem, którego pierwsze słowa brzmiały..’Jeśli piłeś nie oddychaj w komorze! Kilka lat temu po tego typu kontroli nie wpuścili mnie na pokład samolotu do USA bo byłem pod wpływem’ .

I gdyby nie fakt, że na strefie bezcłowej kupiłem sobie malutki rum.. aby umilić sobie podróż, a którego zdążyłem w oczekiwaniu na lot skosztować – moje przerażenie sięgnęło zenitu.

Cała wyprawa przeleciała mi przed oczyma, a serce chciało wyskoczyć z piersi. Żebyście widzieli moją minę w „komorze” i tuż po wyjściu z niej..

Dodam, że przez cały lot Dreamlinerem wspomnianego już rumu nie dotknąłem!
I teraz pytanie do Was – niech ktoś doświadczony wypowie się na temat tego typu wydarzeń.


Na JFK lądowaliśmy o 16:40, po czym kolejne 2,5h spędziliśmy w oczekiwaniu na rozmowę z celnikiem, który spytał tylko o długość pobytu i życzył miłej podróży.

W Nowym Jorku mieliśmy zarezerwowane trzy noclegi, z racji dość późnego bookowania ceny na Manhattanie były kosmiczne – zaczynały się od 200$ za dobę, wybraliśmy trochę nieświadomie Brooklyn. Najniższa cena – 130$ Bliss Hotel, niedaleko stacji metra New Lots Av.
Image

Okolica spokojna aczkolwiek wracając późnym wieczorem i będąc jedynymi białymi w okolicy, nie czuliśmy się bezpiecznie. Dzisiaj rezerwując hotel w NY, szukałbym noclegu tylko i wyłącznie na Manhattanie!

Jako, że była to nasza podróż poślubna, zabraliśmy ze sobą stroje ślubne. Na amerykańskim grouponie znalazłem fotografa, z którym umówiliśmy się w Central Parku na dwugodzinną sesję , koszt – 130$, efekt możecie ocenić na:
http://www.jimmychuphotography.com/blog ... ania-artur


Po głębszej analizie zdecydowałem się zakupić 2-dniowy NY PASS w cenie 155$ od osoby, jak się okazało był to bardzo dobry wybór - pozwolił nam na zwiedzanie NY zaoszczędzić kilkadziesiąt dolarów.

W pojedynku Empire State Building vs. Top of the Rock zdecydowanie wygrywa ten drugi! Choć polecam na jeden wjechać za dnia, a na drugi już po zmierzchu.

Widok z ESB
Image
Image

Widok z Top of the Rock
Image


W Nowym Jorku oprócz metra podróżowaliśmy autobusem, który mieliśmy w cenie NY Pass, był to o tyle dobry środek transportu ponieważ pozwalał przemieszczać się, jednocześnie podziwiając uroki Manhattanu oraz wysiąść przy dowolnej atrakcji.

Image

Times Square - skrzyżowanie świata - jeden z głównych punktów naszej wyprawy
Image

Choć dopiero po zmierzchu nabiera uroku

Image

Naked Cowboys cieszył się ogromnym wzięciem

Image


Ostatnio edytowany przez Andi 11 Gru 2013 22:39, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 11 Gru 2013 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Brooklyn Bridge
Image
Image

9/11 Memorial
Image

Image

Rockefeller Center
Image

Image
Image

Image

Image

Widok tych wszystkich miejsc, budynków, które dotychczas znaliśmy jedynie z amerykańskich filmów za każdym razem przyprawiał o gęsią skórkę. Idąc piątą aleją pośród tłumów przez chwilę mogłem sie poczuć jak Mike Ross z serialu "W garniturach" - który z resztą mogę polecić z czystego serca!
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Gru 2013 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Będąc w NY, warto odwiedzić Madame Tussauds. Bilet wstępu - 36$, mając NY PASS wchodzisz za darmo.
Zapomniałem dodać, iż karta NY PASS nie tylko upoważnia do darmowego wstępu do wszystkich atracji NYC, jednocześnie pozwala na wejście bez kolejki! Co przy wejściu np. do Empire State, gdzie swoje trzeba odczekać, jest warte inwestycji!


Image Image
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Arczysław, 11 Gru 2013 02:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Gru 2013 02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Po kilku intensywnych dniach w Nowym Jorku, przyszedł czas na odpoczynek w Miami Beach.

Dość długo poszukiwałem biletów lotniczych na Florydę, z pomocą najczęściej przychodził serwis kayak.pl.
Najtańsze bilety były do West Palm Beach oraz Fort Lauderdale.
W efekcie końcowym za bilety Nowy Jork - West Palm Beach na pokładzie linii JetBlue płaciliśmy 606zł/os.
Nie obyło się bez przygód, po godzinnym oczekiwaniu w hali odlotów, kolejnej godzinie w Airbusie na płycie lotniska,
zmieniono nam samolot, powodem miała być kontrolka, która niepokoiła pilota, tak więc z trzygodzinnym opóźnieniem wylecieliśmy!

Linie JetBlue w ramach rekompensaty, zaproponowały 75$/os do wykorzystania na ich loty! Miło z ich strony, z pewnością wykorzystamy w nadchodzącym roku :D

Tak więc.. po 3h lotu znaleźliśmy się na Florydzie, nazywaną poczekalnią Pana Boga, głównie z racji masowego napływu emerytów.

Na lotnisku poznaliśmy bardzo sympatyczną parę z Warszawy, Karolinę i Michała, którzy jak się okazało mieli zarezerwowany hotel nieopodal naszego. Udaliśmy się już całą paczką do wypożyczalni Thrifty, w której czekał na nas jak się później okazało Ford Mustang.

W poszukiwaniach najtańszego samochodu pomagał serwis http://www.economycarrentals.com/, chodź w moim przypadku strzałem w dziesiątke okazało się zapisanie do newslettera firmy Thrifty.
Najtańsze auto na 9 dni - koszt ok. 280-300$. Ja z kolei poszukiwałem samochodu z grupy convertible, do której zaliczają się m.in. Ford Mustang, Chevrolet Camaro, Chrysler 300 - tak więc dopiero na miejscu dowiadujesz się, co zostanie Ci przydzielone.

Koszt wypożyczenia Mustanga z pełnym ubezp. zamknął się w 345$ + paliwo!

Mustang - 4.6 V8 - 304 KM
Image


Ostatnio edytowany przez Andi 11 Gru 2013 22:40, edytowano w sumie 2 razy
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Gru 2013 02:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Jestem pod ciężkim wrażeniem cen... Mustang na 9 dni niewiele droższy od najtańszego noclegu na Manhattanie, jakiś NY Pass za 150 USD, jakaś paranoja :O


Ostatnio edytowany przez Andi, 11 Gru 2013 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Gru 2013 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Miami Beach... poniższe zdjęcie, było moją inspiracją już kilka miesięcy przed wyprawą.

Image


Ostatnio edytowany przez Andi, 11 Gru 2013 22:42, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Gru 2013 09:27 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Fajnie, czekam na zdjęcia z Miami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Gru 2013 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Po fantastycznej przygodzie w Nowym Jorku, nadszedł czas na Floryde...i tu ani przez chwilę nie zastanawiałem się, które miasto ma być punktem docelowym -Miami Beach wydawało się być naturalnym wyborem.

Na całe szczęście tu hotele praktycznie w samym sercu Miami B., przy Ocean Drive - gdzie światowej sławy Dj`e nagrywają swoje teledyski, np. hit tego lata Remady&Manu L

są znacznie tańsze niż w NYC, w przedziale 60-100$ każdy znajdzie coś dla siebie.

Poszukując noclegów na FL, głównie korzystałem z portali: cheaptickets.com lub travelzoo.com
Wybór padł na President Hotel - w cenie 81$ ze śniadaniem.

Image

Hotel ten mógł się pochwalić basenem sporych rozmiarów, który w większości hoteli w Miami był podobnej wielkości.
Image
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Arczysław 16 Gru 2013 00:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Gru 2013 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Welcome in Miami Beach!

Image

Ocean Drive

Image

Najpopularniejszy obrazek z Miami

Image

Image
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Andi, 11 Gru 2013 23:04, edytowano w sumie 1 raz
Poraz kolejny zmieniono tytuł, użytkownik dostał ostrzeżenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Gru 2013 23:13 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Petarda fotki, z przyjemnością się ogląda:)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Gru 2013 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Ulica Ocean Drive jest sercem South Beach i mekką turystów!
Wybierając hotel warto wybrać dzielnicę - South Beach, gdzie dzieje się naprawdę sporo a która nocą nabiera zupełnie innego wymiaru.

Kilka słów a propos restauracji/barów w Miami.

Standardowy obiad w centrum to koszt 15-20$, taka cena widnieje w menu.. natomiast jak się okazuje przy końcowym rozrachunku, jest ona z goła inna. A to dlatego, że oprócz podatku - 7%, restauracje doliczają sobie coś na kształt napiwku w wysokości 18%, co łącznie daje 25% do ceny z menu!
Tak więc dopiero przy płatności okazuje sie, że za kolację dla dwóch osób płacisz kilkanaście dolarów więc niż Ci się wydaje :)

Pozytywną rzeczą w restauracjach były "happy hours" podczas, których można było zjeść śniadanie/lunch/kolację w przystępnej cenie. Np. wybierając się na kolację do godz. 18 spokojnie można było zjeść całkiem sytą porcję w cenie 10-12$.

Jedna z bardzo klimatycznych restauracji przy Espanyola Way.
Image

Czym były by Stany bez Hamburgerów?! Podczas naszego pobytu zaliczyliśmy kilka barów, serwujących ich narodowe danie i dopiero na Key West poznaliśmy smak zdecydowanie najlepszych burgerów, a do tego w przystępnej cenie!

Mowa oczywiście o FIVE GUYS

Cena hamburgera była stała - 5,99$ - przy czym wybór składników był ogromny! a wszystkie zawierały się w podstawowej cenie.

Jak widać na załączonym obrazku wszystkim smakowało!
Image

Five Guys prócz najlepszych burgerów i frytek wyróżniało się również darmowymi fistaszkami! W oczekiwaniu na swoje danie, można było schrupać dowolną ilość orzeszków, przechowywaną w workach podobnych do tych z cementem.
Image

Oprócz burgerów warto wspomnieć o rewelacyjnej kawie serwowanej w Starbucks czy Dunkin Donuts.
Image

Będąc już w temacie jedzenia/napojów warto wspomnieć o sklepach monopolowych!
Nigdy w życiu nie widziałem tylu różnorodnych napojów wyskokowych!
Wódek o smaku gumy balonowej, słodkich pianek, ciastek w różnych smakach, lukrowych pączków kończąc na wacie cukrowej było bez liku..! Jako miłośnik Bourbona i Whisky - będąc w ojczyźnie Jacka Danielsa, nie sposób było nie kosztować kolejnych napojów na bazie kukurydzy, szczególnie do gustu przypadł nam Evan Williams!
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Gru 2013 03:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Któregoś dnia udało nam się namówić Karolinę i Michała na wspólny wypad do Key West słynnymi mostami z których rozpościerał fantastyczny widok!

Image
Image


Na Key West mieliśmy ponad 170 mil, co z kilkoma przystankami zajęło nam ponad 4 godziny. O samym Key West przeczytałem wiele opinii, zarówno pozytywnych jak i negatywnych - moim zdaniem będąc na Florydzie, zarówno Key West jak i całą podróż do niego należy zaliczyć do kategorii "must see!"

Image

Image

Image Image
Image

Image

Image

Image

Image
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Gru 2013 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Najbardziej wysunięty na południe punkt Stanów Zjednoczonych - stąd na Kube jest zaledwie 90 mil! :)

Image Image

W drodze na Key West z pewnością warto odwiedzić Bahia Honda State Park, wjazd na teren parku to koszt 10$, warto je zainwestować by doświadczyć uroków jednej z piękniejszych plaż Florydy, która w większości rankingów najpiękniejszych plaż plasuje się w samej czołówce - http://www.interameryka.com/2009/10/flo ... sze-plaze/

Gorąco polecam portal interameryka.com - dużo ciekawych artykułów, porad, zdjęć i filmów !

Image
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Gru 2013 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Kolejnym miejscem, które nie sposób ominąć jest Miami Seaquarium.
Szczególnie będąc z dzieciakami na Florydzie, warto je zabrać na 2-3 godzinne show.

Image

Image

Image
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Gru 2013 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
Podczas naszej wizyty, było kilka szkolnych wycieczek, dzieciaki bawiły się doskonale a największą frajdę stanowiło dla nich oczekiwanie w jak najbliższej odległości od basenu na fale wody! Nikt z całej wycieczki szkolnej nie wyszedł z Seaquarium suchy...i pewnie o to chodziło! :)

Ceny wejściówek przedstawiały się następująco:
Bilet normalny - 43$ Bilet ulgowy - 32$

Image
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Gru 2013 01:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Wyjazd MEGA! Natomiast amerykański fotograf się nie popisał niestety ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Gru 2013 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 91
jacob94 napisał(a):
Wyjazd MEGA! Natomiast amerykański fotograf się nie popisał niestety ;)


Ciesze się, że choć ralacja się podoba!
_________________
http://americandream-artur.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Arczysław, 26 Gru 2013 15:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Gru 2013 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
jacob94 napisał(a):
Wyjazd MEGA! Natomiast amerykański fotograf się nie popisał niestety ;)

Arczysław,bez urazy,ale jestem tego samego zdania odnośnie zdjęć ślubnych. Twoje w relacji są 100 razy lepsze. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Gru 2013 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Przyjemnie się czyta, generalnie dobra relacja :)
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Gru 2013 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Bardzo fajna relacja, świetne zdjęcia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group